Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

Másfél év alatt 3 film jött ki, most másfelet kell várni egyre... :) :( Sehogy se jó ez, zárják végre le ezt az egészet, legyen vége ennek a Sagának, oszt jól van! Nem kell több SW, uncsi már. :lol2:

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A másik író meg olyan sikerfilmeket írt, mint az ep7. :) Amúgy szerintem az említett két film sem feltétlen a sztorin hasalt el, hanem a rendezésen és azon, hogy a stúdió belepofázott, illetve siettette a filmeket (két év alatt akarták elérni azt, amin az MCU tíz év alatt összehozott). Ettől a Lucasfilmnél nem kell félni. Pláne úgy, hogy Abrams ül a kormánykeréknél.

Mondjuk a Batman v Supermant anyagilag meglehetősen sikeres is volt, több mint 800 milliós bevételt nem neveznék veretes buktának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bízom Abramsben, Kennedy-ben és a story groupban. Ilyen felügyelet mellett csak nem lőnek mellé a sztorival. :) Az epikusság az, amitől én inkább tartok. Hogy mennyire lesz az. Mert szvsz ennek a filmnek kell az összes Star Wars mozi közül a legepikebbnek lennie. A fénykard-párbajnak le kell pipálnia az ep3-at, Rey és Kylo érzelmi összefeszülésének túl kell nőnie a Halálcsillag II tróntermi jelenetében lezajlott eseményeken, a felszíni csatának meg kell aláznia a geonosisi csatát, az űrcsatának a coruscanti csatát, és amúgy a csaták komplexitása kenterbe kell, hogy verje a scarifi csatát. Legalábbis most így képzelem. Mégis csak egy kilencrészes (vagy tizenegy részes) saga záróepizódjáról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen más lesz itt Dzséjt.

 

Ez a legyen minden "legepikebb" kicsit kevésnek tűnik. És valahogy nem is adja magát. Eddig gyakorlatilag egy filmet kaptunk kettévágva, ami azt mesélte el, hogy jutott hatalomra a galaxisban az Első Rend. Megismertük a szereplőket teljes mélységükben. Ennyi történt. Az EPVIII után nyilván el fog telni sok év, de ezt az egészet egy rész alatt iszonyat nehéz lesz lezárni. Arra tippelek, hogy a IX valaminek a kezdete lesz. Alapgondolata a folytatásoknak, hogy körforgásban vagyunk. Éppen ezért valami olyat várnék ami megszakítja ezt a folyamatot. Ami nem tesz lehetővé újabb olyan mérvű konfliktust amit itt látunk. Szóval az egésznek a lényegét nem a látvány epikusságában látom, hanem a mondanivalóban. Abban kell epikust, valami hatalmasat villantani. Olyat ami után el tudjuk hinni, hogy tényleg vége ennek a korszaknak. És Abrams ebben nem túl jó elvileg. Mármint a lezárásokban. Mások a LOST-ot emlegetik mint példa, hogy az remekül felépített misztérium volt de a vége pocsék lett. Nem tudom, annyira nem voltam benne. Csak remélem, hogy ezúttal tényleg sikerül valami erős dologgal kirukkolni, és az nem merül ki az epikus csatákban és az epikus kardpárbajokban. Azokkal tele a padlás, ráadásul nem lehet mindent a végtelenségig fokozni mert nevetségesbe megy át. Eleve pl. az Obi vs. Anakin párbajnál epikusabbat elképzelni is nehéz. De ez így van jól.

 

Szumma szummárum  az a véleményem, hogy történetben kell nagyot villantani és nem látványban. Az úgy is lehengerlő lesz. Viszont ha az lesz a konklúzió, hogy Rey mindenkit lekardoz és ő lesz a galaxis királynője, ezzel a jók kerülnek abszolút hatalomba, elég morcos leszek. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy ez a rész pontot tesz a Skywalkerek történetére. A trilógia végén meghal Kylo, ezzel kihal a Skywalker vér. Ebben én biztos vagyok. Hogy ezen kívül mi lesz a vége? Az jelenleg megmondhatatlan.

