Ugrás a kommentre

2x20 - Twilight of the Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor most kapaszkodj meg: Ahsoka összerogy. Kikockáztam. Mintha a bal karjával átölelné magát, aztán térdre rogy és előre bukik a sötétbe. Szerintem meghalt. :para::o

Már magam sem tudom mit higgyek.;) Bár most már tudom sajnos. Teljesen jó értelemben csapott be a szemem.

 

Csak a lépcsőn megye lefelé.

Sajnos ide jutottam én is. 3 lépcsőfokot számoltam.

 

Most olvasom az interjút és ott tényleg azt mondja Filoni, hogy szerinte Ahsoka szerepe a Rebels-ben itt véget ért, bár teljesen nem zárná ki a visszatérését.

Ha nincs vele komoly tervük akkor így csak még nagyobb csalódás ez a befejezés :( Pedig tényleg nagyon szuper ez a dupla.

Egy picit haragszom most, mert így oda a dráma. Ezt tudták kitalálni? Az első évad végén dicsértük, hogy bátrak voltak.

Én kimondom: most gyávák voltak. Zseniális rész volt és megérdemelte volna a karakter, hogy egy szép drámai véget kapjon.

Meglett volna a többieket megmentő hősiesség is, és a személyes konfliktus is Anakinnal/Vaderrel.

Így nem ér semmit a Rex-Ezra összenézés, Anakin/Vader egysorosa. És Ahsoka visszatérése sem kap egy végső jó lezárást.

Egy jó karakter nem ilyen ellentmondásos véget érdemel.

A Rebels évadzárók egyelőre Inkvizítor-darálók, a dráma meg elmarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a kérdés, hogy csak a Rebelsben nincs vele nagyobb tervük, vagy már a nagy egészben sincs. Úgy értem, hogy ha az utóbbi, akkor kenjék a hajukra. Ha viszont tényleg lenne egy sorozat az ep6 és ep7 között, ahol viszont már komolyabb szerepet kapna, akkor egye-fene. De akkor tényleg jól magyarázzák meg, hogy most miért tűnt el.

(Még mondhatnánk, hogy ott ragadt űrhajó híján, de legalább két hiperűrképes TIE van vele a bolygón.)

Mondjuk továbbra is nehezemre esik már Filoninak hinni. Egyszerűen ő az új McCallum, csak míg utóbbi azért lódított, mert lövése sem volt a Star Warsról vagy a készülő filmről, addig Filoni szándékosan csinálja.

Filoni szavai alapján több mint valószinü, hogy a Rebels-en kivül látni fogjuk még Ahsokát. Viszont a Rebels az a Ghost csapatáról szól és nem Ahsokáról, itt pedig már nincs tennivalója.

Az a bajom hogy ha ez füllentés, akkor nem valami jó, mert nem izgalmasabbá teszi a várakozást, egyszerüen csak rontja a rész élvezeti értékét.

 

Nekem is az jutott eszembe, hogy talán Filoni már tudja, hogy milyen animációs sorozat készül a Rebels után és abban akarja lezárni a sztoriját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy picit haragszom most, mert így oda a dráma. Ezt tudták kitalálni? Az első évad végén dicsértük, hogy bátrak voltak.

Én kimondom: most gyávák voltak. Zseniális rész volt és megérdemelte volna a karakter, hogy egy szép drámai véget kapjon.

Meglett volna a többieket megmentő hősiesség is, és a személyes konfliktus is Anakinnal/Vaderrel.

Így nem ér semmit a Rex-Ezra összenézés, Anakin/Vader egysorosa. És Ahsoka visszatérése sem kap egy végső jó lezárást.

Egy jó karakter nem ilyen ellentmondásos véget érdemel.

A Rebels évadzárók egyelőre Inkvizítor-darálók, a dráma meg elmarad.

Én ugyan nem fogalmaznék ilyen élesen, de teljesen megértem az indulatot. Megmondom őszintén, én nagyon is értékeltem volna, ha Ahsoka meghal és igazán tökösnek nyilvánítottam volna Filoniékat (ezt most nem teszem, és részben osztom a véleményt, hogy Ahsokát nem merték megölni), másrészről viszont k*rvára örülök, hogy életben maradt. Alig negyed éve temettünk el egy hőst, ráadásul nekem Han volt annyira kedvencem, mint Ahsoka. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy három hónappal Han Solo halála után jól viseltem volna Ahsoka Tano halálát is.

