Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem örülnék neki. A Halálcsillagot már láttuk. Tágitsák a világot ne mindig egyhelyben toporogjunk. Azon a birodalmi bázison ahol futnak egyébként újfajta rohamosztagosok is vannak akik a festésük alapján ebben a trópusi világban szolgálnak. Nagyon úgy tűnik hogy itt lesznek a tervek.

 

A robot egyébként simán ott lehet a közelben a pálmás résznél is. Attól hogy nem legelől fut az nem jelenti hogy egyáltalán nincs ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg az a kistáska rejti a terveket. Valami kézi számítógép lehet.

Érdekes amúgy, hogy az AT-AT-s jelenetben van ott egy böszöm nagy antenna, böszöm nagy tányérral? Mi van, ha hőseink ahhoz szaladnak, hogy azon keresztül küldjék át a terveket a Tantive IV-re?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem örülnék neki. A Halálcsillagot már láttuk. Tágitsák a világot ne mindig egyhelyben toporogjunk. Azon a birodalmi bázison ahol futnak egyébként újfajta rohamosztagosok is vannak akik a festésük alapján ebben a trópusi világban szolgálnak. Nagyon úgy tűnik hogy itt lesznek a tervek.

 

A robot egyébként simán ott lehet a közelben a pálmás résznél is. Attól hogy nem legelől fut az nem jelenti hogy egyáltalán nincs ott.

 

Szerintem az új rohamosztagosok fegyvernem függők. A birodalom nem jeleskedik a terepfestett rohamosztagosok terén. Egyedül a snowtrooper az aminek rejtő színe van. Szerintem a robotot, meg Lunát társként adta mellé Mothma, de meghaltak vagy ilyesmi. Egyébként az ilyen terveket a Coruscanton kellene őrizni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az ilyen terveket a Coruscanton kellene őrizni.

Akár ott is őrizhetnek belőle egy példányt, de nyilván nem lenne egyszerű a Lázadóknak betörni egy coruscanti bázisra. Sőt, ha már itt járunk, azt már tudjuk, hogy a birodalmi hálózat bármilyen birodalmi létesítményből elérhető, szóval könnyen lehet, hogy csak azért törnek be erre a bázisra, hogy bejussanak a hálózatba. Mint ahogy R2 tette a Halálcsillagon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akár ott is őrizhetnek belőle egy példányt, de nyilván nem lenne egyszerű a Lázadóknak betörni egy coruscanti bázisra. Sőt, ha már itt járunk, azt már tudjuk, hogy a birodalmi hálózat bármilyen birodalmi létesítményből elérhető, szóval könnyen lehet, hogy csak azért törnek be erre a bázisra, hogy bejussanak a hálózatba. Mint ahogy R2 tette a Halálcsillagon.

De miért tennék fel a szuper titkos terveket a Birodalmi hálózatra? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ők ugyanolyan digitális b*zik, mint mi? :) Miért, szerinted papírra nyomtatva tartják egy kulcsos szekrényben? :D

Már manapság is minden sz*r digitálisan van tárolva, és bizony a hadsereg vagy a hírszerző szervezetek belső hálózatain szinte minden elérhető, ha van hozzá jogosultságod. Akár a titkos dolgok is. Nyilván, ezekhez nem férhet hozzá bárki, sőt, a létezésükről sem tudhat akárki, de sokszor lehet létfontosságú, hogy adott anyag bárhonnan elérhető legyen. Ez még a mi bolygón kontinensei között is fontos, nemhogy egy Galaxisban, ahol két pontot fényévek választanak el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé kizárt, hogy csak egy példány lenne, hiszen ott voltak a tervek magán a Halálcsillagon is, és képesek voltak egy második állomást is építeni. Alapjáraton ez már két-három példányt jelent.

Már csak a megsemmisülés okán sem engedheti meg senki magának, hogy egy tervből egyetlen példány legyen egy helyen. Még mezei házak terveiről is több példány létezik több helyen, nemhogy katonai objektumokról. ;) Nagy hülyeség lenne a Birodalom részéről, ha csak egyet tárolna belőle, azt meg egy félre eső bolygóra tenné, ráadásul nem is lehetne elérni a birodalmi hálózatról. Akkor az építőknek minden nap, minden apró változtatás, minden gond esetén el kéne repülniük a bolygóra. Semmi értelme annak, ha csak egy lenne és a hálózaton sincs fenn. Sőt, tovább megyek, lehetetlen, hogy ez így legyen. Ellehetetlenítené az építkezést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé kizárt, hogy csak egy példány lenne, hiszen ott voltak a tervek magán a Halálcsillagon is, és képesek voltak egy második állomást is építeni. Alapjáraton ez már két-három példányt jelent.

