Ugrás a kommentre

Luke Skywalker, a remete


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Kíváncsi vagyok, hogy Luke lesz-e olyan méltóságteljes, erős párbajozó, mint Qui-Gon volt. Oké, színészileg van közöttük tíz év, és tartom valószínűleg, hogy már Luke is öregebb, mint Qui-Gon volt, de mint tudjuk, a kor nem számít, ha veled van az Erő. Plusz, az sem utolsó szempont, hogy 2018-ban vajmi nehéz lenne egy ep4-es szintű párbajt eladni. De érzésem szerint, az ep8-ban Luke-nak mindenképpen kardot kell ragadnia. Viszont akkor oda is kell tennie magát. Én mindenképpen úgy képzelem el, mint Qui-Gont, nem figurázza túl, de jól nyomja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, Luke-nak komoly szerepe kell legyen az Ep.8-ban, bár abban nem vagyok biztos, hogy már látjuk is párbajozni. Az is lehet, hogy az a 9. részre marad.

 

@Dzséjt:

Amúgy hogyhogy Qui-Gon-t hoztad fel párhuzamnak vagy viszonyítási alapként? Nem kötekedésből, csak érdekel. Gondolom nem a zöld fénykard az ok. :) A koruk miatt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert számomra két tökéletes Jedi lovag létezik a Star Wars Sagaban, és ebben nem csak a hét film, de a TCW és a Rebels is benne van: Qui-Gon Jinn és Luke Skywalker. Qui-Gon számomra a tökéletes Jedi, aki minden tettével, mondatával, gesztusával megmutatja, milyen egy Jedi lovag. Szerintem ilyennek kéne lennie az összesnek, de egyik sem ilyen, távolról sem, a lábnyomához sem érhetnének fel. Leszámítva Luke-ot. Luke, bár sosem ismerhette Qui-Gon, megkockáztatom, sajnos sosem hallott róla, mégis a nyomdokaiban jár. Harcol, amikor harcolni kell, beszél, amikor beszélni kell, tárgyal, amikor arra van szükség, és lefegyverzi magát, amikor erre van szükség (ilyet persze Qui-Gontól nem láttunk, de kétségem sem fér hozzá, hogy ő is félredobta volna a fénykardját, ha erre lett volna szükség). Szóval, ha tőlem megkérdeznék, hogy kik azok, akik tökéletesen megmutatják, milyen egy Jedi lovag, nem Obi-Wan Kenobit, Yodát, Anakin Skywalkert, Ahsoka Tanót vagy Mace Windut hoznám fel példának, hanem Qui-Gon Jinnt és Luke Skywalkert.

Megjegyzem, Ahoska és Rey is közel jár ehhez, de Ahsokában van még némi hirtelenség, Rey pedig még túl ismeretlen, alul képzett, ő még fejlődik (Luke is csak az ep6-ban érte el ezt a szintet, az ep4-5-ös Luke még fasorban sincs Qui-Gonnal). De ők ketten azok, akiknél még azt mondom, néhány lépés, és beállnak Qui-Gon és Luke mellé.

És a fentiek miatt szeretném, ha Luke még "öreg párbajozóként" is Qui-Gonra emlékeztetne. Hamarosan posztolok egy nagyobb lélegzetvételű elemzést a párbajokról (lassan íródik, mert szó szerint képkockáról képkockára rágom át magam a párbajokon, és próbálom minden érzésemet belevinni), abban leírom, hogy számomra milyen Qui-Gon stílusa, miért tetszetős. Miért jobb, mint bárkié. És szerintem abból majd az is kitűnik, miért szeretném, ha Luke öregkori stílusa is erre hajazna. Megjegyzem, ha erre fog hajazni, Kylo Rent kisujjból alázza majd.

