Ugrás a kommentre

Ki mit vár a nyolcadik epizódtól?


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Tatooine és Jakku kettősét tekintve nem értek egyet, de mivel Donát megelőzött, ezt most nem írnám le még egyszer.

 

Amit viszont az új perspektíváról írtál, abban nagyon egyetértek. Mélyebben elmerülni a galaxis elmúlt harminc évében, a "remete jedi" életmódban, a az új köztársaságban, az erőben... ezek mind mind benne lehetnének a 8. részben.

 

És az is kifejezetten jót tenne a filmnek (legalábbis szerintem) ha ismét több szálon futna a cselekmény, és nem csak egy két percig, hanem végig, mint anno az Ep2 és az Ep5 esetében is volt. (hmm eddig bele sem gondoltam de pont ez a kettő a kedvencem :) )

 

Az egyik szálon Rey és Luke jedi lovagosat játszana, a másikon meg Poe és Finn... csinálna valamit a galaxisban, így többet megmutatva a jelenlegi helyzetből nekünk.. Ja és lehetne egy harmadik amiben Leia C3PO-val egy kicsit elpolitizálna, hogy legyen benne politika is.

 

Ha már bolygó, nekem az Ach'to volt a favorit, olyan még nem volt, hozzá hasonló sem volt, a hangulata, az, amit az az első Jedi Templomból tapasztaltunk, a misztika. Nekem az a pár perc sokkal többet jelentett, és nagyobb hatást gyakorolt rám, mint a Jakku. Bár nekem a peremvidéki sivatagok kötül csak az tetszett, amit a TCW-ben láttunk, a Tatooineból kicsit sok volt már a végére. Plusz ez egy óriási bolygó, szerintem nem kell mindenhova egy peremvidéki lepukkadt sivatag. De hangsúlyozom, ez az én véleményem, nem megbántani akarok senkit, és nem kell támadásba lendülni. :D Summa summarum, nekem sok volt a nosztalgia, tényleg jöjjön valami új, ahogy a Bajlós árnyakban.

A poltikát én is hiányoltam, mert a Szenátus terme már csak megnézve is nagyon epic volt. A galaktikus helyzetből én is többet megnéznék, megannyi nagy központ van, ahova ki lehet térni. Nal Hutta például, vagy Coruscant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt, hogy a rész végén tűnjön kicsit reménytelennek a helyzet. Én a 7. részt nem éreztem annyira sötétnek, szóval ettől a résztől olyan darkos hangulatot várok, mint mondjuk a RotS-ban is van. A reménytelenség kialakítását erősítheti Luke halála is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kellőképp sötétnek éreztem az EPVII-et, hisz most nem csak egy fegyvertelen bolygót iktattak ki a teljes lakosságával, hanem egy rendszert és azt az erőt, amit az Első Rend ellen felvonultathattak volna. Ezután valami pozitívabb hangú epizódot várnék, ahol a reménytelen helyzetből felküzdik magukat egy olyan szintre a jók, hogy a végső epizódban le is számolhassanak a gonosszal. Nem kell túlzásba vinni, de azért vágjon vissza a Köztársaság, mintha egy fordított EPV lenne. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zene, a lények, a roncsok, a lepukkantság (amihez képest Tatooine egy Coruscant-i opera) mind-mind egyediséget adnak a bolygónak. Annyi a közös a kettőben, hogy mindkettőn van homok.

Azért ennél jóval többről van szó. Több sivatagos bolygót is láttunk már a SW-ban és egyáltalán nem jellemző ennél komolyabb hasonlóság a Tatooine-hoz. Sőt, mondok vadabbat, a Tatooine is eléggé másképp fest mondjuk az Ep.1-ben vagy a 6-ban. Egy bolygó elég nagy tud lenni, nem fog minden szeglete totálisan ugyanúgy kinézni, még akkor se, ha a sci-fi-kben általában az az elv érvényesül, hogy egy bolygón belül egységes körülmények vannak és nincsenek olyan eltérések, mint a Földön.