Az viszont biztos, hogy Anakint egy életre megutáltam volna. Már azt sem bocsátom meg neki, hogy gyerekeket gyilkolt, de ha most megölte volna Ahsokát, nálam a karakter egy lapon lett volna említendő Riff Tamsonnal, pedig én azt a cápaembert rettenetesen gyűlölöm. Senkit sem utálok nála jobban a Star Warsban, de úgy kapásból tévésorozatok és filmek táján is talán csak Cersei Lannister tudja jobban kifeszíteni nálam azt a bizonyos bicskát. Szóval én egy pillanatra sem bánkódom amiatt, hogy Ahsoka él, még ha nem is virul.

Lezárásnak ezt nem is tekintem. Ez nem az, csak távozás. Jó lett volna, ha az lett volna, de nem baj, hogy nem az lett. Remélem, hogy Ahsoka végül még megtalálhatja a békéjét, és amikor megkapja a lezárását, nem csak egy mellékszereplő lesz (viszont remélem, hogy az nem egy könyvben vagy képregényben következik be, mert az nem lenne méltó hozzá - Asajj miatt így is kicsit bosszankodom, Talzin szálának elvarrását is jobban értékeltem volna egy sorozatban).

 

Rex és Ezra összenézésén viszont szerintem pont akkor esne csorba, ha ők ezután még találkoznának Ahsokával. Pláne Rexnél. Ugyanígy Vader egysorosa is csak akkor vesztene értékéből, ha megtudná, hogy Ahsoka él. Ám, ha mind abban a hitben halnának meg, hogy Ahsoka itt és most meghalt, akkor megmarad a tragikus felhang. Mert csak mi tudjuk, hogy élve távozott. Rex, Ezra és a többiek nem. Szerintem még Vader sem. És ha ők sosem szembesülnek ezzel a ténnyel, akkor a nő elvesztésének bánata a halálukig ott lesz velük. Ami különösen erős lehet Ezrának, hiszen tulajdonképpen miatta vesztették el Ahsokát.

 

Azért azt sem mondanám, hogy a dráma elmaradt, mert régen rossz, ha a dráma csak halálban mérhető. Sőt, szerintem az a bénább húzás, ha valaki folyton halállal akar drámát elérni (ezért volt egy idő után nevetséges a 24 drámai vonatkozása). Igenis drámai volt Ahsoka és Vader találkozója, Kanan megvakulása, az utolsó képsorok végig, Maul akcióba lendülése. Nem maradt el itt semmiféle dráma, legfeljebb annak drámája, amit részben a készítőknek hála prekoncepcionáltunk: Ahsoka halála. Ez tény, elmaradt. De ettől még nem volt rossz ez az epizód (sőt, kiváló!), és nem volt dráma mentes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen volt dráma, elismerem egy kicsit elragadtattam magam.

De annyival ütősebbnek éreztem, mikor "benéztem" elsőre.

Azt mondtam magamban: így kell ezt.

Vader max akkor nem tudná, ha már hátatfordítása után, esetleg felállni láttuk volna Ahsokát.

Így olyan mintha megkegyelmezett volna neki: "na padawanom, most te észak, én dél.."

Milyen helyzet volt off screen, amiből elsétáltak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen helyzet volt off screen, amiből elsétáltak?

Mondjuk az a kisebb termonukleáris robbanás az egyiket északnak, a másikat délnek hajította, és közéjük omlasztott egy épp ott lévő Sith Templomot? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez talán azt szimbolizálja, hogy köztük végleg megszakadt minden kapcsolat, Ahsoka már nem próbálja meg észhez téríteni Vadert. Egyébként osztom a többség véleményét, ám nekem ez a lezárás még inkább tetszett, mint amit helyette sokan vártunk volna. Nem titkolom, örvendek Ahsoka életben maradásának, neki még bármikor megeshet a maga méltó befejezése, ebben biztos vagyok. Node a jobbnál jobb jelenetek tömkelege! A záró képsorok a frenetikus zenei aláfestéssel, ami megmutatja, mindenki elindult egy új ösvényen a történtek után, Vader "megingása" a puszi után, amit Ahsoka fénykardjától kapott, Maul elnyűhetetlenül király karakterjelleme és a kacagása, mielőtt nekimegy az inkvizítoroknak, csupa felejthetetlen momentum, amit egy évadzárónak hoznia kell.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez ilyen szelíd robbanás. Nem megöl hanem inkább arrébb tereli akiket felrobbant.

