Ugrás a kommentre

Box Office


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A fentebbi eszmecseréhez pár gondolat.

Tény #1 Az világosan látszik, hogy a TLJ nem hoz úgy, mint a TFA. De ez nagyjából várható is volt.

A TFA előtt kiéhezés volt, a film biztonsági játék volt jó nézői megítéléssel. Szerintem a Disney-nél azt nagyjából sejtették, hogy a TLJ kevesebbet fog hozni, ezért a TFA-hoz viszonyítani és ebből következtetéseket levonni nem érdemes, mert vélhetően a Disney-nél sem ahhoz mérik, hanem a saját várható bevétel kalkulációjukhoz.

 

Tény #2 A film az elvárásokhoz képest egyelőre gyengébben teljesített, de nem sokkal

Jelenleg azt gondolom a film egy picit a várakozások alatt van a kasszáknál, viszont még sok van hátra. Itt most kevésbé fontos, hogy mekkora számokat termel: igen, ez Star Wars. Nem véletlen fizetett érte a Disney milliárdokat. Lapozzunk. A lényeg inkább az, hogy a saját franchise pénztermelő képességéhez képest hogyan áll a film. Egy kicsit gyengébben, mint arra számítani lehetett.

 

Tény #3 A kritikusok konszenzusa alapján egy nagyon jó film született

A filmnek két fokmérője van: a bevétel amit hoz, és a kritikák, amiket kap. Ha előbbi egy picit alatta is van a vártnál, utóbbi szerintem messze túlszárnyalja, amire számítottak. A bevételtermelő képessége nyilván fontos sarokköve a filmnek, de külső szemmel, a film minőségét objektíven lemérni leginkább a kritikákkal lehet. Noha ez mondjuk nem egy hízelgő gondolatmenet az EpI-II-re nézve, de attól még kimondhatjuk: a film kritikai megítélése nagy átlagban jól mutatja a szakma viszonyát az alkotáshoz, annak minőségi elismerését. És ismerve Kennedy maximalizmusát, a rajongók kiszolgálása mellett az is szempont, hogy minőségileg a film megüssön egy magas mércét.

 

Ha a 2-es tényben foglaltak kitartanak a film mozis periódusának végéig és egy picit végül alul teljesít, akkor ahogy írtátok fentebb, ebből most leszűrheti a Disney, hogy az újításokra nem vevők az emberek, vagy legalábbis nem annyira vevők, mint gondolták, de a helyzet az, hogy előzetesen baromi nehéz volt szerintem belőniük, hogy mennyi bevétel lenne reális a filmtől. A TFA-t kiindulási alapnak venni a fentiek miatt nehéz, a film pedig nyilván vastagon nyereséges lesz már a neve miatt is és akkor ott van még a "középső rész" hatás is. Ezek elég nagy érték befolyásoló tényezők. Szóval, ha a film végül valamivel kevesebbet is hozna, mint várnák, akkor is nehéz lenne megítélni, hogy ez most azért van, mert minden évben van SW és/vagy a nézők gyengébb megítélése miatt (amit pl. az "A" besorolás nem is támaszt alá), vagy esetleg a december hónap fejtette ki a hatását (nem véletlenül kerülték a dec. bemutatót a TFA előtt a nagyfilmek). Persze a visszaesési százalékokból lehet valamelyest következtetni, de azt sem a TFA-hoz érdemes mérni, hanem egy erősebb film visszaeséséhez - kikorrigálva némi december effektussal.

 

Szóval lehet azt mondani, hogy a Disney elesett némi pótlólagos bevételtől, de a helyzet az, hogy ezt baromi nehéz még közgazdász szemmel is megítélni, és nehéz is ebből messzemenő következtetéseket levonni. Ha a film megbukott volna a kasszáknál, jóval "egyszerűbb" lenne a helyzet, de nem erről van szó, csupán a saccolni próbált várakozásokhoz képest áll egy picit gyengébben. Viszont ezek a várakozások igencsak nehezen belőhetőek még a nyitónapi bevételhez képest is! Végső soron, ha a film a jelenlegi ütemben termel végig, akkor azt lehet leszűrni, hogy

- minőségileg egy kiváló alkotás született (kritikák)

- évente bemutatni SW-t bevétel csökkentő hatású (micsoda meglepetés)

- de még így is fejőstehén a márka minden évben.