A Geonosis-t vagy a Lothal-t senki nem fogja összekeverni a Tatooine-nal, de pl. nekem a Jakku külső helyszínei hasonlítanak annyira a Tatooine-ra, mint utóbbi helyszín a különféle részekben. És itt fontos, hogy a bolygóból induljunk ki, ne pedig a hangulatból vagy egyéb "külső" körülményekből. A zenének pl. semmi köze ahhoz, hogy két bolygó mennyire hajaz egymásra. A roncsoknak szintén nincs érdemi jelentősége, hiszen nem alkotják a bolygó szerves részét, azért vannak ott, mert volt ott egy nagy csata, ami bárhol máshol is lehetett volna. Lepukkantság alatt nem tudom konkrétan mit kell érteni, de elég sokat láttam már ahhoz a Tatooine-ból, hogy én simán el tudnék képzelni ott is ilyesmi helyeket. A helyi lakosság már mérvadó, hiszen ekkora időtávlatban azért bőven tekinthetjük a bolygó alaptulajdonságának a lakói fajtáját.

 

Én kellőképp sötétnek éreztem az EPVII-et, hisz most nem csak egy fegyvertelen bolygót iktattak ki a teljes lakosságával, hanem egy rendszert és azt az erőt, amit az Első Rend ellen felvonultathattak volna. Ezután valami pozitívabb hangú epizódot várnék, ahol a reménytelen helyzetből felküzdik magukat egy olyan szintre a jók, hogy a végső epizódban le is számolhassanak a gonosszal. Nem kell túlzásba vinni, de azért vágjon vissza a Köztársaság, mintha egy fordított EPV lenne. :D

Egyetértek. Vagy ha nem is vág vissza az Új Köztársaság, de az elején nyomatékosítsák a 7-beli veszteségeit, hangsúlyozzák a problémák komolyságát, majd a film végére jussunk el oda, hogy elő legyen készítve a 9 nagy fináléja, ahol az Első Rend végül elbukik. Azért lássuk be, hogy az Ep.6-nál elég "könnyen" jött a lázadóknak a siker, hiszen az uralkodó felfedte lapjait (még ha csapda célzattal is), de így (és a "semmiből" jött ewok-ok hathatós közreműködésével) és Luke csodatételével egyetlen csapással lefejezték a Birodalmat.

Jobb lenne, ha most egy epic háborút látnánk, kiegyenlítettebb erőviszonyokkal és kevesebb "szerencsével" vagy meseszerű csodával. Ilyen téren a TCW-re hajazhatna leginkább ez a háború, csak nyilván nem egy színjáték lenne az egész, hanem full komolyba menne az egész. Ezt pedig jól elő lehetne vezetni a 8-ban, esetleg be is indulhatna a buli, ahogyan az Ep.2 és az Ep.5 is tulajdonképpen egyfajta csúcsponton maradt abba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ennél jóval többről van szó. Több sivatagos bolygót is láttunk már a SW-ban és egyáltalán nem jellemző ennél komolyabb hasonlóság a Tatooine-hoz. Sőt, mondok vadabbat, a Tatooine is eléggé másképp fest mondjuk az Ep.1-ben vagy a 6-ban. Egy bolygó elég nagy tud lenni, nem fog minden szeglete totálisan ugyanúgy kinézni, még akkor se, ha a sci-fi-kben általában az az elv érvényesül, hogy egy bolygón belül egységes körülmények vannak és nincsenek olyan eltérések, mint a Földön.

A Geonosis-t vagy a Lothal-t senki nem fogja összekeverni a Tatooine-nal, de pl. nekem a Jakku külső helyszínei hasonlítanak annyira a Tatooine-ra, mint utóbbi helyszín a különféle részekben. És itt fontos, hogy a bolygóból induljunk ki, ne pedig a hangulatból vagy egyéb "külső" körülményekből. A zenének pl. semmi köze ahhoz, hogy két bolygó mennyire hajaz egymásra. A roncsoknak szintén nincs érdemi jelentősége, hiszen nem alkotják a bolygó szerves részét, azért vannak ott, mert volt ott egy nagy csata, ami bárhol máshol is lehetett volna. Lepukkantság alatt nem tudom konkrétan mit kell érteni, de elég sokat láttam már ahhoz a Tatooine-ból, hogy én simán el tudnék képzelni ott is ilyesmi helyeket. A helyi lakosság már mérvadó, hiszen ekkora időtávlatban azért bőven tekinthetjük a bolygó alaptulajdonságának a lakói fajtáját.