Valahogy csak túlélte Vader és Ahsoka, elvégre talán ha öt lépésre álltak a robbanás középpontjától (ráadásul zárt térben). Szóval ja, vagy szelíd robbanás, vagy ez nem tényleges robbanás, csak valami energialökés, ami nem széttép, csak hajigál, vagy az Erővel meg tudták védeni magukat. Ízlés szerint tessék sárga alkoholos filccel aláhúzni a megfelelőt. :D

 

Ugyanazon a placcon vannak. Az egyik kifelé, a másik befelé megy. :?

Ezt nem értem, mindketten a templom tetején voltak. Nincs befelé. Ha repültek, mindkettő kifelé repült a fejükre csukódott csúcsból, onnan meg max lefelé volt. Bár Vader speciel felfelé távozott, Ahoka meg a hullatemető felé, lefelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy csak túlélte Vader és Ahsoka, elvégre talán ha öt lépésre álltak a robbanás középpontjától (ráadásul zárt térben). Szóval ja, vagy szelíd robbanás, vagy ez nem tényleges robbanás, csak valami energialökés, ami nem széttép, csak hajigál, vagy az Erővel meg tudták védeni magukat. Ízlés szerint tessék sárga alkoholos filccel aláhúzni a megfelelőt. :D

Ja ezzel nem neked akartam beszólni. Csak érzékeltetni akartam, hogy az írók nem annyira erőltették meg magukat ezzel a robbanással/energialökéssel. Kényelmes, hogy utána mindenki életben marad csak arrébb kerülnek egy kicsit. Túl kényelmes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy csak túlélte Vader és Ahsoka, elvégre talán ha öt lépésre álltak a robbanás középpontjától (ráadásul zárt térben). Szóval ja, vagy szelíd robbanás, vagy ez nem tényleges robbanás, csak valami energialökés, ami nem széttép, csak hajigál, vagy az Erővel meg tudták védeni magukat. Ízlés szerint tessék sárga alkoholos filccel aláhúzni a megfelelőt. :D

 

 

Én amikor láttam a robbanást és lévén tudva, hogy Vader abból tuti kijön arra gondoltam egyből, hogy valami gömbszerű Erőpajzsot használt Vader ami Ashokát is megvédhette, persze nem direkt csak azért mert túl közel voltak egymáshoz

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja ezzel nem neked akartam beszólni. Csak érzékeltetni akartam, hogy az írók nem annyira erőltették meg magukat ezzel a robbanással/energialökéssel. Kényelmes, hogy utána mindenki életben marad csak arrébb kerülnek egy kicsit. Túl kényelmes.

Értettem, hogy értetted, csak mivel engem is zavar, hogy ilyen bénán oldották meg, elkezdtem rá keresgélni a lehetséges (kevésbé gagyi) választ. :) Ez ugyanolyan, amikor R2-ból találtak valamit egy szupernovaszerű gigantikus robbanás után, aztán még meg is tudták javítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy logikus ha nem látjuk többé Ashokát a Rebelsben, Elvégre mit csinál egy valamire való Jedi ha megküzd egy Sith Lorddal és mindketten életben maradnak? Hát természetesen száműzetésbe vonul és a rengeteg szabadidejét tanulással és elmélkedéssel tölti :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én inkább csalódott vagyok, de igazából nem tudnám egyértelműen azt mondani, hogy nem tetszett az epizód. Abból a szempontból még örültem is annak, hogy nem itt zárták le Ahsoka sorsát, mert nálam itt Maul ellopta előle a showt. :) (majd hosszabban is kifejtem, ha lesz gépem)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég furcsán néz ki a maszk alatt Anakin, lehet, hogy gyerek műsor de olyan mintha semmi baja nem lenne csak "felkapta" azt a páncélt.

