Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

3 órával ezelőtt, Yoda József írta:

És a flashbackben kiderülhetne, hogy az ő mestere volt Snoke, aka Plagueis :P :D 

Ez még lehetne is, ha Snoke sith lett volna de tudjuk, hogy nem volt az. :) Bár ettől még kapcsolatban állhatott vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, kudar írta:

Persze lehet csak egymástól veszik át.

100%, hogy egymástól veszik át, hiszen magyarul például a fordítás szóról szóra ugyanaz, angolul meg mondatról mondatra nem egy esetben. És az egész kiindulópontja az, hogy valaki (= nonaem senki) olvasta az új képregényt, és elkezdett fejtegetni egy rajongói oldalon. Ennyit a hitelességről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader Padmé feltámasztásán ügyködik, meg előkerült egy ősi Sith is, ami még él a maga faramuci módján, vagyis elviekben Vader is visszatérhetne. De amúgy ezt nem a Matt Smith-es pletykára, hanem M.Laci vaderes posztjára reagálva írtam. Amikor olvastam, még kudaré volt az uccsó poszt, aztán frissítés nélkül váltottam oldalt, így az azután jövők elkerülték a figyelmemet, amikor az új oldalra visszatértem. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos vagyok benne, hogy Boyega a tweet első felére reagált. A 7. rész különlegessége marad, a nem erőhasználó kardforgatása. Nincs ezzel már mit kezdeni. 

A cikk meg fura, mintha nem látta volna a 8-at, mert Finnek jó és nagy jelenetei vannak, a Phasmás párbaj hidegrázós és "az ahogy az én időmben mondták: segg-csóóóók!"- majdnem copy jelenete is nagyon erős!

Az utóbbi két link miatt az ign-t "gyenge pletykaoldal" váddal illetném..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, csoli1138 írta:

Az utóbbi két link miatt az ign-n "gyenge pletykaoldal" váddal illetném..

Lassan mint a Blikk. Bármit lehoznak - hiteles címszó alatt - ami Redditen írnak, vagy Mike Zeroh mond. SW terén nem megbízható oldal.
Amúgy egyetértek Csolival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha jól megoldanák hellyel közzel tetszenek a fentebbi dolgok, Anakinnak nagyon örülnék, lenne mit mondjon Bennek, és akár rajta keresztül egy Palpi flashback is jöhet, éés ha nagyon akarjátok el tudnám képzelni, hogy Snoke-hoz volt köze az öregnek. A flashback szólhat arról, hogy Palpi "eligazítja" Snoke-ot a múltban a galaxisban betöltött szerepét illetően. -remélem ebből nem lesz ign cikk. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Az utóbbi két link miatt az ign-t "gyenge pletykaoldal" váddal illetném..

A klikkekért minden sz*rt átvesznek. A "júzerek" meg ugranak is rá rendesen, hogy elmondhassák mekkora f*s a Disney SW. :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

A 7. rész különlegessége marad, a nem erőhasználó kardforgatása.

És szegény Grievous az ep3-ban? :) 

 

3 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Az utóbbi két link miatt az ign-t "gyenge pletykaoldal" váddal illetném..

Az is, már rég!

 

Szerintem Finn az ep9-ben már az Ellenállás egyik vezetője lesz. Az utazása az ep8-cal befejeződött, eljutott a minden elől elszaladó figurától a valamiért bátran kiálló figuráig. Most pedig kiteljesedhet ebben a szerepben. Tulajdonképpen ezért sem tetszene, ha a karaktereket még egyszer megcsavarnák az ep9-ben, mert felesleges. A jellemük fejlesztésére már nem kell időt szakítani, legfeljebb kis mértékben, de még talán annyira sem. Az előző két filmben nagyszerűen eljutott mindenki A-ból B-be. Rey megtalálta a helyét a Galaxisban, Finn bátran harcolni kezdett, Poe vezetővé érett, Kylo kilépett Darth Vader árnyékából. Az ep9-nek karakterek szintjén azt kell megmutatnia, hogyan működnek ezek a karakterek új szerepköreikben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Szerintem Finn nem kifejezetten vezetőalkat. 

