Ugrás a kommentre

2x20 - Twilight of the Apprentice


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Tényleg... Barbinek Pétert nem is említettem a felsorolásomban, mint Hondo megszokott magyar hangja... nos ha mindenáron kritizálni akarom a szinkront, akkor Barbinek - Kerekes váltás nagyon nem tetszett, bár alapvetően szeretem Kerekes hangját Hondohoz nagyon nem illett... szerintem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg... Barbinek Pétert nem is említettem a felsorolásomban, mint Hondo megszokott magyar hangja... nos ha mindenáron kritizálni akarom a szinkront, akkor Barbinek - Kerekes váltás nagyon nem tetszett, bár alapvetően szeretem Kerekes hangját Hondohoz nagyon nem illett... szerintem.

Nem vita tárgya, de én azt mondom belefér. Szódával elmenne neki. Inkább a következetlenség, a megszokás megtörése volt fájó.

De a régebben a tcw időszakában durvább dolgok voltak: pl.:Krell egy történetszálon belül is váltott magyarhangot..

Na az ilyenekhez képest nagyon rendben van a Rebels szinkronja!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Azért ez poén. Darth Maul megölte Qui-Gon Jinnt, kis híján háromszor is Obi-Want, felvette a harcot Darth Sidiousszal szemben, megküzdött több más Jedivel, Asajj Ventress-szel és Ahsokával is ki tudott állni. Kanan meg húsz másodperc alatt leverte vakon. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És már csak fele olyan férfi, mint volt. :evil:

De most ő mi, rokkantnyugdíjas? Egyáltalán, rendszerbe van még az adóhatóságnál, mert ugye meghalt, meg a Birodalomnak is ellensége (és nem is kispályás, hiszen a viszonya magával az Uralkodóval van tele feszültséggel), ráadásul egy olyan rend aktív tagja, aminek létezését nem ismerik el. Szóval mi lehet a státusza? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Maul és Kanan esete amúgy csak nekem szúrta a szemem? Szerintem baromi bugyután lett megoldva az a "párbaj". Eleve, most komoly, hogy Ahsoka otthagy egy sérült és vak embert megküzdeni Maul-lal? Persze, tudjuk, hogy mi lett a vége, de ez akkor is nonszensz. Kb. olyan, mintha mondjuk az Ep.1-ben Qui-Gon ragadt volna a "zsilipben", Obi-Wan ugyanúgy leesik a lyukba, a mestere meg inkább ráhagyná a dolgot és elmenne. Aztán nekem elég bazári volt, ahogyan elintézték ezt a dolgot annyival, hogy Kanan ledobja Maul-t, aztán ennyi. Utóbbi menekülőre is fogta, már csak a záróképsorokban látjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Jedi lovagokat már kicsi töki korukban kiképzik vakon küzdésre (ep2), nem volt semmi oka Ahsokának maradni. Pláne, hogy Kanan láthatóan teljesen harcképes volt, szinte utasította Ahsokát, hogy menjen Ezráért. Azt pedig az ep4-ből tudjuk, hogy vakon jobb a Jedinek, hiszen az Erő nem csalja meg úgy, mint a szeme. Úgyhogy semmi nonszensz nincs abban, hogy Ahsoka otthagyta Kanant. Sőt, ez jelzi, mennyire bízott a Jedi lovag képességeiben.

Maul meg miért ne fogta volna menekülőre? Épp csak befutott Darth Vader (láttuk, hogy megérezte), akivel saját bevallása szerint nem tud elbánni, a Jedik ellene fordultak, Ezrához meg esélye sincs visszamászni, mielőtt Vader, Ahsoka és Kanan odaérnek hozzá. Szokás szerint a Sith-módszert követte: menekült. Csak most ez kivételesen jó ötlet is volt tőle, hiszen az alternatíva az, hogy Vader vagy a Jedik megölik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka annyira megbízott Kanan képességeiben, hogy ott merte hagyni. Mint láttuk, neki volt igaza, ráadásul neki fent kellett segítenie Ezrának.

