Ugrás a kommentre

Box Office


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha tényleg 27 millió lesz akkor viszont nyugodtan kijelenthető, hogy a fanok megosztottsága rossz szájhagyományt szült és ez elkezdte erodálni a film bevételeit. Könnyen lehet hogy a sok negatív cikk kapcsán emberek akik eredetileg megakarták nézni a filmet mégse nézték meg. Most ugyanis ott tartunk, hogy egy spin-off film a harmadik hetében messze szebb eredményeket tudott hozni: ugyanigy karácsonyi hétfőn a Rogue One 32 milliót hozott. Úgy hogy ennek a két filmnek elvileg nem is kéne egy ligában lennie. Amit mutat az is hogy a TLJ minden idők második legnagyobb nyitányával kezdte a BO pályafutását. Hogy ezután bő két hét után már ott tartunk hogy már az RO eredményeit se tudja hozni ez önmagában már nem magyarázható csak a Jumanjival. Az is bejátszott, de ez annál durvább. 

Ettől még nyilván baromi sikeres lesz a film meg meglesz az 1 milliárdos bevétel, de messze a várakozások alatt fog teljesíteni a jelek szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rouge One 25 milliót hozott 25-én és szerintem ezt érdemes most nézni. Szenteste után egy nappal mi volt.

 

Plusz a TLJ -t 24-én legalább annyival becsülték alul mint a 25-öt felül. Vészharangot nem kongatnék még.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kedd érdekes lesz mert diszkont kedd lesz ami kedvezhet a filmnek. Egyesek szerint tegnap inkább a családibb filmekre mentek, mára marad az TLJ. Egyébként emlékezzünk meg a Disney becsléséről:

 

25 1 (estimate)
 1
$32,183,000
$100,669,000
120% / 49.3%
- / -54.2%
4,232 / $7,605
$23,788
$397,271,356 / 11
 
Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők a jelek szerint még a becsült adatokkal dolgoznak, ami a Boxofficemojo-n is fent van. Eddig ezzel a 27 millióval egyedül Rth rukkolt elő a BoxofficeTheory fórumon. Vagy legalábbis berakott egy képrejtvényt amiből valaki ezt olvasta ki és azt lájkolta Rth :D (ezúton is köszi Ody az útbaigazitást a szám eredete kapcsán) Estére kiderül hogy Rth ekkora májer -és tényleg jól olvasott mindenki a jelekből- vagy ezt a Theory fórumán csúnyán benézték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

ÉS persze ez még mindig csak becsült érték. A vége nem ennyi lesz.

Igen, végül kevesebb lett!
 

otal Lifetime Grosses
Domestic:  $395,627,411    50.0%
Foreign:  $396,061,433    50.0%

Worldwide:  $791,688,844  
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mókás látni, hogy a hétfői "nagy zuhanás" ellenére is a hétvégi eredmény mindössze 1 millióval módosult. Tehát a körbeujjongott 100 millió helyett 99 milliót hozott a hosszúhétvégén. Tényleg lehetett volna jobb is, de igy hogy a karácsonyi eredményt ennyire alulbecsülték azért nem olyan nagy tragédia. Az biztos, hogy a TLJ BO menete nem egy fényes diadal, az elképesztően erős kezdet után hamar befékezett, de még így is alapvetően jól hoz. A nyitóhétvége után nem esett össze. Ez a keddi adat meg kifejezetten biztató. Akkor az Észak-Amerikai bevétel már 423 millión áll. A Wonder Woman-t sikerült beelőzni és megvan az éves toplista második helye!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért csalódott vagyok, és szerintem a Disney-nél is többet vártak. Nem is feltétlen a számokkal van baj, hanem azzal, hogy egy erős kezdés után a 2. hétre gyakorlatilag bezuhant a nézőszám, és ezzel "csak" egy lett a decemberi húzónevek között, nem pedig A húzónév. Remélem a fejesek nem azt fogják ezekből az adatokból leszűrni, hogy az újítások vagy a merész elrugaszkodások nem kifizetődőek, és a rajongók nagy része a régi SW-t akarja új köntösben, újra és újra...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a számok és a reakciók azt mutatják, hogy a rajongók pontosan ezt várják. Egy SW filmtől nosztalgiát várnak, nem új gondolatokat. A Disney felvállalhatja hogy merész lesz az új filmjeivel, de akkor annak ez lesz az ára. Az biztos, hogy az SW jövője szempontjából az lett volna a legjobb ha a TLJ kolosszális siker lenne és nem csak a nyitóhétvégén. 

