Ugrás a kommentre

Star Wars: Obi-Wan & Anakin


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Köszi, nagyszerű a fordítás.

A lezárás zseniális lett, nagyon élveztem a sztorit. A Köztársaság romlottsága, egy érdeke és egzotikus megosztott világ, érdekes frakciók, vívódó Anakin... Élvezet volt olvasni minden sorát.

 

Ezek szerint Serra a felvételen Sitheket látott. Vajon a régi Jedi-Sith háborúk korából volt az? Szegény jó alaposan félretájékozódott.

 

 

Érdekes kérdést vet fel a sztori. Mi lett volna ha Anakin elhagyja a Jedi Rendet már ekkor? Vajon minden másképp történt volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Star Wars: Obi-Wan & Anakin
  • 3 hónappal később...

Az Obi-van és Anakin második számában szerintem felfedeztem egy hibát. Az egyik jelenetben, amikor Grecker megpróbál átugrani a pusztuló léghajóról a sziklaperemre Pran anya azt kiabálja neki, hogy nem fog sikerülni az ugrás és Grecker-t nyitottnak (open) nevezi. Viszont Grecker nem nyitott, hanem a zárt (closed) frakcióba tartozik. És az eredeti szövegben is így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma folytattam a kronológia megtekintésemet, így a mai nap belevetettem magam Obi-wannal és Anakinnal közösen a Carnelion IV világába, ahol a nyíltak és a zártak halálos háborút folytattak egymás ellen.

A történet remekül bemutatja Anakin és Obi-wan kapcsolatát, az EpI után vagyunk 3 évvel, és érezni Qui-Gon halálának súlyát. Az is nagyon jó volt látni, ahogyan Palpatine viselkedett Anakinnal. Mintha az apja lett volna a Coruscanti kocsmában. Amit kicsit furcsálltam, hogy Colandrus - aki ugye a Szenátus egyik szenátora volt - nem ismerte fel Palpi hangját, hiszen gondolom nagyon sokszor hallotta őt, amikor ülések voltak. :hmm:

Anakin tanítása is tetszett. Ahogyan átalakította a kiképződroidot Maul hasonmásává, az nekem baromira bejött. Ezra felé is van egy kisebb fajta kikacsintás: ugye Ezráról tudjuk, hogy jó az állatokkal való kapcsolattartásban, rátudja vetíteni az akaratát más élőlényekre. Na ez az egyik olyan képesség, amiben az ifjú Bridger a jövőben kimagasló lesz, míg Anakin ebben abszolút nem remekel. Ez nekem tetszett.

A Carnelion IV világa bejövős volt, a két csoport harca is érdekes kérdéseket vet fel. Vajon hogyan szakadtak ketté, hogy jöttek létre nyitottak és zártak? Egyáltalán miért így nevezik magukat? Serra karaktere is jó volt. A sithekről készült felvétel remélem még később előkerül, szerintem az egy "fiatalabb" korból származhatott, a Malachori incidens után, mert ha jól láttam, akkor azoknak a sitheknek nem keresztvasas kardjuk volt, hanem sima.

Összességében nekem újból nagyon tetszett, élmény volt olvasni, és remek karakterfejlődést olvashattam az első rész után lévő történetben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Már régóta felmerült bennem: Obi-Wan miért lett Obi-van a magyar fordításban? Számtalan fordításban következetesen így van használva.

 

Egy rendkívül érdekes, mégis kiaknázatlan korszakban, az EP1 és EP2 között játszódik ez a rövid történet. A rajzok és színek csodálatosak voltak, a Carnelion IV hihetetlen látványosra sikeredett. A bolygót egy teljesen értelmetlen háború rombolta le a felismerhetetlenségig. Nyitottak és Zártak... valószínűleg már maguk a harcoló felek sem emlékeznek, hogy őseik annak idején miért kezdték el a háborút, és mit is jelent ez a két megnevezés tulajdonképpen. Az általuk használt léghajók, sárkányrepülő-szerű gépezetek, kétcsöves puskák, vagy éppen a ruhaviseletek erősen hajaztak a steampunk stílusra. Obi-Wan és a még gyerek Anakin küldetése ide szól... ekkor még nagy közöttük az összhang, minden tapintható súrlódás ellenére. Obi-Want sokszor kétségek gyötrik, hogy valóban jó tanára-e Anakinnak, de persze ezek megfogalmazása nem a fiú előtt történik.