Már csak a megsemmisülés okán sem engedheti meg senki magának, hogy egy tervből egyetlen példány legyen egy helyen. Még mezei házak terveiről is több példány létezik több helyen, nemhogy katonai objektumokról. ;) Nagy hülyeség lenne a Birodalom részéről, ha csak egyet tárolna belőle, azt meg egy félre eső bolygóra tenné, ráadásul nem is lehetne elérni a birodalmi hálózatról. Akkor az építőknek minden nap, minden apró változtatás, minden gond esetén el kéne repülniük a bolygóra. Semmi értelme annak, ha csak egy lenne és a hálózaton sincs fenn. Sőt, tovább megyek, lehetetlen, hogy ez így legyen. Ellehetetlenítené az építkezést.

 

Azzal egyetértek, hogy biztos több példány van belőle. Szerintem elkülönítve jó messze egymástól más bolygókon valami bázisokon, amiknek zárt hálózata van és valami fizikai kontaktus kell a fájlok olvasásához teszem azt valami kódkártya, ujjlenyomat, DNS stb. De hogy ez a Birodalmi hálózaton is fenn lenne azt kétlem, akkor miért nem arról szól a film, hogy egy hacker ül a számítógépek előtt, sokkal valószínűbbnek tartom, hogy ha valami változtatást kell eszközölni, akkor az arra felhatalmazott személyek ama bázisokon elküldik a változtatásokat egymásnak kódolva, csak a változtatott részt és azt a helyszínen írnák át az eredeti tervbe. Legalábbis én így csinálnám. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megválaszoltad a kérdést: mert fizikai eszköz kellhet a felcsatlakozásra. A birodalmi hálózat nyilván ugyanolyan zárt rendszerű hálózat, mint a mi világunk katonai hálózatai. Ezekre nem tudsz teszem azt a kis lakásodból az interneten át rákapcsolódni. Már eleve, speciális számítógép kellenek hozzá, kódok, jogosultságok, stb. Bizonyos anyagok még helyhez is kötöttek, teszem azt, egy anyahajó tervrajzához nem fogsz hozzáférni egy iraki bázison, ilyenért vagy az anyahajóra kell menned, vagy a Pentagonba, vagy Norfolkra, esetleg a hadsereg valamelyik szárazdokkjába, vagy ahhoz a céghez, ami az anyahajót építette. Bár rajta vannak a katonai hálózaton, csak bizonyos helyek címéről érhetőek el - természetesen az egyéb biztonsági intézkedések mellett.

Akik képesek ilyen helyekre kívülről betörni, azokat nem véletlen alkalmazza aztán valamelyik hírszerzési ügynökség. De nincs is belőlük olyan sok.

A kémkedések sem véletlen történnek ám úgy, hogy inkább kémeket küldenek az adott helyre, semmint megpróbálnak kívülről betörni. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tök offline helyen kellene őrizni, mint a Mission Impossible 1-ben. És hasonló módon is kéne ellopni onnan. De szerintem úgy is őrizték. De úgy gondolom, hogy nem egy ilyen szigorúan helyhezkötött példányt loptak el, hanem egy olyat ami az építkezés utolsó fázisa miatt éppen "szállítás" alatt volt oda, vagy onnan egy tök offline adathordozón, vagy számítógépen, és amit nem kevésbé őríztek, de mivel mobil ezért mégiscsak nagyobb az esély hogy egy támadással ellopják, mintsem megostromoljanak egy erődöt. Bár az ilyen szállított cuccok hamar fénysebességre válthatnak. Vagy a lány beszivárgott, végülis birodalmi egyenruha volt rajta, és akkora hacker mágus, hol feltörte az offline számítógépet. Nem tudom, csak találgatok.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megválaszoltad a kérdést: mert fizikai eszköz kellhet a felcsatlakozásra. A birodalmi hálózat nyilván ugyanolyan zárt rendszerű hálózat, mint a mi világunk katonai hálózatai. Ezekre nem tudsz teszem azt a kis lakásodból az interneten át rákapcsolódni.

Te csak azt hiszed :D

 

Már eleve, speciális számítógép kellenek hozzá, kódok, jogosultságok, stb. Bizonyos anyagok még helyhez is kötöttek, teszem azt, egy anyahajó tervrajzához nem fogsz hozzáférni egy iraki bázison, ilyenért vagy az anyahajóra kell menned, vagy a Pentagonba, vagy Norfolkra, esetleg a hadsereg valamelyik szárazdokkjába, vagy ahhoz a céghez, ami az anyahajót építette. Bár rajta vannak a katonai hálózaton, csak bizonyos helyek címéről érhetőek el - természetesen az egyéb biztonsági intézkedések mellett.