Ugyanakkor szerintem valahol a Rogue One-al is merészek voltak csak ott valahogy sikerült eltalálni a közizlést és sikerült a vártak felett teljesiteni. Így utólag félek tőle, hogy ez nem kis részben az utsó Vader-jelenetnek, meg az ep.4 kapcsolódásnak köszönhető. Amik mind jók voltak de szomorú ha ez kötelező a jó eredményhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Én azért csalódott vagyok, és szerintem a Disney-nél is többet vártak. Nem is feltétlen a számokkal van baj, hanem azzal, hogy egy erős kezdés után a 2. hétre gyakorlatilag bezuhant a nézőszám, és ezzel "csak" egy lett a decemberi húzónevek között, nem pedig A húzónév.

A TLJ a húzónév. Amúgy a dolog nem annyira egyszerű amint lefested. Most komolyan olyan filmnél fanyalgunk ami 11 nap alatt 800 millió dollárt hozott világszerte? És csak azért nem tart máris egy tucatnyi rekordot mert a TFA verhetetlen? Ne már... 

 

Még így is uralja a piacot, hogy két év alatt ez a harmadik SW film a moziban, ráadásul már a többi stúdió se fél ráküldeni a nagyobb dobásait. Ez egy nagyon szép eredmény eddig, és igazából csak egy nap volt gyenge és az a hétfői. Akkor a családok inkább a Jumanjit választották mert mókazni akartak. De még így is magasan nyerte a hétfőt. Szóval szerintem érdemes kicsit belegondolni ebbe és reálisan nézni. Bármelyik stúdió kezét lábát törné ilyen számokért. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván viszonyitás kérdése. A saját nyitóhétvégéjéhez képest amit most termel az kevés. Összességében a teljesitménye viszont kimagasló, hisz lazán elviszi az éves első helyet. Idén az egyik legnagyobb BO szenzáció a Wonder Woman volt. Mindenki a DC univerzum feltámadásáról beszélt, mindezt azután, hogy hozott worldwide 821 milliót. Az ep.8 ezt már tegnap túllépte úgy hogy még minden bizonnyal van előtte egy egészen erős hét. Másfél milliárdot viszont nem fog hozni.

 

Ami a Disney-t illeti: csakhogy látszódjon mennyire fontos az SW nekik, íme az idei filmjeik:

 

1. Szépség és a szörnyeteg - 504 millió

2. Last Jedi - 395 millió

3. Galaxis őrzöi 2 - 389 millió

4. Thor: Ragnarök - 309 millió

5. Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja - 172 millió

6. Coco - 161 millió

7. Cars 3 - 152 millió

8. Born in China - 13 millió

 

Tényleg ennyi. Össz-vissz 8 filmet mutattak be 2017-ben ebből az animációs filmek okésan hoztak, a Karib-film Észak-Amerikában kicsit csalódást keltett, külföldön viszont egész jól hozott, de igazán sikeres a két Marvel-film, a Star Wars film meg a szokásos éves Disney-remake volt (Szépség és a szörnyeteg). Ezek a tartóoszlopaik a filmes részlegüknek. És ez nem is nagyon fog megváltozni a következő években. Az ep.8 pedig lazán a legsikeresbb film lesz a 2017-es felhozatalban. A Star Wars a Disney-nél egyértelműen nem egy franchise a sok közül. Viszont most biztos megy a brainstorming hogy ez hogy maradjon így hosszútávon is. Mert nyilván a cél az lenne, hogy 5-6 év múlva is, amikor jön egy új SW az letaroljon mindenkit a színről. Kérdés, hogy ez kivitelezhető-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehezen lesz kivitelezhető, ha nem tartanak egy kis szünetet. Épp ezt mondtam anno is amiért le lettem hurrogva: elveszíti az esemény jellegét, beleszürkül a mezőnybe. És ez független attól mennyire jó a film, az átlag nézőt már nem vonza be annyira. Aztán ha még a vérfanok is húzzák valamiért a szájukat (akik közül sokan nem az értelmi szintjükről híresek), máris kész a baj. 

