Ugrás a kommentre

Box Office


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon kíváncsi leszek mennyit fog hozni a film. Valószínűleg nem lehet majd überelni az EPVII -et, de persze ki tudja? Az lenne a szép, ha ez is lenyomná domesticben az Avatart. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy sikerült épp a Klónok Támadását kiragadni? Mert ugye a TESB is a leggyengébbe nteljesítő SW film volt anno a pénztáraknál. A "gyenge" is csak az SW filmek között az. Más film örülne ha felét hozná annak amit az SW -k.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy sikerült épp a Klónok Támadását kiragadni? Mert ugye a TESB is a leggyengébbe nteljesítő SW film volt anno a pénztáraknál. A "gyenge" is csak az SW filmek között az. Más film örülne ha felét hozná annak amit az SW -k.

Nem igazán vagyok tisztában a bevételekkel, csak azt tudom, hogy a 2. ep nem hozott túl sok lét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Középső rész ellenére arányaiban többet fog hozni az előző két középsőjénél a trilógiák többi részéhez képest, de az ep7-et nem fogja elérni. Hogy mennyivel alatta fog megállni, az szerintem megjósolhatatlan. Sokban függ attól, hogy mennyire lesz jó a film. Valószínűleg nem lesz rekorddöntögető semmilyen téren, és inkább hosszabb távon fogja hozni az eredményeket, semmint mondjuk 2-3 hét alatt szedi össze a bevétele tetemes részét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán vagyok tisztában a bevételekkel, csak azt tudom, hogy a 2. ep nem hozott túl sok lét.

Azt mondjuk nem tudom, hogyan lehet olyasmivel példázni, amivel nem igazán vagy képben (még ha a példa jó is volt), de akkor a tisztázás végett íme a sorrend (ezek a jelenlegi adatok, vagyis benne vannak az újra bemutatók is):

1. The Force Awakens: 1,9 millliárd

2. The Phantom Menace: 1,027 milliárd

3. Revenge of the Sith: 848 millió

4. A New Hope: 775 millió

5. Attack of the Clones: 649 millió

6. The Empire Strikes Back: 538 millió

7. Return of the Jedi: 475 millió

 

Ahogy elnézem, a sorrend az újra bemutatók nélkül sem más. Vagyis annyira nem általános, hogy a középső etap teljesít gyengébben, mert az ep4-5-6 esetében az ep6 volt a leggyengébb.

Ennek ellenére úgy érzem, ha csak nem lesz hihetetlen nagy durranás az ep8, az ep7-et nem fogja megdönteni. Az ep7-nél a változás miatti kíváncsiság valószínűleg nagyon sokat nyomott latba. Ezt még azt is megnézte, akit hidegen hagyott eddig a Star Wars. Az ep8-nál ez már annyira nem lesz ott, ráadásul szerintem ott már befolyással lesz az is, kinek mennyire tetszett az epp7 és a Rogue One is. Viszont még így is azon a véleményen vagyok, mint Bomarr, a különbség csak néhány száz millió lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont még így is azon a véleményen vagyok, mint Bomarr, a különbség csak néhány száz millió lesz.

 

Akkor én képviselem majd a másik oldalt. Egyenlőre inkább azt gondolom nagyot fog esni.

 

Pont azért amit te is írtál... Most sokat hozott a konyhára a kíváncsiság, plusz az hogy tíz éve nem volt új SW a mozikban. De ne feledjük hogy azért voltak akik csalódtak ebben a filmben.

 

A másik tényező ami jelentősen befolyásolhatja az Ep8 pénzügyi sikerét a Rogue one. Ha sikerül összerakni egy 5 csillagos SW filmet idén, azzal sikeresen fel lehetne tüzelni a rajongókat Az Ep8-ra. Viszont ha a Rogue one csak "ok" kategóriás lesz, az kifejezetten rosszul fog majd hatni rá.

