Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

A kép megható. Örülünk. De homok és bot és frizura. Full ep 7..

 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Oké, de legalább a botot magyarázd meg gyorsan. (Mégis benne van zöld kristály?) ;) A star wars-ban külsőleg is szoktak változni a karakterek az epizódok közt. Sajnálom, de nem üdvözöltem, hogy Rey ugyanúgy néz ki mint az ep 7-ben és hát a háttér erre rátett egy lapáttal. 

Pontosan ezt érzem én is. A kép megható, de olyan semmitmondó is egyben számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt

Nem is értem, hogy a képes elemzésbe miért nem ep4/ep6 Luke-ot vagy ep2/ep3 Anakint tettél. :evil:

Hát persze, hogy van példa állandónak mondható karakter-design-ra.

Én csak azt mondom, hogy jobban örülnék(én!), ha Rey is változna még egy fokot, olyan jó volt kibontott hajjal a szürkés jedi cuccban az ep 7-hez képest.

Nem esik jól meglátni ismerős dolgokat. A kép jó. Felfogtam, hogy mit reprezentál. A hangulata is remek. És lehet, hogy az én álmaim is teljesülnek a részben. Ez nem egy beskatulyázó előre lehúzó fikatenger tőlem az ep 9-re. Csak félek Abramstől, hogy miket húz meg. Szeretem a vizuális újításokat. Jelmezekben is. Leia nagyon slampos volt az ep7-ben például.

A 8-ban pedig fennséges volt. (persze a kórházi kezelése alatt nem)

Reynek is jobban tetszene nekem, ha továbbtolnák a design-ját és nem a régit vennék elő. A copfok, a bot és lehet, hogy a kék kard is meglesz még, pedig mindhárom elengedendő már szerintem.

Kylo maszkja sem túl üdvös. Karakterfejlődésbeli visszalépés ha visszahúzza a 8 után egy percre is, mégis ez lesz. Jelenetet várok a kimagyarázására.

Pl.: a reneket fogadja maszkban, hogy ne lássák a sérülését/gyengeségét. Ha nem lesz ilyesmi, nem fogok tapsolni, mert akkor csak marketinges cool-faktor a "pirosas-pingált remask".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van Csoli!

 Meg arról nem is beszélve, hogy ideje lenne már elszakadni a sivár, élettelen, szürke sivatagos helyszíntől. Ha ez a kép mondjuk a nabooi palota, a coruscanti Jedi Templom, vagy egy új, ismeretlen világ egzotikus növényeivel, virágaival teli helyszínén lenne, akkor jobb értést keltene bennem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, van egy új időpont, amit lehet várni :D vasárnap az ABC (Disney a tulaj) csatorna a TFA-t műsorra tűzi, reklámszünetben jöhetne egy címbejelentő videó :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Így van Csoli!

 Meg arról nem is beszélve, hogy ideje lenne már elszakadni a sivár, élettelen, szürke sivatagos helyszíntől. Ha ez a kép mondjuk a nabooi palota, a coruscanti Jedi Templom, vagy egy új, ismeretlen világ egzotikus növényeivel, virágaival teli helyszínén lenne, akkor jobb értést keltene bennem.

Én a képpel kapcsolatban nem is szaporítanám a szót. Nyilván nem reprezentálja a filmet. Azt is szem előtt tartották, hogy ne legyen spoileres. Akár a Tatooine, akár a Jakku akár más, lehet helye a történetben, nincs vele gond önmagában. Szóval a kép csak eszembe juttatta, hogy mire vágyom és az nem volt ezen a képen. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sivatagos bolygó (legyen az a Tatooine vagy a Jakku) nagyon fontos szerepet tölt majd be. Jut eszembe, a külső fenyegetésnek nem lehet köze a Sötét oldal forrásához, amit Palpatine is érzett? Ezért építette az Obszervatóriumot is a Jakkun nem? Hogy eljusson az Ismeretlen Régiókba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nem is értem, hogy a képes elemzésbe miért nem ep4/ep6 Luke-ot vagy ep2/ep3 Anakint tettél. :evil:

