Ugrás a kommentre

2x20 - Twilight of the Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jól kitanította, annyi szent. Mire vitték volna, ha nem válnak szét az útjaik, mint Maul dereka? :)

Szerintem messze a legjobb választás lett volna Maul. Bár lehet, hogy ha mellette marad már nem élne Palpi. :D

 

Most mi lett?Elsetalt Ahsoka?

Elment pitypangot szedni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi ezek gyönyörű gondolatok, ilyen értelmezésben még bele sem gondoltam, épp most készülök újranézni ezt a részt, jó lesz ilyen szemszögből figyelni az eseményeket. :)

Köszi! :) Egy újranézés felirattal még nekem is jól jönne.

 

 

Egy kicsit reményt keltőbb gondolat: mi van ha Filoniék azt tervezik, hogy a következő évad végén megölnek egy főhőst (Kanant látom esélyesnek)? És Ahsokát csak azért tartották meg mert nem akarták, hogy annyira bórús és sötét legyen a sorozat hogy minden egyes évad egy főhős halálával ér véget.

Én is úgy érzem, hogy a készítők szemszögéből Ahsoka részben azért nem halt meg, mert az epizódban így is volt elég dráma, részben meg azért mert Vaderrel való párbaja épp így lett a leghatásosabb. Azt viszont furcsának találnám, hogy ha a Rebelsben nem jelenne meg többet, mert ahhoz túl fontos karakter, hiszen Anakin tanítványa volt. Abban van még potenciál, hogy mindenki halottnak hiszi, ő viszont csak eltűnik egy időre.

 

Az epizód zárása kérdőjelek sokasága. Mi lesz Kanannal? Ezrát elemészti a sötét oldal?

Szerintem Kanan igazi tanítóvá válik. Ezrát nem emészti majd el a Sötét Oldal, mert épp itt kapott belőle némi ízelítőt, és nem állt kötélnek. Teljesen naivan követte Maul utasításait, végig bízva annak jó szándékában, de amint kiderült, hogy mire készül, képes volt ellenállni és tenni ellene. Ez leckének jó volt, most már többet tud a Sötét Oldalról, mint eddig bármikor, és így jobban tud védekezni ellene. Ha van is benne hajlam rá, de ha nem akar oda tartozni, akkor nem is fog. A döntéseink határoznak meg minket. Még az is lehet, hogy Yoda talán pont azért küldte oda, mert ezt a tapasztalatot akarta vele megszereztetni.

 

 

Az szerintem csak kamu volt. :) Sidious biztos nem adna kegyelmet senkinek...főleg nem Ahsokának, aki már a Köztársaság idején is csak nyűg volt a tervei nyakán. :)

Lehet, hogy Sidious nem adna kegyelmet, de Vader ettől még mondhatta ez komolyan. Jól ismerte Ahsokát, és tudhatta, hogy Sidious kegyelme kedvéért nem árulná el a régi rendtársait, vagyis mint kamunak, egy ilyen ajánlatnak semmi értelme nem lenne. Csak akkor van értelme, ha ezzel valamit közölni akar a lánnyal, akár önkéntelenül is. Az én olvasatomban azt akarta ezzel közölni, hogy ugyan ellenfelek, de mégis van köztük még nyoma a régi erős köteléknek. Nem olyan erős, hogy megingatná Vadert a Sötét Oldalhoz való kötődésében, de azért mégis valami, a régi barátság emlékére, amiből valami csíra megmaradt.

 

 

Úgy vélem, hogy Ahsoka nem megingást hozott, hanem elérte, hogy Vader még inkább elköteleződjön a Sötét Oldal irányába, mert olyasmire mutatott rá, ami miatt Vader megveti Anakint: gyenge, sebezhető. És ami miatt gyűlöli magát: egy gép rabszolgája.

Ahsoka úgy jelent meg előtte, mint a még élő lelkiismerete. Furcsa lehetett találkozni azzal, aki Anakinként rajongott érte, jelen valójában viszont megveti, s ami még rosszabb, talán sajnálja is ebben a valójában, amit ő pedig olyan nagyra tart - azzal együtt, hogy fizikai gyengeségét biztosan gyűlöli. Ez elég frusztráló lehet, s felkeltheti a gyűlöletét, ami aztán elsöpri a kezdeti halvány kötödést, ami a múltból még megmaradt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csalodas....itt most egy hatalmas bombat vartam a vegere...erre Ahsoka megint csak elsetal...ez volt a nagy Lazadasa?

Az 1. evad vegetol Ra vartam,hogy valami oriasi szerepe lesz a dologban...alig volt benne a teljes 2. evadban.A vegen meg lelep.

Ez igy nekem total bena.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézem újra, most már felirattal. Köszi srácok a melótok.

Még mindig ütött, mint a buszkerék. Kíváncsi vagyok, Ashoka minek ment a pincébe. Talán borozni? :) Szerintem tökéletes lezárása volt a 2. évadnak. Mindenki megkapta a magáét. Ezra a sötét oldalt, Kananból kiváló jedi lett, Ashoka a választ, hogy mi lett Anakinnel, Vader pedig, hogy mi van Ashokával. Na meg itt volt Maul is, Nem volt felesleges a szerepeltetése. Remélem a kövi évadban Ezra átküldi végeleg az árnyékvilágba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka levonulásának nem lesz később jelentősége. Egyszerűen csak az volt a lényeg, hogy Vader-rel teljesen más úton haladnak tovább. Amúgy furcsa lenne a szimbolikája a dolognak, hisz Vader kifelé biceg a templomból, a fény és szabadság felé, Ahsoka pedig pont a sötétségben tűnik el. Szerintem egyébként stílszerűbb lett volna, ha fordított a szerepük a rész végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azért Ahsoka nem a pincébe ment le, hiszen az ugyanaz az ajtó, amin át Ezra és Maul, na meg valószínűleg Kanan és Ahsoka bejöttek, szóval csak a halottkertbe tért vissza - ami nem rossz megközelítése a dolognak, hiszen ő valószínűleg még úgy tudta, hogy ott parkol a Nyolcadik Fivér TIE-vadásza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azért Ahsoka nem a pincébe ment le, hiszen az ugyanaz az ajtó, amin át Ezra és Maul, na meg valószínűleg Kanan és Ahsoka bejöttek, szóval csak a halottkertbe tért vissza - ami nem rossz megközelítése a dolognak, hiszen ő valószínűleg még úgy tudta, hogy ott parkol a Nyolcadik Fivér TIE-vadásza.

Persze, simán lehet, hogy a robbanás után pont olyan helyre került, ahonnan az volt a legegyszerűbb kivezető útvonal és ennyi a történet. :)

 

Amúgy azt jól láttam, hogy Maul valamiféle Scimitar és TIE típusokból összekombinált hajóval távozott? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanolyan TIE Advanced V1-gyel távozott, mint amilyenje a Főinkvizítornak, az Ötödik Fivérnek, a Nyolcadik Fivérnek és a Hetedik Nővérnek volt. Valószínűleg az egyik inkvizítorét, még valószínűbb, hogy a Nyolcadik Fivérét lopta el. Ami biza tényleg hajaz Scimitarra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azért Ahsoka nem a pincébe ment le, hiszen az ugyanaz az ajtó, amin át Ezra és Maul, na meg valószínűleg Kanan és Ahsoka bejöttek, szóval csak a halottkertbe tért vissza - ami nem rossz megközelítése a dolognak, hiszen ő valószínűleg még úgy tudta, hogy ott parkol a Nyolcadik Fivér TIE-vadásza.