Kanan meg se közelíti Maul erejét, az ő szintje az inkvizítorok. Vakon meg pláne. Láttuk, hogy Maul játszi könnyedséggel kente el az inkvik száját, neki Ahsoka vagy Vader lett volna a méltó ellenfél. Persze sikerült megint a pökhendiségével hülyét csinálni magából, de ezt már megszoktuk. Nyilván így utólag könnyű azt mondani, hogy Ahsoka-nak lett igaza, csak kicsit olyan ez, mint otthagyni az út közepén egy vak embert, aztán ha túléli, akkor igazam lett. :)

 

Szerintem is ez történt. Két lehetősége volt, és megérezte, hogy Ezrának nagyobb szüksége lesz rá.

Igen, ez lehet. Mondjuk érdekes, mert Kanan a kommlinkből tudja meg, hogy érkezik egy TIE, Ahsoka minden bizonnyal megérezte Vader érkezését. Csak akkor jobban lehetett volna szervezni ezt a jelenetet, elég furcsán jött le, hogy Ahsoka kvázi ráuszította Maul-t Kanan-ra, aki utána elküldte Ezra-ért.

 

Mivel a Jedi lovagokat már kicsi töki korukban kiképzik vakon küzdésre (ep2), nem volt semmi oka Ahsokának maradni. Pláne, hogy Kanan láthatóan teljesen harcképes volt, szinte utasította Ahsokát, hogy menjen Ezráért. Azt pedig az ep4-ből tudjuk, hogy vakon jobb a Jedinek, hiszen az Erő nem csalja meg úgy, mint a szeme.

Azért ezt szerintem Te sem gondolod komolyan. Most okítás és képzés ide vagy oda, vakon messze nem lehet úgy párbajozni, mint egészségesen. Ha jobb lenne vakon, akkor miért nem csukják be vagy takarják el mindig a szemüket a harcban? Meg ha már az volt a lényeg, hogy Kanan akkora spíler, hogy vakon is legyőzheti Maul-t, akkor legalább vívtak volna egy rövid, de intenzívebb párbajt. Anno Dooku pl. nagyot játszott az éjnővérekkel, az tényleg úgy nézett ki, hogy ugyan gyengébb az öreg, mint amúgy, de azért keni a témát az Erőlátással is.

 

Maul meg miért ne fogta volna menekülőre? Épp csak befutott Darth Vader (láttuk, hogy megérezte), akivel saját bevallása szerint nem tud elbánni, a Jedik ellene fordultak, Ezrához meg esélye sincs visszamászni, mielőtt Vader, Ahsoka és Kanan odaérnek hozzá.

Mondjuk ez jogos. Nem tudom konkrétan hova esett Maul, de lehet, hogy nem tudta volna elcsípni a Kanan-Ezra duót, amikor Vader el volt foglalva Ahsoka-val. Később meg már csak a vesztébe rohant volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ezt szerintem Te sem gondolod komolyan.

Nem, tényleg nem, valójában mélységesen mélyen egyetértek veled, csak szeretem koptatni az ujjaimat és mást írni, mint amit valójában gondolok... :roll:

De, teljesen és 100%-osan komolyan gondolom. Ha nem hiszed, hát az a te bajod, attól még így van. Mivel a Jediket az Erő vezérli, ami lehetővé teszi, hogy vakon lézernyalábokat védjenek ki, így kijelenteni, hogy nem ugyanolyan harcosok vakon, mint, amikor látnak, ritka nagy merészség. Luke nagyjából néhány órája hallott először az Erőről, amikor tök vakon képes volt három lézernyalábot zsinórban védeni, miközben, amikor látott, ott bénázott. Öt-hét éves gyerekeket láttunk a Jedi Templomban, akik szintén vakon védték játszi könnyedséggel a lézernyalábokat. Ha ezek után azt hiszed, hogy egy Jedi lovag vakon kevesebbet ér, mint amikor lát, akkor nem ugyanazokat a filmeket néztük.