És persze, mindentől függetlenül és abszolút mellékesen, a zöld fénykard is az ok. A zöld a kedvenc színem, és fénykard a kedvenc sci-fi fegyberem, és a tény, hogy zöld fénykardja van a két kedvenc Jedmnek, na meg Yodának, akinek párbajára kiskorom óta vártam, mindent visz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes álláspont. Noha nem értek vele egyet, de jó olvasni a lelkesedéstől fűtött szavakat. ;) Nekem még soha nem jutott eszembe Luke-ot Qui-Gon-hoz hasonlítani, és engem meglepne, ha a készítők Luke vívóstílusánál hozzá nyúlnának vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem irreális elvárás. Öreg Ben nem lehet. Yoda sem lehet.

Kell egy méltóságteljes, de hatékony stílus.

Vader-ről sem szabad megfeledkezni. Nem jedi, de a stílusa kapóra jöhet Luke-nak.

Sok erőhasználat, kevés suhintás, de az komoly.

Ráadásul a Luke vívó-oktatója Vader volt. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaderé nem illene hozzá. Pláne nem vén korában. Pont azért, mert sok benne a fizikai erőhasználat, Luke viszont azért annyira nem volt fizikailag erős figura, plusz nem is igazán jellemző rá az egykezes párbajozás, és egy öregember ne hadonásszon erőből. Ez a stílus a Sötét Oldal használókra jellemző (Kylo például majdnem egy az egyben a nagyapja stílusát követi).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaderé nem illene hozzá. Pláne nem vén korában. Pont azért, mert sok benne a fizikai erőhasználat, Luke viszont azért annyira nem volt fizikailag erős figura, plusz nem is igazán jellemző rá az egykezes párbajozás, és egy öregember ne hadonásszon erőből. Ez a stílus a Sötét Oldal használókra jellemző (Kylo például majdnem egy az egyben a nagyapja stílusát követi).

Én erőhasználatra gondoltam. Mármint jedi-erő használatára.

Szerintem akármilyen is lesz a vívó-stílusa vegyíteni kell sok erőlökéssel, tárgyak mozgatásával stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőhasználat (nagy E, mert ez a neve, ráadásul így lehet megkülönböztetni, hogy az Erőre, vagy a fizikai erőre gondolsz ;) ) nem része a vívóstílusnak, ráadásul Vaderre pont nem igazán jellemző, hogy párbajban annyira használná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Jedit nem láttam csak egyszer Erővel lökni, amikor Obi wan Anakinnal párbajozott a Musrafaron. Viszont Sith-et sokszor. Maul harcidroid maradványt vágott oda a generátor terem ajtajának kapcsolótáblájához Theedben. Dooku a leggazemberebb. A Geonosison falon lévő henger izét szakajtott le és majdnem agyonvágta vele Obi Want, az Invisible Hand fedélzetén az Erővel megragadta, eldobta Obi Want, aztán az egyik rámpát rászakajtotta. Vadert sem kell félteni a felhővárosban mindennel megdobálta Luke-ot amivel csak tudta. Ez szerintem Sith hagyomány, de nem túl fair. Kíváncsi vagyok Mark Hamillt mennyire trenírozzák. Liam 47 éves volt az Baljós árnyak idején. Hamill most 65 éves. Christopher Lee 83 évesen még vívott, vagy legalábbis az arcát adta hozzá az EP III-ban.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fair, tény, de a Jedik is sűrűn éltek vele, a TCW-ben és a Rebelsben (Kanan és Ezra pont Vader ellen használta) is előszeretettel használták, de a filmekben is volt rá precedens. Obi-Wan és Qui-Gon több droidot is a falhoz vágott a naboo-i csatározások alatt, Obi-Wan is elég szépen megreptette Grievoust Utapaun és nem egy klónt a Coruscanton, Yoda sem volt rest a székéhez vágni Palpatine-t vagy visszaküldeni neki az eldobott podot (sőt, Yoda még a villámokat is visszaküldte a feladójának a Geonosison). Az Erőlökés talán az egyetlen olyan Erőalkalmazás, amit a Jedik is sűrűn használnak támadó jelleggel, akár párbajban, akár tűzharcban. Persze, valószínűleg ők sosem löknék meg úgy az ellenfeleiket, mint Kylo Rey-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fair, tény, de a Jedik is sűrűn éltek vele, a TCW-ben és a Rebelsben (Kanan és Ezra pont Vader ellen használta) is előszeretettel használták, de a filmekben is volt rá precedens. Obi-Wan és Qui-Gon több droidot is a falhoz vágott a naboo-i csatározások alatt, Obi-Wan is elég szépen megreptette Grievoust Utapaun és nem egy klónt a Coruscanton, Yoda sem volt rest a székéhez vágni Palpatine-t vagy visszaküldeni neki az eldobott podot (sőt, Yoda még a villámokat is visszaküldte a feladójának a Geonosison). Az Erőlökés talán az egyetlen olyan Erőalkalmazás, amit a Jedik is sűrűn használnak támadó jelleggel, akár párbajban, akár tűzharcban. Persze, valószínűleg ők sosem löknék meg úgy az ellenfeleiket, mint Kylo Rey-t.