 

Természetesen viccnek szántam ezt a pincébe lemenést. :) viszont szépen látni, hogy fokonként megy egyre lejjebb.

 

Ezt a Mault ennyire még soha sem szerettem, mint most. Mondjuk, utálom a figuráját, mert taszított teljesen a karaktere, de most már olyan zseni lett, hogy csuda. Azért hiányoltam egy sugárpallost a hátából. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is vegyes érzéseim vannak a 2 résszel kapcsolatban, de a mérleg inkább a pozitív oldal felé billen. Én is azt gondoltam az előzmények alapján(az előző rész baljós hangulata miatt), hogy itt arat majd a halál hőseink között. Ashokában biztos voltam, mert egyszerűen nincs jővőbeni funkciója a Főnix-sejtben. Az Inkvizitorok ellen már Kanan és Ezra is eléggé jók, rohamosztagosokat írtani meg neki már nonszensz, ráadásul el kell tünnie az Ep4-re. Már rég úgy éreztem az egykori padawannal kapcsolatban hogy olyan csak van mert legyen. Nem volt neki része. Valahogy nem éreztem azt hogy ő a Főnix-sejtnek elmaradhatatlan tagja. Persze segített Fulcrumként de annak már vége. Szerintem ő itt már felesleges. Egy letünt kor maradványa aki amit lehetett megtett a Lázadásért. De ennyi. Érzelmileg plusszt adhat mikor találkozik Vaderrel és látja milyen szörnyeteg lett az egykori jó emberből.

Félreértés ne essék imádom Ashokát ,elképesztő milyen ívet futott be a TCW alatt, de bármilyen fájdalmas itt el kellett volna búcsúzni tőle.

Életben maradt rendben, de ezután mit fog csinálni hogy tudja Vader= Anakin? A Jedi Ashokának üldöznie kell és megpróbálni visszatéríteni ,vagy megölni.

Igazából ezért nem tetszett a döntetlen párbaj. Vadernek meg szintén a nyakán kell lihegnie Ashokának mert egy Jedit nem hagyhat életben.

Persze bízok Filoniban hogy volt értelme életben hagyni kedvenc togrutánkat.

Amiben biztos voltam hogy Ezra nem hal meg. Bőven van még benne potenciál, átáll-e a sötét oldalra vagy sem, ráadásul egy kölyköt nem fognak megölni. Kanant is gondoltam hogy élve hagyják, mert nem fejezte még be a tanítást. Mault tudtam hogy visszatér a rész megnézéséig fogalmam sem volt miért. Most viszont azt mondom olyan mint Ashoka. Csak lóg a levegőben. Mégis miben bízik? Hogy egy tanítvánnyal majd elintézi Sidioust, aki egyedül megverte a fivérével együtt és csak azért hagyta életben mert célja volt vele? Aki mögött most már ott egy hadigépezet, meg egy nagyon erős Sith? Eléggé naiv ez a Maul. Ráadásul mit csinált az utóbbi 15 évben? Nagyjából akkor tünhetett el. Miért nem keresett tanítványt miért nem gyüjtött embereket maga köré? Vagy itt a Sith Templomban töltötte ezt az időt várva valakire akivel ki tudja nyitni az ajtókat? Ezekre jó lenne választ kapni.

Na de a részről. Szerintem azért küldte Yoda hőseinket Malachorra ,amiért ő is Korribanon volt. Hogy megismerjék az ellenfeleiket plussz szembenézzenek a félelmeikkel, miket a lothali Jedi Templomban láthattunk. Ashoka azzal vádolta magát hogy miatta lett Anakin Vader mert otthagyta őt. Szembe is nézett ezzel a Sith Templomban. Mondja is hogy többé nem hagyja el. Kanannak az hogy a rossz tanítása miatt Ezra a Sötét Oldalra téved. Ő is szembenézett fele hisz állandóan aggódott hogy Ezra Maullal van.

Ezrát szerintem meg azért amiért Luke-ot a barlangba a Dagobah-n. Hogy tanuljon, hogy ismerkedjen a Sötét Oldallal azaz szembenézzen vele. Ez is megtörtént.

Szerintem Ezra kitünően helytállt. Rájött hogy Maul átverte, és mikor a fegyver "mondta" hogy mikor kezdhetjük az életet kiírtani , ott is viszakozott.

Az meg hogy kinyitott pár ajtót Maullal hogy kissé haragosabb volt, nagyjából annyi mint mikor Kenobi haragból támadt Maulra az Ep1-ben Qui-Gon halála után.

Az Inkvizitorok már nálam a nullával egyenlőek, gyakorlatilag nem sokban különböznek a hasonló funkciójú rohamosztagosoktól. A 2 Jedinek nem ellenfelei, Ashokának főleg nem. Nem is értem már Vader minek tarja őket. Maul nem sokat teketóriázott kinyírta őket. Remélem többet már nem fogunk látni belőlük. Ahogy Dzséjt is írta a Főinkvizítor még kemény volt, de ezek már lutrik.

Azon is morfondíroztam hogy miért nem engedték ide a Jediket? Nehogy a Sötét Oldalra álljanak? Van egy olyan érzésem hogy az ezer év béke alatt a Jedik nagyon elkényelmesedtek, és nem az EP1 idején kezdődtek a bajok melyek a bukásukhoz vezettek. Egy jó Jedi szerintem ismeri az ellenfél praktikáit, tudását(persze nem használja azt), de ez hogy el voltak tiltva innen az még gyengébbé tette őket.

Aztán ha ez egyfegyver Sidious mint korlátlan Sith most már, miért nem használja mondjuk terrorizálás céljából? Ő azért csak bejutott volna.

Vadernek gondolom azért kellet a belépő a Templomba hogy Sidious ellen fordítsaa fegyvert.

Kanna megvakulása eléggé kemény de szerintem műszemmel ez orvosolható. A maszkkal meg van egy szép kitekintés az EP4-re. Mikor Luke leeresztett rostéllyal vív a gyakorlógömb ellen a Falconon, ott mondja Kenobi neki hogy a szemed megcsalhat. Itt meg látjuk is hogy Kanan vakon legyőzi Mault csupán az Erőre hagyatkozva.

Ashoka és Vader találkozásától egy kicsit többet vártam. Ashoka kicsit jobban hathatott volna Vaderre a múlt felidézésével, hogy ő jó ember volt, hogy mit szólna Padmé ha így látná, a renget jó cselekede, a közös harcokra stb. Sőt én még Rex-et is belevittem volna hogy él és hogy vajon ő is mit szólna Vaderre? Persze ezektől nem áll vissza Vader, de egy próbát megért volna. Rex-el ráadásul bajtársi kötelékben volt ami két sokat együtt harcoló katona(Anakin akkor katonaként funkcionált inkább) között szinte eltéphetetlen.