 

Ha a Rebelsben nem látjuk többé Ashokát akkor hol fogják befejezni ezt a szálat?

Szerkesztve: - zsoterp
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én majdnem maximálisan elégedett vagyok a szezon lezárásával. Csak majdnem mert a nővérke kinyiffant és mert Maul nem nyiffant ki.

Remélem Ahsoka megmaradt.

Az "Ahsoka-Anakin" jelenet nálam instant klasszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ez a rész a legerősebb Rebels epizód, annak ellenére is, amit korábban írtam, hogy Ahsoka történetének lezárását egy nagy kihagyott ziccernek vélem. Szégyen, nem szégyen, amíg úgy tűnt, hogy Ahsoka itt meghal addig azt éreztem, hogy ez jobban megindít mint Han halála az Ep7-ben, amit az egyik legerősebb jelenetnek tartok az egész Sagát tekintve. Persze filmes pillanatok közül több is van ami továbbra is megelőzi nálam, de az animációs érában ezt a részt nálam csak a TCW 6. évadbeli Yodás történetszál múlja felül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Rebelsben nem látjuk többé Ashokát akkor hol fogják befejezni ezt a szálat?

 

Hát talán az Ashoka spin-off moziban, de szerintem akár egész estés animációs filmben is le lehetne rendezni.

 

Cupsy: "Inkvikopter" ez marha jó. :D:lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

 

Köszi :) egyébként még a pitypangok jutottak róluk eszembe, nagy gonosz piros pitypangok, ahogy ott szálldostak :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kiváló évadzáró epizód volt. :) Épp már fogalmaztam, mit is írnék a pillanat hevében, amikor rátaláltam Dzséjt írására, ami híven kifejezi a gondolataimat:

 

Én ugyan nem fogalmaznék ilyen élesen, de teljesen megértem az indulatot. Megmondom őszintén, én nagyon is értékeltem volna, ha Ahsoka meghal és igazán tökösnek nyilvánítottam volna Filoniékat (ezt most nem teszem, és részben osztom a véleményt, hogy Ahsokát nem merték megölni), másrészről viszont k*rvára örülök, hogy életben maradt. Alig negyed éve temettünk el egy hőst, ráadásul nekem Han volt annyira kedvencem, mint Ahsoka. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy három hónappal Han Solo halála után jól viseltem volna Ahsoka Tano halálát is.

Az viszont biztos, hogy Anakint egy életre megutáltam volna. Már azt sem bocsátom meg neki, hogy gyerekeket gyilkolt, de ha most megölte volna Ahsokát, nálam a karakter egy lapon lett volna említendő Riff Tamsonnal, pedig én azt a cápaembert rettenetesen gyűlölöm. Senkit sem utálok nála jobban a Star Warsban, de úgy kapásból tévésorozatok és filmek táján is talán csak Cersei Lannister tudja jobban kifeszíteni nálam azt a bizonyos bicskát. Szóval én egy pillanatra sem bánkódom amiatt, hogy Ahsoka él, még ha nem is virul.

Lezárásnak ezt nem is tekintem. Ez nem az, csak távozás. Jó lett volna, ha az lett volna, de nem baj, hogy nem az lett. Remélem, hogy Ahsoka végül még megtalálhatja a békéjét, és amikor megkapja a lezárását, nem csak egy mellékszereplő lesz (viszont remélem, hogy az nem egy könyvben vagy képregényben következik be, mert az nem lenne méltó hozzá - Asajj miatt így is kicsit bosszankodom, Talzin szálának elvarrását is jobban értékeltem volna egy sorozatban).

 

Rex és Ezra összenézésén viszont szerintem pont akkor esne csorba, ha ők ezután még találkoznának Ahsokával. Pláne Rexnél. Ugyanígy Vader egysorosa is csak akkor vesztene értékéből, ha megtudná, hogy Ahsoka él. Ám, ha mind abban a hitben halnának meg, hogy Ahsoka itt és most meghalt, akkor megmarad a tragikus felhang. Mert csak mi tudjuk, hogy élve távozott. Rex, Ezra és a többiek nem. Szerintem még Vader sem. És ha ők sosem szembesülnek ezzel a ténnyel, akkor a nő elvesztésének bánata a halálukig ott lesz velük. Ami különösen erős lehet Ezrának, hiszen tulajdonképpen miatta vesztették el Ahsokát.