Mert a kijelentésed cáfoltam, amely szerint - szó szerint idézlek -: "A star wars-ban külsőleg is szoktak változni a karakterek az epizódok közt." A cáfolat lényege, hogy nem megerősítem a cáfolni kívánt kijelentést. És a cáfolatom lényege, hogy a Star Warsban bizony nem minden szereplő változik meg részek között out-universe, se in-universe akár 4-10 év alatt, vagy, ami azt illeti, 60 év alatt. Ja, és ahogy Bomarr írta, te is jótékonyan megfeledkeztél Finnről és Poe-ról, mert ezzel saját magadat cáfolnád meg.

És azért na, Anakin is sokat változott az ep2-3 között, hosszabb lett a haja és lett egy sebhelye. HÚúúúúúúúúúúúúúúúúúú! Mark Hamil meg átfejelte a szélvédőt... Azért ezt ne kívánjuk Daisy Ridley-nek. Ezen kívül a legnagyobb változás, hogy Luke más ruhát viselt. Rey is más ruhát visel a fenti képen. Akkor miért is megy a nyifogás? Megcáfoltam egy kijelentésed, fogadd el. De legyen, tessék, Luke az ep4-ben:

image_21d0b16d.jpeg

 

Luke az ep5-ben:

screen_shot_2017-12-20_at_7.jpg

(Segítek, itt fehér kesztyűt hord.)

Luke az ep6-ban:

luke-skywalker-x-wing-pilot.jpg

 

(Hogy is lehet ugyanaz a sisakja, amit az ep5-ben Bespinen hagyott? Visszament érte miután levágták a kezét, bezuhant a feneketlen mélybe, és nem mellesleg, a Birodalom megszállta Cloud City-t? LOL! De Rey botja "ezmeghogylehet?" kategória... :facepalm:)

Ja, hogy itt végig más ruhát hord? Ki mondta, hogy Rey ugyanazt fogja hordani végig az ep9-ben? Az ep7-8-ban talán nem cserélt ruhát? Ó, de igen, még frizurát is, csak megint egyszerűbb volt a negatív oldalra levonni a következtetést látatlanban, mint egy picit átgondolni a dolgot. Vagy tán láttad már az ep9-et?

 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nyilván nem reprezentálja a filmet.

Ennek ellenére a filmről alkotsz negatív véleményt. ;) 

4 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Szóval a kép csak eszembe juttatta, hogy mire vágyom és az nem volt ezen a képen. Ennyi.

És nem lehetne kivárni a negatív felhanggal azt a pillanatot, amikor már BIZTOS, hogy a film nem adja meg, amit vársz, mint "ok nélkül" hangot adni valaminek, amit nem is biztos, hogy a film teljesít? Amit már többször is felvetettem: nem lenne jobb előre optimistán várni és később TALÁN jogosan panaszkodni, mint előre a nagy büdös semmin picsogni és később szinte biztos, hogy örülni? Mert errefelé az előre frászt kapók nagy hányada végül a legnagyobb rajongó lesz. ;)  Ráadásul ez tényleg fürdősk*rva üzemmód a részedről, mert EGYÉRTELMŰEN a három főhős egyike sem viseli ugyanazt a ruhát, csak a háromnegyedük hajviseletén buktál ki. Ami könnyen változhat akár a részen belül is, hiszen az sem ritka, hogy a szereplők a részen belül váltanak hajstílust. De persze még mindig könnyebb negatív hangot megütni. :roll: Hát én meg elnézést kérek, hogy ezt semmilyen szinten nem respektálom. Mi a büdös francért kell a Rebels, az ep7, az ep8, az RO és a Solo előtt is lejárni ugyanazokat a fals köröket? Mi a f*szért nem lehet optimistán várni egy új SW-t annak tükrében, hogy egy olyan cég csinálja, ami sz*rt eme fórum nagy többségének véleménye szerint még nem tett le, és amit egy olyan rendező készít, aminek előző SW munkáját eme fórum nagy többsége szereti? Mert ugye az ep7 is egy szörnyszülött, amit itt mind zsigerien utálunk, és emiatt okunk sincs bízni Abramsben. Elnézést, ha valakinek ezzel a bögyébe mászok, de ha kell, szívesen ugrálok is benne. Ez előtt, e közben és ez után is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Na, van egy új időpont, amit lehet várni :D vasárnap az ABC (Disney a tulaj) csatorna a TFA-t műsorra tűzi, reklámszünetben jöhetne egy címbejelentő videó :D

 

13 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Hasonló tweetet tett közzé a hivatalos franca és a holland Star Wars oldal is. Valami jön. Gondolom a cím.