Dooku is remek példa arra, mennyire nem vesz el semmit egy Erőhasználótól (egy Jeditől, mert szerintem ez fontos aspektus: eddig csak Jedi képzésben résztvevőket láttunk így harcolni, egy Sith nem biztos, hogy lemondana a látás javáról) a látás elvesztése. Játszi könnyedséggel bánt el háromszoros túlerővel! (Nekem semmivel sem tűnt gyengébbnek, éppen ellenkezőleg.) Ehhez képest Kanannak csak egy vén, félgép figurával kellett elbánnia, aki valószínűleg évek, ha nem évtizedek óta nem vívott, míg Kanan azért folyamatosan csiszolta harci tudását. Eleve, az ezt megelőző részben is ott volt, milyen komoly edzést folytat Ezrával. Hogy az ő szintje az inkvizítorok lennének, ezen a ponton már vitatnám, de legyen neked is gyereknap, legyen így. Nehéz elképzelni, hogy Maul az elmúlt 15-16 évben gyakorlás híján már nem jelent akkora kihívást? Valljuk meg, a jó Maul már csak feleannyira férfi, mint az ep1-ben, és közel húsz évvel öregebb, mint a TCW-ben. Mivel ennek egy részét tök egyedül töltötte el a Malachoron, nem csoda, ha kissé megkopott a harcstílusa.

Hogy miért nem hunyják le a szemüket a Jedik? Hát nem is tudom, talán mert emberből vannak és azért szeretik a látás adta lehetőségeket? De azért beszédes, hogy például Rey is akkor vált igazán fogékonnyá az Erőre, amikor lehunyta a szemét. És valószínűleg Ben sem véletlen kezdte ezzel az okítást. A szem csak lát. Az Erő ezzel szemben mindenható. Érezhetsz rezdüléseket, gondolatokat, érzelmeket, előre láthatod az ellenfél mozdulatait. Ha rá vagy kényszerülve, hogy ne lásd, hanem érezd ezeket, jobbá válhatsz. Anyám révén rengeteg vak embert ismerek, tudom, hogy az egyéb érzékszerveik mennyire felerősödtek, nem esik nehezemre elképzelni, hogy ehhez az olyan misztikus, mindenható energiamező, mint az Erő mennyi pluszt adhat hozzá. Végtelen pluszt, hiszen már a látókat is emberfeletti képességekkel ruházza fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Jediket az Erő vezérli, ami lehetővé teszi, hogy vakon lézernyalábokat védjenek ki, így kijelenteni, hogy nem ugyanolyan harcosok vakon, mint, amikor látnak, ritka nagy merészség. Luke nagyjából néhány órája hallott először az Erőről, amikor tök vakon képes volt három lézernyalábot zsinórban védeni, miközben, amikor látott, ott bénázott. Öt-hét éves gyerekeket láttunk a Jedi Templomban, akik szintén vakon védték játszi könnyedséggel a lézernyalábokat. Ha ezek után azt hiszed, hogy egy Jedi lovag vakon kevesebbet ér, mint amikor lát, akkor nem ugyanazokat a filmeket néztük.

Mert nyilván egy elég zajosan cikázó kis robot lézernyalábjait hárítani ugyanaz a kávéház, mint egy egykori sith nagyúrral párbajozni.

 

Ehhez képest Kanannak csak egy vén, félgép figurával kellett elbánnia, aki valószínűleg évek, ha nem évtizedek óta nem vívott, míg Kanan azért folyamatosan csiszolta harci tudását. Eleve, az ezt megelőző részben is ott volt, milyen komoly edzést folytat Ezrával. Hogy az ő szintje az inkvizítorok lennének, ezen a ponton már vitatnám, de legyen neked is gyereknap, legyen így. Nehéz elképzelni, hogy Maul az elmúlt 15-16 évben gyakorlás híján már nem jelent akkora kihívást? Valljuk meg, a jó Maul már csak feleannyira férfi, mint az ep1-ben, és közel húsz évvel öregebb, mint a TCW-ben. Mivel ennek egy részét tök egyedül töltötte el a Malachoron, nem csoda, ha kissé megkopott a harcstílusa.