Szóval attól hogy nem iyesmit vártam szerintem nagyon jó évadzáró volt és kiváncsian várom miként folytatódnak hőseink útjai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ashokában biztos voltam, mert egyszerűen nincs jővőbeni funkciója a Főnix-sejtben. Az Inkvizitorok ellen már Kanan és Ezra is eléggé jók, rohamosztagosokat írtani meg neki már nonszensz, ráadásul el kell tünnie az Ep4-re. Már rég úgy éreztem az egykori padawannal kapcsolatban hogy olyan csak van mert legyen. Nem volt neki része. Valahogy nem éreztem azt hogy ő a Főnix-sejtnek elmaradhatatlan tagja. Persze segített Fulcrumként de annak már vége. Szerintem ő itt már felesleges. Egy letünt kor maradványa aki amit lehetett megtett a Lázadásért. De ennyi.

Ahsoka nem is volt elmaradhatatlan része a Főnix-sejtnek, igazából semmilyen része nem volt annak. Fulcrum-ként a háttérből segítette a lázadást, ill. jediként (még ha ő nem is tartja magát annak) a saját útját járta. Azért is láttuk ilyen keveset a Rebels-ben, mert nem Hera-ék csapatának tagja. A sithek most már tudnak róla, így nyíltan nemigen tűnhet fel sehol, de érti az álcázás és rejtőzködés módját. Kíváncsi vagyok mit kezdenek vele, azt semmiképp nem jelenteném ki, hogy neki már nem lehet semmiféle funkciója, vagy hogy felesleges lenne. Azért a Szövetségben még tehet ezt-azt, ill. fel fogja találni magát. Az már más kérdés, hogy a Rebels eseményeiből javarészt szinte biztosan ki fog maradni, de én még várom a fel-felbukkanását. Na meg persze a történetének a végső elvarrását is.

 

Életben maradt rendben, de ezután mit fog csinálni hogy tudja Vader= Anakin? A Jedi Ashokának üldöznie kell és megpróbálni visszatéríteni ,vagy megölni.

Igazából ezért nem tetszett a döntetlen párbaj. Vadernek meg szintén a nyakán kell lihegnie Ashokának mert egy Jedit nem hagyhat életben.

Szerintem Ahsoka már nem fogja keresni Vader-t. Egyszer már eldöntötte magában, hogy elfogadja az igazságot, pontosabban Vader féligazságát Anakin-ról, és megöli Vader-t. Ez nem jött össze (bár majdnem), el is bizonytalanodott a lány, amikor a sebesült Vader megszólította, de ezt követően a sith megerősítette az álláspontját. Itt végérvényesen eldőlt a kérdés, Ahsoka képtelen megtéríteni Anakin-t, ezt pedig ő is tudja. A meggyilkolásáért keresgélni meg irreális kockázat, hiszen Vader azért eleve nem kispályás, ráadásul a sithektől az is kitelik, hogy más eszközöket is bevetnének ellene, így a vesztébe rohanna. Ahogy az Obi-Yoda duónak értelmetlen a sitheket kajtatni és keresni a nyílt konfrontációt, úgy a togruta-nak is az.

Vader-ék minden bizonnyal keresni fogják Ahsoka-t, ahogyan Maul-t is, kérdés mekkora sikerrel. 16-17 év alatt nem sikerült megtalálni őket, ahogyan Obi-ékat se, nem gyerekjáték. Amúgy annyiból még pozitívnak is tekinthető az Ahsoka-Maul duó életben maradása, hogy ez Vader-nek magasabb prioritású feladatokat ad, mint Ezra-ék keresése, így ki lehet vonni az egyenletből. Szóval ez egy jó magyarázat arra, hogy miért nem veszi komolyabban őket a sith.

 

Mault tudtam hogy visszatér a rész megnézéséig fogalmam sem volt miért. Most viszont azt mondom olyan mint Ashoka. Csak lóg a levegőben. Mégis miben bízik? Hogy egy tanítvánnyal majd elintézi Sidioust, aki egyedül megverte a fivérével együtt és csak azért hagyta életben mert célja volt vele? Aki mögött most már ott egy hadigépezet, meg egy nagyon erős Sith? Eléggé naiv ez a Maul. Ráadásul mit csinált az utóbbi 15 évben? Nagyjából akkor tünhetett el. Miért nem keresett tanítványt miért nem gyüjtött embereket maga köré? Vagy itt a Sith Templomban töltötte ezt az időt várva valakire akivel ki tudja nyitni az ajtókat?

Igen, jobb híján ezt teszi és ebben bízik. Yoda vagy Obi mit csinálnak? Jó, ők tudják, hogy ott vannak az ikrek a pakliban, de Maul-nak sincs túl sok választása. Ha elkezd szervezkedni, akkor könnyen bajba sodorhatja magát. Azért ő egy olyan figura, aki mind a Birodalom, mind pedig a lázadók számára ellenség, a függetlenek meg hajthatnak a skalpjára jó pénzért. Én úgy gondolom, hogy próbált minél többet megtudni a sithekről, infókat és potenciális eszközöket gyűjteni. Meg is találta a malachor-i templomot és ezt az elég misztikus fegyvert. Kellett neki egy tanítvány, várta az elérkezését. Sidious-ékat meg előbb-utóbb úgyis le kellett volna győznie a terve megvalósításához, ha lehetetlennek tűnik, ha nem.

 

Na de a részről. Szerintem azért küldte Yoda hőseinket Malachorra ,amiért ő is Korribanon volt. Hogy megismerjék az ellenfeleiket plussz szembenézzenek a félelmeikkel, miket a lothali Jedi Templomban láthattunk. Ashoka azzal vádolta magát hogy miatta lett Anakin Vader mert otthagyta őt. Szembe is nézett ezzel a Sith Templomban. Mondja is hogy többé nem hagyja el. Kanannak az hogy a rossz tanítása miatt Ezra a Sötét Oldalra téved. Ő is szembenézett fele hisz állandóan aggódott hogy Ezra Maullal van. Ezrát szerintem meg azért amiért Luke-ot a barlangba a Dagobah-n. Hogy tanuljon, hogy ismerkedjen a Sötét Oldallal azaz szembenézzen vele. Ez is megtörtént.

Igen, ez könnyen meglehet.

 

Az Inkvizitorok már nálam a nullával egyenlőek, gyakorlatilag nem sokban különböznek a hasonló funkciójú rohamosztagosoktól. A 2 Jedinek nem ellenfelei, Ashokának főleg nem. Nem is értem már Vader minek tarja őket. Maul nem sokat teketóriázott kinyírta őket. Remélem többet már nem fogunk látni belőlük. Ahogy Dzséjt is írta a Főinkvizítor még kemény volt, de ezek már lutrik.