Szerintem ma lesz valami. Érzem. :P

 

@Dzséjt Én is amondó vagyok, hogy jobb a pozitív várakozás. De! Azért lehessen kételkedni is ha éppen valami info okán úgy érzi az ember. Most azt ugye nem várjuk el, hogy bárki megerőszakolja a saját véleményét? Ráadásul csoli "kifogásaiban" van ráció. Az jobb lenne ha mindenki előre istenítené a filmeket aztán meg csalódna? Szerintem ennyi bőven belefér, főleg úgy, hogy csoli tulajdonképpen nem is volt durva. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

 

Szerintem ma lesz valami. Érzem. :P

 

@Dzséjt Én is amondó vagyok, hogy jobb a pozitív várakozás. De! Azért lehessen kételkedni is ha éppen valami info okán úgy érzi az ember. Most azt ugye nem várjuk el, hogy bárki megerőszakolja a saját véleményét? Ráadásul csoli "kifogásaiban" van ráció. Az jobb lenne ha mindenki előre istenítené a filmeket aztán meg csalódna? Szerintem ennyi bőven belefér, főleg úgy, hogy csoli tulajdonképpen nem is volt durva. 

Igen, még annyit a saját védelmemben, hogy végig disztingvált voltam és normál hangvételű. Használtam olyan szavakat, mint "én" és "szerintem". Ilyen szintű helyreigazítást nem érdemeltem. Hisz nem a fórum ST-hater trollja vagyok. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem miért kell ilyen messzemenő, előítéletekkel teli következtetéseket levonni egy darab képből. Lesz a filmben sivatagos bolygó... Na és? Eddig több star wars filmben volt, mint amennyiben nem mégis megvolt a szerepe mindig a történetben... A főszereplők ruhája hasonló az ep 7-hez... Szerintem ha jó maga a történet az hogy Reynek milyen a frizurája, vagy ruhája van csak apróság, nem ettől lesz élvezhető egy film, és különben is válthatnak ruhát film közben is... Kylo maszkjának én se örültem először, de meg lehet magyarázni azt is jó indokkal. A filmnek még csak a címét se tudjuk, és ha már most negatívan állunk ezekhez a dolgokhoz az szerintem csak elveszi az élményt majd a moziban, mert ilyenkor az ember már csak a hibákat keresi... Mondom ezeket úgy, hogy én se bízok igazán JJ-ben, és azon kevesek közé tartozom, akik nincsenek kicsit se elájulva a TFA-től... De én bízom benne, hogy kellemesen csalódok JJ-ben... Fő a pozitívum :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csolival értek egyet. Nem vagyunk egyformák, nem várható el, hogy mindenki egyformán reagáljon mindenre. Negatív benyomásokat fogalmaztunk meg normális keretek között. Ez a picsogástól, meg a fürősk**** dologtól elég messze van. A fikázástól meg pláne. Ez szerintem együtt jár a fórummal, az eltérő vélemények megnyilvánulnak. Végül is azért van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Sztike írta:

