Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

A jedikről még bőven lehetne történeteket írni, a múltból, a háborúikról, de egyen meg a fene, én később szeretném azt is látni, hogy mi lett a Galaxis sorsa az EpIX után, akár Rey -el és az újragondolt jediséggel együtt, vagy éppen nélkülük. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem azért a Jedi Rend múltjáról és jövőjéről még bőven lenne mit mesélni, csak azt már nem a Skywalker saga részeként.

Úgy értettem hogy ezen korszak Jedijeiről már nem kéne, csak rosszul fogalmaztam. Az ősi Jedikről lehetne filmet forgatni az érdekelne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Csak nem visszamennek Yavin IV-re? :o 

 

31 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Akkor a Massassi Templom lehet, hogy fontos szerepet kap? Vagy a Lázadók központja lesz ismét? :O

Abramst ismerve nem lennék meglepve de imádkozom, hogy ne ilyen elemeket használjon már megint. De persze a cikk is kihangsúlyozza, hogy a terület bármilyen szett felállítására alkalmas. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amiért nem lenne értelme a Yavin IV-re visszamenni:

- Out-universe azért, mert ez megint csak egy ep4 másolás lenne, ráadásul a rosszabbik fajtából, mert nem csak megidézni akarnak valamit, hanem egy az egyben átveszik. Az RO-ban érthető helye volt, a felidézés is tökéletesen sikerült, de az ep9-ben erre már nincs szükség.

- In-universe meg azért nincs értelme, mert az Első Rend, pláne a d'qari bázis után nyilván utána néz az ismert szövetségi bázisoknak, hátha ott bújik az Ellenállás maradéka.

 

Amiért lenne értelme:

- Ősi templom, 5000 éves, amit a Sith-eknek emeltek. Reynek is lehet oka ellátogatni egy ilyen régi, a Jedikhez is köthető helyre, amit nyilván átjár az Erő, hiszen rejthet titkokat, amik segíthetnek legyőzni Kylo Rent és jobbá tenni a Jediket, megtörni a kört. De még több oka lehetne eljönni ide Kylo Rennek, hiszen a Sötét Oldalról is rejtegethetnek titkokat azok az ősi falak. Akár még a Ren Lovagok központja is lehetne. Mondjuk Vader-rajongóként Kylo valószínűleg előbb rendezkedne be a nagyapa kastélyában a Mustafaron, én meg személy szerint a Jedi Templomra szavazok, de ez is egy lehetőség.

- Rey részéről akár itt is berendezheti a Jedi akadémiát, mint a régi EU-ban. Bár őszintén szólva, nem tetszik a koncepció, hogy egy régi katonai bázis, nem mellesleg Sith templom legyen az új Jedik székhelye, ráadásul ez is csak egy újrahasznosított régi ötlet lenne. Persze a Yavin IV jófiúk általi használata csak úgy jöhetne számításba, ha teszem azt lennének még köztársasági területek, máskülönben az Első Rend tuti felfedezné őket.

 

Persze inkább legyen új helyszín, ne a Yavin IV vagy egy maroknyi lázadó titkos bázisa. Ezt jó lenne az ep9-re elfelejteni. Nagyon remélem, hogy elfelejtik, és nem egy kis lázadás, hanem egy galaktikus háború lesz terítéken, ahol az új Köztársaság megmaradt erői harcolnak az Első Rend ellen.

Amúgy Rey és Kylo által akár egy kis múltidézésre is mehetnénk. Gondolok itt arra, hogy magáról a régmúltról csak nagyon keveset foglalkoztak eddig. A filmek szinte semmit, a Rebels és a TCW is csak érintőlegesen. A képregények és könyvek meg még annyira sem mentek bele ebbe eddig, mint a filmek. Tudjuk, hogy a Jedik az Ahch-Tóról származnak, hogy a Jedikből lettek az első Sith-ek és a Korriban volt az otthonuk, valamint egy ideig ők uralták a Galaxist. Hogy hatalmas csata volt a Malachoron, és a Sith-ek korábban is használtak szuperfegyvereket. És, hogy 1000 évvel a Köztársaság bukása előtt a Jedik győztek.

Ugyanakkor nagyon sok minden nincs tisztázva. Az ep9-ben akár ezt is körbe lehetne járni kicsit, ezzel is megalapozva egy régmúltban játszódó Star Wars korszaknak. Egy ilyen vonalon bejárhatnánk régi helyszíneket: a Yavin IV massassi templomait, filmben is megjelenhetne Korriban vagyis ekkor már Moraband. Ellátogathatnánk Lothalra, a Mustafarra Vader kastélyába (ami egy Sith barlangra épült). És végül a nagy leszámolás a coruscanti Jedi Templomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A Yavin IV. templomát ha jól tudom a massassik építették  a kánon szerint is és nem a Sith-ek. Vagy most már itt is a Sith-ek álltak a háttérben?

A massassik építették, de ők a Sith-ek rabszolgái voltak, szóval a massassi templomok kánon szerint is kötődnek a Sith-ekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se szeretnék a kelleténél több utalást. Továbrra is rettegek attól, hogy JJ ehhez nyúl. Tudom, hogy nem ezt nyilatkozta, de az csak egy nyilatkozat. Ha görcsösen meg akar felelni a rajongóknak akkor nem igazán kapunk majd eredeti és főként jó filmet. :para:  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most újra a Star Trekből kiindulva azt mondom, ez szerintem a kevésbé valószínű lehetőség. Az ep7-nél sok minden közrejátszhatott ahhoz, hogy ennyire mélyen merített az ep4-ből. Kezdve Abrams rajongásától, azon át, hogy a prequel-fikázóknak is el kellett adni a filmet, addig, hogy 10 év után új film készült, immár Lucas nélkül és az nem mellesleg folytatás.

