Ugrás a kommentre

Alan Dean Foster: The Force Awakens


Darth Revan9

Hogy tetszett a könyv?  

6 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Csak azért kérdezem, mert én is előrendeltem más star wars könyvekkel együtt még úgy egy hónappal ezelőtt. Nekem azt küldték, hogy március 26-30-a között fog érkezni, de változásról nem nagyon írtak. Csak most tűnt fel.

Sajnos nem szokták jelezni a csúszást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Összességében nem ájultam el a könyvváltozattól.

Olyan érzésem volt, hogy a könyvváltozatot még a forgatás előtti állapotok alapján írta Foster. Több jelenet másképpen szerepel a könyvben, mint a filmben, a párbeszédekről nem is beszélve. Sok párbeszéd bővített a filmhez képest- ami az előnye a könyvnek-, ugyanakkor számos filmbeli duma és poén hiányzik belőle, vagy csak hasonlóak a filmbelihez.

Több helyen a cselekményleírások eléggé elnagyoltak, hiányzik belőlük a dinamika- ez egyébként az egész könyvre igaz. Persze a forgatókönyv- már ha az alapján készült a könyvváltozat- biztosan nem tartalmaz részletes leírásokat, de egy írónak csak ki kéne töltenie az űrt. Pl. a jelenet, amiben Han belép a Falconba, olyan semmilyen lett, hogy annál talán még én is jobbat írnék.

Regényként nem igazán állja meg a helyét, pedig korábban láthattuk, hogy lehet jó filmregényt írni. Most nem sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem vinném túlzásba a véleményezést én se... hálát adtam az égnek, hogy végre a végére értem és letehettem. Alapjáraton a film se jött be annyira, de a könyv csak rontott ezen. Itt látszik igazán, hogy mennyire nincs története az egésznek. Kár is több szó rá...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében nem ájultam el a könyvváltozattól.

 

Regényként nem igazán állja meg a helyét, pedig korábban láthattuk, hogy lehet jó filmregényt írni. Most nem sikerült.

 

 

Nem vinném túlzásba a véleményezést én se... hálát adtam az égnek, hogy végre a végére értem és letehettem. Alapjáraton a film se jött be annyira, de a könyv csak rontott ezen. Itt látszik igazán, hogy mennyire nincs története az egésznek. Kár is több szó rá...

 

 

Jó, akkor nem én vagyok teljesen hülye... elkezdtem olvasni, de nagyon cikis az egész :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kissé tényleg cikis.

Kiment a fejemből megemlíteni, hogy Rey látomása is más volt, főleg a beszédek, sehol egy Yoda vagy Obi-Wan. Biztosan előbb kezdte írni Foster a könyvet, mint ahogy véglegessé vált a sztori.

Mondjuk a technikai magyarázatok pozitívumoknak számítanak, plusz az is, hogy betömött néhány apró lyukat, amelyek a filmben vannak. Persze ezek nélkül is működik a sztori, biztosan azért végezték a vágóasztalon, vagy már korábban kikerültek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében nem ájultam el a könyvváltozattól.

Olyan érzésem volt, hogy a könyvváltozatot még a forgatás előtti állapotok alapján írta Foster. Több jelenet másképpen szerepel a könyvben, mint a filmben, a párbeszédekről nem is beszélve. Sok párbeszéd bővített a filmhez képest- ami az előnye a könyvnek-, ugyanakkor számos filmbeli duma és poén hiányzik belőle, vagy csak hasonlóak a filmbelihez.

Több helyen a cselekményleírások eléggé elnagyoltak, hiányzik belőlük a dinamika- ez egyébként az egész könyvre igaz. Persze a forgatókönyv- már ha az alapján készült a könyvváltozat- biztosan nem tartalmaz részletes leírásokat, de egy írónak csak ki kéne töltenie az űrt. Pl. a jelenet, amiben Han belép a Falconba, olyan semmilyen lett, hogy annál talán még én is jobbat írnék.

Regényként nem igazán állja meg a helyét, pedig korábban láthattuk, hogy lehet jó filmregényt írni. Most nem sikerült.

Megvettem már a magyar kiadást, de még nem olvastam. Ezek szerint kár érte. :(

Angolul olvasva nem tűnt fel ennyire, hogy mint regény, nem lett jó, bár igazából arra koncentráltam, hogy mi minden derül ki azokról, amelyek a filmben eléggé homályban maradtak, és azoknak az információmorzsáknak örültem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy, az eltérések ellenére is ez a könyv teljesen kánonnak minősül?