Én sem értem miért kell ilyen messzemenő, előítéletekkel teli következtetéseket levonni egy darab képből. Lesz a filmben sivatagos bolygó... Na és? Eddig több star wars filmben volt, mint amennyiben nem mégis megvolt a szerepe mindig a történetben... A főszereplők ruhája hasonló az ep 7-hez... Szerintem ha jó maga a történet az hogy Reynek milyen a frizurája, vagy ruhája van csak apróság, nem ettől lesz élvezhető egy film, és különben is válthatnak ruhát film közben is... Kylo maszkjának én se örültem először, de meg lehet magyarázni azt is jó indokkal. A filmnek még csak a címét se tudjuk, és ha már most negatívan állunk ezekhez a dolgokhoz az szerintem csak elveszi az élményt majd a moziban, mert ilyenkor az ember már csak a hibákat keresi... Mondom ezeket úgy, hogy én se bízok igazán JJ-ben, és azon kevesek közé tartozom, akik nincsenek kicsit se elájulva a TFA-től... De én bízom benne, hogy kellemesen csalódok JJ-ben... Fő a pozitívum :D

Igen, van több sivatagos bolygó és sok történet nagyszerű, amiken ezeken játszódnak. De úgy vélem, hogy egy idő után akár unalmassá is válhat ha filmekben túl sok ilyen helyszínt mutatnak. A galaxis nagy és hatalmas. Lehet változatosabb helyszíneket is mutatni. Meg megvan az emberben az, hogy milyen tájképet, helyszínt lát szívesen egy történetben. Elhiszem, hogy vannak olyanok, aki kopár pusztaságokat kedvelik, de azért  vannak olyanok is, akiknek nem ez az elsődleges favorit.

A hozzállásnál én azt tapasztaltam, hogy jobb fenntartással és egy kis pesszimizmussal kezelni pár dolgot, aztán jöhet a kellemes meglepetés. Ez nálam Az ébredő Erő után Az utolsó Jediknél bevált, hiszen a VIII. epizód hatalmas élmény lett.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Igen, van több sivatagos bolygó és sok történet nagyszerű, amiken ezeken játszódnak. De úgy vélem, hogy egy idő után akár unalmassá is válhat ha filmekben túl sok ilyen helyszínt mutatnak. A galaxis nagy és hatalmas. Lehet változatosabb helyszíneket is mutatni. Meg megvan az emberben az, hogy milyen tájképet, helyszínt lát szívesen egy történetben. Elhiszem, hogy vannak olyanok, aki kopár pusztaságokat kedvelik, de azért  vannak olyanok is, akiknek nem ez az elsődleges favorit.

A hozzállásnál én azt tapasztaltam, hogy jobb fenntartással és egy kis pesszimizmussal kezelni pár dolgot, aztán jöhet a kellemes meglepetés. Ez nálam Az ébredő Erő után Az utolsó Jediknél bevált, hisze a VIII. epizód hatalmas élmény lett.

Néhány PT bolygót én is szívesebben látnék viszont mint a sivatagot... De azért nem sivatagban fog játszódni az egész 9. rész, bízok benne, hogy leaznek benne színesebb dolgok is... A TLJ után én elvárnám

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

@Dzséjt Ezt most nagyon túlreagáltad...

Nem ez volt a célom, sajnálom ... Szerintem egyszerűen csak nem ezek határoznak egy filmet meg... Mert lehet rengeteg újítás, látványos dolog, ha ven mellé egy pocsék történet... De ha van egy jó sztori, akkor az ilyen dolgok annyira nem lényegesek, hogy sivatag vagy erdő stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Sztike írta:

Nem ez volt a célom, sajnálom ... Szerintem egyszerűen csak nem ezek határoznak egy filmet meg... Mert lehet rengeteg újítás, látványos dolog, ha ven mellé egy pocsék történet... De ha van egy jó sztori, akkor az ilyen dolgok annyira nem lényegesek, hogy sivatag vagy erdő stb...

Szerintem rossz válaszomat idézted be. Amire reagáltál azt Dzséjtnek címeztem;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt védelmében annyit, hogy rendszerint belefutunk az előzetes parázásba, hogy utána már csak röhögjünk magunkon. Dzséjt is szerintem azért reagált így, mert már unja. :) 

 

 Én ebben a képben nem láttan semmi kivetnivalót, de korábban nekem is volt már ráparàzós momentumom a készülő film kapcsán. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem történt semmi. 

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Ugyanez a csávó azt is írta, hogy szerinte csak május 4-én kapjuk meg a címet... :para:

A celebration EPIX cím nélkül? Kizárt! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.