Engem pont hidegen hagy, hogy földrajzi értelemben vagy demográfiai értelemben hasonló-e a két bolygó. Ami engem itt érdekelt az az, hogy amikor nézem a filmet akkor Tatooine szaga van-e a bolygónak, vagy sem. Ehhez pedig a hangulat, a zene, az élőlények, a helyszínek abszolút hozzáteszik a magukét. Jakkut nézve a filmen egy percre sem merült fel bennem, hogy ez akár a Tatooine is lehetne, pedig a film előtt eléggé paráztam emiatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zene, a lények, a roncsok, a lepukkantság (amihez képest Tatooine egy Coruscant-i opera) mind-mind egyediséget adnak a bolygónak. Annyi a közös a kettőben, hogy mindkettőn van homok. Hála égnek Williams is remek zenei témát írt a bolygóhoz.

Engem az lepett meg a legjobban hogy még a roncsok nélkül is egyedi lett volna. Emlékszem a film előtt főleg a lezuhant csillagrombólókkal akartuk menteni, hogy majd lesz valami egyedi íze de annyira más a bolygó kisugárzása hogy -szerintem- még azok nélkül is működött volna. Kb. annyi köze van a Tatooine-hoz mint a Naboo-nak a Yavin IV-hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem az lepett meg a legjobban hogy még a roncsok nélkül is egyedi lett volna. Emlékszem a film előtt főleg a lezuhant csillagrombólókkal akartuk menteni, hogy majd lesz valami egyedi íze de annyira más a bolygó kisugárzása hogy -szerintem- még azok nélkül is működött volna. Kb. annyi köze van a Tatooine-hoz mint a Naboo-nak a Yavin IV-hez.

Totálisan egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jakku-ról ugyan én magam is sokáig azt gondoltam, hogy a Tatooine, csak álnéven, de a film megtekintésekor egyszer sem jutott eszembe ez. Sokkal kietlenebb és elmaradottabb, elnézve a Niima helyőrséget vagy Lor San Tekka faluját, mint amit eddig a Tatooine-ból láthattunk. Persze lehet erre mondani, hogy akár annak egy másik felén is lehetne, de ahogy írtátok, teljesen más a hangulata, és ez a lényeg.

 

Én azt várom, hogy bontsák ki a konfliktust, adjanak mélységet a történetnek. Egy trilógia középső részének mi más is lehetne a küldetése?

Én is pontosan ezt várom. :) Kicsit jobban kibontva annyit tennék hozzá, hogy annak még örülnék, ha a ma még rejtélynek számító dolgok megoldása meglepő fordulatokat hozna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok! Először is BÚÉK, mert 2016-ban azt hiszem ez az első hozzászólásom a fórumon.

 

Na és akkor a topik kérdésére válaszolva: Több bátorságot, több saját ötletet várok/szeretnék.

 

Van itt ötlet önöknél kedves Disney, csak nem kellene a második trilógia negatív visszhangja miatt parázni és gyáván hanyagolni minden újítást. Mert ugyanis nekem ez volt a nagy bajom. Túlságosan is az első SW-re hasonlított megspékelve pár Birodalom és Jedi momentummal. Nem rossz az összhatás, ugyanakkor mégis levon az élvezeti faktorból és elmarasztalja a katarzis érzetet, ha egy kis hang végig azt súgja a fülemben: "Láttam én ezt már."