Tisztában vagyok Maul korával, szem előtt is tartottam, de láttuk harcolni. Elbíbelődött az inkvikkel, túlerővel szemben is lazán állta a sarat, de a legbeszédesebb az volt, ahogyan a nővért sírba tette. Nyilván megkoptak a harci képességei, de Kanan szerintem még így is baromi messze áll a szintjétől.

 

Hogy miért nem hunyják le a szemüket a Jedik? Hát nem is tudom, talán mert emberből vannak és azért szeretik a látás adta lehetőségeket?

Ja értem, tehát jobban lehet harcolni vakon, segíti az Erőben való elmélyülést, de a jedik maguktól soha nem tesznek így a párbajokban, csak mert inkább a hétköznapi látást akarják élvezni.

 

De azért beszédes, hogy például Rey is akkor vált igazán fogékonnyá az Erőre, amikor lehunyta a szemét.

Az is beszédes, hogy aztán mégis kinyitotta a szemét és úgy harcolt tovább.

 

És valószínűleg Ben sem véletlen kezdte ezzel az okítást. A szem csak lát. Az Erő ezzel szemben mindenható. Érezhetsz rezdüléseket, gondolatokat, érzelmeket, előre láthatod az ellenfél mozdulatait. Ha rá vagy kényszerülve, hogy ne lásd, hanem érezd ezeket, jobbá válhatsz.

Lehet ezt csűrni, csavarni, de ha így lenne, akkor élnének ezzel a lehetőséggel. Ha nem is mindenki, de legalább páran. Soha egyetlen párbajban nem csukta be a szemét huzamosabb ideig senki, hogy így harcolhasson. Legalább pár másodpercig átadta volna magát így (tehát aktív harc közben, nem mint pl. Rey) az Erőnek, ezzel megfordítva egy párbaj menetét, de semmi. Ha zavaró lehunyni a szemet, akkor Vader vagy Kylo maszkja lehetett volna olyan, ami "teljesen zárható" és akkor küzdhettek volna úgy. Arra is nagy tételben mernék fogadni, hogy Kanan vagy nem vakon fog visszatérni, vagy ha igen, akkor nem fog annyit harcolni, mint eddig.

Szóval biztos nagyon jó gyakorlat vakon kardozni, rengeteget segíthet az Erővel való mélyebb kapcsolat kialakításában, de élesben így harcolni nem éri meg. Olyasmi lehet ez, mint amikor sportolók extra nehezítéssel edzenek, ettől még nem lenne könnyebb versenyen is mondjuk 30 kiló plusszal a vállukon guggolni vagy egy gumikötéllel kikötve sprintelni. Most az más kérdés, hogy ha úgy hozza a sors, hogy valaki rákényszerül a vak harcra, akkor úgy is teljesíthet jól, de az már kényszerpálya. De mondom, ha már erre akarták volna kihegyezni a dolgot, akkor legalább lett volna kicsit látványosabb Kanan diadala.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan szerintem még így is baromi messze áll a szintjétől.

De hát ez nem igaz, épp az ellenkezőjét láttuk. Megint elkezdesz egy magad által kitalált alternatív síkon gondolkodni. Ezzel nincs gond, viszont amikor a tényekkel szembe megy az elég aggasztó...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát ez nem igaz, épp az ellenkezőjét láttuk. Megint elkezdesz egy magad által kitalált alternatív síkon gondolkodni. Ezzel nincs gond, viszont amikor a tényekkel szembe megy az elég aggasztó...

Az ellenkezőjét? Kanan és Maul nem is párbajoztak normálisan, 10 másodpercet nem küzdöttek egymással. Az elbizakodott Maul látványosan nem vette komolyan Kanan-t, így egy ügyes húzással kicsesztek vele, zuhant egyet. Ez bizonyítaná, hogy Kanan már legalább egy szinten van vele? Sőt, ha az ellenkezőjét láttuk, akkor szerinted Kanan már messze jobb is nála. Ezt abból a nyúlfarknyi jelenetből le lehet szűrni? Történtek már ennél cifrább dolgok is párbajokban, amik alapján mégse lehetett reálisan megítélni az erőviszonyokat.