 

Éppen ezért a Rogue one bemutató előtt én nem mernék jósolni, de abban biztos vagyok hogy nem fogja megdöntenii az Ep7-et.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondjuk nem tudom, hogyan lehet olyasmivel példázni, amivel nem igazán vagy képben (még ha a példa jó is volt), de akkor a tisztázás végett íme a sorrend (ezek a jelenlegi adatok, vagyis benne vannak az újra bemutatók is):

1. The Force Awakens: 1,9 millliárd

2. The Phantom Menace: 1,027 milliárd

3. Revenge of the Sith: 848 millió

4. A New Hope: 775 millió

5. Attack of the Clones: 649 millió

6. The Empire Strikes Back: 538 millió

7. Return of the Jedi: 475 millió

 

Ahogy elnézem, a sorrend az újra bemutatók nélkül sem más. Vagyis annyira nem általános, hogy a középső etap teljesít gyengébben, mert az ep4-5-6 esetében az ep6 volt a leggyengébb.

Ennek ellenére úgy érzem, ha csak nem lesz hihetetlen nagy durranás az ep8, az ep7-et nem fogja megdönteni. Az ep7-nél a változás miatti kíváncsiság valószínűleg nagyon sokat nyomott latba. Ezt még azt is megnézte, akit hidegen hagyott eddig a Star Wars. Az ep8-nál ez már annyira nem lesz ott, ráadásul szerintem ott már befolyással lesz az is, kinek mennyire tetszett az epp7 és a Rogue One is. Viszont még így is azon a véleményen vagyok, mint Bomarr, a különbség csak néhány száz millió lesz.

 

Mert a tv-ben hallottam, hogy valami hülye filmnek több volt a bevétele, mint a 2. ep.nak. Ebből gondoltam, hogy ha egy "átlagos" filmnek több a bevétele, mint a 2. ep-nek, akkor magának az ep.2-nek nem lehetett túl sok bevétele. Meg úgy egészében a PT-re több negatív komment volt, mint pozitív. (A film címére nem emlékszem)

 

Jó, lehet, hogy az ep.8 nem fogja megdönteni a TFA-t, de tuti, jól fog szerepelni.

 

Ja és azt ne feledjük, hogy a 70-es években meg 80-ban meg a 90-ben a pénz "többet ért" mint most, tehát az a majdnem 500milla értéke "több".

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Jedi-nél a ww bevételt keveslem. Úgy tudtam, összességében több, mint 500-at hozott az SE-vel együtt. Most megnéztem, a foreign bevételei 165-ra rúgnak, külön pedig az SE 43-at hozott külföldön. Ha a 165-ből leveszema a 43-at csak 122 foreign bevétel van, ami már a kilencvenesévek eleji kimutatásnak sem felel meg, mert akkor már kb. 150-et tartottak számon. Szerintem a 475-höz ezt a 43-at hozzá kell nyesni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én képviselem majd a másik oldalt. Egyenlőre inkább azt gondolom nagyot fog esni.

Erre akkor látnék esélyt, ha az ep.7 a nyitóhétvége után nagyot esett volna. A film fogadtatása a premier után azonban legalább olyan döbbenetes lett, mint a nyitás maga. Rég volt olyan film aminek a szájhagyománya ennyire jó lett volna. Az ep.7 lassan két hónapja van a mozikban és még mindig kiválóan tartja magát. Ha az ep.8-at nem cseszik el vagy nem jön be más váratlan tényező akkor komoly esésre aligha lehet számitani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azért amit te is írtál... Most sokat hozott a konyhára a kíváncsiság, plusz az hogy tíz éve nem volt új SW a mozikban. De ne feledjük hogy azért voltak akik csalódtak ebben a filmben.

 

A másik tényező ami jelentősen befolyásolhatja az Ep8 pénzügyi sikerét a Rogue one. Ha sikerül összerakni egy 5 csillagos SW filmet idén, azzal sikeresen fel lehetne tüzelni a rajongókat Az Ep8-ra. Viszont ha a Rogue one csak "ok" kategóriás lesz, az kifejezetten rosszul fog majd hatni rá.

 

Éppen ezért a Rogue one bemutató előtt én nem mernék jósolni, de abban biztos vagyok hogy nem fogja megdöntenii az Ep7-et.