Ellenben pont a Star Treknél az is látszik, hogy Abrams nem akar megfelelni a rajongóknak. Már az első film sincs köszönő viszonyban sem azzal, amit addig Star Trekként ismertünk. A dizájn ismerős, de még azt is alaposan újradolgozták. A szellemiség, az ábrázolás, minden megváltozott, és a rajongók szemszögéből nem jó irányba. Mármint az olyan hard core rajongók szemszögéből, kik SW berkekben az OT rajongóknak feleltethető meg. Aztán jött a folytatás, az Into Darkness, ami az egészre rá is hajított egy lapáttal. A Vulcan felrobbantása is főbenjáró bűn volt, de hadihajót építtetni a háborúra készülő Föderációval és egy csillagflottás admirálisból háborúszító főgonoszt csinálni, na hát az mindennek a teteje volt. Ráadásul még inkább elszállt a dolgokkal, pedig a hangos rajongó hard core kisebbség verte rendesen a tam-tam dobot. Legalább annyira, mint most a sequelnél.

Szóval szerintem nem kell attól félni, hogy rajongói nyomásra fog cselekedni. Lesznek utalások, az fix, remélem Coruscant képében kapunk masszív helyszínismétlést is. De érzésem szerint még egyszer olyan látványos merítés nem lesz, mint az ep7 esetében.

Arról nem beszélve, hogy az ep8 miatt eleve kénytelen új vizekre evezni, hiszen az ep6 Sidious-Vader-Luke felállását nem ismételheti meg, és csak egy marha csinálna Csillagpusztító II-t. Mivel ezt a kettőt kivonták az egyenletből, ráadásul Rey az egyetlen Erőhasználó, míg az ellenség oldalán több is van, így eleve kénytelenek új dolgokat írni, És persze még Leia is kiesik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Tényleg érdekes. Kép már volt róla, írás ez az első.... Amúgy milyen végkifejletre gondolsz? 

Én arra a végkifejletre gondolok, hogy kiderül Ben Solo-ról és Rey-ről, hogy rokoni kapcsolatban állnak, csak még ismeretlen számunkra maga a történet. Ezt már leírtam Az utolsó Jedik értékelésénél is. De olvastam olyan véleményt a facen, hogy "ők lettek megírva a tökéletes Ashlának és Bogan-nak."   

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Én se szeretnék a kelleténél több utalást. Továbrra is rettegek attól, hogy JJ ehhez nyúl. Tudom, hogy nem ezt nyilatkozta, de az csak egy nyilatkozat. Ha görcsösen meg akar felelni a rajongóknak akkor nem igazán kapunk majd eredeti és főként jó filmet. :para:  

Én szinte biztos vagyok benne, hogy átlép az árnyékán. Ha egy dolgot megtanulhatott az EpVII kritikáiból, az ez. Szerintem nem lesz ezzel gond. Plusz a VII-nél magának is bebizonyította, hogy tud jó SW filmet összerakni a mester nyomdokait követve. Most jöhet a saját SW értelmezése, ahogy Rian is bemutatta a sajátját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Én arra a végkifejletre gondolok, hogy kiderül Ben Solo-ról és Rey-ről, hogy rokoni kapcsolatban állnak, csak még ismeretlen számunkra maga a történet. Ezt már leírtam Az utolsó Jedik értékelésénél is.

Tehát Rey Solo gyerek? 

10 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

De olvastam olyan véleményt a facen, hogy "ők lettek megírva a tökéletes Ashlának és Bogan-nak."   

Ez már jobban tetszene. Bár ebben az esetben mi a végkifejlet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tehát Rey Solo gyerek? 

Ez már jobban tetszene. Bár ebben az esetben mi a végkifejlet?

Az én meglátásom szerint Rey, Solo gyerek. Majd kiderül a filmből, hogy ezek az elképzelések megvalósulnak, de sajnos ez még messze van. 

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, tomcsi80 írta:

Az én meglátásom szerint Rey, Solo gyerek. Majd kiderül a filmből, hogy ezek az elképzelések megvalósulnak, de sajnos ez még messze van. 

Már kiderült az ep7-ből, hogy nem az. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, tomcsi80 írta:

Az én meglátásom szerint Rey, Solo gyerek. Majd kiderül a filmből, hogy ezek az elképzelések megvalósulnak, de sajnos ez még messze van. 

Mi van ha Ben nem is Solo gyerek, hanem adoptált? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt egy szóval se állítottam, hogy adoptálták. De legalább bebizonyítottátok számomra, hogy Rian Johnson mégiscsak lemásolta a Birodalom visszavág azon jelenetét, mikor Darth Vader elmondja az igazságot Luke-nak, hogy átállítsa a sötét oldalra. Kylo Ren akkor mégsem hazudott Rey szüleiről, hanem az igazat mondta. Pedig abban reménykedtem, hogy pont az ellenkezőjét tette, csakis azért, hogy átállítsa a sötét oldalra.     

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 07. 03. - 18:50, Dzséjt írta:

A massassik építették, de ők a Sith-ek rabszolgái voltak, szóval a massassi templomok kánon szerint is kötődnek a Sith-ekhez.

Köszönöm, azt hittem, csak a Legendákban voltak a Sith-ek rabszolgái. De akkor ezt is átvették a kánonba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.