 

Mivel ha legyőzik az Első Rendet, könnyen bemesélhetik később, hogy lesz egy újabb gonosz, aki fenyegeti a galaxist, és Reyéknek vagy újabb hősöknek kell megakadályozni ezt. Ez benne van, viszont ez a trilógia alapból a Skywalker Saga zárását jelenti. Ennek pedig alapvető szabálya, hogy Kylo -nak meg kell halnia. Hogy ezt hogyan érik el, az az ő dolguk. Bízok bennük. (Én mondjuk egy olyat szívesen látnék az elmúlt 2 film láttán, hogy Kylo birodalma 2 darabra hullik: Hux irányít majd egy "birodalmat", illetve Kylo is + ott lesz Poe és a fellángoló galaxis serege. Egy ilyen, 3 frontos harcot megnéznék, talán újat is mutatna. :))

 

Érdekes lesz majd látni a forgatási képeket, ki milyen passzban lesz. A jövő hónap már emiatt is nagyon izgalmas lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem teljesen más lesz itt Dzséjt.

 

Ez a legyen minden "legepikebb" kicsit kevésnek tűnik. És valahogy nem is adja magát. Eddig gyakorlatilag egy filmet kaptunk kettévágva, ami azt mesélte el, hogy jutott hatalomra a galaxisban az Első Rend. Megismertük a szereplőket teljes mélységükben. Ennyi történt. Az EPVIII után nyilván el fog telni sok év, de ezt az egészet egy rész alatt iszonyat nehéz lesz lezárni. Arra tippelek, hogy a IX valaminek a kezdete lesz. Alapgondolata a folytatásoknak, hogy körforgásban vagyunk. Éppen ezért valami olyat várnék ami megszakítja ezt a folyamatot. Ami nem tesz lehetővé újabb olyan mérvű konfliktust amit itt látunk. Szóval az egésznek a lényegét nem a látvány epikusságában látom, hanem a mondanivalóban. Abban kell epikust, valami hatalmasat villantani. Olyat ami után el tudjuk hinni, hogy tényleg vége ennek a korszaknak. És Abrams ebben nem túl jó elvileg. Mármint a lezárásokban. Mások a LOST-ot emlegetik mint példa, hogy az remekül felépített misztérium volt de a vége pocsék lett. Nem tudom, annyira nem voltam benne. Csak remélem, hogy ezúttal tényleg sikerül valami erős dologgal kirukkolni, és az nem merül ki az epikus csatákban és az epikus kardpárbajokban. Azokkal tele a padlás, ráadásul nem lehet mindent a végtelenségig fokozni mert nevetségesbe megy át. Eleve pl. az Obi vs. Anakin párbajnál epikusabbat elképzelni is nehéz. De ez így van jól.

 

Szumma szummárum  az a véleményem, hogy történetben kell nagyot villantani és nem látványban. Az úgy is lehengerlő lesz. Viszont ha az lesz a konklúzió, hogy Rey mindenkit lekardoz és ő lesz a galaxis királynője, ezzel a jók kerülnek abszolút hatalomba, elég morcos leszek. 

Csatlakozom. Kicsit fogtam a fejem, mikor azt olvastam, hogy ennek kell a legepikebbnek lennie. Persze - fokozzuk bele a végtelenségbe. Miért? Frappáns lezárás kell, nem robbanás robbanás hátán, meg a valaha volt legintenzívebb fénykard párbaj. Miért kéne, hogy az legyen? Az EpVI 1983 és 2015 között kiváló záró epizódja volt a SAGA-nak. Pedig nem abban volt pl. a legintenzívebb fénykard párbaj. Mégis olyat tudott adni lezárásként, ami megsüvegelendő. Mondjuk már ott is benne volt a HCS 2 ami még nagyobb, mint a HCS 1 - de nem hinném, hogy ez a jó irány. A Starkiller mellett meg a HCS2 törpül el, mégse gondolnám, hogy a VII-es csata jobb lenne a VI-os csatánál. Ahogy Ody is írta, a látvány rendben lesz. Hozzon egy SW szintet és jó lesz. A történet a lényeges, hogy mit tudnak olyat virítani a részek végére, ami megtöri az eddigi ciklusokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Az EpVI 1983 és 2015 között kiváló záró epizódja volt a SAGA-nak.

