Ugrás a kommentre

Oscar-jelölések a filmnek


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Igazán fontos kategóriában nem kapott jelölést.... :(

Ez a papírforma. A star wars filmeket az akadémia nem kajálja. (bizonyos szemszögből nézve)

Legalábbis 77-óta részről részre egyre kevesebbet kap és azok is inkább technikaiak.

Ha megkapná a zene, meg még pár technikai, akkor elégedettek lehetünk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárhogy is, egy Oscarja már mindenképp van a filmnek :D

:lol2:

 

Film editing, Original score, Sound editing, Sound mixing, Visual effects

Nagyjából ezek azok, amikben jelölni is lehet és meg is érdemelné, hogy megkapja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Oscar díjaknak mint minden más létező díjnak szinte semmi értelme, de jó buli és nagy marketing ereje van szóval nem zavar viszont a technikai dijaiknak az átlagosnál is kevesebb értelme szokott lenni.

 

Az ep.7 a jelölései jó részét nagy valószínűséggel meg fogja nyerni. De ha így lesz nem azért mert tényleg pont ez a film van technikailag a legjobban rendben, hanem mert baromi sikeres volt. Az akadémia tagok nagy részének lövése sincs a filmek technológiai oldaláról, de ahhoz mindenképp kevesek hogy megítéljék hogy melyik produkció a jobb/forradalmibb ezen a fronton. A baj hogy nem is törik magukat: ha egy film sok pénzt csinált, jók a kritikái és sok az effekt benne megy is a szavazat. Úgyhogy az ep.7-nek nagyon jó esélyei vannak. Félreértés ne essék: ezt nem tartom problémának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha valahol van némi esély a zene, de a többit a túlsztárolt Mad Max kapja úgyis :facepalm::angry:

Pont a zene az egyik olyan pont ahol a film nem túl erős. Ettől függetlenül akár még ott is nyerhet. Kapott már olyan film is zenei Oscart aminek zenéje is alig volt. Egyik kategóriának sincs túl nagy becsüje, de a zeneit tényleg csak pofára adják. A díjazások alapján még csak valami demoba se hallgatnak bele csak agyatlanul nyomják a szavazatot annak a filmnek amelyikről még van valami emlékük vagy amelyiknek a producere meghivta őket egy tál kaviárra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a zene az egyik olyan pont ahol a film nem túl erős. Ettől függetlenül akár még ott is nyerhet. Kapott már olyan film is zenei Oscart aminek zenéje is alig volt. Egyik kategóriának sincs túl nagy becsüje, de a zeneit tényleg csak pofára adják. A díjazások alapján még csak valami demoba se hallgatnak bele csak agyatlanul nyomják a szavazatot annak a filmnek amelyikről még van valami emlékük vagy amelyiknek a producere meghivta őket egy tál kaviárra.

Nézd, egyrészt igazad van. És bár írtad is, mondok egy friss példát. Az Aljas nyolcas zenéje Morricone-tól. Nagyon minimalista. Egy jó dallam van. "A kereszt témája".-Aki látta érti..

ennél nagyobb volumenű munkát tett le az asztalra Williams. De a Sicario zenéjére nem is emlékszem például.

Szóval, ha pofára megy, hát kapja meg pofára Williams. De állítom, hogy minőségben is a jelöltek felett áll idén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén a "film editing" (vágás) nekem nagyon nem tetszik a filmben. Pont ma néztem meg negyedszer, megállapítottam hogy néhol a szinkron még ki is köszörüli a forgatókönyv hibáit. (A "Főnév. Egy mondat vele." szerkezetű szövegek túlsúlyára gondolok. Angolul vagy három ilyen van, magyarban csak a "A fénykard. [Elmondom az egész történetét] és most téged szólított." volt ilyen. Phasma "The villagers. What shall we do with them?" szövege egyszerűen "A falusiak?" lett és így is teljesen érthető hogy ki mit akar.)

A zenei, hangos jelöléseknek viszont nagyon örülök. A képi effektet viszont a Martian teljes joggal fogja ellopni, szerintem.

Kár hogy a színészi kategóriákban nincs jelölés, Harrison Ford és Daisy Ridley is megérdemelte volna....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már melyik jelenetnek nem tetszik a vágása? A vágásnak itt főleg az akció-jeleneteknél van jelentősége és én úgy láttam, hogy első osztályúan lett összehozva.