Egyelőre a Rogue One sikerét és hatását nehéz megjósolni. Mondhatnám azt is, hogy idióta, aki ebbe belemegy. Ez a film minden szempontból kérdőjel, nem tudni, mennyire fogja fel a közönség, hogy ez egy mellékszál, mennyire lesz minőségi maga a film, milyen hírverés kap, stb. Az biztos, hogy lesz hatása, de fölösleges itt Nostredamust játszani. Az ep7 pedig csak pozitív hatást kelthet. Ha annyira rossz lenne, mint ahogy az az elhanyagolható negatív hang mondja, akkor nem lenne még ennyi idővel a premier után is ilyen bevétele. Az ep7 megítélése ma a számok alapján kifejezetten pozitív, ami az ep8-ra csak pozitívan hathat.

 

Mert a tv-ben hallottam, hogy valami hülye filmnek több volt a bevétele, mint a 2. ep.nak. Ebből gondoltam, hogy ha egy "átlagos" filmnek több a bevétele, mint a 2. ep-nek, akkor magának az ep.2-nek nem lehetett túl sok bevétele. Meg úgy egészében a PT-re több negatív komment volt, mint pozitív. (A film címére nem emlékszem)

 

Jó, lehet, hogy az ep.8 nem fogja megdönteni a TFA-t, de tuti, jól fog szerepelni.

 

Ja és azt ne feledjük, hogy a 70-es években meg 80-ban meg a 90-ben a pénz "többet ért" mint most, tehát az a majdnem 500milla értéke "több".

De az ep8 elsődlegesen az ep7-hez lesz hasonlítva,, nem a '70-es, '80-as és '90-es évek filmjeihez. Szóval ez pont le van sz*rva. Az meg, hogy milyen film teljesített jobban akkor, nos, sokat elárul, hogy a címére még csak nem is emlékszel. ;)

 

Én a Jedi-nél a ww bevételt keveslem. Úgy tudtam, összességében több, mint 500-at hozott az SE-vel együtt. Most megnéztem, a foreign bevételei 165-ra rúgnak, külön pedig az SE 43-at hozott külföldön. Ha a 165-ből leveszema a 43-at csak 122 foreign bevétel van, ami már a kilencvenesévek eleji kimutatásnak sem felel meg, mert akkor már kb. 150-et tartottak számon. Szerintem a 475-höz ezt a 43-at hozzá kell nyesni.

Hát, most erre azt tudom mondani, hogy ezt írja a mojo. Ha van hitelesebb forrásod, ne tartsd vissza. Én jobb szeretem a hitelesebb infókat, de jelenlegi információim szerint a mojóé a leghitelesebb.

 

Mondjuk minden negatív jóslatnál nekem az tetszik a legjobban, hogy voltak olyanok, akik konkrétan kijelentették, hogy az ep7 nem fog 2 milliárdot termelni. Khm... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre akkor látnék esélyt, ha az ep.7 a nyitóhétvége után nagyot esett volna. A film fogadtatása a premier után azonban legalább olyan döbbenetes lett, mint a nyitás maga. Rég volt olyan film aminek a szájhagyománya ennyire jó lett volna. Az ep.7 lassan két hónapja van a mozikban és még mindig kiválóan tartja magát. Ha az ep.8-at nem cseszik el vagy nem jön be más váratlan tényező akkor komoly esésre aligha lehet számitani.

Abszolút egyetértek.

 

Ha emlékeztek erre a WW becslésre az első két hét után:

 

255723433SW_BO3_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Itt ugye a legoptimistább forgatókönyvnél azt feltételeztük, hogy az SW magasan az elmúlt évek nagy bizniszt hajtó blockbustereinél alacsonyabb visszaesést produkál mind Domestic mind pedig foreign szinten. Ami többé-kevésbé mondhatni most már hogy be is jött, hiszen nagyon közel vagyunk a becslés felső határához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a félreértések elkerülése végett, semmilyen becslést vagy jóslást nem pedzettem a Rogue One kapcsán, csupán annyit írtam, hogy annak a filmnek kb. semmi köze nem lesz a 8-hoz ilyen téren. A 8 elég sovány esélyekkel indul harcba a 7 statisztikáival szemben, de aligha jelent ez problémát. Biztos vagyok benne, hogy az új rész is rengeteget fog hozni a konyhára és nem fog csalódást kelteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amely hozzászólásokra vonatkozott már átkerült másik topikba.