 

Ezek alapján én nem hinném, hogy ebből az egy filmből leszűrnék azt a következtetést, hogy az újítások irányába nem érdemes elmenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De honnan tudjuk mit várt a Disney? A film teljesen jól termel egy folytatáshoz képest. Ezt le lehet mérni az adatokból. Itt a TFA-t ki kell venni a képből mert ott minden összejött, ráadásul az összes tény és körülmény neki kedvezett. A többi filmhez mérve nagyon jól halad. A csökkenő bevétel kicsit becsapós, mert a RO-hoz képest pl.  már nőni fog.

 

Nem mellékesen a szerdai nap 22 milliónak néz ki. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Nem mellékesen a szerdai nap 22 milliónak néz ki. 

Ha ez igy van akkor lassan trendfordulóról beszélhetük. Az első komolyabb esések után ez baromi jó esés és nagyon erős adat. Ha igaz a 22 millió akkor ez minden idők ötödik legerősebb szerdai -nemnyitónapi- bevétele. Mindezt úgy hogy két hete játsszák! Most már nem lehet rásütni a filmre hogy csak egy erős nyitás húzza fel a számait.

 

Donát elemzésével egyébként egyetértek. Elsőre nekem ijesztő volt amikor a TLJ elkezdett RO-s számokat produkálni, holott ez azért mégiscsak egy Saga film. De az utóbbi két nap már új irányt vett. Most a TLJ egyértelműen erősebb az RO-nál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De honnan tudjuk mit várt a Disney? A film teljesen jól termel egy folytatáshoz képest. Ezt le lehet mérni az adatokból. Itt a TFA-t ki kell venni a képből mert ott minden összejött, ráadásul az összes tény és körülmény neki kedvezett. A többi filmhez mérve nagyon jól halad. A csökkenő bevétel kicsit becsapós, mert a RO-hoz képest pl.  már nőni fog.

 

Nem mellékesen a szerdai nap 22 milliónak néz ki. 

Igazából mindegy mit vár. :) Én most a piaci megítéléshez igazítottam a Disney-ét, de ez lehet fals persze. Viszont ha az ő szemükben jól hoz, akkor pláne nincs gond, nem fognak azon agyalni, hogy az újítások rosszat tesznek-e a franchise-nak. Ha viszont egy kicsit a várakozásuk alatt lenne a film bevétele - azt láthatod fentebb leírva. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Donát írta:

- évente bemutatni SW-t bevétel csökkentő hatású (micsoda meglepetés)

A fentiekkel teljes mértékben egyetértek, csak ehhez tenném még hozzá, hogy ez a tendencia sem feltétlen jelentkezik. Az MCU filmek bevételi görbéje olyan, mint egy hullámvasút. Ha az X filmhez képest az Y kevesebbet hoz, a Z lehet, hogy még X-et is lepipálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

A fentiekkel teljes mértékben egyetértek, csak ehhez tenném még hozzá, hogy ez a tendencia sem feltétlen jelentkezik. Az MCU filmek bevételi görbéje olyan, mint egy hullámvasút. Ha az X filmhez képest az Y kevesebbet hoz, a Z lehet, hogy még X-et is lepipálja.

Az első filmhez képest gondoltam. :) Ha sokat várnak egy részre majd utána évente jönnek, akkor kis eséllyel sikerül az első film bevételét újra hozni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Bomarr írta:

Ha ez igy van akkor lassan trendfordulóról beszélhetük. Az első komolyabb esések után ez baromi jó esés és nagyon erős adat. Ha igaz a 22 millió akkor ez minden idők ötödik legerősebb szerdai -nemnyitónapi- bevétele. Mindezt úgy hogy két hete játsszák! Most már nem lehet rásütni a filmre hogy csak egy erős nyitás húzza fel a számait.