Persze. Mindaz kánon belőle, ami nem mond ellent a filmnek.

Bár bennem már a korábbi filmregényeknél is felmerült a kérdés, hogy mi értelme a könyvnek, ha nem csupán a film kiegészítéseként szolgál, de jócskán el is ferdít bizonyos eseményeket. Értem, hogy a regény a film végleges változata előtt íródott, de ez így cinkes. Azt hittem, az új kánon bevezetésével a filmregények is összeszedettebbek lesznek, de a jelek szerint tévedtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. Mindaz kánon belőle, ami nem mond ellent a filmnek.

Bár bennem már a korábbi filmregényeknél is felmerült a kérdés, hogy mi értelme a könyvnek, ha nem csupán a film kiegészítéseként szolgál, de jócskán el is ferdít bizonyos eseményeket. Értem, hogy a regény a film végleges változata előtt íródott, de ez így cinkes. Azt hittem, az új kánon bevezetésével a filmregények is összeszedettebbek lesznek, de a jelek szerint tévedtem.

Szerintem az 1-6-ig filmregények összeszedettek. Még a 77-es Új remény is jobb írás, mint az EP VII regény, pedig Foster írta azt is. Én úgy gondolom, hogy az alkotói folyamat, nagyon, nagyon rövid volt. Disney hülye volt, hogy a felvásárlást követően bejelentett egy folytatást, így a stábnak semmire nem maradt ideje, csak egy remake-re. Az EP VII extrái között Kennedy ki is mondja, hogy Arndt képtelen volt 3 hónap alatt összehozni egy forgatókönyvet, mert nem volt ideje megérteni a SW-t. Neki 3 év kellet volna. Szóval szerintem Foster nagy mértékben magára volt hagyva a forgatókönyv korai vázlatával, mert JJ javában már a filmet gyártotta. Talán Kasdannal kellet volna tárgyalnia.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. Mindaz kánon belőle, ami nem mond ellent a filmnek.

Bár bennem már a korábbi filmregényeknél is felmerült a kérdés, hogy mi értelme a könyvnek, ha nem csupán a film kiegészítéseként szolgál, de jócskán el is ferdít bizonyos eseményeket. Értem, hogy a regény a film végleges változata előtt íródott, de ez így cinkes. Azt hittem, az új kánon bevezetésével a filmregények is összeszedettebbek lesznek, de a jelek szerint tévedtem.

 

Na igen, ezért is kérdeztem rá, mert akkor minden hangzatos kijelentéssel szemben a metódus nem változott. Innen már csak egy lépés, hogy Leland Chee kidolgoz egy újabb kánon-szint rendszert.

 

Szerintem az 1-6-ig filmregények összeszedettek. Még a 77-es Új remény is jobb írás, mint az EP VII regény, pedig Foster írta azt is.

Azért a színvonal szerintem azoknál sem egyenletes. Pl. Salvatore, annak ellenére, hogy neves szerző, Klónok támadása adaptációja elég középszerű lett, de a régi trilógiai könyvváltozataitól sem vagyok elájulva.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a színvonal szerintem azoknál sem egyenletes. Pl. Salvatore, annak ellenére, hogy neves szerző, Klónok támadása adaptációja elég középszerű lett, de a régi trilógiai könyvváltozataitól sem vagyok elájulva.

 

Jó, jó nem vagy elájulva. De az EP VII regényváltozata kimondottan nem jó, alulmúlja azokat. Rey-ről többet tudok meg a "Rey tulélési naplója" című kiegészítő kiadványból, mint a hivatalos filmregényből és ez gáz.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ezért is kérdeztem rá, mert akkor minden hangzatos kijelentéssel szemben a metódus nem változott. Innen már csak egy lépés, hogy Leland Chee kidolgoz egy újabb kánon-szint rendszert.

Ez finoman szólva is túlzás. Csak a filmregények speciális esetek, amivel Pablo elmondása szerint nem tudnak mit kezdeni: mivel kiadói és vásárlói elvárások miatt előbb kész kell legyen a regény mint a végső vágás minden filmregény ellent fog mondani néhány helyen az adaptáció tárgyának, illetve olyan koncepciók maradhatnak bennük amik időközben kikerülnek a filmből. Igazából semmi értelme kánonnak tekinteni őket. Csak ezt üzleti okból nem mondják ki nyiltan. De igazából ez a dilemma ennyivel megoldható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.