Szinte kizártnak tartom, hogy ne lássunk még belőlük. A nyolcadik fivér dumája se erre utalt, meg nem nagyon van más alternatíva, mint ellenfél. Lehet ilyenekkel dobálózni, hogy nem jobbak, mint a rohamosztagosok, de ez ökörség (már bocsánat). Pont az van, hogy a rohamosztagosok röhejesek, a sithek meg már nagyon nagy falatot jelentenek, kellenek középutas ellenfelek, akikkel ráadásul vívni is lehet, erre kellenek az inkvik. Én továbbra se látom úgy, hogy a Kanan-Ezra duónak ujjgyakorlat lenne mondjuk két inkvizítor, azért eddig se voltak akkora ászok ők se ellenük, hogy brutálisan elnyomják őket. Kanan meg most meg is vakult, nem tudjuk mi lesz vele.

 

Aztán ha ez egyfegyver Sidious mint korlátlan Sith most már, miért nem használja mondjuk terrorizálás céljából? Ő azért csak bejutott volna.

Szerintem Sidious se tudott minden sith titokról. Ha ismerték is az összes érdemi templom helyét, akkor is rengeteg lehetett ebből és nem tudhatták pontosan, melyik mit rejt.

 

Ashoka és Vader találkozásától egy kicsit többet vártam. Ashoka kicsit jobban hathatott volna Vaderre a múlt felidézésével, hogy ő jó ember volt, hogy mit szólna Padmé ha így látná, a renget jó cselekede, a közös harcokra stb. Sőt én még Rex-et is belevittem volna hogy él és hogy vajon ő is mit szólna Vaderre? Persze ezektől nem áll vissza Vader, de egy próbát megért volna. Rex-el ráadásul bajtársi kötelékben volt ami két sokat együtt harcoló katona (Anakin akkor katonaként funkcionált inkább) között szinte eltéphetetlen.

Ilyen téren nekem is van hiányérzetem. Rex-et mondjuk szerintem direkt nem keverte bele, nem akarta külön veszélyeztetni. Azért Vader annyiból nagyon veszélyes, hogy tűzzel-vassal irtja Anakin-t és a múltjának minden elemét, nem célszerű Rex-szel se húzni az agyát. Padmé említésre kerülhetett volna, mondjuk a párbajuk előtt, de ügyesnek kellett volna lennie a készítőknek, hogy ízlésesen jöjjön elő. De ezt én is hiányoltam, hisz pont Ahsoka volt köztük (Obi-n kívül) a közös pont, ő mindkettejükkel nagyon jó viszonyt ápolt és a kapcsolatukról is tudhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka nem is volt elmaradhatatlan része a Főnix-sejtnek, igazából semmilyen része nem volt annak. Fulcrum-ként a háttérből segítette a lázadást, ill. jediként (még ha ő nem is tartja magát annak) a saját útját járta. Azért is láttuk ilyen keveset a Rebels-ben, mert nem Hera-ék csapatának tagja. A sithek most már tudnak róla, így nyíltan nemigen tűnhet fel sehol, de érti az álcázás és rejtőzködés módját. Kíváncsi vagyok mit kezdenek vele, azt semmiképp nem jelenteném ki, hogy neki már nem lehet semmiféle funkciója, vagy hogy felesleges lenne. Azért a Szövetségben még tehet ezt-azt, ill. fel fogja találni magát. Az már más kérdés, hogy a Rebels eseményeiből javarészt szinte biztosan ki fog maradni, de én még várom a fel-felbukkanását. Na meg persze a történetének a végső elvarrását is.

 

Pont azért veszélyes a Lázadásra mert a Sith-ek tudják hogy él. Sőt nekik életbevágó hogy megtalálják, hisz ha kinevel akár pár erőérzékeny palántát az nem igazán jó a Birodalomra nézve. Viszont pont ezért veszélyes ha a Lázadóknál van. Bajt hozhat rájuk. Ugyanúgy mint Luke is az Endor felé repülve. Viszont ha nincs a Lázadókkal, akkor mit csinál? Így értem a funkcióját. Mit fognak neki írni a készitők? Mert in universe neki logikus lételeme a Lázadásban nincs. Az hogy meditál meg esetleg volt Jedi Templomokat látogat az nem valami izgalmas. Egyet tudnék elképzelni hogy továbbvigyék a karakterét. Hogy valahogy megtudja hol van Kenobi és elmegy hozzá, ahol pl Obi-Wan elmondhatja neki hogyan lett a jó Anakinból a gonosz Vader. Mert ez is kicsit érdekes hogy Ashoka csak így elfogadja ezt és nem keres magyarázatot. Vader: " Elpusztítottam Anakin Skywalkert mert gyenge volt". Ashoka: "Ja, ok rendben". Ezzel el is volt intézve. De úgy gondolom hogy közeli barátok(márpedig azok voltak) nem így viselkednek ha az egyikük az addigi természetének, érzelmeinek gyökeres ellentétjeit mutatja.

 

 

Jó írás Frenkie! A végére tértél vissza. :)

 

Köszi. Nagyjából mostanra csillapodott a játékmániám. Utólag némelyik részről már bánom hogy nem írtam mert nagyon tetszett(láttam az összeset), de a múlton nem rágódom. Viszont mentségemre legyen mondva minden részről minden hozzászólásotokat elolvastam.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka már nem fogja keresni Vader-t. Egyszer már eldöntötte magában, hogy elfogadja az igazságot, pontosabban Vader féligazságát Anakin-ról, és megöli Vader-t. Ez nem jött össze (bár majdnem), el is bizonytalanodott a lány, amikor a sebesült Vader megszólította, de ezt követően a sith megerősítette az álláspontját. Itt végérvényesen eldőlt a kérdés, Ahsoka képtelen megtéríteni Anakin-t, ezt pedig ő is tudja. A meggyilkolásáért keresgélni meg irreális kockázat, hiszen Vader azért eleve nem kispályás, ráadásul a sithektől az is kitelik, hogy más eszközöket is bevetnének ellene, így a vesztébe rohanna. Ahogy az Obi-Yoda duónak értelmetlen a sitheket kajtatni és keresni a nyílt konfrontációt, úgy a togruta-nak is az.

Vader-ék minden bizonnyal keresni fogják Ahsoka-t, ahogyan Maul-t is, kérdés mekkora sikerrel. 16-17 év alatt nem sikerült megtalálni őket, ahogyan Obi-ékat se, nem gyerekjáték. Amúgy annyiból még pozitívnak is tekinthető az Ahsoka-Maul duó életben maradása, hogy ez Vader-nek magasabb prioritású feladatokat ad, mint Ezra-ék keresése, így ki lehet vonni az egyenletből. Szóval ez egy jó magyarázat arra, hogy miért nem veszi komolyabban őket a sith.