 

Azért azt sem mondanám, hogy a dráma elmaradt, mert régen rossz, ha a dráma csak halálban mérhető. Sőt, szerintem az a bénább húzás, ha valaki folyton halállal akar drámát elérni (ezért volt egy idő után nevetséges a 24 drámai vonatkozása). Igenis drámai volt Ahsoka és Vader találkozója, Kanan megvakulása, az utolsó képsorok végig, Maul akcióba lendülése. Nem maradt el itt semmiféle dráma, legfeljebb annak drámája, amit részben a készítőknek hála prekoncepcionáltunk: Ahsoka halála. Ez tény, elmaradt. De ettől még nem volt rossz ez az epizód (sőt, kiváló!), és nem volt dráma mentes.

Dzséjt, minden szavaddal egyetértek! Nekem ez pont így és pont ezekért volt drámai és szívet tépő.

 

Ahsoka és Vader konfrontációja így is óriási érzelmi töltettel bírt, és hogy egyikük sem vette el a másik életét (most persze eltekintve attól, hogy Vaderről tudtuk, életben marad), azt megérdemli kettőjük különleges kapcsolata. A napokban volt róla szó egy másik topikban, hogy Vader mennyire utálta Obi-Want - no itt látszott, hogy Ahsokát egyáltalán nem utálja. Még az is elhangzott, hogy ha elárulja, hol van a többi Jedi, kegyelmet kaphat Sidious-tól - ilyet szerintem senki másnak nem ajánlott volna.

 

Kanan látásának elvesztését sajnálom. :( Viszont az, hogy felvette a templomőr maszkját, eszembe juttatta, mit akart a tudomása hozni a Jedi templomban az Inkvizítor mint régi templomőr a látomásban: ne a harcban, hanem a tanításban keresse az utat. No, ezzel a maszk felvétellel olyan, mintha Kanan elfogadta volna a sorsát, mert vakként valóban már csak a tanítás maradt számára, hogy Ezrának segítsen.

 

A másik gyönyörű jelképes pillanat, amikor Ezrát Vader megpróbálja magához húzni, de Kanan nem engedi el - ez szépen mutatja, hogy ingadozik a fiú továbbra is a Világos és a Sötét Oldal között, megvan a csábítás, de Kanan nem engedi őt át.

 

Azon érdemes elgondolkozni, hogy vajon azt találták-e meg a Malachoron, amiért Yoda odaküldte őket, és hogy az a tudás, amit Ezra a Sith-holokronnal megszerzett, az a javára válik-e majd. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan látásának elvesztését sajnálom. :( Viszont az, hogy felvette a templomőr maszkját, eszembe juttatta, mit akart a tudomása hozni a Jedi templomban az Inkvizítor mint régi templomőr a látomásban: ne a harcban, hanem a tanításban keresse az utat. No, ezzel a maszk felvétellel olyan, mintha Kanan elfogadta volna a sorsát, mert vakként valóban már csak a tanítás maradt számára, hogy Ezrának segítsen.

 

A másik gyönyörű jelképes pillanat, amikor Ezrát Vader megpróbálja magához húzni, de Kanan nem engedi el - ez szépen mutatja, hogy ingadozik a fiú továbbra is a Világos és a Sötét Oldal között, megvan a csábítás, de Kanan nem engedi őt át.

Pildi ezek gyönyörű gondolatok, ilyen értelmezésben még bele sem gondoltam, épp most készülök újranézni ezt a részt, jó lesz ilyen szemszögből figyelni az eseményeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őöhmm. Ki is mondta azt, hogy "szeretném látni, ha csak egy picit is megvillana Anakin a páncél mögül?" :D:lol:

Sikerült a kívánsága. :D

(Majd holnap írok véleményt ;) )

Lehet, hogy én. Szó szerint jött be, de nem erre gondoltam! ;)

De ha tudatosan hagyta életben akkor amúgy is bejött.