 

Donát elemzésével egyébként egyetértek. Elsőre nekem ijesztő volt amikor a TLJ elkezdett RO-s számokat produkálni, holott ez azért mégiscsak egy Saga film. De az utóbbi két nap már új irányt vett. Most a TLJ egyértelműen erősebb az RO-nál.

A karácsonyi két napban tényleg erősebb volt a RO, de egyébként esélye nincs a TLJ-vel szemben ami 600 milliónál többet fog hozni. Ráadásul jövőhét még szünet a sulikban. 

20 perccel korábban, Donát írta:

Igazából mindegy mit vár. :) Én most a piaci megítéléshez igazítottam a Disney-ét, de ez lehet fals persze. Viszont ha az ő szemükben jól hoz, akkor pláne nincs gond, nem fognak azon agyalni, hogy az újítások rosszat tesznek-e a franchise-nak. Ha viszont egy kicsit a várakozásuk alatt lenne a film bevétele - azt láthatod fentebb leírva. :) 

Reméljük akkor tényleg hozza a várt számokat. Amibe persze beletartozik a többi szegmens is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

Az első filmhez képest gondoltam. :) Ha sokat várnak egy részre majd utána évente jönnek, akkor kis eséllyel sikerül az első film bevételét újra hozni. 

Értem, mire gondolsz, egyet is értek vele, de nem állom meg, hogy ne jegyezzem meg:

MCU 1. film: Iron Man - 318 milli

MCU 13. film: Captain America: Civil War - 408 millió

És itt ugye már az az eset áll fenn, hogy idéntől évente 3 MCU-filmet mutatnak be. Még arra is volt precedens, hogy az egyazon évben bemutatott filmek közül a második volt a sikeresebb, méghozzá 2014-ben a Guardians of the Galaxy a Captain America: The Winter Soldier ellenében. Érthető okokból a GotG-nek jósoltak akkor kisebb sikert (teljesen új szereplők, az addigi sztoriszálhoz mintha nem is kötődött, a film is meglehetősen furának tűnt a trailerek alapján), míg a közkedvelt, és addigra már két filmben is szereplő karakter történetének folytatását nagyobb sikernek jósolták - ami ráadásul az MCU-sorozat egyik legjobb filmje is lett.

Szóval, bár kicsi az esély rá, nem lehetetlen, hogy akár az első filmet is felülmúlja egy sorozat sokadik darabja. Oké, tény, az MCU-val azért nem fair összehasonlítani ilyen szempontból, mert az Iron Man fasorban sincs az ep7-tel. Az a semmiből jött, az ep7 hat másik filmre építkezett. Az IM "csak" egy képregényfilm, ráadásul Vasember még nem is a legnépszerűbb karakter volt akkoriban, az ep7 meg világraszóló közösségi élmény volt. Szóval igen, nem valószínű, hogy a 2 milliárdos világbevételt túlszárnyalja még egy SW film, ugyanakkor nem is teljesen lehetetlen, az meg szinte biztos, hogy ha olyan filmek születnek, akkor 100-200 misivel az RO-t vagy a TLJ-t túlszárnyalhatják későbbi filmek. De ez már a gondolatod továbbfejtése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MCU-nak az első nagy dobása az Avengers volt azt pedig a mai napig nem tudták felülmúlni. Így néz ki a toplistájuk:

 

1. Avengers - 623 millió

2. Avengers 2 - 459 millió

3. Vasember 3 - 409 millió

4. Amerika Kapitány: Polgárháború - 408 millió

5. A galaxis örzői 2 - 389 millió

6. Pókember: Hazatérés - 334 millió

7. Galaxis őrzöi - 333 millió

8. Vasember - 318 millió

9. Vasember 2 - 312 millió

10. Thor: Ragnarök - 309 millió

 

2012 óta még az 500 milliónak se tudtak a közelébe menni nemhogy a 600-nak. A következő Avengersnek mondjuk van némi esélye rá. De épp azért mert ez most egy nagy lezárásnak igérkezik. Az pedig mindig komoly nézőmágnes tud lenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Bomarr írta:

Az MCU-nak az első nagy dobása az Avengers volt azt pedig a mai napig nem tudták felülmúlni.