 

Ami hatalmas kérdés, hogy egy teljesen új, mindentől független SW-t, mint amire Rian készül, mennyire tudnak majd elfogadni a fanok. Eddig ugyanis még nem készült olyan SW film ami ne az OT-ben látott eseményekre, illetve az abban szereplőkre épült volna. Ez még mindig a Skywalkerek története. Éppen ezért egy vadonatúj trilógia iszonyat nagy rizikó! Pláne anyagilag. Kérdés az is, hogy a név elegendő, hogy el tudja adni? Szerintem nem. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csakhogy ha a Disney kihagy egy évet akkor máris óriási pénzektől esnek el. Annyi sikeres franchise-uk azért nincs. Nekem egyébként azaz érzésem, hogy a TLJ-nél legalább annyira előny mint hátrány volt a Skywalker kapcsolódás. Emiatt baromi kiváncsiak voltak rá viszont csalódtak amikor nem azt kapták ami a fejükben volt. Ha az új sztoriban kellő mennyiségű ismerős elem lesz -rossz és jó oldali Erőhasználók, fénykardok, űrcsaták- akkor szerintem működhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne ha kitalálnának valami jót. Az univerzum adott. 

 

Egyébként gyanítom azért se tették át a Han Solot karácsonyra, hogy több SW mentes idő legyen a IX-ig. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyar boxoffice adatok (aeonflux)

 

Csak annyira rendült meg a Star Wars: Az utolsó Jedik menetelése, amennyivel számolni lehetett: 60%-ot esett a Fórum Hungary bemutatója, vagyis 167,8 millió forinttal ismételten első. Csütörtökön fogadta 400 ezredik látogatóját, aki már része volt annak a 112.620 fős tömegnek, akik a második víkenden a kasszákhoz járultak. Tizenegy nap alatt 485.031 jegy kelt el, s ezzel a Kincsemet lehagyva 2017 legnézettebb játékfilmjévé lett, mostanra pedig már jócskán félmillió felett jár. A bevétel 725,5 millió volt vasárnap, a tegnapot (keddet) pedig 823 millióval zárta, amivel megelőzte a Gru 3.-at, mint 2017 legsikeresebb filmjét. Az ébredő Erő egy héttel később indult, így hát az összevetés nehézkes, de az két hétvége után 650.625 látogatónál járt, míg a sokkal illőbb hasonlítást lehetővé tevő Zsivány Egyes 341.190-nél.

 

#

 

film csüt-vas 
Ft bevétel
csüt-vas
nézők
bevétel-
változás
Ft össz-
bevétel
össznéző
1  Star Wars: Az utolsó Jedik 167.8M 112.620 -60.2% 725.5M 485.031
2  Jumanji: Vár a dzsungel 48.0M 33.092 - 48.0M 33.092
3  Ferdinánd 27.7M 21.553 - 27.7M 21.553
Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pontos észak-amerikai eredmények még nincsenek meg keddre, de a foreign-ről megjött a hivatalos becslés és kb. 24 milliót hozott, tehát most totalban 815 millión áll. Ehhez még jön kb. 28 millió Amerikából tehát kedden nagyjából 843 millión zárt. Jó a tempó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen én is szétröhögtem az agyam. :lol:  Kíváncsi leszek a mai napra. Elvileg esnie kellene, ha 20 felett marad már jó.

 

Egyébként a szájhagyomány jó, bár korántsem annyira mint a TFA-nál volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttek a végleges adatok. Mindenki tévedett, igaz nem sokat. :P

 

Kedd: $27,734,356

Összes domestic: $423,361,767

 

Összes foreign: $420,200,000

 

Worldwide összesen: $843,561,767

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség: a Klónok támadása annak idején 310 milliót hozott domestic. Ez mai értéken -tehát ha figyelembe vesszük az inflációt- 477 milliót jelent. Ezt az összeget napokon belül eléri az ep.8. Még néhány film, amit az inflációval kezelt all-time listán hamarosan be fog előzni:

 

Harry Potter és a Halál ereklyéi II. rész (2011) - Eredeti bevétel: 381 millió - Inflációval kezelt: 428 millió

Top Gun (1986) - Eredeti bevétel: 179 millió - Inflációval kezelt: 428,9 millió

Terminátor 2 (1991) - Eredeti bevétel: 205 millió - Inflációval kezelt: 435 millió

Frozen (2013) - Eredeti bevétel: 400 millió - Inflációval kezelt: 437 millió

Indiana Jones és az Utolsó Kereszteslovag (1989) - Eredeti bevétel: 197 millió - Inflációval kezelt: 441 millió

Karib-tenger kalózai: A Fekete-gyöngy átka (2003) - Eredeti bevétel: 305 millió - Inflációval kezelt: 452 millió

Gyűrűk Ura: A gyűrű szövetsége (2001) - Eredeti bevétel: 315 millió - Inflációval kezelt: 489 millió

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.