Ugrás a kommentre

EPIX spoileres topik


Ajánlott hozzászólás

Ne hülyéskedj már...minek egy karcsú fiatal lányt számítógéppel átalakítani ha van az idősebb Carrie-re is hasonlító színész? :D

Vékony emberből kövéret csinálni már lehetséges volt jóval a CGI feltalálása előtt is. ;) Nyilván egyszerűbb lenne, de sok olyat láttunk már Hollywoodban, amit nem az egyszerűbb végéről közelítettek meg. Például egyszerűbb lett volna Temuerra Morrisont beöltöztetni klón páncélba, Cody-n mégis CGI a páncél. Egyszerűbb lett volna egy halom embert klónnak öltöztetni, mégis, az összes klón CGI. És így tovább. Számos film van, amiben nem az egyszerűbb megoldást követik, és a Star Wars ezek között nem egyszer élenjáró. Nem mondom, hogy így fogják megoldani, de ki tudja? Ez sem kizárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vékony emberből kövéret csinálni már lehetséges volt jóval a CGI feltalálása előtt is. ;) Nyilván egyszerűbb lenne, de sok olyat láttunk már Hollywoodban, amit nem az egyszerűbb végéről közelítettek meg. Például egyszerűbb lett volna Temuerra Morrisont beöltöztetni klón páncélba, Cody-n mégis CGI a páncél. Egyszerűbb lett volna egy halom embert klónnak öltöztetni, mégis, az összes klón CGI. És így tovább. Számos film van, amiben nem az egyszerűbb megoldást követik, és a Star Wars ezek között nem egyszer élenjáró. Nem mondom, hogy így fogják megoldani, de ki tudja? Ez sem kizárt.

Abban azért megegyezhetünk, hogy mindenesetre logikusabb lenne. Azért nem véletlen, hogy Tarkin esetében is olyan embert kerestek, akinek az arcberendezkedése viszonylag hasonló, vagy Leia esetében is olyan test dublőrt szerződtettek, akinek a teste és fejformája emlékeztetett az EpIV-es Fisherre. Én meglepődnék, ha ez a tendencia megtörne a IX-re (már feltéve, hogy tényleg lesz CGI). :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, logikusabb lenne, de tudjuk, hogy az az egyszerűséggel együtt repül általában ki az ablakon. Például logikusabb lett volna egy öreg színészt alkalmazni Peter Weyland szerepére, mégis inkább Guy Pearce-t maszkírozták el iszonyú bénán. Vagy a Terminator Genesysben is logikusabb lett volna simán visszafiatalítani Arnold Schwarzeneggert, vagy az RO-hoz hasonlóan az arcát ráhelyezni a testdublőrre, erre az egész T-800-ast CGI-ként alkották meg. Logika és egyszerűség, sok esetben nem élnek vele Hollywoodban. A leglogikusabb egy Fisherre hasonlító, hasonló testalkatú színésznő lenne, akit megtámogatnak CGI-jal, de... Majd meglátjuk.

Viszont a Rogue One-ban Tarkin jóval magasabb, mint az ep4-ben. Engem a túlzott mimikázásán túl ez zavart benne az RO-ban az elején, hogy ennyire "megnőtt". Az ep4-ben egyedül Leia volt alacsonyabb nála, itt meg mindenkinek főlé magasodott. (Cushung 182 cm volt, Guy Henry 193 centi magas).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a faarcokat (Jeff Bridges, Arnold, Cusing) lehet cgi-vel pótolni, de érzelemkitöréseket nem hiszem. Carrie-nek valószínűleg az érzelmek skáláját kellett volna eljátszania, hiszen a fiáról van szó,és valószínüleg nem másodpercekig szerepelt volna mint a cgi Leia. És ne feledjük az idő múlásával elavultnak hatnak a bombasztikus effektek, lásd cgi Neo a Mátrixból, Obi Wan, Cody. Ma már nagyon látszik hogy nem korszerűek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont a Rogue One-ban Tarkin jóval magasabb, mint az ep4-ben. Engem a túlzott mimikázásán túl ez zavart benne az RO-ban az elején, hogy ennyire "megnőtt". Az ep4-ben egyedül Leia volt alacsonyabb nála, itt meg mindenkinek főlé magasodott. (Cushung 182 cm volt, Guy Henry 193 centi magas).

Ezt észre sem vettem. :o:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi Wan, Cody

Ezzel kapcsolatban azt sem tudom, mire gondolsz, de nyilván nem 2016-os technikát fognak használni egy 2019-ben érkező filmben, hanem annak továbbfejlesztett változatát. Hogy később elavul, az a korral jár. Ennyi erővel minek csinálnak filmet? A benne lévő trükkök úgyis elavulnak. Az ég szerelmére, egy olyan filmsorozat rajongója vagy, aminek első epizódja 40 éves lesz idén. Tán az ep4 ettől sz*r lett? Pedig igencsak látszanak az eredeti, a '97-es, de még a 2004-es trükkökön is a kor.

Az érzelmekre ott van a motion capture eljárás. Pont azért találták ki, hogy átültessék a színészek játékát. Tarkinnal pont az a baj, hogy őt Cushing fapofán adta elő, apró arcjátékokkal, Henry és az animátorok ehhez meglehetősen sokat hozzátettek.