 

De ha már Kanan, tőle még nem láttam olyat, hogy lazán felemelje az Erővel az ellenfelét, majd másodpercekig harcképtelenné tegye. Maul elég könnyedén elkardozgatott az inkvizítorokkal, Kanan-ék meg leginkább szenvedtek ellenük. Azt nem mondom, hogy egy komolyabb Kanan-Maul párbajt biztos utóbbi nyerne, hiszen ez nem ilyen egyszerű, ahogyan korábban pl. Obi és Vader esetében is láttuk. Ugyanakkor az eddigi teljesítményeik alapján elég egyértelműnek tűnik, hogy ki milyen szinten mozoghat. Persze ezek nem számítanak tényeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha már Kanan, tőle még nem láttam olyat, hogy lazán felemelje az Erővel az ellenfelét, majd másodpercekig harcképtelenné tegye.

Kezdjük azzal, hogy ez nem igaz, mert láttad Kanant ilyet csinálni. Rise of the Old Masters, nem csak megfogja a Főinkvizítor lecsapni készülő kardját, de utána a mennyezethez is tapasztja, és ott is tartja a tehetetlen Sith-csökevényt, amíg Ezra biztonságos távolból nem ér tőle. És azóta sokat fejlődött. ;)

De nem éppen segít egy érdemi vitát, hogy elvárod, hogy egy Jedi ugyanolyan aljas trükköket használjon, mint egy Sith... Mert Maul Kanannal ellentétben nem lefogta, hanem fojtogatni kezdte a Hetedik Nővért, ilyet egy Jedi sosem csinál.

Amúgy meg, ez megint az "ez legyőzte azt, akkor biztos jobb amaznál" felállás, ami mindig is baromság volt. Ennek tükrében Obi-Wannak sohasem szabadott volna legyőznie Anakint, hiszen az meg tudta ölni Dookut, aki kétszer is legyőzte Obi-Want. Most azért, mert Kanan nem vágta egy másodperc alatt le mindhárom inkvizítort, miközben Erővillámokat szórt és Darth Mault fojtogatta, nem jelenti azt, hogy nem tud fölé kerekedni az eszét, az ügyességét és az Erőt használva.

 

Mert nyilván egy elég zajosan cikázó kis robot lézernyalábjait hárítani ugyanaz a kávéház, mint egy egykori sith nagyúrral párbajozni.

Ja, bocs, elfelejtettem, hogy te simán képes vagy erre halandó emberként is... Hogy külön kiemelt jelenete van annak, hogy Kanan még a lépését is hallja Maulnak, akinek nem mellesleg, zizegő mechanikus lába és zizegő fénykardja van? Hupsz... Sebaj, feledkezzünk meg erről, még mielőtt kikezdi a kikezdhetetlen érvelést. Persze egy lézernyalábot könnyű kivédeni, minden ember képes rá a Star Wars világában, ez nem is csoda egy Jedi vagy Sith esetében, nem is értem, mit vagánykodnak vele annyit. :roll:

 

Tisztában vagyok Maul korával, szem előtt is tartottam, de láttuk harcolni. Elbíbelődött az inkvikkel, túlerővel szemben is lazán állta a sarat, de a legbeszédesebb az volt, ahogyan a nővért sírba tette. Nyilván megkoptak a harci képességei, de Kanan szerintem még így is baromi messze áll a szintjétől.