Tudom, láttam. ;)

 

Amúgy az Ep.8-at szerintem kb. mindenki meg fogja lesni moziban, aki a 7-et is. Ami miatt elmaradhat a 7-hez képest, az az újranézések száma. Logikus módon azt a fajta világszenzációt és világszerte jellemző lelkesedést nem lehet 2 év múlva visszahozni, amit a 10 éves kihagyás jelentett. Pláne, hogy ez a 10 inkább 33, hisz mégiscsak az Ep.6-hoz és az OT-hoz van közelebb a folytatás, amit a legkeményebb kalapos PT-gyűlölők is epekedve vártak és néztek. Na meg azokban a régiókban is jelentős lehet a visszaesés az Ep.8-ra, ahol a SW nem örvend annyira meggyőző népszerűségnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Persze kizárt, hogy az ep.8 megdöntse a rekordot. Az ep.5 is messze elmaradt az ep.4 eredményeitől pedig a közmegegyezés szerint nem egy rossz film. Az ep.9-nek van egy egészen picurka esélye, hogy az ep.7 közelébe menjen BO fronton. De a léc durván magasra lett téve: most például a legoptimistább becslések szerint az új Amerika kapitány jó esetben hozhat az USA-ban 500 millió körül is. Az MCU-ban először van benne Pókember ami óriási marketing tény, plusz az Avengers csapat jó része benne van. És ez az 500 millió, ha minden egybevág és tényleg összejön, gyönyörű szép. A nagy stúdió-vezetők túlnyomó része mindkét karját odaadná egy franchiseért ami igy tejel.

 

Csak közben az ep.7 meg hozott 936 milliót. Az ep.8-nál majd az lesz nehéz, hogy valahogy megbékéljünk vele hogy ennél százmilliókkal kisebb bevétel is fantasztikus és igenis annak is örülni kell. De nem véletlen mondják BO-elemző körökben hogy az ep.7 tönkretette kicsit az egész BO-elemzősdit: még a legfantasztikusabb pénzügyi sikerek is bénácskának tűnnek az ep.7 mellett.

Az EPVIII -ra a B.O. oldalakon 7-800 milla körüli eredményt is emlegetnek. Persze ez fórumozók véleménye, de ők jobban benne vannak ebben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez majdnem olyan nehéz mint hosszútávú időjárást jósolni. A BO elemzők nagy része könnyen enged a hype erejének. Most az új Amerika Kapitánynál jószerivel mindenki 200 körüli nyitást várt erre 181-el nyitott. Ettől persze még nem lehetetlen a 7-800, épp csak nagyon optimista. Szerintem ha 650 millió körül hoz az ep.8 akkor már bőven jók vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze nagyban függ attól milyen lesz. Abban szerintem megegyezhetünk, hogy hihetetlen sokan várják a filmet. Ha sikerül ezt meglovagolni, akkor bármi lehet. Egy biztos. Kevesebb pénzt fog hozni mint a VII. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Decemberben már okosabbak leszünk. Akkor kiderül, hogy a TFA csak event volt vagy innentől minden Saga film képes nemzetközi szinten is ledozerolni a konkurenseket.

Illúzióink ne legyenek. Maga a név garantál egy pénzmennyiséget, de hogy igazán sikeres legyen ahhoz a filmnek is igen jónak kell lennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban relatív fogalom a "jóság". Inkább úgy fogalmaznék, hogy bejön-e majd a nézőknek. Szerintem ez a film sokkal kockázatosabb anyagi szempontból mint a VII. Főleg ha vállalnak rizikót is, ami elkerülhetetlennek tűnik. Épp a RO mutatta meg, hogy nem kell besz*rni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.