Ez a Sky-srác nagyon puhány! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most az van, hogy Dzséjtnek igaza volt azzal kapcsolatban, hogy ellentmondásos a rész. Én magam is nehezen tudok most pötyögni. Rögtön leszögezném, hogy ez a (dupla) rész fantasztikus volt, szinte az elsőtől az utolsó percig teljes izgalomban voltam, futkosott a hideg a hátamon, abszolút magával ragadt az egész. A zene, a helyszín, a hangulat, a párbeszédek, a feszültség, a párbajok, minden. Nagyon sokat számított, hogy Vader feltűnéséig egyik szereplőnél se lehettünk biztosak abban, hogy túléli. Leginkább Ezra, de némileg Kanan esetében még csak gondolhattuk (bár ez is messze van a TCW-ben pl. Obi-Wan, Anakin, Dooku stb. helyzetétől), de a többieknél ott volt a kétség.

Ugyanakkor a vége már elsőre is arcon csapott kicsit, nem számítottam ilyen cliffhanger-ekre. Ahogy ülepszik bennem az egész, úgy érzem egyre kellemetlenebbnek azokat a megoldásokat, amiket a készítők választottak. Sok ziccert hagytak ki és nem voltak elég merészek. Az meg már csak mindennek a teteje, ha később is hanyagolják ezeket a szálakat, mondván a Rebels nem erre fókuszál. Ha nem erre fókuszál, akkor nem kell ennyire elmélyedni a dolgokban, de ha már erre "vetemedtek", akkor igenis tessék végigvezetni a szálakat, nem pedig kihátrálni az egészből. Főképp azért kínos ez, mert az OT-ra egyre több figurának kéne eltűnnie, de az erre jutó idő egyre kevesebb. Az inkvik meg hiába fogynak, ha jönnek újak.

 

Kezdjük az inkvizítorokkal. Előhúztak egy újat a semmiből, hogy aztán rögtön (vélhetően) kinyírják. Annyiból hasonló volt a végjátéka a főinkvizítoréhoz, hogy ő is leesett, eltűnt, majd a kóceráj felrobbant. Neki némileg több esélye lehetett túlélni, de ez aligha történt meg, nem is örülnék neki. Nem értem miért volt így erre szükség. Még csak az arcát se láttuk a tagnak. Kinyírták a másik két jóembert is, a fivérnél benne volt a pakliban és nem is sajnálom különösebben, de a nővért igen. Behoznak ilyen karaktereket, némelyiket (nővér vagy főinkvi) építgetik, aztán egy huszárvágással eldobják őket a fenébe. De ugyanez a sors vár azokra is, akikkel eddig nem kezdtek semmit, lásd a két fivér.

Ez pláne annak tükrében érthetetlen, hogy közben mennyire képtelenek megválni egy Ahsoka-tól vagy Maul-tól. Akiknél már (akár többször is) megérett volna az idő a búcsúra, őket valahogy csak megtartják, az új üdvöskéket meg kukázzák. Biztos tök jó lesz, ha most megint teljesen új inkviket kell előhúzni a kalapból. Az nagyon tetszett, hogy Maul a nővérkéből is kihívást és próbatételt csinált Ezra-nak, ő viszont képtelen volt megölni. Az is bejött, hogy Maul megtette, az már kevésbé, hogy a másikat is ő intézte el. Az a "préda" lehetett volna másé. A fénykarddal történő helikopterezés meg szerintem rém bugyuta megoldás volt.

 

Jöjjön Maul. Na most itt egyetlen (igazából 2) rész alatt bejárta azt az utat, amit a TCW-ben. :) Az első gondolatom az volt, hogy mi a toszért kellett "feléleszteni", ráadásul újra előszedni. Aztán egyre inkább tetszett, amit látok. Megint nagy stratéga és genyó volt, a színészi kvalitásai adták. A végén már én is kezdtem elhinni, hogy esetleg tényleg segíthet, de azért a lelkem mélyén tudtam, hogy eljön itt a fordulat. De tetszett, ahogy a készítők szándékosan keresték azokat a szitukat, amiknél beeshetett volna az árulás, de mégse. A legfeltűnőbb ilyen az volt, amikor Ezra-t kvázi a holokronnal tartotta meg, de végül felhúzta a srácot is.