Eddig nem is volt az, de éppen az a karakterfejlődés lényege, hogy képessé válik olyanra, amire korábban nem. Az ep8 végén pedig már bizony mutatott vezetői képességeket. Nem kell az egész Ellenállást rá bízni, de például kisebb szárazföldi egységeknek simán parancsolhat, vagy végrehajthat önálló küldetéseket. Eleve nincs sok lehetőségük válogatni. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És szegény Grievous az ep3-ban? :)

"Ó, a tábornok? Számomra kir.." Nos róla megfeledkeztem. valahogy nem hittem volna, hogy Grievous és Finn egy mondatban említhető. De "lám, mily csodálatra méltó a gyermeki..." khm.. rajongói elme: mégis lehetséges. De azért van egy kis különbség és a két kardforgatás közt. Grievous fétisből, Finn kényszerből/jobb-híján használta.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 11. 08. - 12:28, Dzséjt írta:

Eddig nem is volt az, de éppen az a karakterfejlődés lényege, hogy képessé válik olyanra, amire korábban nem. Az ep8 végén pedig már bizony mutatott vezetői képességeket. Nem kell az egész Ellenállást rá bízni, de például kisebb szárazföldi egységeknek simán parancsolhat, vagy végrehajthat önálló küldetéseket. Eleve nincs sok lehetőségük válogatni. :) 

Finnből vezetőt csinálni szerintem hiba lenne. Nem azért mert a filmbéli karakter nem olyan alkat (logikusan Han sem volt az, csak egy vagabond csempész - aki eleve nem akart csatlakozni a felkeléshez, az OT végére mégis tábornok lett), hanem mert a nézők szemszögéből nem olyan alkat. Finn jelleme / képességei / karizmája nézői szemmel nem olyanok amik magukkal emelnének minket is ha Ő vezet. Márpedig a "vezetés" szvsz ránk vonatkozik (és itt most nem az eleve vezetőnek felcímkézett szereplőkről van szó), mikor a kedvenced bele nő abba hogy mint néző kövesd tűzön-vízen át. Míg a filmben Finn csak egy zsebhíró, akinek kispályán kell mások elől futkorásznia, addig pl. Han hülyét csinált mindenkiből a saját arénájában. Finn hősi vénájának tetőzése az volt amikor frontálisan bele akart menni egy ágyúba, miközben Han csillagrombolókat vezetett egymásnak, segbek*rta Vader elit tie squadját az EP4 végén, és egy aszteroida mezőben rázta le a birodalmat. Ezeket a pozíciókat nem csak maguk a karakterek predesztinálják hanem mások viszonyulása hozzájuk. Eleve az csinált Boba Fettből az OT-ban legendát (miközben semmit sem tudtunk róla), hogy egy ilyen nagyágyút szopatott be. Ugyanez igaz pl. Vaderre, aki közül izzott a levegő az OT-ben ha megjelent.

 

Szóval az szvsz nem okoz akkora katarzist ha egy Finn kaliberű karakter zászlaja alatt rohanunk a végső ütközetbe...

Szerkesztve: - Mestal
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Mestal írta:

Finnből vezetőt csinálni szerintem hiba lenne. Nem azért mert a filmbéli karakter nem olyan alkat (logikusan Han sem volt az, csak egy vagabond csempész - aki eleve nem akart csatlakozni a felkeléshez, az OT végére mégis tábornok lett), hanem mert a nézők szemszögéből nem olyan alkat. Finn jelleme / képességei / karizmája nézői szemmel nem olyanok amik magukkal emelnének minket is ha Ő vezet.

Ezekkel teljes mértékben egyetértek, pláne annak tükrében, hogy Finn még Rose mellett sem tudott cselekményvezetővé előlépni, hiszen DJ simán átvette tőle ezt a szerepet. Ezért is gondoltam arra, hogy valami kisebb egység vezetője lehetne, vagy, ha azt akarják, hogy igazán átvegye a saját szálában a cselekmény vezetését, akkor önálló küldetést kap. Teszem azt, beépülne valamiképpen az Első Rendbe (most csak példát írtam, tudom, hogy ez elég valószínűtlen, ahhoz túl híres).