Nem volt kiváló zárás, mert egyike voltam azoknak, akik már jóóóóval az ep7 bejelentése előtt felvetette, hogy mennyi szál maradt nyitva. Köztük mindaz,a mire az ep7 reflektál, például az a nem elhanyagolható tény, hogy nem Palpatine volt a Birodalom. Azokból a le nem győzött emberekből lett aztán az Első Rend. Tehát az ep6 ilyen értelemben nem volt kiváló záróepizód, hiszen lényeges szálakat hagyott nyitva, amiből már az ep7 előtt új történetek burjánzottak ki. Egy kiváló záróepizód erre nem enged teret.

 

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Mondjuk már ott is benne volt a HCS 2 ami még nagyobb, mint a HCS 1 - de nem hinném, hogy ez a jó irány. A Starkiller mellett meg a HCS2 törpül el, mégse gondolnám, hogy a VII-es csata jobb lenne a VI-os csatánál

Ha nem is jobb, de minimum egyenértékű és hatványozottabban látványosabb. És mivel nem 1984-et, hanem 2018-at írunk, a premierkor pedig 2019 végét fogjuk, ha én azt látom, hogy az ep9 csatája fasorban sincs az ep6-éval, akkor b*sszák meg magukat a készítők elölről és hátulról egyaránt. Mert én nem vagyok kíváncsi egy olyan 40+ éves SAGA zárására, amit kenterbe ver egy 30+ éves film. Nem akarok még egy plüssmacik kontra galaktikus faszabirodalom mérkőzést, pláne úgy nem, hogy az Első Rend az ep7-8-ban kompetensebb haderő, mint a Birodalom valaha volt.

Az ilyet 2019-ben dugják fel jó mélyen a hátsójukban. Nem a Reszkessetek betörők sorozatot, hanem a CSILLAGOK HÁBORÚJÁT zárját. Akkor háborúzzanak azok a csillagok, de torkaszakadtából. Még azt sem akarom, hogy úgy jöjjek ki a moziból, hogy egy mellékszál csatája jobb volt, nemhogy egy nálam öregebb filmé. Igenis kib*szottúl szögezzen oda látvány, intenzitás és komplexitás terén a csata. Az ep7 képes volt erre. Az ep8 és a Rogue One is. Az egész SAGA-t lezáró filmtől az a minimum, hogy mindezt megugorja. Ismétlem, 40+ évet kell lezárni és 9+2 filmet. Ne aprózzák el nekem. Ebben a filmben semmit sem szabad elaprózni.

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Mondjuk már ott is benne volt a HCS 2 ami még nagyobb, mint a HCS 1 - de nem hinném, hogy ez a jó irány.

Nem kell nekem HCs 4.0, de minimum egy új Köztársaság megmaradt hadserege vs. Első Rend hadserege felállás illene. A maroknyi lázadó vs. Galakitikus Birodalom játszmát már láttam, abban semmi új sincs.

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez a legyen minden "legepikebb" kicsit kevésnek tűnik.

Kevésnek tűnik a mindent maxoljon ki felállás? Kinek is van akkor irreális elvárása? Én csak minden téren a maximumot várom. De ha ez kevés... :P 

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mások a LOST-ot emlegetik mint példa, hogy az remekül felépített misztérium volt de a vége pocsék lett.