Amúgy örülök neki, hogy Maul-t megtartották gonosznak, mert hozzá ez illik. De a TCW-s ívét folytatták azzal, hogy lusták/gyávák voltak végre valahára lezárni a sorsát. Ep.1, TCW, Son of Dathomir, Rebels, ennyiszer játszották el ugyanazt a mesét vele a készítők és ez már frusztrál. Hiába vitték képernyőre itt is zseniálisan a karakterét, mélyítettek rajta, működött tök jól, ha ennyire nem tudják hol kéne valamit befejezni. Szóval ha egy étteremben sorban hozzák ki a finomabbnál finomabb ételeket, bármilyen jól is esik zabálni őket, egyszer csak véget kell vetni ennek, mert amúgy baj lesz.

Számomra az lett volna a legjobb, ha Ahsoka öli meg, az nagyot dobott volna rajta, egy ütős trófea. Így is jó volt, hogy Kanan lenyomta, pláne vakon. Azért jó látni, hogy megannyi idő és esemény után is, a mi öreg Maul barátunk bizonyos tekintetben ugyanott tart, mint az Ep.1-ben, nem tanult semmit a korábbi hibáiból. Akkor Obi-Wan volt vert helyzetben, de tudott mégis győzedelmeskedni Maul elbizakodottsága miatt, most pedig Kanan tette meg ugyanezt. Nekem még az volt furcsa kicsit, hogy végül is ebben a részben senki nem nyilatkoztatta ki Ezra-nak, hogy Maul sith volt. Oké, elhangzott a Darth Maul, de mintha meg se hallotta volna. Az nagyon fun volt, hogy "Lady Tano"-nak hívta Ahsoka-t, vajon lehettek már találkozóik?

 

Kanan megint nagyot lépett előre. Szimbolikus volt a bizalmatlansága Ezra felé, az is, hogy végül igaza lett, a vakon elért sikere (látás az Erőn át, a szemed becsaphat stb.), a felhúzott sisak, minden. Kíváncsi vagyok mi lesz a szemeivel és a látásával, most már kifejthetnék a kapcsolatát Hera-val is. Ezra más utat járt be, ő a sötétségben merült el elég masszívan, de úgy gondolom, hogy nem fog átállni. Oké, hogy Maul elnyerte a bizalmát, Kanan-ban kétkedett, használta a sötét oldalt, de végül ráeszmélt, hogy Maul átverte őt. Én ezek után nem látnám értelmét annak, hogy átálljon, lényegében ez így inkább egyfajta csalódás volt a sötét oldalban.

De Ahsoka is azt mondta Kanan-nak, hogy bízzon benne, elvégre ő tanította. Ezek után már (Ezra-n kívül) kettejük renoméját rombolná, ha a fiú mégis megtévedne. Kanan meg messziről indult, nem volt jó mester, de egyértelműen arra vezetik a szálakat, hogy egyre jobb és jobb jedi, így hülyén venné ki magát, ha ennek ellenére Ezra meg átállna. A holokronnal kíváncsi leszek mi lesz, mit tudnak meg belőle, lesz-e következménye annak, hogy Ezra ki tudta nyitni.

 

Ahsoka, na itt a leginkább vegyesek az érzelmeim. A párbeszédekben remek volt, az inkvik, ill. a Maul elleni harcban kicsit többet vártam volna tőle. Aztán eljött a várva várt pillanat, az összecsapás Vader-rel. Volt elég beszéd, volt elég érzelem és volt elég harc. Mindezeket tök jól oldották meg, a párbajuk végjátéka meg nálam bevonul a SW legikonikusabb jelenetei közé. Ahogy Ahsoka kis híján lezúzza Vader-t, ahogy Anakin arca és szeme előbukkan, Ahsoka érzelmi megingása, majd Vader hajthatatlansága... igazi mestermunka. Úgy remegtem végig, mint a kocsonya.

Aztán ezt az egész zseniális előkészítést nem követte az igazi katarzis, hanem mindenki ment a dolgára. Na most olyan érzésem volt, mint amikor két bokszoló a meccs legvégén még próbálja kiütni a másikat, a feszültség a tetőfokára hág, zúdulnak a pofonok, majd derült égből villámcsapásként jön a gongszó és a delikvensek elvonulnak a sarkok irányába. Ennél már csak az lett volna pofátlanabb és gusztustalanabb, ha Ahsoka meghal a robbanásban, kvázi off-screen. Na akkor vehettem volna új monitort, az is biztos.