 

Átgondolva, igazad van. Egyetértek. Ashoka látta hogy nem tudja visszatéríteni. Viszont azt mondta hogy akkor megbosszúlja Anakin halálát. Lehet már nem racionális okból de végezni akar Vaderrel. Kenobi és Yoda pedig azért nem támadják közvetlenül a Sith-eket mert nekik a Jedi Rend megmaradása és esetleges újra felemelkedése a céljuk. Nekik várni kell mig eljön amegfelelő pillanat., De Ashokát más célok vezérlik. Hivatalosan már nem is Jedi, őbenne csak az lehet hogy a jó Anakint akit ismert azt elpusztította Vader. Ő csak ezt a valamit akarja megölni akár azon az áron is hogy meghal. Vagy sikerül vagy nem de ő neki nincsenek magasztosabb céljai amiért ne támadhatná meg Vadert, neki nem hiszem hogy célja lenne a Jedi Rend megmaradása, főleg azok után amit tettek vele. Szóval szerintem nem jó hasonlat Kenobi és Ashoka céljainak összehasonlítása.

 

Igen, jobb híján ezt teszi és ebben bízik. Yoda vagy Obi mit csinálnak? Jó, ők tudják, hogy ott vannak az ikrek a pakliban, de Maul-nak sincs túl sok választása. Ha elkezd szervezkedni, akkor könnyen bajba sodorhatja magát. Azért ő egy olyan figura, aki mind a Birodalom, mind pedig a lázadók számára ellenség, a függetlenek meg hajthatnak a skalpjára jó pénzért. Én úgy gondolom, hogy próbált minél többet megtudni a sithekről, infókat és potenciális eszközöket gyűjteni. Meg is találta a malachor-i templomot és ezt az elég misztikus fegyvert. Kellett neki egy tanítvány, várta az elérkezését. Sidious-ékat meg előbb-utóbb úgyis le kellett volna győznie a terve megvalósításához, ha lehetetlennek tűnik, ha nem.

 

Hát pl azt is csinálhatta volna hogy egy brutális vereség után eltünik és ha van esze rájön hogy neki itt már nem osztanak lapot. Gondold el hogy Sidious egyedül rommá verte őket e testvérével együtt ,sőt a testvért meg is ölte. Ha ezt tapasztalja és nem hülye(márpedig a TCW-ben nem volt az hisz elég komoly tényezővé fejlesztette magát), akkor szerinted komolyan gondolhat arra hogy keresi a Sith-ek titkát, rátalál egy Sith Templomra ami fegyver és várja hogy jön egy tanítvány akivel legyőzik azt a Sidioust aki már 15 éve is fél kézzel elintézte egyedül, most meg ott van mellette egy nagyon erős tanitvány plussz egy bazi nagy haderő? Szóval arra akarok kilyukadni hogy a jó öreg Mault aki zseniálisan nőtt és csak nőtt felfele a Klón Háborúkban, ebben a részben holt hülyének állították be.

 

Szinte kizártnak tartom, hogy ne lássunk még belőlük. A nyolcadik fivér dumája se erre utalt, meg nem nagyon van más alternatíva, mint ellenfél. Lehet ilyenekkel dobálózni, hogy nem jobbak, mint a rohamosztagosok, de ez ökörség (már bocsánat). Pont az van, hogy a rohamosztagosok röhejesek, a sithek meg már nagyon nagy falatot jelentenek, kellenek középutas ellenfelek, akikkel ráadásul vívni is lehet, erre kellenek az inkvik. Én továbbra se látom úgy, hogy a Kanan-Ezra duónak ujjgyakorlat lenne mondjuk két inkvizítor, azért eddig se voltak akkora ászok ők se ellenük, hogy brutálisan elnyomják őket. Kanan meg most meg is vakult, nem tudjuk mi lesz vele.

 

Ez inkább személyes vágyálom. Én nem akarok többet belőlük látni. Nekem ebben az évadban ez a két bohóc már a legalja volt. Úgy szivatták őket mint valami nyeretlen kétéveseket. Bocsi, de én csak nevettem rajtuk mikor meg jelentek. Egyszerűen egy Kanannak ezek nem ellenfelek főleg most hogy felvette a maszkot. Biztos vagyok benne hogy a 3. évadban meg lesz mutatva mit jelent az hogy úgy harcolni hogy nem látsz csak az Erőre hagyatkozol. Ha meg ez lesz akkor milyen Inkvizítor lesz egyenlő ellenfél? Persze valamivel jobbak mint ar ohamoszik, de csak pár százalékkal. Egy simaJ edi lovag simán elbánik velük. És nem Kananra gondoltam. Ha már Kanan, ő győzte le a főnöküket.

 

Szerintem Sidious se tudott minden sith titokról. Ha ismerték is az összes érdemi templom helyét, akkor is rengeteg lehetett ebből és nem tudhatták pontosan, melyik mit rejt.

 

Ebben van valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont azért veszélyes a Lázadásra mert a Sith-ek tudják hogy él. Sőt nekik életbevágó hogy megtalálják, hisz ha kinevel akár pár erőérzékeny palántát az nem igazán jó a Birodalomra nézve. Viszont pont ezért veszélyes ha a Lázadóknál van. Bajt hozhat rájuk.

Ez oké, de ettől még segítheti a lázadást. Nyilván nem fog annyira közvetlenül a frontvonalon tevékenykedni, mint Kanan-ék, de a háttérben még tehet ezt-azt. Attól, hogy keresik, még nem biztos, hogy megtalálják, kellően ügyesnek és óvatosnak kell lennie. Valószínűleg a Birodalom sok lázadó figuráról tudott, akit ki akartak vonni a forgalomból, mégse találtak rájuk.

 

Egyet tudnék elképzelni hogy továbbvigyék a karakterét. Hogy valahogy megtudja hol van Kenobi és elmegy hozzá, ahol pl Obi-Wan elmondhatja neki hogyan lett a jó Anakinból a gonosz Vader. Mert ez is kicsit érdekes hogy Ashoka csak így elfogadja ezt és nem keres magyarázatot. Vader: " Elpusztítottam Anakin Skywalkert mert gyenge volt". Ashoka: "Ja, ok rendben". Ezzel el is volt intézve. De úgy gondolom hogy közeli barátok(márpedig azok voltak) nem így viselkednek ha az egyikük az addigi természetének, érzelmeinek gyökeres ellentétjeit mutatja.

Ahsoka már tudta, hogy Vader valójában Anakin, csak képtelen volt ezt elfogadni. Ettől függetlenül már emésztette a gondolatot és felkészült arra, hogy a szörnyű igazság bebizonyosodik. Amikor Vader említi neki a dolgot, akkor már csak megerősíti Ahsoka-t a hitében, aki Obi-Wan-hoz hasonlóan erre annyit tud tenni, hogy akkor megpróbálja elpusztítani a sithet.

Anakin meg nem mutatja korábbi önmagának szöges ellentétét, hisz soha nem volt egy áldott jó ember és jedi. Márpedig ha valaki, akkor Padmé-n (és talán Obi-n) kívül pont Ahsoka ismerhette mindenkinél jobban egykori mesterét és annak jellemét. A TCW 5. évadának végén is megjegyzi Ahsoka Anakin-nak, hogy tudja mennyire nehezére esik neki tartani magát a jedik közt. Persze azt nem feltételezte róla senki, hogy ennyire elragadja a sötétség, viszont ezzel már Ahsoka tisztában volt. Ahogy Obi-Wan is úgy ment a Mustafar-ra, hogy valahol tudta, menthetetlen a helyzet, úgy Ahsoka-t is hasonlóképp "felkészülten" érte a találkozás.