Igen, ezért írtam, hogy az Iron Man fasorban sincs az ep7-tel, de mivel a The Avengers nem az első film a sorban, hanem a hatodik, Donát meg az első filmeket, nem az első nagy dobásokat említett, ezért tettem én is így. ;) Nagy dobása még lehet bőven az SW-nek is. Nagyot üthet az ep9, de akár Rian új trilógiájának első darabja is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség de a filmek amiknek rossz a szájhagyománya rendszerint a nyitóhétvégéjük dupláját se tudják visszahozni. Tipikus példa a Batman v Superman: 166 millióval kezdett, végül megállt 330 milliónál. Ha a 19,5 igaz, akkor a TLJ 464 milliónál tart ami már bőven túlvan a 220-as nyitóhétvége dupláján. A cél a háromszoros szorzó vagyis a 660 millió lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csütörtök domestic: $19,490,329

Foreign összes: $469,600,000

 

Worldwide összesen: $934,298,228

 

Az angoloknál és a németeknél nagyon hasít!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elvileg ez nekik jobban tetszhet majd. Ott a prequel vonal az igazi.

 

A Dedaline becslése szerint pénteken 19.5 milla körül hozott a film. Ez megint nem túl jó szám. :( Jövőhét végén esélyes, hogy beelőzi a Jumanji. Az a röhejes helyzet állt elő, hogy Jumanji a gyerek film a TLJ meg a felnőtt mozi. :D 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet hogy rosszul olvasom a számokat, de szerintem ez egyáltalán nem annyira rossz eredmény. Lehetne jobb is, de igy is oké. Alapból a pénteki napokon azért várunk emelkedést mert az már a hétvége előtti nap, de most az egész hét egy nagy hétvége volt. Ilyen erős hétköznapi eredmények után szerintem ez rendben van. A Zsivány Egyes is hasonlóan járt. A Deadline egyébként 72 milliós hosszúhétvégét tippel, vagyis január elsejére 537 milliós összeredményt várnak Észak-Amerikára!

A Jumanji most tényleg jól hoz, de igy is január elsejére lesz meg neki a 185 millió. Lehet hogy a napi bevételekben be fogja előzni jövő héten de szerintem ez nem akkora tragédia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Bomarr írta:

Ezek a számok honnan vannak? Elég falsnak tűnnek. Most jött a hétvégéről a hivatalos becslés (nem a 4 naposról) és ott 52 millión áll a TLJ. Nem sokkal de 2 millióval veri a Jumanjit.

Viszont ezzel még idén meglett az első hely Amerikában! :clap: A harmadik hely worldwide és átlépve az 1 milliárd!

Szerkesztve: - Pondabubu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan! Itt az éves top 10:

1 Star Wars: The Last Jedi BV $517,144,228 4,232 $220,009,584 4,232 12/15 -
2 Beauty and the Beast (2017) BV $504,014,165 4,210 $174,750,616 4,210 3/17 7/13
3 Wonder Woman WB $412,563,408 4,165 $103,251,471 4,165 6/2 11/9
4 Guardians of the Galaxy Vol. 2 BV $389,813,101 4,347 $146,510,104 4,347 5/5 9/21
5 Spider-Man: Homecoming Sony $334,201,140 4,348 $117,027,503 4,348 7/7 11/30
6 It WB (NL) $327,481,748 4,148 $123,403,419 4,103 9/8 12/14
7 Thor: Ragnarok BV $311,370,239 4,080 $122,744,989 4,080 11/3 -
8 Despicable Me 3 Uni. $264,624,300 4,535 $72,434,025 4,529 6/30 12/21
9 Logan Fox $226,277,068 4,071 $88,411,916 4,071 3/3 7/13
10 The Fate of the Furious Uni. $225,764,765 4,329 $98,786,705 4,310 4/14 7/13
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Worldwide bevétel: $1,040,444,228 

 

Majdnem annyi mint a RO totál! És még ehhez jön Kína is! :clap:

 

A Jumanji 12 nap alatt hozott annyit mint a TLJ két nap alatt. :lol: Kissé túl van tolva az a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.