 

Amit még szeretnék- Phasma kapitány ne szenvedjen Boba szindrómában. Tudjunk meg minél többet a csajról, kapjon egy kicsivel nagyobb szerepet.Több karakterisztikát, több akció jelenetet neki!

 

Mélyítse el még jobban ezt a hatalmas Univerzumot a film. Fajokkal, új űrhajókkal, az erő egy másfajta megközelítésével, de mutassa meg a film egy olyan szegletét ennek a csodálatos világnak, amit a régebbi filmek hanyagoltak vagy nem adtak át rendesen.

 

És amit nagyon szeretnék- visszatérni egy esemény erejéig a Kashyyykra. Gyönyörű bolygót alkottak a készítők az ep. 3-ban.

 

persze ennél többet várok a filmtől, de hirtelen ezek az alaptézisek jutottak eszembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak idején csak és kizárólag a IV. részből nem derült ki sem sok minden. Nem tudták a nézők, hogy van Yoda, Luke és Leia testvérek és azt sem, hogy Vader Luke apja.

 

Ezt nem csak a nézők nem tudták még.

 

 

Én azt várom, hogy eredetibb, fordulatos történet legyen. Örülnék, ha újra látnánk egy, már az első hat film során megismert bolygót, esetleg új formában. Annak nagyon nem örülnék, ha a klasszikus szereplők közül (Luke, Leia, Chewie, C-3PO, R2-D2, Falcon) bárki is meghalna. Oké, Han meghalt. De a IX. rész ne úgy fejeződjön be, hogy az OT összes karaktere valahol a sztori folyamán elhalálozott. Ha feltételezzük, hogy ez már nem az ő történetük, akkor ne is az ő halálukkal próbáljanak meglepni. Ez nem a Trónok harca, megjegyzem, már ott is némileg nevetségesnek hat a szereplők "meglepő" halála.

 

Amúgy a klasszikus szereplők közül a következő részben kevesebb Chewie-t és Falcont (örültem nekik, de velük túltöltődtem, jobban teljesítettek, mint a teljes OT-ben), kevesebb, vagy max ennyi Leiát (szegény számomra elég gyenge volt), több C-3PO-t és R2-t, és Luke-ot szeretnék látni, utóbbit kvázi főszerepben. Reméljük, kiderül, ki Snoke, és egy jó háttértörténete van, nem pedig olyan, mint mondjuk a SPECTRE-ben Blofeld figurájának, hogy kiderül, hogy valójában minden mögött ő áll. Jó lenne, ha Rey és Poe is találkozna, mert az ő találkozásuk ebben a részben nem történt meg. Egy apró utalást elejthetnének Lando-ra, a felbukkanásának nem örülnék, max ha egy rövid időre tűnne fel, mert a karaktere már nagyon furcsán muzsikálna Han nélkül, igazából vele volt viszonya az eddigi részek során. Az új karakterek remekek, alig várom, hogy jobban kibontakozzon a viszonyrendszer, amit a VII felvázolt.

 

Sötétebb részt várok. Lehet, hogy a sztori szerint durva veszteségek érték a Köztársaságot és az Ellenállást (nem mintha az Első Rendet nem), de az egész film alapvetően nem akart annyira drámai lenni, inkább humoros és könnyed. Amúgy a t*köm tele van a dárkossággal Hollywoodban, de ennél lehet egy picit drámaibb a hangvétel.

 

Kevesebb akciójelenetet várok, és az akciójeleneteknek legyen nagyon precizen megkomponált dramaturgiája. Számomra amiből túl sok volt az SWVII-ben, az a folyamatos küzdelem, és kevés volt az interakció a karakterek között. Lehetne egy köztes rész, ahol "leül" a film, mert itt nem nagyon volt ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miben is?