Akik képesek ilyen helyekre kívülről betörni, azokat nem véletlen alkalmazza aztán valamelyik hírszerzési ügynökség. De nincs is belőlük olyan sok.

A kémkedések sem véletlen történnek ám úgy, hogy inkább kémeket küldenek az adott helyre, semmint megpróbálnak kívülről betörni. ;)

 

Ok, de ha teszem azt csak pár helyen tudod leolvasni a Birodalmi hálózatról az egész galaxisban akkor már nem vagy előrébb vele mintha egyáltalán nem lenne "online" a cucc, akkor sem lehet kevesebb macera nélkül hozzáférni, így a módosítások megintcsak nem könnyűek.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eléggé kizárt, hogy csak egy példány lenne, hiszen ott voltak a tervek magán a Halálcsillagon is, és képesek voltak egy második állomást is építeni. Alapjáraton ez már két-három példányt jelent.

Már csak a megsemmisülés okán sem engedheti meg senki magának, hogy egy tervből egyetlen példány legyen egy helyen. Még mezei házak terveiről is több példány létezik több helyen, nemhogy katonai objektumokról. ;) Nagy hülyeség lenne a Birodalom részéről, ha csak egyet tárolna belőle, azt meg egy félre eső bolygóra tenné, ráadásul nem is lehetne elérni a birodalmi hálózatról. Akkor az építőknek minden nap, minden apró változtatás, minden gond esetén el kéne repülniük a bolygóra. Semmi értelme annak, ha csak egy lenne és a hálózaton sincs fenn. Sőt, tovább megyek, lehetetlen, hogy ez így legyen. Ellehetetlenítené az építkezést.

Bocsi, félreérthetően fogalmaztam. Úgy értettem, hogy egy hely lesz, ahol fizikailag ott lesz ÉS el tudják lopni. Tehát nem a Lázadók választhatják meg, hogy hol a legsebezhetőbb a Birodalmi hálózat, hanem lesz egy adott lokáció, ahol ott lesznek a tervek fizikailag, és onnan kell ellopniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról szólt már a fáma, hogy Vader hogy fog kinézni? jó, ez így hülye kérdés, arra vagyok kíváncsi, hogy odafigyelnek-e arra, hogy az ep4-es megjelenésére hasonlítson: matt maszk, nem fényes, kisebb alsó háromszög a szája borításán, mellény a mellvérten kívül, kisebb vállak stb., remélem erre odafigyelnek és nem úgy fog kinézni, mint az ep3-as, vagy ep6-os Vader.... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen nüanszokon én biztos nem fogok fennakadni, biztos szegény Vader kolega is szeretne változtatni a megjelenésén, csak neki szűk korlátai vannak. :D Szóval ha valami változás lesz rajta én betudom ennek, már ha észreveszem. Eddig nem is tudtam, hogy vannak ilyen változások :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen nüanszokon én biztos nem fogok fennakadni, biztos szegény Vader kolega is szeretne változtatni a megjelenésén, csak neki szűk korlátai vannak. :D Szóval ha valami változás lesz rajta én betudom ennek, már ha észreveszem. Eddig nem is tudtam, hogy vannak ilyen változások :D

 

Teljesen más az ep4-es, meg az ep6-os Vader (ep5-ep6 majdnem teljesen megegyezik), remélem odafigyelnek erre.... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról szólt már a fáma, hogy Vader hogy fog kinézni? jó, ez így hülye kérdés, arra vagyok kíváncsi, hogy odafigyelnek-e arra, hogy az ep4-es megjelenésére hasonlítson: matt maszk, nem fényes, kisebb alsó háromszög a szája borításán, mellény a mellvérten kívül, kisebb vállak stb., remélem erre odafigyelnek és nem úgy fog kinézni, mint az ep3-as, vagy ep6-os Vader.... :hmm:

Mintha pont lett is volna az MSW-n egy írás, hogy kifejezetten figyelnek, hogy az ep.4-es Vadert lássuk és ne egy későbbi verziót. Öszintén szólva engem már az is meglep, hogy be merték vállalni az ep.4-es lázadók fehér sityakját. Ahogy az is, hogy igazából nem is néz ki gagyin :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minél több device -on van a terv annál kockázatosabb. Szóval szerintem nem sok elérhetősége lehet. Ellopni is nehezebb, és a film se lesz ettől gagyi. :) Szerintem Jyn valahogy beszivárog a bázisra és ellopja a terveket. Ezért is láttuk Birodalmi egyenruhában őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te csak azt hiszed :D

Nem hiszem, tudom. ;)

 

Ok, de ha teszem azt csak pár helyen tudod leolvasni a Birodalmi hálózatról az egész galaxisban akkor már nem vagy előrébb vele mintha egyáltalán nem lenne "online" a cucc, akkor sem lehet kevesebb macera nélkül hozzáférni, így a módosítások megintcsak nem könnyűek.