 

A látványos akciók ellenére az 5 részes képregényfolyam legfőbb erőssége a flashback jelenetek, amelyek Coruscanton játszódnak. Mindig is érdekelt, hogy Anakin vajon milyen viszonyban volt a többi Jedi-növendékkel... ebből csak elvétve kaptunk eddig egy-két információmorzsát, főleg a szerencsétlen sorsú Barriss Offee viszonylatában. Itt is csak egy röpke betekintést kapunk, amikor konfrontálódik két társával (akikkel szemben Anakin kitörése szerintem teljesen jogos volt). Valószínűleg Anakin mindig is különcnek volt elkönyvelve hasonló korú társai mellett, így igazi barátokra a mesterén kívül soha nem tett szert. Fantasztikus volt látni, hogy Palpatine már most, 3 évvel Naboo után mily mértékben kivetette hálóját az ifjú padawanra. Az, hogy együtt leszálltak Coruscant sötét sikátorokkal teli alsó részébe, jelentős pluszt ad hozzá kettejük kapcsolatának alakulásához. Az öreg már itt tesztelte, hogy Anakin egy-egy helyzetre miképp reagál... áthágva a morált, a fiú az Erőt megtévesztésre és csalásra használta... Palpatine megbizonyosodhatott arról, hogy alapvetően Anakin is úgy gondolja, a cél szentesíti az eszközt... és ha egy korrupt szenátort félre kell állítani az útból, ez a módszer belefér.

 

A képregény talán legérdekesebb fordulata, hogy ekkoriban Anakin komolyan fontolgatta, hogy kilép a Rendből. Remélem, később azt a folyamatot is bemutatják, amely kis híján erre az elhatározásra juttatta. Yoda és Obi-Wan is teljesen tisztában voltak azzal, hogy milyen súlyos következménye lesz, ha az ifjú Skywalker hátat fordít nekik. Ez is bizonyítja, hogy a mesterek nagyon is tudták, hogy Anakin valóságos időzített bomba, amelyet folyamatosan kordában kell tartani.

 

2018. 06. 22. - 23:50, Bence1997 írta:

Amit kicsit furcsálltam, hogy Colandrus - aki ugye a Szenátus egyik szenátora volt - nem ismerte fel Palpi hangját, hiszen gondolom nagyon sokszor hallotta őt, amikor ülések voltak. :hmm:

Lehet, hogy Palpatine az Erőt alkalmazta Colandrus és testőre ellen. Érzésem szerint túl simán elengedték őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hogy az 5. szám elején az akciófigurás borítóvariánst mégis berakták. Első körben sajnos kimaradt, így az 5. számban az egyik dupla oldalas jelenet jobb-bal oldali felosztásba került volna. Ezt a hibát is jeleztem, aztán ezt legalább sikerült javítani, így a dupla oldal rendben lett, bal-jobb oldali felosztással.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-van és Anakin képregény

Charles Soule 5 füzetes minije egy rendkívül hangulatos, izgalmas, dármai és karakterközpontú történet. Örülök, hogy a Marvel igyekszik minél többször elhagyni a Birodalom idejét és igyekszik más korokba is elvinni az olvasót. Az Obi-van és Anakin három évvel játszódik a Baljós árnyak eseményei után. A legendás Jedi páros a Carnelion IV világán egy segélykérő adás után nyomoznak, mely különös kifejezéseket tartalmazott a régi időkből. A jelenben zajló események mellett bővebb kitekintést kapunk Anakin coruscanti tartózkodásáról és kiképzéséről is. Marco Checchetto rajai hihetetlenül élénkek, részletesek és élettel telik. Az arckifejezéseket, érzelmeket, történeti feszültséget kitűnően le tudja rajzolni. A környezet ábrázolása is rendkívül mesés. Jó érzés gyönyörködni a képekben, többször is visszalapoztam, vagy éppen átlapoztam a kötetet. Mind a Carnelion IV-et, mind a Coruscant-ot remekül sikerült az olvasók elé tárni. Az akció és csatajeletek szemléletesek.