Nem érdekes. Ezeket a vitákat már lefolytattuk, úgyhogy ne menjünk bele. A többségnek tetszik, ami mostanában zajlik a SW háza táján, úgyhogy ez a lényeg. A többiek meg kénytelenek megtartani a véleményüket maguknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több földöntúli világot pár ismert fajt. Coruscant, főleg a szenátusi termet és Jedi templomot hamár az ep6-ba betették őket. Yoda szellemét őt a legkönnyebb visszahozni. És persze Lando. Hamár a másodpilótája feltűnt ő is jöhetne. Kíváncsi vagyok öreg korára miben utazik :D

Ja és Snoke fénykarddal :D Bár azt se bánom ha csak IX.-ben villogtatja meg a tudását.

Egy epikus fénykardpárbaj mindenképp kell John Wiliams addigra hátha kitalál valami fantasztikus zenét hozzá, mint az ep1 és ep3 esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érdekes. Ezeket a vitákat már lefolytattuk, úgyhogy ne menjünk bele. A többségnek tetszik, ami mostanában zajlik a SW háza táján, úgyhogy ez a lényeg. A többiek meg kénytelenek megtartani a véleményüket maguknak.

Nem kell magadra erőltetni ha nem tetszik. :) Még mindig ott van EP1-6 amit lehet szeretni. De ez a folytonos odamondogatás meg nyafogás elhiszed, hogy nem lelkesítő? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez a folytonos odamondogatás meg nyafogás elhiszed, hogy nem lelkesítő? ;)

Igen, pont ezért írtam, hogy ne menjünk bele. Egyébként túlságosan vártam az új filmet ahhoz, hogy lecsokizzam. Ez mégiscsak az új SW. Majd amelyik béka nem tetszik benne, azt lenyelem, és a jó dolgokra összpontosítok. Mindenesetre azért Lucast naponta visszasírom egy kicsit.

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 8. rész kapott egy tökéletes felvezetést: úgy értem a film maga nem volt tökéletes, mivel gyakorlatilag egy remake a legjobb részekből, viszont felvezetésnek tökéletes volt egy még ütősebb filmnek, ami már totál egyedi lehet, egyedi sztorival, új bolygókkal, gépekkel, stb stb. De a legfontosabb a sztori. Ha tartják a szintet az összes többiben, látvány, lények, akkor nem lesz gond. Bár John Williamst úgy érzem le kell cserélni, mert kiöregedett már a mester, persze voltak kiemelkedő témák a zenében, de ez már nem ugyanaz volt mint régen. És rengeteg választ várok, és talán még pár kérdést amit majd a végén válaszolnak meg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy kifejtik a karaktereket.

Ep4 úgy kezdődött, hogy mindenkiről tudunk látszólag mindent. Honnan tart, hova tart, bár a genetikájuk csak később derült ki.

Ep1 úgy kezdődött, hogy akikről korábban csak hallottunk, illetve akiket az OT-ben láttunk különböző okokból meghalni, hogyan kerülnek abba a helyzetbe amit előre tudunk róluk.

Ep7 meg pofátlan módon tele van olyan karakterekkel, akikről semmit nem tudunk. Kylo eredetét igen, de hogy hogyan lett az, aki most, az már nem egyértelmű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo kudar! Az EPVII remake lett nálad? :clap: Csak halkan teszem hozzá, hogy elnézve a sikerességét ennek a "remake" -nek ne várj csodákat az EPVIII -tól. ;) Azt meg még halkabban teszem hozzá, hogy az EPVI -tól kezdve minden epizód egy remake. ;) Hallottál már a "ring theory" -ról? Ha nem, olvass utána. Érdemes.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bravo kudar! Az EPVII remake lett nálad? :clap: Csak halkan teszem hozzá, hogy elnézve a sikerességét ennek a "remake" -nek ne várj csodákat az EPVIII -tól. ;) Azt meg még halkabban teszem hozzá, hogy az EPVI -tól kezdve minden epizód egy remake. ;) Hallottál már a "ring theory" -ról? Ha nem, olvass utána. Érdemes.

Nem kell ez a lekezelő stíl Ody. :)

És igen, nekem ez a film egy remake. vagy csak sok benne a lopkodás, vagy nevezzük fan service-nek, tök mind1. Én imádom a filmet, 9x láttam teljes egészében, de ettől függetlenül ez így van. Nem érdekelnek teróriák, vagy hogy ki hogy magyarázza, nekem az a fontos amit láttam, és abban nem sok eredetiség volt.