 

Kenobi és Yoda pedig azért nem támadják közvetlenül a Sith-eket mert nekik a Jedi Rend megmaradása és esetleges újra felemelkedése a céljuk. Nekik várni kell mig eljön amegfelelő pillanat., De Ashokát más célok vezérlik. Hivatalosan már nem is Jedi, őbenne csak az lehet hogy a jó Anakint akit ismert azt elpusztította Vader. Ő csak ezt a valamit akarja megölni akár azon az áron is hogy meghal. Vagy sikerül vagy nem de ő neki nincsenek magasztosabb céljai amiért ne támadhatná meg Vadert, neki nem hiszem hogy célja lenne a Jedi Rend megmaradása, főleg azok után amit tettek vele.

Abban egyetértek, hogy Ahsoka-nak így nyíltan nem célja a Jedi Rend felélesztésének előkészítése, de ez még nem jelenti azt, hogy akkor a lány már nyugodtan belesétálhat a halálba. Honnan tudnánk, hogy Ahsoka-t milyen célok vezérlik, és hogy csak az éltetné, hogy Vader-t megölje? Miért ne lehetnének magasztosabb céljai? Azért ekkortájt a jedik (és ezáltal a lázadók is érintettek) sorsa már messze nem arról szól, hogy most akkor lesz-e Rendjük vagy sem, hanem a sithek és a Birodalom által sanyargatott világok jövője a tét. Én simán el tudom képzelni, hogy Ahsoka talált még olyan dolgokat, amiknél hasznossá tudta tenni magát. Persze, meg akarta ölni Vader-t, ahogyan nagyon sokan akarták, de ész nélkül nincs értelme nekimenni.

 

Hát pl azt is csinálhatta volna hogy egy brutális vereség után eltünik és ha van esze rájön hogy neki itt már nem osztanak lapot. Gondold el hogy Sidious egyedül rommá verte őket e testvérével együtt ,sőt a testvért meg is ölte. Ha ezt tapasztalja és nem hülye(márpedig a TCW-ben nem volt az hisz elég komoly tényezővé fejlesztette magát), akkor szerinted komolyan gondolhat arra hogy keresi a Sith-ek titkát, rátalál egy Sith Templomra ami fegyver és várja hogy jön egy tanítvány akivel legyőzik azt a Sidioust aki már 15 éve is fél kézzel elintézte egyedül, most meg ott van mellette egy nagyon erős tanitvány plussz egy bazi nagy haderő? Szóval arra akarok kilyukadni hogy a jó öreg Mault aki zseniálisan nőtt és csak nőtt felfele a Klón Háborúkban, ebben a részben holt hülyének állították be.

Eltűnni el is tűnt. Miért ne próbálkozhatott volna, vesztenivalója nem sok volt. Azért ő nem Ahsoka, akinél meg azt írtad, hogy már semmi értelme az életének, csak Vader megölése lehet a célja, akár a saját élete árán. Maul-ról már sokkal jobban elhiszem, hogy semmi más nem élteti, mint egyrészt a bosszú Sidious-on, másrészt pedig a saját Sith Birodalmának kiépítése. Ő nem bízhat abban, hogy majd a lázadás vagy bárki más segít a céljainak elérésében, nincs szövetségese. Annyit tud tenni, hogy szerez egy minél erősebb tanítványt és megkísérli a lehetetlent. Nem az a típus, aki passzívan várja a halált, akkor már rég nem is élne.

Ha Luke is így (ilyen beletörődően pesszimista-realista módon) gondolkodott volna az apja átállításáról és az egész feladatáról, akkor nem lett volna ilyen szép vége a 6-nak. Arról a sith fegyverről meg én semmit nem tudok, ki tudja milyen erős volt a cucc. Az új filmben láttunk már olyan fegyvert is, ami egyetlen lövéssel egy egész rendszert kisöpör. :) Maul meg annyira azért mégse volt hülye, mert kifejezetten mondja is, hogy egyedül nincs esélye Vader ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem is egyértelmű, hogy Ahsoka lóg a levegőben. Főleg azért mert ha most megint eltűnik nem tudjuk miért... Ismerni kellene a motivációit. Az külön kínos az egészben, hogy ez már a második ilyen eltűnése lenne a nőnek. Tehát ha valami baj van, vagy nem tetszik, akkor le kell lépni? Ez a megoldás? Kissé érthetetlen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka már tudta, hogy Vader valójában Anakin, csak képtelen volt ezt elfogadni. Ettől függetlenül már emésztette a gondolatot és felkészült arra, hogy a szörnyű igazság bebizonyosodik. Amikor Vader említi neki a dolgot, akkor már csak megerősíti Ahsoka-t a hitében, aki Obi-Wan-hoz hasonlóan erre annyit tud tenni, hogy akkor megpróbálja elpusztítani a sithet.

Anakin meg nem mutatja korábbi önmagának szöges ellentétét, hisz soha nem volt egy áldott jó ember és jedi. Márpedig ha valaki, akkor Padmé-n (és talán Obi-n) kívül pont Ahsoka ismerhette mindenkinél jobban egykori mesterét és annak jellemét. A TCW 5. évadának végén is megjegyzi Ahsoka Anakin-nak, hogy tudja mennyire nehezére esik neki tartani magát a jedik közt. Persze azt nem feltételezte róla senki, hogy ennyire elragadja a sötétség, viszont ezzel már Ahsoka tisztában volt. Ahogy Obi-Wan is úgy ment a Mustafar-ra, hogy valahol tudta, menthetetlen a helyzet, úgy Ahsoka-t is hasonlóképp "felkészülten" érte a találkozás.