Láthatóan nem! Az epizódban láttuk, hogy simán leveri, mint vak a poharat. Ez vitathatatlan, ott van fehéren-feketén az epizódban. Kihasználta annak előnyét, hogy a szeme már nem csalta meg, és, hogy Maul baromira elbizakodottá vált, és jól elmélyült az Erőben, és aztán kilépett előle, Maul meg az egyensúlyát vesztve jól leesett. Tényleg nem volt igazi párbaj, csak kihasználta a lehetőségeit, Maul meg idióta volt. Jó Sith szokás. Nem ez az első ilyen esete, az egyik fele rá is ment egy hasonló elbizakodására.

 

Ja értem, tehát jobban lehet harcolni vakon, segíti az Erőben való elmélyülést, de a jedik maguktól soha nem tesznek így a párbajokban, csak mert inkább a hétköznapi látást akarják élvezni.

Ennek fuss neki még egyszer, mert láthatóan elsőre nem értetted meg, mire gondoltam...

 

Az is beszédes, hogy aztán mégis kinyitotta a szemét és úgy harcolt tovább.

Mert megtehette, ugyanis van két szép szeme. Kanannak valószínűleg már csak két kiégett szemgödre van.

 

Arra is nagy tételben mernék fogadni, hogy Kanan vagy nem vakon fog visszatérni, vagy ha igen, akkor nem fog annyit harcolni, mint eddig.

Ezt a fogadást már most elvesztetted, csak nézd meg a trailert. De mint írtam, nem érted meg, mi a különbség a között, hogy rá vagy kényszerítve valamire, vagy ha nem. Ember, élőlény, naná, hogy ha láthat, használja a szemét. Már csak ösztönösen is. De nem véletlen tanulnak meg vakon harcolni (ami amúgy nem egy keleti harcművészeti ágban is benne van, a küzdő felek mégsem csukott szemmel harcolnak). Azért, hogy a szemük nélkül se szenvedjenek hiányt. Sőt, mivel itt egy misztikus, mindenható energiamező is közbelép, még jobbak is lehetnek - de mint mindig, a misztikus résszel ezúttal is láthatóan problémád van.

 

Az ellenkezőjét? Kanan és Maul nem is párbajoztak normálisan, 10 másodpercet nem küzdöttek egymással. Az elbizakodott Maul látványosan nem vette komolyan Kanan-t, így egy ügyes húzással kicsesztek vele, zuhant egyet. Ez bizonyítaná, hogy Kanan már legalább egy szinten van vele? Sőt, ha az ellenkezőjét láttuk, akkor szerinted Kanan már messze jobb is nála. Ezt abból a nyúlfarknyi jelenetből le lehet szűrni? Történtek már ennél cifrább dolgok is párbajokban, amik alapján mégse lehetett reálisan megítélni az erőviszonyokat.

Most meg már önmagadnak mondasz ellen. Most akkor gáz a jelenet, amiért Kanan leverte párbajban Mault, vagy nincs semmi baj, mert Kanan csak kihasznált egy lehetőséget. Vagy az is gáz, hogy Kanan kihasználta azt a lehetőséget?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt pb-vel értek egyet. Az hogy vakon kell kivédeni a gyakorló gömbből a sugarakat nagyszerű gyakorlat arra, hogy felnyissa a padawanok szemét, hogy hogyan kell az Erőre támaszkodniuk. Azonban ehhez később nem kell becsukniuk a szemüket, hanem bármikor támaszkodhatnak az Erőre, mint ahogy valószínűleg Kanan is tette minden alkalommal amikor párbajozott. De az hogy Kanan elvesztett a 6 (amiből 4-et minden párbaj során alkalmaz) érzékszerve közül egyet, biztos hogy nem segítette abban, hogy jobban vívjon. És az szép és jó, hogy meghallotta, amint Maul lépked felé, és lett egy jó sejtése a pozíciójáról, de mennyivel könnyebb dolga van, ha látja is az ellenfelet és nem csak tippelgeti, hogy hol van? És olyan régóta akkor még nem volt vak, hogy a többi érzéke kiélesedjen

 

Abban viszont van valami, hogy Maul nagyon nagyképűen akarta legyőzni, holott Kanan nem veszített annyit a "látásából", mint azt az ellenfele gondolta, így Kanan meg tudta lepni, és ez billentette végül felé a mérleget