A PT összes részének a sztorija nekem eléggé egyedi, új bolygókkal, lényekkel, járművekkel, karakterekkel stb, míg az EP7re ez nem mondható el. Az összes bolygót már láttuk, ahogy a járműveket és karaktereket is.

Ez a film nagyon szórakoztató, imádom minden pillanatát, viszont úgy vélem hogy inkább egy remek felvezetés egy még jobb filmhez, ami már totál új sztorival KELL hogy előálljon, és én ezt is várom tőle.

Ennyi.

Ráadásul rettenően rohan az egész film, nincs idő megállni és kicsit beszélgetni, így aztán alig tudunk meg valamit is a 6. és 7. rész közti eseményekről, a karakterek múltjáról, stb stb, amikre jó lesz választ kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek mindig ez a mű sértődés? :) Inkább örülj, hogy nem tudod milyen a lekezelő "stílem". Ami a többit illeti érzed így. Nekem mindegy, csak próbáltam rávilágítani egy-két dologra. A PT ugyanúgy megkapta, hogy önismétlés, videók százai születtek arról, hogy ugyanaz a sztori mint a 4-5-6 -ban csak más köntösben. Most is az megy mint akkor. Én csak négyszer láttam a filmet moziban de már abszolút nem gyors. Elsőre minden új SW -t baromi gyorsnak éreztem egyébként, de ez az új élmény miatt van. Szerintem a VII -ben is vannak szép lassú és hangulatos jelenetek.

 

Az EPVIII pedig biztos hasonló lesz a VII -hez, hisz úgy látszik ezt szeretik a népek, ebben van a lóvé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A PT ugyanúgy megkapta, hogy önismétlés, videók százai születtek arról, hogy ugyanaz a sztori mint a 4-5-6 -ban csak más köntösben. Most is az megy mint akkor.

Igen? Akkor még nem követtem úgy az eseményeket, így nem emlékezhetek rá, de ez elég meglepő. Az Ep.1 még csak-csak felvonultat pár motívumot a 4-ből, de egyrészt ez is nagyon messze van a 7 helyzetétől, másrészt pedig a PT szerintem totálisan különbözik az OT-tól. Sőt, a legtöbb kritika pont ezért éri (a több CGI mellett, bár ez is a különbségek közé sorolható), mert annyira más, mint a 4-5-6. A fiatalabb karakterek mások (kb. senki nem így képzelte el a korai Obi-t, Vader-t vagy épp Sidious-t), máshol vannak a súlypontok, más a perspektíva, teljesen más korszak, berendezkedés, bolygók (kivéve Tatooine), konfliktusok stb..

 

Az EPVIII pedig biztos hasonló lesz a VII -hez, hisz úgy látszik ezt szeretik a népek, ebben van a lóvé.

Azért nagyon remélem, hogy nem. Egyszer még (főleg első Disney-SW filmnek) belefér egy ennyire biztonsági fan-service játék, de a továbbiakban már necces lehet. Azért senki nem egy újragondolt klasszikus trilógiát akar látni (legalábbis remélem) új külsővel és színészekkel, szóval el kell távolodniuk ettől a hozzáállástól. Már csak azért is, mert egyelőre ez a "copy" vagy "ihletmerítés" felfogható egyfajta tiszteletadásnak és hagyományőrzésnek, de újra eljátszva már pont az ellenkező hatást érheti el, tiszteletlenségnek és arcátlanságnak tűnhet a nagy elődök felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen? Akkor még nem követtem úgy az eseményeket, így nem emlékezhetek rá, de ez elég meglepő.