 

Ezt észre sem vettem. :o:lol:

Nekem a Krennic-kel való találkozáskor azonnal szemet szúrt. Ben Mendelsohn sem tűnt soha alacsony embernek, de Tarkin simán Krennic fölé magasodott, nem is kicsit. Később a tömegjelenetben is kitűnt, mennyire magas Tarkin. Szerintem amúgy valóban nem tűnt fel sokaknak, sőt, én személy szerint még sehol sem olvastam erről, de engem ez jobban zavart, mint a túlmimikázás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, logikusabb lenne, de tudjuk, hogy az az egyszerűséggel együtt repül általában ki az ablakon. Például logikusabb lett volna egy öreg színészt alkalmazni Peter Weyland szerepére, mégis inkább Guy Pearce-t maszkírozták el iszonyú bénán. Vagy a Terminator Genesysben is logikusabb lett volna simán visszafiatalítani Arnold Schwarzeneggert, vagy az RO-hoz hasonlóan az arcát ráhelyezni a testdublőrre, erre az egész T-800-ast CGI-ként alkották meg. Logika és egyszerűség, sok esetben nem élnek vele Hollywoodban. A leglogikusabb egy Fisherre hasonlító, hasonló testalkatú színésznő lenne, akit megtámogatnak CGI-jal, de... Majd meglátjuk.

A készitők utaltak rá, hogy azért nem Carriet kérték fel az RO-hoz, mert már túl idős és már túlságosan megváltoztak a vonásai ahhoz, hogy egy fiatal Leia létrehozásában segédkezzen. Ezért kellett egy fiatal szinésznő. Nyilván az idős Leiánál ugyanez áll forditva. A szinésznő hiába hasonlit a fiatal Leiára, az idős Leia rekonstruálásában nem sokat tud segíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel kapcsolatban azt sem tudom, mire gondolsz,

Cody testpáncél, de lehet hogy a többi sisak nélküli, messziről fotozott klón feje is, valamint az EP III ban az Ivisible Hand hangárjában, amikor Obi a jedi vadászból egy nagy szaltóval ugrik ki a gépéből. De Palpatine letartóztatásákor kezdődő vívása alkalmakor is besegítettek Mc Diarmidnek egy két snittben. Jó, persze, minden elavul, de ezt a készítőknek is tudni kellene, és tudják is, és kulcsfontosságú karaktereket nekik sem kellene erőltetni, ha van más megoldás is. Bár az is igaz, hogy Tarkin és Leia már fotorealisztikusra sikerült, és nekem nagyon tetszenek egyébként. De szerintem Ő is stevie nicks.jpg olyan jól eljátszaná a szerepet, mint egy cgi Fisher.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik nem akarják feladni Leia sztoriját. Friss hírek szerint ebben a részben cgi formában térne vissza, persze ha a család beleegyezik.

Disney már tagadja:

https://www.theguardian.com/film/2017/jan/13/carrie-fisher-disney-negotiating-for-digital-rights-star-wars?CMP=twt_gu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinte kizártnak tartom, hogy nem egyeztek volna meg előre Carrie-vel (és a klasszikus trilógia tagjaival), mi történik ilyen helyzetben. Amúgy ez jogilag nem sokban különbözik a RO-s feltűnésétől, már csak az a kérdés, hogy a megegyezés egy filmről szólt-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Digitálisan támasztaná fel Carrie Fishert a Disney, állítja a BBC, ami szerint a stúdió máris tárgyal Fisher képviselőivel, hogy milyen formában lenne ez megvalósítható. "Ugyan Fisher már nincs velünk, de ez nem lehet akadálya annak hogy fontos szereplője legyen a következő Star Wars epizódoknak" - mondta Kristy Wark a BBC Newsnight című tévé műsorában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke linkjében a cikk új infókat tartalmaz. A korábbi hír csak arról szólt, hogy a Disney tagadja, hogy tárgyalnának az örökösökkel a CGI Leia kapcsán. De ez a kijelentés még nyitva hagyja a kérdést, hisz attól hogy most nem tárgyalnak az örökösökkel később még asztalhoz ülhetnek. Az új nyilatkozat viszont tovább megy és kategorikusan kijelenti, hogy nem tervezik a CGI Leia használatát a jövőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tomcsi, Luke, mondjátok, nektek nem működik az oldal lefelé görgetése? Három poszttal alattatok ezt az egészet kitárgyaltuk. Még egy oldalt sem kell visszanézni! :angry:

El kellett volna olvasni a linket. ;)

 

Szóval akkor hivatalos. Végül is ők tudják mire van szüksége a sztorinak, mi innen csak találgathatunk úgy, hogy még a VIII-ról se tudunk semmit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tomcsi, Luke, mondjátok, nektek nem működik az oldal lefelé görgetése? Három poszttal alattatok ezt az egészet kitárgyaltuk. Még egy oldalt sem kell visszanézni! :angry:

 

Az rendben van, de én tegnap pont az ellenkezőjét olvastam, ezért gondoltam, hogy megosztom. A Lucasfilm gyorsan megcáfolta a briteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Azon gondolkodom hogy a Last Jedi cím mit jelenthet esetlegesen erre a filmre nézve.

 

Ha mondjuk a "The Last Jedi" cím nem csak Luke személyére utal, hanem arra hogy Rey esetleg már valami új fajta erőhasználónak lesz nevelve (a lényeg hogy nem Jedi) és Luke meghal, akkor az Ep9 végére eljuthatunk oda, hogy nem csak a Sith, de a Jedi rend is eltűnik a Galaxisból. Ez azért elég érdekes lenne a lehetséges folytatásokra nézve. Meg persze nagyon furcsa is, hiszen mindkettő rendnek évezredes történelme van.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sem rossz gondolat, de ebbe sem kell, hogy "Luke meghal".

Simán lehet új (nevű) rend új fajta tanítvány, de egyelőre úgy érzem, hogy csak annyi, hogy a 8 Luke-ra koncentrál. A 9-ben lehet újra kisebb szerepe és lehet majd olyan címe, amilyen oda kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.