A Lost végében Abrams már rég nem volt benne. ;) 2006-tól már csak pénzt adott bele, a kreatív oldalba, például az írásba bele sem szagolt. Az emberek hajlamosak az ő nevét összemosni a végével, de csak gondoljunk bele: 2008-ban ő már el volt foglalva a Star Trekkel. Szerintetek volt ideje tévésorozatokkal foglalkozni? A Lostnak ő csak az alapjait teremtette meg 2004-ben, 2006-ban pedig technikailag kiszállt a sorozat kreatív szegmenséből. Hogy milyen lett a vége, az nem rajta múlt, nem is foglalkozott már vele. Amikor a Lostnak vége lett 2010, ő már a Super 8-tel foglalkozott.

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Eleve pl. az Obi vs. Anakin párbajnál epikusabbat elképzelni is nehéz.

Nekem egyáltalán nem nehéz. :) 

És én sem azt írtam, hogy ennyiben merüljön ki. Nem véletlen írtam oda, hogy: "Rey és Kylo érzelmi összefeszülésének túl kell nőnie a Halálcsillag II tróntermi jelenetében lezajlott eseményeken". Érzelmi összefeszülés, ez már magába foglalja, hogy nem csak látványban számítok sok(k)ra. Érzelmi síkon is le akarom tenni az arcomat. Ahogy az ep6-nál és az ep8-nál.

És igenis varrják el itt az Első Rend, más néven a Birodalom szálát. Még ha lesz is ep10-11-12, az már ne erről szóljon, ne a Sith birodalmáról. Mert ez bizony még mindig Palpatine birodalma. Jobb, hatékonyabb, brutálisabb kivitelben, más néven fut, de ez az Első Galaktikus Birodalom. Negyedszerre ezt már ne melegítsék fel. Zárják le. Az meg nem új dolog, hogy egy háborúnak az elejét és a végét látjuk. A klón háborúkkal sem foglalkozott mélyebbe az előzménytrilógia, akkor miért kéne az Első Rend vs. Ellenállás háborújával jobban foglalkoznia a folytatásoknak? Sőt igazán a polgárháborúba sem szagolhattunk bele. Láttuk az elejét, a végét és a közepéből egy csatát, aztán csocsi. Az ep9 simán haladhat ezen az úton. Az, hogy az ep7-8 közel áll egymáshoz, ezen nem változtat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Benned komolyan felmerült, hogy itt elmismásolják a látványt? :o Nálam alap, hogy nem ezért koncentrálok inkább a konklúzióra. Az írásodban három sor szól erről, ötszázhárom meg arról mekkora "epikek" legyenek a csaták. :P Szóval az bennem fel se merül, hogy ne lenne jól megcsinálva. 

 

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az meg nem új dolog, hogy egy háborúnak az elejét és a végét látjuk. A klón háborúkkal sem foglalkozott mélyebbe az előzménytrilógia, akkor miért kéne az Első Rend vs. Ellenállás háborújával jobban foglalkoznia a folytatásoknak? Sőt igazán a polgárháborúba sem szagolhattunk bele. Láttuk az elejét, a végét és a közepéből egy csatát, aztán csocsi. Az ep9 simán haladhat ezen az úton. Az, hogy az ep7-8 közel áll egymáshoz, ezen nem változtat.

Nem erre gondolok, hanem a karakterekre. Eddig minden epizód között telt el annyi idő, hogy a karakterek szintet ugorhattak bennük. Most ez nincs meg. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki ebből, mert esélyes, hogy ebben a részben a karakterek csak nagy vonalakban fognak hasonlítani a korábban látottakhoz, az átmenetről pedig lemaradunk. Na de erre vannak a képregények meg a könyvek. Majd megint be lehet tömni x-éves lyukakat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Benned komolyan felmerült, hogy itt elmismásolják a látványt? :o Nálam alap, hogy nem ezért koncentrálok inkább a konklúzióra. Az írásodban három sor szól erről, ötszázhárom meg arról mekkora "epikek" legyenek a csaták. :P Szóval az bennem fel se merül, hogy ne lenne jól megcsinálva.

