Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Konkrétan a legtöbb vád, ami az ep8-at éri, az az, hogy Luke Skywalker nem az a hős, akit az ep4-6-ban megismertünk, hanem - idézek egy kollégát - "egy vén balf*sz". Ez olyan visszatérő kritika, mint az, hogy a PT-ben minden CGI vagy Jar Jar felemlegetése. És sokan konkrétan ezen az elemen kattognak. Amikor a The Mandalorianben megjelent Luke és felszecskázta a Dartk Troopereket, akkor is előjött ez rengeteg helyen, hogy na, ilyennek kell lennie Luke-nak, nem olyannak, mint az ep8-ban. Szóval igenis sokaknak nem csak annyi a baja, hogy felnőtt és nem tetszett, hanem az, hogy Luke-ból az lett, ami. Nem egy szuperhős, aki egymaga kiáll lézerkarddal az Első Rend ellen, hanem egy megtört öregember.

 

Mondjuk én elég sok filmet és sorozatot láttam, sok könyvet olvastam, sok videójátékkal játszottam, de még így sem tudnék sok olyan példát hozni, amiben több epizód hőse megtört öregemberként tér vissza, aki korábbi önmagával teljesen ellentétes mentalitású.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Konkrétan a legtöbb vád, ami az ep8-at éri, az az, hogy Luke Skywalker nem az a hős, akit az ep4-6-ban megismertünk, hanem - idézek egy kollégát - "egy vén balf*sz". Ez olyan visszatérő kritika, mint az, hogy a PT-ben minden CGI vagy Jar Jar felemlegetése. És sokan konkrétan ezen az elemen kattognak. Amikor a The Mandalorianben megjelent Luke és felszecskázta a Dartk Troopereket, akkor is előjött ez rengeteg helyen, hogy na, ilyennek kell lennie Luke-nak, nem olyannak, mint az ep8-ban. Szóval igenis sokaknak nem csak annyi a baja, hogy felnőtt és nem tetszett, hanem az, hogy Luke-ból az lett, ami. Nem egy szuperhős, aki egymaga kiáll lézerkarddal az Első Rend ellen, hanem egy megtört öregember.

 

Mondjuk én elég sok filmet és sorozatot láttam, sok könyvet olvastam, sok videójátékkal játszottam, de még így sem tudnék sok olyan példát hozni, amiben több epizód hőse megtört öregemberként tér vissza, aki korábbi önmagával teljesen ellentétes mentalitású.

Igen. Luke az egyik pont. A másik amit állandóan olvasok Redditen - és már rohadtul belefáradtam - hogy ez nem egy Star Wars film valójában. Úgy néz ki, úgy viselkedik, de valójában nem az mert Johnson olyan húzásokat rakott bele (hiperűr követés, Holdo manőver, stb), ami nem SWbe illő. 

 

És hemzsegnek ezek a vélemények. Nekem meg az egyik, hanem A kedvenc SW filmem. Mintha párhuzamos világok lennének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Luke Skywalker, a remete

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.