Viszont ez részben történetírás kérdése is. Az ep8 lehetőséget adott arra, hogy az ep9-ben felépítsenek egy karaktert, aki képes minket vezetni. Már pedig Abrams ehhez ért, mert bár Hanhoz mért nagy momentumai nem voltak (amúgy ez sem feltétlen kell, hiszen Landónak sem volt - ileltve az, hogy elárulta a barátait, ettől nem lett épp szimpatikus -, mégis tábornok lett, aztán így lett nagy momentuma), de az ep7-ben mégis több ízben, főleg a film elején ő alakította a cselekményt, ő vezetett minket. Aztán persze elhomályosult Rey és Han mellett.

Ugyanakkor szerintem nem szabad keverni a nézők vezetését és a filmbeli karakterek vezetését. Wedge is vezető volt, mégsem a nézők, hanem a lázadók vezetője. Finn is lehet ilyen. Bár főszereplő, lehet anélkül vezető beosztású ember az Ellenállásban, hogy a nézőt vezetnie kéne. Padmé szinte végig, Leia pedig az ep6-ban végig így funkcionált. A hercegnő bár a Lázadók Szövetségének egyik főtisztje, az egész Halálcsillag II. elleni hadműveletből úgy kihagyták, hogy ha nem jelentkezik a Tydirium vezetésére, az egészből kimarad. Még az eligazítást sem tarthatta ő, hanem bevontak egy (a film premierjekor) noname nőszemélyt. :)

És ha Leia hercegnőt, aki az ep4-ben az egész Galaxis legfontosabb hírszerzési anyagát szállította, az ep5-ben pedig koordinálta az Echo bázis kiürítését, lealacsonyíthatták mezei másod-másodpilótára (mert feladata a Tydiriumon pont nem volt) egy rész alatt, akkor az ep9-ben Finnből is csinálhatnak bad ass vezetőt, csak a Leiával történtek ellentétét kell csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 11. 10. - 10:39, Dzséjt írta:

Hanhoz mért nagy momentuma Landónak sem volt - ileltve az, hogy elárulta a barátait, ettől nem lett épp szimpatikus -, mégis tábornok lett

Abból indult ki a beszélgetés hogy melyik filmbéli karakter vezető alkat. Ez ügyben Landonak nem kellett bizonyítania, hiszen már eleve Bespin vezetője volt, az alkatát nem nekünk kellett címkézni, hanem megkaptuk tényként. Persze az hogy később tábornok lett már más kérdés. A lázadók sz*r helyzetben elég könnyen osztogatták ezt a rangot :-D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Finnt nagyon szívesen látnám vezető pozícióban. A kiképzése, a katonai tapasztalatai, melyeket a kiképzés során kapott erősen indokolják. Ráadásul ő a szimbóluma annak, hogy az Első Rend propagandagépezetéből ki lehet szabadulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostanában Jordániában forgatnak JJ-ék. Alább van pár kép a stáb járműveiről, de kaptunk leírást akció jelenetekről is. Az egyikben Chewie és Rey egy zöld háttér előtti robbanásban a levegőbe repülnek, Rey-en szinte ugyanaz a kosztüm van mint a TFA-ban volt. Egy másik jelenetben is van robbanás, de ez kisebb és Finn illetve egy másik alak, valószínűleg Poe menekülnek. Aztán van egy akciójelenet amiben csak Rey futkározik, ugrik és különféle mozdulatokat tesz, kezében egy fénykarddal.

 

A beszúrt képeken látható a helyszín ahol forgatnak. Nagyon hasonlít a Jedhára.

 

https://imgur.com/a/2War2l9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kép a TLJ után játszódó Galaxy's Edge-ből. Elvileg az Ellenállás hadseregét látjuk.

 

tbqotwi4izy11.jpg?width=960&crop=smart&a

 

Szintén a Galaxy's Edge-ben van benne a Batuu bolygó, ahova a Falcon ellátogat. Könnyen el tudnám képzelni a IX-be, fantasztikus planéta. Az erdős forgatás miatt még bele is illene a képbe. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.