Igen, mert szerintem Abrams nem így gondolkodik. Szereti az epikus látványt, de nem az epikus harcokat. Csak nézd meg a két Star Trek filmjét, egyikben sincs nagy, érzelmekkel kombinált űrcsata, pedig az első rész még teret is adott volna ennek. Vannak monumentális jelenetek, de a csata szimpla állóháború nála. Két hajó lő egymásra harminc másodpercig, és vége. És az ep7-ben sincs igazán ütős csata, mármint olyan epikus fajta, mint az ep3-ban, ep4-ben, ep6-ban vagy az RO-ban. Az ep8 d'qari csatája is sokkal komplexebb, látványosabb, érzelmesebb, pedig az is rövid. Az ep7-ben viszont kifejezetten mellékes a csata, csak néhány snittre kapcsolunk át rá és gyorsan lezavarják. Felszíni csata meg nincs is az ep7-ben - persze ezek egyike sem baj egy trilógia nyitórészében, ellenben nagy baj lenne számomra a záróban, pláne, hogy az ep8 és a Rogue One is remekelt ezen a téren. Sőt a Solo mimbani csatája is ide sorolható.

Nem attól félek, hogy nem lesz látványos, hanem, hogy nem lesz epikus. Hogy az ep7-hez hasonlóan mellékes lesz és csak pár perces, és a "szokásos" maroknyi lázadó a nagy galaktikus birodalom ellen. Szerintem ez nem lenne méltó egy saga zárófilmhez. És azért félek ettől, mert Abarms három sci-fijéből egyben sincs ilyen jellegű ütközet.

A fénykardpárbaj viszont rendben volt az ep7-ben annak tükrében, hogy az egyik ellenfél még csak először használt fénykardot, a másik meg sérült volt. Szóval azt nehéz megítélni, egy ilyet hogy tud Abrams ledirigálni, mármint úgy, hogy ha mindkét fél ereje teljében van és már nem új egyiknek sem a fénykard. Mert ezen a téren viszont szerintem ekkor már vissza kell térni az ep1-3 látványos koreográfiáihoz, amiben aktívan használják az Erőt is, és különféle kunsztokat is megmutatnak. Abramsről viszont tudni, hogy nem csípi az ep1-3-at, így nem tudom, benne lenne-e ebben.

Látványban persze ez is rendben lesz, mert egyszerűen ma már sokkal-sokkal jobbak a fénykardeffektek, még az ep3-nál is sokkal jobban. Csak nézzük meg: a pengék fénye rávetül a környezetre, szikrákat szórnak, mindent szétvágnak, amihez hozzáérnek, az ep7-ben még a pengén elpárolgó hópelyhek is látszódtak. De itt is az a kérdés, hogy egy fénykardpárbaj megmarad ep4-6 szinten, ami hát nem túl látványos, pláne az ep6-é, amiben a koreográfia kikerült néhány mozdulat ismételgetésében. Az érzelmi töltet ide szvsz már kevés lenne. Mármint nyilván kielégítő lehet, de itt is a látvány és érzelmek jó kombinációjára lenne szükség. A csatáknál az érzelmek hiányától tartok, és párbajoknál meg az igazán látványos kunsztok hiányától.

Szóval én az epikusság alatt nem csak a látványt értem, hanem a komplexitást, a csaták mögött rejlő érzelmeket. Az ep1 vagy az ep3 párbaját is azért tartom epikusnak, mert mögöttük érzelmek és szimbólumok vannak. Nem csak a látvány miatt. Csak a látvány az nálam még nem epikus, csak szimplán látványos. A takodanai csata az látványos volt csupán. Ahogy igazából a Csillagpusztító elleni támadás sem szólt sokkal többről, csak egy mellékszál volt. Nem jön át a vadászpilóták kétségbeesése, sőt igazából elég könnyű hit and run akció az egész, egy kaland Poe Dameron számára. Az ep1 csatáját is ilyennek érzem. Ezeknél az érzelmek máshol konvergálnak. Az ep1-nél és az ep7-nél is a párbajokban.