Igen, valóban ez is igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő támadásra való használata tekintetében én úgy érzem, hogy a világos oldalnak legalább annyira "szimbóluma" az Erőlökés, mint ahogy a sötét oldalnak az Erővillámok. Több esetben is érzékelhető ez, hogy egy-két példát hozzak fel: Palpatine amikor az irodájában villámokkal sújtja Yodát, az válaszul keresztüllöki Palpatinet a fél irodán; a Mortis-trilógiában amikor a Fiú és a Lány egymásnak esnek, a Fiú a saját vörös villámaival támad, a Lány cserébe szintén az Erőlökést alkalmazza.

 

Amikor Kylo Ren nekivágja Reyt a fának, vagy Dooku a rámpa alá hajítja Obi-Want, az szerintem már nem egyszerű Erőlökés, inkább már levitáció, illetve Dooku verziója pedig egyértelműen az Erő-fojtogatással is fűszerezve van. :D

 

A kérdés az, hogy Luke esetében mit mernek meglépni. Yoda azt regélte neki a dagobahi tanítások alatt, hogy a Jedi az Erőt mindig védekezésre, sosem támadásra használja. Kérdés, hogy Luke ezt mennyire veszi szó szerint. :D Az öreg zöld mester nyilván ezt úgy értette, hogy az önvédelmi praktikák beleférnek, de az nem, hogy konkrétan az Erőt használja a delikvens arra, hogy kárt tegyen az áldozatban. (A lökést, levitációt millió egy dologra lehet használni, a villámoknál már elég egyértelmű, hogy az ellenfél kínzása, megölése a szempont - hacsak nem eredetileg siklók és swoop bikeok lemerült akkumulátorának megbikázására fejlesztették ki a technikát. :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erő támadásra való használata tekintetében én úgy érzem, hogy a világos oldalnak legalább annyira "szimbóluma" az Erőlökés, mint ahogy a sötét oldalnak az Erővillámok. Több esetben is érzékelhető ez, hogy egy-két példát hozzak fel: Palpatine amikor az irodájában villámokkal sújtja Yodát, az válaszul keresztüllöki Palpatinet a fél irodán; a Mortis-trilógiában amikor a Fiú és a Lány egymásnak esnek, a Fiú a saját vörös villámaival támad, a Lány cserébe szintén az Erőlökést alkalmazza.