 

A szinkron pedig lehet hogy javit néhol -szerintem egyáltalán nem de izlés kérdése- néhol viszont értelmetlenné tesz jeleneteket vagy félreviszi a jelentésüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe a pofára adjuk a zenei díjat kapcsán. Számomra már az furcsa volt, hogy a jelöltek közé be sem került a Cinderella zenéje, ami szerintem a tavalyi év egyik legjobbja volt (plusz a Jupiter Ascending zenéje is). Meghallgattam az Aljas nyolcast, szerintem annyira nem jó. Persze más kérdés, hogy számomra önálló zeneként vágjuk fel az ereinket kategóriába is tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az oscar jelölt filmeket nem szokták kiküldeni DVD -n a szavazóknak megtekintésre? Sejthetitek miért kérdezem. :D

 

Adnám az ötletet :D :D

 

Amúgy azért gondolom hogy a Mad Max jobban tarolt (díjak) mert annak a 2-ik és a 3-ik része gyengébben sikerült mint az első.. sőt... a 3-ik egyenesen nézhetetlen.. Viszont ez nagyon jóra sikerült nem voltak előítéletek és hatalmasat dobbantott. A SW-al más a helyzet.. sok előítélet volt sokan imádják viszont vannak bőven akik nem. akik feleslegesnek tartják.. ez a Mad Max esetében fel sem vetődött h minek készül vagy hogy úgy is szar lesz.. pedig ez is új story új szereplőkkel. Jó biztos vannak kivételek de nem annyira mint egy SW-nél. És ez némelyek szemében gyengébben sikerült mint az előző(k). Én legalábbis ezt látom benne. Az én véleményem hogy jól sikerült az új SW és az év 2-ik legjobb filmje. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adnám az ötletet :D :D

 

Amúgy azért gondolom hogy a Mad Max jobban tarolt (díjak) mert annak a 2-ik és a 3-ik része gyengébben sikerült mint az első.. sőt... a 3-ik egyenesen nézhetetlen.. Viszont ez nagyon jóra sikerült nem voltak előítéletek és hatalmasat dobbantott. A SW-al más a helyzet.. sok előítélet volt sokan imádják viszont vannak bőven akik nem. akik feleslegesnek tartják.. ez a Mad Max esetében fel sem vetődött h minek készül vagy hogy úgy is szar lesz.. pedig ez is új story új szereplőkkel. Jó biztos vannak kivételek de nem annyira mint egy SW-nél. És ez némelyek szemében gyengébben sikerült mint az előző(k). Én legalábbis ezt látom benne. Az én véleményem hogy jól sikerült az új SW és az év 2-ik legjobb filmje. :clap:

 

Off: A Mad Max-sorozatból hagyományosan a második részt szokták klasszikusként emlegetni, és ha van egy is, ami a régi trilógia közül hasonlít egy picit a Harag útjára, akkor az a 2. rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe a pofára adjuk a zenei díjat kapcsán. Számomra már az furcsa volt, hogy a jelöltek közé be sem került a Cinderella zenéje, ami szerintem a tavalyi év egyik legjobbja volt (plusz a Jupiter Ascending zenéje is). Meghallgattam az Aljas nyolcast, szerintem annyira nem jó. Persze más kérdés, hogy számomra önálló zeneként vágjuk fel az ereinket kategóriába is tartozik.

 

Az Aljas nyolcas zenéje pedig szerintem mestermű. Egyébként Morricone két számot is nyomott róla vasárnap, és valami egészen elképesztően szólt. Annak ellenére, hogy Morricone a valaha volt egyik legnagyobb filmzeneszerző, nem igazán halmozta el őt díjakkal az Akadémia. Mindössze egy életmű-Oscart kapott, csomószor volt jelölve. Szóval ez a pofára díjazás ezesetben nem teljesen igaz.

 

A Mad Max összességében egy nagyon formabontó, rendhagyó film, na ott aztán nem volt különösebb nosztalgiafaktor, épp, hogy az újításon volt a hangsúly. A legjobb film kategóriát nagyon megérdemelné ellentétben az unalmas és rosszul öncélú Revenanttal.

 

Azt gondolom, hogy egy merészebb, újítóbb 8. rész simán tudna versenyezni az Oscarért is (a főbb kategóriákban).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Aljas nyolcas zenéje pedig szerintem mestermű. Egyébként Morricone két számot is nyomott róla vasárnap, és valami egészen elképesztően szólt. Annak ellenére, hogy Morricone a valaha volt egyik legnagyobb filmzeneszerző, nem igazán halmozta el őt díjakkal az Akadémia. Mindössze egy életmű-Oscart kapott, csomószor volt jelölve. Szóval ez a pofára díjazás ezesetben nem teljesen igaz.

Hát de pont ez az: nagynevű zeneszerző aki a fénykorában nem volt elismerve viszont időközben klasszikussá értek a régi darabjai: persze hogy az első okés darabjára megy a jelölés. Ez tipikus esete annak amikor valami pofára megy. Az Aljas Nyolcas jól szól csak köze nincs a kiemelkedőhöz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.