A Carnelion IV-en a nyitottak és a zártak háborúskodása káoszba taszította a bolygót. A háttérben még láthatjuk is a civilizáció utolsó maradványait: városokat, épületeket, szobrokat. A két fél esztelen gyűlölettel viseltetik egymás iránt, egymást okolják a pusztulásért, nem bíznak a másikban. Legnagyobb igyekezetükkel azon vannak, hogy kiirtsák egymást. Ebben a helyzetben a Jediknek iszonyú nehéz dolguk van. A háború már annyira elharapózott az évszázadok folyamán, hogy még a Jediket is szinte teljesen elfeledték. Legalábbis majdnem mindenki. A bolygón kialakult helyzet jól megmutatja, hogy a Köztársaság mennyire rossz és gyenge rendszer. Anakin itt a helyszínen is látja, mennyire rosszul működnek a dolgok. Anakin és Obi-van épp összefutnak az egymással csatázó Pran anyával, Kolarával és Grecker-rel. Amint nagy nehezen lecsillapítják őket, és kiderül, hogy egy segélykérő adás miatt érkeztek ide már együttműködőbbek a Jedikkel. Időközben Kolara és Pran anya megtudják, hogy Anakin nagyon jól ért a gépek megjavításához, ezért fogságba ejtik, magukkal hurcolják, hogy megjavítassák vele harci gépeiket. Időközben Grecker Obi-vant próbálja meg tőrbe csalni. Ekkor lép színre Sera, a roncsgyűjtő, az adás küldője. Végre újabb kitekintést kapunk a régi idők Jedi-Sith háborúiról, még ha nagyon keveset is. Sera egy felvételen a Jediket összekeverte a Sith-ekkel és úgy gondolta, a Jedi Rend majd idejön és kiirtja az egymással marakodó feleket, hogy aztán ő újra kezdhesse a fiatalokkal. Az időközben kiszabadult Anakin Obi-vannal együtt egy ügyes húzással oldják meg a lehetetlennek tűnő helyzetet, Obi-van egy üzenetben elterjeszti, hogy tibanna gáz lelőhely van a bolygón, ezért a Köztársaság épp arra járőröző flottája véget tud vetni a harcoknak. Legalábbis egy időre.



A coruscanti, múltban zajló eseményeknél szépen láthatjuk, hogy Palpatine milyen mesteri húzással igyekszik manipulálni az ifjú Skywalkert. Ott, a Kasakar klubban ismét láthatjuk, hogy a Köztársaság mennyire velejéig romlott. Anakinban felébred a vágy, hogy elhagyja a Rendet, és a maga útját járja. Obi-van nem akarja megszegni az esküjét, így ha Anakin távozik, akkor ő is vele megy, hogy folytassa a képzést. A Carnelion-on történtek viszont meggyőzik Anakint, hogy a Jedi Rend tagjaként erősebb, mintha egyedül folytatná az útját.



Viszont érdekes lenne belegondolni, hogy ha Anakin és Obi-van távoztak volna a Rendből, akkor talán Sidiousnak sem sikerült volna az ifjú Skywalkert a sötét oldal felé löknie.

A történet egy szép, kerek ívet írt le. Nagyszerűen ábrázolta Anakint és Obi-vant. Mindkettejük érzéseit, gondolatait jól megismerhettük a rajzok és a párbeszédek révén. Palpatine manipulálása ismét mesteri, ahogy azt tőle megszokhattuk. A Köztársaság romlottsága, valamint a féktelen gyűlölet káros hatása is rendkívül jól átjön az olvasónak a képregény lapjain keresztül. Kolara, Pran anya, Grecker, Sera mind nagyszerű új szereplők. A karakterek, a drámai és izgalmas történet, a hangulatos helyszínek és nagyszerű akció jelenetek igazán fantasztikussá teszik ezt a történetet. Kiváló darabbal állunk szemben. Remélem minél több ilyen lesz a jövőben.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Anakin távozott volna a Rendből, már jóval előbb a Sötét Oldal útjára lép. Palpatine-nal vagy anélkül. Minimum egy veszélyes renegát lett volna (afféle sötét Jedi), akit sokkal nehezebb kordában tartani, mint a renden belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha Anakin távozott volna a Rendből, már jóval előbb a Sötét Oldal útjára lép. Palpatine-nal vagy anélkül. Minimum egy veszélyes renegát lett volna (afféle sötét Jedi), akit sokkal nehezebb kordában tartani, mint a renden belül.

De a sztori szerint Obi-van vele ment volna és folytatta volna a felkészítését. Valószínűleg együtt még az anyját is hamarabb felszabadítják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Arra azért kíváncsi lennék, hogy miért nem lehetett hosszabb.

Valószínű, hogy az egyéb munkái mint a Poe Dameron és a Sith Sötét Nagyura jobban prioritást élveztek, ezérz nem írt folytatást. Még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Valószínű, hogy az egyéb munkái mint a Poe Dameron és a Sith Sötét Nagyura jobban prioritást élveztek, ezérz nem írt folytatást. Még.

Ez a sorozat még 2016 elején jött ki. Akkortájt csak a Poe Dameron volt neki. Vader később jött. Érdekes, ezekszerint lenne igény folytatni. Már egy ideje gondolkodtam is ezen, hogy lehetne összekötni a TPM -et és ezt a minit egy akár 25 részes ongoinggal, amely elmeséli azt, hogy Anakin hogyan döntött a távozás mellett. :) Vagy akár innen is folytatódhat, bemutatva nemcsak Anakin és Obi-wan viszonyát, hanem akár a szakadár mozgalom elindulását is megismerhetnénk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.