 

Amikor Kylo Ren nekivágja Reyt a fának, vagy Dooku a rámpa alá hajítja Obi-Want, az szerintem már nem egyszerű Erőlökés, inkább már levitáció, illetve Dooku verziója pedig egyértelműen az Erő-fojtogatással is fűszerezve van. :D

 

A kérdés az, hogy Luke esetében mit mernek meglépni. Yoda azt regélte neki a dagobahi tanítások alatt, hogy a Jedi az Erőt mindig védekezésre, sosem támadásra használja. Kérdés, hogy Luke ezt mennyire veszi szó szerint. :D Az öreg zöld mester nyilván ezt úgy értette, hogy az önvédelmi praktikák beleférnek, de az nem, hogy konkrétan az Erőt használja a delikvens arra, hogy kárt tegyen az áldozatban. (A lökést, levitációt millió egy dologra lehet használni, a villámoknál már elég egyértelmű, hogy az ellenfél kínzása, megölése a szempont - hacsak nem eredetileg siklók és swoop bikeok lemerült akkumulátorának megbikázására fejlesztették ki a technikát. :D )

:lol: Egyetértek, remek hozzászólás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, amikor Kylo nekivágja Reyt a fának, az totálisan Erőlökés, semmi köze a levitációhoz. Ugyanúgy, ahogy Obi-Want is Erőlökéssel taszította a mélybe Darth Maul, majd később egy folyosó túlfelére a TCW-ben, ahogy Kanant is Erőlökéssel küldte el a folyosó túlvégére a Főinkvizítor, stb. Az Erőlökés nem a Jedik védjegye, hanem egy mindkét fél által használható aktív Erőképesség. És mindkét fél egyaránt él vele, nem egyszer, nem kétszer, közel ugyanannyira.

Dooku valóban az Erővel fojtogatta, és inkább elhajította Obi-Want, de ez sem levitáltatás, hanem a grabancánál fogva dobás. Erődobás, legfeljebb.

Amúgy sem tudom, miért lenne a Sötét Oldalnak exkluzivitása levitáltatni, míg a Világos Oldalnak lökni. :? Megjegyzem, a Jedik még az Erőlökést sem használják úgy, hogy az sérülést okozzon. Gondolom okkal. Ha a villámok képesek lennének ilyesmire, valószínűleg azzal is élhetnének, de érzésem szerint, az csak fájdalom okozására és gyilkolásra jó. Esetleg azzal tölthetnék a fénykardok aksiját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arra célzott alább Shettard, hogy a Jedik szimplán ellökik inkább az ellenfelüket, míg a Sith-ektől kitelik, hogy amellett hogy felemelik és ellökik ellenfelüket, fent is tartják őket a magasban, mint pl. ahogy Dooku tette Obi-wannal (és még egy kis fojtogatás is becsúszott). Ez a Jedikre nem jellemző, ők egyedül az Erőt lökés formájában használják harc közben, illetve a villámok kivédésére (lásd Yoda vs. Dooku, Sidious), de az picit más, mert ott szükség van egy támadófélre is a technika alkalmazásához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Kylo Ren nekivágja Reyt a fának, vagy Dooku a rámpa alá hajítja Obi-Want, az szerintem már nem egyszerű Erőlökés, inkább már levitáció,