Nekem ez az utolsó rész tükrében sántít. Ahsoka érzett valamit Vaderrel kapcsolatban, valamit, ami miatt gyanította, hogy Vader kötődik valahogy egykori mesteréhez, de nem akarta elhinni, hogy Anakin = Vader. Amikor Vader azt mondja, hogy elpusztította Anakint, szerintem Ahsoka meggyőzi magát, hogy Vader megölte egykori mesterét és nem pedig ő maga. A cselekedetei abszolút ezt sugallják a rész végén, hiszen amíg nem látja meg Anakin arcát a maszk mögött, addig bosszúszomjasan próbálja megölni Vadert, bosszút állni korábbi mestere haláláért. Amikor azonban meglátja Anakin arcát, akkor változtat az álláspontján, és kijelenti, hogy nem megy el Anakin nélkül, nem hagyja magára (!), mintegy kísérletet téve Anakin megszólítására (Vaderrel szemben). Ez számomra egyértelmű utalás arra, hogy Ahsoka egészen addig Anakin gyilkosaként tekintett Vaderre, amíg meg nem látta, hogy valóban, mindenk kétséget kizárólag egykori mestere van a maszk alatt. Ezért is "vetették le" a készítők Vader maszkját (azért, hogy 100%-osan biztos lehessen Ahsoka a dologban, illetve azért, hogy lássuk Vader arckifejezését). Itt most már nincs hazudozás, mellébeszélés, és ez látszik Ahsoka reakcióján is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem inkább úgy jött le, hogy pontosan tudja Ahsoka, és biztos is benne, ki van a maszk mögött, csak éppen akkor jött az érzelmi töltet számára, amikor kikandikált Vader. Ugyebár azzal nyitja a rövid verbális interakciójukat, hogy "Nem először tévednél." Eszerint egyértelműen tudja, ki Vader, hisz a közös múltjukat idézi fel. Amikor meglátja az arcát, akkor azért döbben meg, mert szemmel is láthatja végre a szörnyű igazságot, amit már előtte beismert, de nem láthatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem is egyértelmű, hogy Ahsoka lóg a levegőben. Főleg azért mert ha most megint eltűnik nem tudjuk miért... Ismerni kellene a motivációit. Az külön kínos az egészben, hogy ez már a második ilyen eltűnése lenne a nőnek. Tehát ha valami baj van, vagy nem tetszik, akkor le kell lépni? Ez a megoldás? Kissé érthetetlen.

Azért még ne kiabáljuk el. Ha tényleg eltűnik és már nem látjuk a Rebels-ben, akkor az nekem is komoly csalódás lesz. Ráadásul akkor megint meg kell indokolniuk ezt valami nyomós érvvel a készítőknek, különben maga a karakter szenved csorbát.

 

Nekem ez az utolsó rész tükrében sántít. Ahsoka érzett valamit Vaderrel kapcsolatban, valamit, ami miatt gyanította, hogy Vader kötődik valahogy egykori mesteréhez, de nem akarta elhinni, hogy Anakin = Vader. Amikor Vader azt mondja, hogy elpusztította Anakint, szerintem Ahsoka meggyőzi magát, hogy Vader megölte egykori mesterét és nem pedig ő maga.

Lehet, hogy nem akarta elhinni, de a korábbiak alapján számomra egyértelmű, hogy Ahsoka érzi az igazságot. Eleve itt is kristálytisztán lejön abból, amiit Vader-nek mond. Amikor elhangzik, hogy Anakin gyenge volt és meghalt, Ahsoka akkor is csak nyel egyet, majd azt mondja, hogy akkor megbosszulja a halálát. Itt dönti el magában végleg, hogy Anakin menthetetlen, de szerintem kizárt, hogy egy pillanatig is azt gondolná, hogy más van a maszk mögött.

 

Amikor azonban meglátja Anakin arcát, akkor változtat az álláspontján, és kijelenti, hogy nem megy el Anakin nélkül, nem hagyja magára (!), mintegy kísérletet téve Anakin megszólítására (Vaderrel szemben). Ez számomra egyértelmű utalás arra, hogy Ahsoka egészen addig Anakin gyilkosaként tekintett Vaderre, amíg meg nem látta, hogy valóban, mindenk kétséget kizárólag egykori mestere van a maszk alatt.

Nem azért változtat az álláspontján, mert meglátja Anakin arcát, igazából nem is látja akkor még, csak hallja a már másképp torzult hangját. Azért bizonytalanodik el és gyengül el pár pillanatra, mert Vader elég Anakin-ra emlékeztető stílusban megszólítja őt. Hirtelen újra elkezd hinni benne a lány, hogy mégis lehet visszaút, ezért folytatódik úgy a jelenet, ahogy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ez az utolsó rész tükrében sántít. Ahsoka érzett valamit Vaderrel kapcsolatban, valamit, ami miatt gyanította, hogy Vader kötődik valahogy egykori mesteréhez, de nem akarta elhinni, hogy Anakin = Vader. Amikor Vader azt mondja, hogy elpusztította Anakint, szerintem Ahsoka meggyőzi magát, hogy Vader megölte egykori mesterét és nem pedig ő maga. A cselekedetei abszolút ezt sugallják a rész végén, hiszen amíg nem látja meg Anakin arcát a maszk mögött, addig bosszúszomjasan próbálja megölni Vadert, bosszút állni korábbi mestere haláláért. Amikor azonban meglátja Anakin arcát, akkor változtat az álláspontján, és kijelenti, hogy nem megy el Anakin nélkül, nem hagyja magára (!), mintegy kísérletet téve Anakin megszólítására (Vaderrel szemben). Ez számomra egyértelmű utalás arra, hogy Ahsoka egészen addig Anakin gyilkosaként tekintett Vaderre, amíg meg nem látta, hogy valóban, mindenk kétséget kizárólag egykori mestere van a maszk alatt. Ezért is "vetették le" a készítők Vader maszkját (azért, hogy 100%-osan biztos lehessen Ahsoka a dologban, illetve azért, hogy lássuk Vader arckifejezését). Itt most már nincs hazudozás, mellébeszélés, és ez látszik Ahsoka reakcióján is.

Ebbe így még bele se gondoltam. :hmm: Majd meg kell néznem ilyen szemüvegen keresztül is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért még ne kiabáljuk el. Ha tényleg eltűnik és már nem látjuk a Rebels-ben, akkor az nekem is komoly csalódás lesz. Ráadásul akkor megint meg kell indokolniuk ezt valami nyomós érvvel a készítőknek, különben maga a karakter szenved csorbát.

 

 

Lehet, hogy nem akarta elhinni, de a korábbiak alapján számomra egyértelmű, hogy Ahsoka érzi az igazságot. Eleve itt is kristálytisztán lejön abból, amiit Vader-nek mond. Amikor elhangzik, hogy Anakin gyenge volt és meghalt, Ahsoka akkor is csak nyel egyet, majd azt mondja, hogy akkor megbosszulja a halálát. Itt dönti el magában végleg, hogy Anakin menthetetlen, de szerintem kizárt, hogy egy pillanatig is azt gondolná, hogy más van a maszk mögött.

 

 

Nem azért változtat az álláspontján, mert meglátja Anakin arcát, igazából nem is látja akkor még, csak hallja a már másképp torzult hangját. Azért bizonytalanodik el és gyengül el pár pillanatra, mert Vader elég Anakin-ra emlékeztető stílusban megszólítja őt. Hirtelen újra elkezd hinni benne a lány, hogy mégis lehet visszaút, ezért folytatódik úgy a jelenet, ahogy.

Nekem ez teljesen máshogy jött le, lásd alább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez oké, de ettől még segítheti a lázadást. Nyilván nem fog annyira közvetlenül a frontvonalon tevékenykedni, mint Kanan-ék, de a háttérben még tehet ezt-azt. Attól, hogy keresik, még nem biztos, hogy megtalálják, kellően ügyesnek és óvatosnak kell lennie. Valószínűleg a Birodalom sok lázadó figuráról tudott, akit ki akartak vonni a forgalomból, mégse találtak rájuk.