A számítástechnikában nagyon-nagy különbség van az egy és a több között. Nem mellesleg, galaktikus léptékben még a 100 hozzáférési pont is kevés, de jóóóóóval több, mint a semmi.

 

Tök offline helyen kellene őrizni, mint a Mission Impossible 1-ben.

A Mission Impossible egy f*szság, úgyhogy ne keverjük ide.

 

Bocsi, félreérthetően fogalmaztam. Úgy értettem, hogy egy hely lesz, ahol fizikailag ott lesz ÉS el tudják lopni. Tehát nem a Lázadók választhatják meg, hogy hol a legsebezhetőbb a Birodalmi hálózat, hanem lesz egy adott lokáció, ahol ott lesznek a tervek fizikailag, és onnan kell ellopniuk.

De az ep4 alapján egyáltalán nem fizikai, hanem digitális dolgot loptak el a lázadó kémek. Letöltöttek valamit, amit a HoloNeten vagy a Lázadók Szövetségének saját hálózatán át átöltöttek a Tantive IV-re. Ez aztán Leia által egy digitális hordozóra került, amiről feltöltötték az anyagot R2-ra.

 

Arról szólt már a fáma, hogy Vader hogy fog kinézni? jó, ez így hülye kérdés, arra vagyok kíváncsi, hogy odafigyelnek-e arra, hogy az ep4-es megjelenésére hasonlítson: matt maszk, nem fényes, kisebb alsó háromszög a szája borításán, mellény a mellvérten kívül, kisebb vállak stb., remélem erre odafigyelnek és nem úgy fog kinézni, mint az ep3-as, vagy ep6-os Vader.... :hmm:

Szerintem ez majdnem borítékolható. Ha odafigyeltek az Imperial I és Imperial II csillagrombolók közötti különbségekre, erre is oda fognak figyelni. Megjegyzem, erre még a Rebelsben is odafigyeltek (a háromszög is kissebb, a tunikát a vállvérten kívül hordja, stb). Már csak az a kérdésem: hivatalosan igazolva lett, hogy Vader szerepel a RO-ban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mintha lett volna hivatalos megerősítés, hogy lesz benne Vader. De már tutira veszem, hogy Palpatine is lesz, meg remélem a 2 droid is, Tarkin is jól jönne, nagyon indokolt lenne, hogy valamilyen formában megjelenjen, ...amit pedig remélni sem merek, de nagyon örülnék neki, az Bail Organa

 

 

 

Szerintem ez majdnem borítékolható. Ha odafigyeltek az Imperial I és Imperial II csillagrombolók közötti különbségekre, erre is oda fognak figyelni. Megjegyzem, erre még a Rebelsben is odafigyeltek (a háromszög is kissebb, a tunikát a vállvérten kívül hordja, stb). Már csak az a kérdésem: hivatalosan igazolva lett, hogy Vader szerepel a RO-ban?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az ep4 alapján egyáltalán nem fizikai, hanem digitális dolgot loptak el a lázadó kémek. Letöltöttek valamit, amit a HoloNeten vagy a Lázadók Szövetségének saját hálózatán át átöltöttek a Tantive IV-re. Ez aztán Leia által egy digitális hordozóra került, amiről feltöltötték az anyagot R2-ra.

De ez nem zárja ki, amit mondtam: pl. ellopják a terveket (amik szerintem néhány igencsak korlátozott számú helyen elérhető, pl. a HCS-n kívül még egy helyen mondjuk) majd azt átsugározzák a Tantive IV-re, mielőtt levadásszák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A számítástechnikában nagyon-nagy különbség van az egy és a több között. Nem mellesleg, galaktikus léptékben még a 100 hozzáférési pont is kevés, de jóóóóóval több, mint a semmi.