Szerintem is szimplán Erőlökés, ahogy Kylo a fának löki Reyt, csak némileg nagyobb vehemenciával teszi ezt, hogy egyúttal kiiktassa a lányt. Érthető volt, hiszen kellett neki - és Snoke-nak - a lány, ezért nem akart benne kárt tenni, csak kivonni a forgalomból. Ez volt a legegyszerűbb módja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ettől az Erőlökés nem a Jedik szimbóluma, nem exkluzív ők használják - ellenben az Erővillámokat, amit eddig csak a Sötét Oldaliak használtak. Az, hogy néha a Sith-ek lebegtetik az ellenfelüket és közben fojtogatják, attól még az Erőlökést is használják. Kylo nem lebegtette Reyt, Maul sem Obi-Want, stb. Egyszerűen ugyanúgy ellökték őket, mint ahogy a Jedik szokták. A Sith-ek persze, kombinálják néha (de nem általánosan) a dolgot, hogy minél több fájdalmat okozzanak, vagy megöljék ellenfelüket, ezt nyilván a Jedik nem tehetik meg, ők legfeljebb addig mennek, hogy kiüssék az ellenfelüket az Erő ilyen formájú alkalmazásával. Úgyhogy legfeljebb arról beszélhetünk, hogy a Jedik még az Erőlökéssel is finomkodnak, a Sith-ek meg alkalomadtán a nyakadat törik közben. Szóval legfeljebb a használati módja lehet szimbóluma a Jediknek, maga az alkalmazás semmiképpen sem, pláne nem úgy, mint a Sith-eknek az Erővillám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ettől az Erőlökés nem a Jedik szimbóluma, nem exkluzív ők használják - ellenben az Erővillámokat, amit eddig csak a Sötét Oldaliak használtak. Az, hogy néha a Sith-ek lebegtetik az ellenfelüket és közben fojtogatják, attól még az Erőlökést is használják. Kylo nem lebegtette Reyt, Maul sem Obi-Want, stb. Egyszerűen ugyanúgy ellökték őket, mint ahogy a Jedik szokták. A Sith-ek persze, kombinálják néha (de nem általánosan) a dolgot, hogy minél több fájdalmat okozzanak, vagy megöljék ellenfelüket, ezt nyilván a Jedik nem tehetik meg, ők legfeljebb addig mennek, hogy kiüssék az ellenfelüket az Erő ilyen formájú alkalmazásával. Úgyhogy legfeljebb arról beszélhetünk, hogy a Jedik még az Erőlökéssel is finomkodnak, a Sith-ek meg alkalomadtán a nyakadat törik közben. Szóval legfeljebb a használati módja lehet szimbóluma a Jediknek, maga az alkalmazás semmiképpen sem, pláne nem úgy, mint a Sith-eknek az Erővillám.

Nem is állítom, hogy exkluzív ők használják! A Kylo-s jelenetet most sajnos nem tudom visszanézni, de ha jól emlékszem, tényleg nem tartotta a fának szorítva, szóval igazad lehet neked is és MissKarrdénak is, egy szimpla Erőlökés volt, csak kicsit nagy vehemenciával. :)

 

Donát leírta, amire gondoltam, mindenesetre én továbbra is tartom, amit mondtam. A megfogalmazáson lehet esetleg csiszolni, akkor "szimbólum" helyett mondjuk azt, hogy egy Jedi esetében az Erő offenzív módon történő használatának a felső határa az Erőlökés. Azért szerintem a Köztársaság idején ha egy coruscanti kocsmában valaki Erőlökést alkalmaz, szerintem a vendégek első gondolata nem az lenne, hogy "hoppá, ez egy világos- vagy sötét-oldali Erőhasználó!", hanem az, hogy "vigyázzunk, ez egy Jedi". De ezzel már zavarosabb vizekre evezünk, feltételezésekbe, szóval ebbe az irányba lehet, hogy nem érdemes elmenni. :)

 

"Szóval legfeljebb a használati módja lehet szimbóluma a Jediknek, maga az alkalmazás semmiképpen sem, pláne nem úgy, mint a Sith-eknek az Erővillám."

 

Ez a közös nevező, egyezzünk meg ebben akkor. :) Kérdés, hogy ez most hogyan kapcsolódik Luke-hoz a VIII. epizódból... gyanítom, ez majd csak a moziban fog kiderülni. :D

 

Szerintem Luke rettenetesen fog vívni,meg fogja ölni Kylo. :cry:

 

Remélem, hogy azért nem így lesz! A helyzet az, hogy Luke vívótechnikáját egyszer sem láthattuk igazán kiforrottan. A bespini párbaj az első alkalom volt, a tróntermi pedig érzelmektől fűtött... nem láttuk még higgadt Jedi mesterként küzdeni olyankor, amikor nem a saját apjával kell megvívni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.