Nagyon remélem, hogy Ahsoka-t ezzel nem tekintik elintézettnek a Rebels-re vonatkozóan, mert az hatalmas csalódás lenne. Csak akkor tudnám ezt elfogadni, ha kapna egy külön filmet vagy egy másik sorozatban feltűnne és ott lezárnák a sorsát. Minden más eset számomra elfogadhatatlan lenne és méltatlan hozzá. A legjobb az lett volna, ha itt Vader megöli. Elbizonytalanodott és pár pillanatra azt hitte, hogy lehet esélye megtéríteni Vader-t, itt jöhetett volna a dráma. Már görbült is sírásra a szám, aztán semmi. Ahsoka és Vader szemszögéből nézve is hatalmasat adott volna a karakterükhöz. Így csak "szóban" hangzott el, hogy Ahsoka még bízna és reménykedne, Vader viszont menthetetlennek tűnik, tettekben látni ezt katartikus élmény lehetett volna.

Továbbá az nem tetszett még, hogy Ahsoka megint külön kiemelte, hogy ő nem jedi. Értem én ennek a jelentőségét és a szándékot a kijelentés mögött, de a SW szellemiségét tekintve szerintem vakvágány. Ahsoka sokat tett már azért, hogy csupa nagybetűkkel írják be a SW történelemkönyvébe és az lenne stílszerű, ha ez összefüggésben állna a jediségével. Mondhatnám úgy is, hogy a karakterének íve többek közt arról is szól, hogy noha tudjuk milyen körülmények közt került ki anno a Rendből, mégis "sok jedinél jedibb", ha a morális és elvi kérdéseket nézzük. Ezt kellene hangsúlyozni, nem pedig azt, hogy márpedig ő nem jedi. Mint ahogy Luke-nál is sokat beszéltünk már róla, hogy ő se igazán tekinthető "klasszikus" jedinek az Ep.6-ban, mégis jediként is példaértékűnek minősítjük a tetteit, szerintem Ahsoka-nál is ez lenne a jó út.

 

Na, szóval ez egy hatalmas rész volt, volt benne minden földi jó, részemről megérdemli a maximális pontszámot. Mégis sír az egyik szemem, ha belegondolok, hogy főképp a lezárását tekintve mennyivel jobb is lehetett volna. A szinte tökéletes is tud hiányérzetet kelteni, itt ez történt. Bátrabbnak és áldozatkészebbnek kellett volna lenniük a készítőknek és akkor tényleg csodát tehettek volna. A legfontosabb, hogy köszörüljék majd ki ezt a csorbát és ne hagyják a teljes sorozatot tekintve függőben ezeket a szálakat, mert az arcátlanság lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Ahsoka tényleg nem fog szerepelni többet a Rebels-ben akkor még egy helyen lezárhatják a karakterét. Az pedig nem más mint a Rogue One. Lehet hogy azért nem ölték meg hogy a nagy vásznon is láthassuk.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Ahsoka tényleg nem fog szerepelni többet a Rebels-ben akkor még egy helyen lezárhatják a karakterét. Az pedig nem más mint a Rouge One. Lehet hogy azért nem ölték meg hogy a nagy vásznon is láthassuk.

A Rouge One készitői mondták hogy az a pláne ebben a filmben hogy nincsenek jedik. Csupa átlag Béla a Birodalom ellen. De ha ezzel a kijelentéssel nem foglalkozunk akkoris, az átlag mozinéző nem hiszem hogy túl pozitivan fogadná ha hirtelen a semmiből előbukkanna egy jedi akiről eddig még sose hallottak, ráadásul kiderül róla hogy Anakin egykori tanitványa volt. A sorozatokat csak egy nagyon vékony réteg nézi. Annyira kevesen hogy az mozis léptékben gyakorlatilag elhanyagolható. Nem hiszem hogy a film kifejezetten nekik/nekünk készülne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokát szerintem a már Dzséjt által is emlegetett új animációs sorozatban fogjuk viszont látni (EP VI - VII közötti időszakban játszódó sorozat), amiben valószínűleg már tényleg pontot is tesznek a lány sorsára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.