Igen. Mindenen túl még azt is ráhúzták, hogy másolja a sztorit. EPII -es aszteroida üldözés ugye, ami az EPV -ös -re hajaz, de hadd ne soroljam. Kutakodj. :)

 

 

Azért nagyon remélem, hogy nem. Egyszer még (főleg első Disney-SW filmnek) belefér egy ennyire biztonsági fan-service játék, de a továbbiakban már necces lehet. Azért senki nem egy újragondolt klasszikus trilógiát akar látni (legalábbis remélem) új külsővel és színészekkel, szóval el kell távolodniuk ettől a hozzáállástól. Már csak azért is, mert egyelőre ez a "copy" vagy "ihletmerítés" felfogható egyfajta tiszteletadásnak és hagyományőrzésnek, de újra eljátszva már pont az ellenkező hatást érheti el, tiszteletlenségnek és arcátlanságnak tűnhet a nagy elődök felé.

Hát ha azt vesszük, hogy minden EPVII -es szereplő feltűnik újra akkor lehet benne valami nem? :) Persze a szereplők kiléte még nem garancia a hasonlóságra. Persze én is remélem, hogy mélyítik a sztorit.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Mindenen túl még azt is ráhúzták, hogy másolja a sztorit. EPII -es aszteroida üldözés ugye, ami az EPV -ös -re hajaz, de hadd ne soroljam. Kutakodj. :)

Köszi, de inkább nem. Amúgy is tele már a puttony a PT fikákkal, főképp hogy most ezek újra felerősödtek. Semmi kedvem még jobban elmerülni bennük és a már elfeledett károgásokat is újra előhozni. :D

 

Hát ha azt vesszük, hogy minden EPVII -es szereplő feltűnik újra akkor lehet benne valami nem? :) Persze a szereplők kiléte még nem garancia a hasonlóságra. Persze én is remélem, hogy mélyítik a sztorit.

Attól, hogy a 7-es szereplők nagy része visszatér, attól még nem várható a 4-5-6 farvizén evezgetés. :) Nyilván nem arra gondoltam, hogy teljesen új karakterekre vágynék, de más téren jöhetnének az újdonságok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Mindenen túl még azt is ráhúzták, hogy másolja a sztorit. EPII -es aszteroida üldözés ugye, ami az EPV -ös -re hajaz, de hadd ne soroljam. Kutakodj. :)

OFF

Azért egy asteroid chase-t és egy EP5ös asteroidás részt ne hasonlítsunk már ahhoz hogy konkrétan ugyanolyan jelenetek vannak: Poe és BB8 terv átadás, Halálcsillag és elpusztítási módszere, fél perc van a lövésig, omg. :D valamint ugyanazok a karakterek csak új köntösben: Snoke - Palpi, Poe - Han, Maz - Yoda, stb stb. Ahogy felrobban a SKB és mutatják ahogy jönnek felénk a gépek már nem tisztelgés, szimpla másolás. :D Jakku - Tatooine, SKB - Hoth, ésatöbbi.

Míg azért a PTban nem nagyon láttál egy hasonló bolygót sem, még akkor sem ha csak egy pillre láttad, nem ám ha ekkora szerepe van.

Na mind1.

Ody - ez nem mű sértődés, csak megjegyzés, hogy szépen is lehet reagálni az ember véleményére. :)

ON

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IAzért nagyon remélem, hogy nem. Egyszer még (főleg első Disney-SW filmnek) belefér egy ennyire biztonsági fan-service játék, de a továbbiakban már necces lehet. Azért senki nem egy újragondolt klasszikus trilógiát akar látni (legalábbis remélem) új külsővel és színészekkel, szóval el kell távolodniuk ettől a hozzáállástól. Már csak azért is, mert egyelőre ez a "copy" vagy "ihletmerítés" felfogható egyfajta tiszteletadásnak és hagyományőrzésnek, de újra eljátszva már pont az ellenkező hatást érheti el, tiszteletlenségnek és arcátlanságnak tűnhet a nagy elődök felé.

 

Maxi egyetértek. :)

 

Egyszer elment, és meg is értem miért csinálták, de másodjára már rendesen kihoznának a sodromból... Mindenesetre én bízom Rian Johnson kreativitásában, az eddigi munkáit szerettem.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.