 

Azt nem is vitattam, hogy nem egy db van belőle hanem több, csak azt, hogy fenn lenne a hálózaton, mert gondoltam, hogy akkor könnyen meg lehetne hackelni bárhonnan. Erre írtad, hogy csak bizonyos helyekről lenne a hozzáférés és úgy gondoltam, hogy az már akkor ugyanaz mintha azokon a bizonyos helyeken offline ott lenne, de a hsz írása közben leesett, miért jobb a hálózatos megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a birodalmiak sem voltak hülyék: tuti, hogy valami másolhatatlan lemeze(ke)n tárolták a tervrajzot. Tuti, hogy amit Leia begyömöszölt Artuba, az egy olyan lemez, amit nem lehet másolni, nem lehet "küldeni", hiszen akkor a Tantie IV-ről is továbbíthatták volna a Yavinra, vagy az Alderaan-ra, menetközben. ....és akkor Kenobi is ott purcanhatott volna ki a Tatuinon végelgyengülésben.

Az is érdekes, hogy Leia éppen miért az alderaanra tartott a tervekkel, miért nem a Vavin 4-re?! :45:

Szerkesztve: - Lenci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is érdekes, hogy Leia éppen miért az alderaanra tartott a tervekkel, miért nem a Vavin 4-re?! :45:

Mivel fel akarta szedni közben Kenobi tábornokot is, gondolom a vén jedi mestert először egy régi jó baráthoz akarta elvinni, nem pedig bedobni a lázadás sűrűjébe.

A másik ok az, hogy a Tantive IV egy diplomáciai hajó volt, és lehet, hogy a kitérő a Yavin rendszerbe nem nézett volna ki túl jól a hajónaplóban (főleg, hogy a Rebels óta tudjuk, hogy az alderaan-i hajókat már különös odafigyelésőssel kezelik a birodalmiak)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a birodalmiak sem voltak hülyék: tuti, hogy valami másolhatatlan lemeze(ke)n tárolták a tervrajzot. Tuti, hogy amit Leia begyömöszölt Artuba, az egy olyan lemez, amit nem lehet másolni, nem lehet "küldeni", hiszen akkor a Tantie IV-ről is továbbíthatták volna a Yavinra, vagy az Alderaan-ra, menetközben. ....és akkor Kenobi is ott purcanhatott volna ki a Tatuinon végelgyengülésben.

 

Szerintem zavarták a hajó kimenő adásait így nem tudták elküldeni. Kenobiért pedig mindenképp beugranak még ha át tudják küldeni a terveket akkor is elvégre, eljött az idő, hogy nyíltan hatalmas csapást készüljenek tenni a Birodalomra, vajmi kevés eséllyel, ilyenkor jól jön egy Jedi a háznál :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másolhatatlan és elküldhetetlen teória meg ott bukott meg, hogy Vader epIV-es szavaiból az jön le, hogy a terveket felsugározták: "Don't act so surprised, Your Highness. You weren't on any mercy mission this time. Several transmissions were beamed to this ship by Rebel spies. I want to know what happened to the plans they sent you"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván a birodalmiak sem voltak hülyék: tuti, hogy valami másolhatatlan lemeze(ke)n tárolták a tervrajzot. Tuti, hogy amit Leia begyömöszölt Artuba, az egy olyan lemez, amit nem lehet másolni, nem lehet "küldeni", hiszen akkor a Tantie IV-ről is továbbíthatták volna a Yavinra, vagy az Alderaan-ra, menetközben. ....és akkor Kenobi is ott purcanhatott volna ki a Tatuinon végelgyengülésben.

Az is érdekes, hogy Leia éppen miért az alderaanra tartott a tervekkel, miért nem a Vavin 4-re?! :45:

Ha egy csillagromboló lohol a nyomodban, aligha. Hülyeség azt gondolni, hogy az a romboló nem zavart mindenféle kommunikációt. Ha pedig nincs kommunikáció, hogyan küldesz el bármit? Postagalambbal maximum, de mivel az életjelet sugároz, a lézerágyúk lelövik. :) Leia értelemszerűen lemásolta az adatot a Tantive IV számítógépéből - nem azt a lapot küldték el a kémek, ez egyértelmű. Vader adásról beszélt, nem póstázásról. A Star Warsban meg semmi jele a transzportációnak.

Hogy miért az Alderaanra akarta vinni Leia? Mert eleddig a Rebelsből nagyon az jött le, hogy Bail valamilyen szintem a lázadók hírszerzésének a feje, így nem csoda, ha a lánya is neki akarta leszállítani az infót.

A Tatooine-ra pont azért ment, mert bajban volt, tudta, hogy a Birodalmat nem rázhatja le, ezért fordult Kenobihoz.

 

Szerk.: na, látom, többen is ugyanarra gondoltunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.