A másik, hogy legyen komplex. Ne csak díszlet legyen a csata. Itt nálam a scarifi az etalon most. Az a csata komplex, érzelmekkel teli, érzem a reményvesztettséget, az elszántságot, az erőviszonyokat, a fordulatokat. Nálam ez az epikusság mértékegysége. Nem csak a látványról van szó. Én ezt szeretném. Egy olyan földi és űrcsatát, ami eme komplex masszában múlja felül az eddigieket. Olyan párbajt, ami az ep3 látványvilágát és koreográfiáját kombinálja az ep6 érzelmi töltetével (szvsz máig az ep6 párbajában van a legtöbb érzelmi töltet). Persze a látvány is számít, szóval az is üssön, de a többi is kell ahhoz, hogy én epikusnak mondjam. És az a félelmem, hogy ezt a többletet, ami kéne, nem biztos, hogy Abrams képes lenne megadni. Eddig ez csatáknál hiányzott a filmjeiből.

Tömören úgy fogalmaznám meg, hogy legyenek a csaták és párbajok baromira látványosak és mély tartalmúak, érzelmekkel teliek. A Rogue One csaták terén már megmutatta a követendő példát, az ep3 meg párbajok terén. Ezeket kell számomra megugrania minden téren az ep9-nek. És ezt csak azért szeretném, mert nagyon remélem, hogy ez tényleg egy zárórész. A 9 részes Skywalker-saga vége. Ehhez legyen méltó, mert főleg az ep7-8 tükrében azt mondom, az ep6 nem volt az. Akkor oké volt, elfogadtuk, mert nem volt más, esetleg a könyvek. De sajnos sok kérdést hagyott megválaszolatlanul, és az a pláne az egészben, hogy a kérdések sorát az ep1-2-3 még növelte is, hiszen (mivel az ep4-6-nak nem volt eleme) a Kiválasztott kérdését sosem rendezték. Na, ez még egy olyan dolog, amit az ep9-nek meg kell tennie.

Remélem így már érthetőbb, mire gondolok, amikor epikusságot várok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzáteszem, hogy JJ -től én is tartok. Jó lett az Ep7, sőt nagyon is szórakoztató, de nekem ha nem lennének nagyon jók a karakterei, akkor számomra a leggyengébb SW film lenne - de még így is tetszene. :)

 

Bízok JJ -ben, remélem tényleg tanult az Ep7 -ből, és egy érzelmekkel teli, látványos Ep9 -et rak le elénk az asztalra, amely szépen lezárja a Skywalker Sagát. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Így már teljesen jó. Szóval azért kicsit tartasz JJ-től e téren. :D

Ezen a téren mindenképpen. Nem tartok attól, hogy rossz filmet fog letenni az asztalra, csak attól tartok, hogy nem hozza azt a saga zárófilmet, amire kicsiny szívem vár. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Valóban halnia kell Kylonak, ha véget akarnak vetni a SAGA-nak. Véget akarnak vetni? 

Nagyon-nagyon remélem hogy igen. Mert már nincs mit elmesélni. Amit el kellett azt megtette,  illetve fogja a 9 rész. Szerintem már nagyon újat nem lehet elmesélni a Jedikról az Erőről stb.. Csak önismétlés lenne már minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Frenkie írta:

Szerintem már nagyon újat nem lehet elmesélni a Jedikról az Erőről

Szerintem azért a Jedi Rend múltjáról és jövőjéről még bőven lenne mit mesélni, csak azt már nem a Skywalker saga részeként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.