 

 

Ahsoka már tudta, hogy Vader valójában Anakin, csak képtelen volt ezt elfogadni. Ettől függetlenül már emésztette a gondolatot és felkészült arra, hogy a szörnyű igazság bebizonyosodik. Amikor Vader említi neki a dolgot, akkor már csak megerősíti Ahsoka-t a hitében, aki Obi-Wan-hoz hasonlóan erre annyit tud tenni, hogy akkor megpróbálja elpusztítani a sithet.

Anakin meg nem mutatja korábbi önmagának szöges ellentétét, hisz soha nem volt egy áldott jó ember és jedi. Márpedig ha valaki, akkor Padmé-n (és talán Obi-n) kívül pont Ahsoka ismerhette mindenkinél jobban egykori mesterét és annak jellemét. A TCW 5. évadának végén is megjegyzi Ahsoka Anakin-nak, hogy tudja mennyire nehezére esik neki tartani magát a jedik közt. Persze azt nem feltételezte róla senki, hogy ennyire elragadja a sötétség, viszont ezzel már Ahsoka tisztában volt. Ahogy Obi-Wan is úgy ment a Mustafar-ra, hogy valahol tudta, menthetetlen a helyzet, úgy Ahsoka-t is hasonlóképp "felkészülten" érte a találkozás.

 

 

Abban egyetértek, hogy Ahsoka-nak így nyíltan nem célja a Jedi Rend felélesztésének előkészítése, de ez még nem jelenti azt, hogy akkor a lány már nyugodtan belesétálhat a halálba. Honnan tudnánk, hogy Ahsoka-t milyen célok vezérlik, és hogy csak az éltetné, hogy Vader-t megölje? Miért ne lehetnének magasztosabb céljai? Azért ekkortájt a jedik (és ezáltal a lázadók is érintettek) sorsa már messze nem arról szól, hogy most akkor lesz-e Rendjük vagy sem, hanem a sithek és a Birodalom által sanyargatott világok jövője a tét. Én simán el tudom képzelni, hogy Ahsoka talált még olyan dolgokat, amiknél hasznossá tudta tenni magát. Persze, meg akarta ölni Vader-t, ahogyan nagyon sokan akarták, de ész nélkül nincs értelme nekimenni.

 

 

Eltűnni el is tűnt. Miért ne próbálkozhatott volna, vesztenivalója nem sok volt. Azért ő nem Ahsoka, akinél meg azt írtad, hogy már semmi értelme az életének, csak Vader megölése lehet a célja, akár a saját élete árán. Maul-ról már sokkal jobban elhiszem, hogy semmi más nem élteti, mint egyrészt a bosszú Sidious-on, másrészt pedig a saját Sith Birodalmának kiépítése. Ő nem bízhat abban, hogy majd a lázadás vagy bárki más segít a céljainak elérésében, nincs szövetségese. Annyit tud tenni, hogy szerez egy minél erősebb tanítványt és megkísérli a lehetetlent. Nem az a típus, aki passzívan várja a halált, akkor már rég nem is élne.

Ha Luke is így (ilyen beletörődően pesszimista-realista módon) gondolkodott volna az apja átállításáról és az egész feladatáról, akkor nem lett volna ilyen szép vége a 6-nak. Arról a sith fegyverről meg én semmit nem tudok, ki tudja milyen erős volt a cucc. Az új filmben láttunk már olyan fegyvert is, ami egyetlen lövéssel egy egész rendszert kisöpör. :) Maul meg annyira azért mégse volt hülye, mert kifejezetten mondja is, hogy egyedül nincs esélye Vader ellen.

 

Máshogy látjuk a dolgokat ami nem baj, de ugyanakkor pár észrevételeddel egyetértek. Az a probléma hogy jelenleg se Maul, se Ashoka motivációit nem ismerjük pontosan(főbb vonalakban azért igen), és így mindenki a saját logikája alapján próbál magyarázatokat kreálni.

 

 

Lehet, hogy nem akarta elhinni, de a korábbiak alapján számomra egyértelmű, hogy Ahsoka érzi az igazságot. Eleve itt is kristálytisztán lejön abból, amiit Vader-nek mond. Amikor elhangzik, hogy Anakin gyenge volt és meghalt, Ahsoka akkor is csak nyel egyet, majd azt mondja, hogy akkor megbosszulja a halálát. Itt dönti el magában végleg, hogy Anakin menthetetlen, de szerintem kizárt, hogy egy pillanatig is azt gondolná, hogy más van a maszk mögött.

 

 

Nem azért változtat az álláspontján, mert meglátja Anakin arcát, igazából nem is látja akkor még, csak hallja a már másképp torzult hangját. Azért bizonytalanodik el és gyengül el pár pillanatra, mert Vader elég Anakin-ra emlékeztető stílusban megszólítja őt. Hirtelen újra elkezd hinni benne a lány, hogy mégis lehet visszaút, ezért folytatódik úgy a jelenet, ahogy.

 

Ezzel maximálisan egyetértek. Már azóta tudja legbelül ki Vader mikor volt az az űrcsata és megérezték egymást. Vader egyből ráérzett: "A tanítvány él". Ashoka meg egyszerűen nem akarta elhinni hogy mi lett Anakinból ,de legbelül tudta az igazságot.

Eleinte gondoltam én is arra amire Donát hogy Ashoka úgy értelmezte Vader szavait hogy ő ölte meg Anakint, de nem állt össze a kép ezért elvetettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel maximálisan egyetértek. Már azóta tudja legbelül ki Vader mikor volt az az űrcsata és megérezték egymást. Vader egyből ráérzett: "A tanítvány él". Ashoka meg egyszerűen nem akarta elhinni hogy mi lett Anakinból ,de legbelül tudta az igazságot.

Eleinte gondoltam én is arra amire Donát hogy Ashoka úgy értelmezte Vader szavait hogy ő ölte meg Anakint, de nem állt össze a kép ezért elvetettem.

Igen, de az ilyen megrázó igazságoknál az ember hajlamos akár még saját maga elől is titkolni, amit legbelül talán tud, de amíg nem tárul közvetlenül a szeme elé az igazság, addig belekapaszkodik bármi másba, ami adódik. Én ezt érzem itt, Ahsoka minden szalmaszálat megragad, hogy elkerülje a szembenézést a ténnyel, hogy a mesteréből lett ez a szörnyeteg. Amikor viszont hallja/látja a saját fülével/szemével, hogy Anakin = Vader, akkor kénytelen realizálni az igazságot, és egyből előtör belőle az, hogy megpróbálja megmenteni egykori mesterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudni és elhinni két különböző dolog. Én egyetértek Donáttal. Ahsoka tudta, hogy Darth Vader valójában Anakin Skywalker, de amíg nem látott a maszk alá, végső mentsvárként, kétségbeesetten ragaszkodhatott ahhoz, hogy talán mégsem igaz, amiről tudja, hogy az. Az elme és az érzelmek bonyolult dolgok, utóbbi pedig nem követ semmiféle racionalizmust. És ezt a fura kettős érzelmet tulajdonképpen Ahsoka ki is mondja: "I was beginning to believe I knew who you were behind that mask, but it's impossible."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.