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem tippelgette, hanem "látta", hiszen ott az Erő, amivel ugyanúgy lát, sőt, jobban, mint a két szép kisült szemével. Egy Jedi lovagról van szó, nem egy kis parasztról, aki kapanyéllel próbál meg hadonászni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdjük azzal, hogy ez nem igaz, mert láttad Kanant ilyet csinálni. Rise of the Old Masters, nem csak megfogja a Főinkvizítor lecsapni készülő kardját, de utána a mennyezethez is tapasztja, és ott is tartja a tehetetlen Sith-csökevényt, amíg Ezra biztonságos távolból nem ér tőle.

Nekem az egy kicsit más szitunak tűnt. Elismerem, hogy sok szubjektív tényező van ezen dolgok megítélésében, egyszerűen nem értünk egyet. Nekem az eddigi teljesítményük alapján Maul egy egyértelműen jobb harcosnak és Erőhasználónak tűnik, ezen epizód alapján pedig nem láttam ennek cáfolatát. Ti másképp látjátok, ennyi. Csak nem kéne úgy beállítani, mintha az egy tény lenne, hogy Kanan jobb, mert ez ebből a pár pillanatból messze nem bizonyítható. ;)

 

Amúgy meg, ez megint az "ez legyőzte azt, akkor biztos jobb amaznál" felállás, ami mindig is baromság volt.

Pont hogy nem. Ahogy írtam is, ennél bonyolultabb megítélni az erőviszonyokat, egyszerűen én a két figura előéletéből és aktuális teljesítményéből, mozgásából úgy láttam, hogy Maul magasabb szinten van. Aztán lehet, hogy nincs így, de ezt ugyanolyan merész arra alapozni, hogy egyszer megfirkálta őt Kanan.

 

Ja, bocs, elfelejtettem, hogy te simán képes vagy erre halandó emberként is... Hogy külön kiemelt jelenete van annak, hogy Kanan még a lépését is hallja Maulnak, akinek nem mellesleg, zizegő mechanikus lába és zizegő fénykardja van? Hupsz... Sebaj, feledkezzünk meg erről, még mielőtt kikezdi a kikezdhetetlen érvelést. Persze egy lézernyalábot könnyű kivédeni, minden ember képes rá a Star Wars világában, ez nem is csoda egy Jedi vagy Sith esetében, nem is értem, mit vagánykodnak vele annyit. :roll:

Hogy jönnek ide a halandó emberek vagy a SW nem Erőérzékeny lényei? Ennek köze sincs ahhoz, amit írtam. Csak annyit mondok, hogy egy apró gömböccel harcolni és hárítani a lézereit merőben más, mint egy elég magas szinten álló Erőérzékennyel párbajozni. Az egyik egy edzésmódszer, egy alapgyakorlat (a jedik szintjén), a másik meg egy olyan éles szitu, ami még a legjobbaknak is komoly kihívás.

Amúgy pont azért kezdik ezzel a fiatalok vagy kezdők oktatását a jedik, mert ez egy olyan gyakorlat, ami az Erővel való alapvető kapcsolatot segít kialakítani. A "vakság" lényege nem az, hogy úgy jobban lehet teljesíteni, hanem az, hogy egy amatőr csak akkor fogja használni az Erőt és más érzékeit, hiszen amúgy túlságosan azzal foglalkozik, amit a szemével lát. Egy profibb figurának ez már semmit nem segít, hiszen ő már eleve képes használni az Erőt és más érzékeire is alapozni. Szóval ez pont a képzetleneknek segít az útjuk elején, de attól egy éles párbajban senki nem fog jobban teljesíteni, hogy nem lát a szemével.

 

Láthatóan nem! Az epizódban láttuk, hogy simán leveri, mint vak a poharat. Ez vitathatatlan, ott van fehéren-feketén az epizódban.

Nagyon nem ez történt. Kanan húzott egy jót, amivel megszívatta Maul-t, de egyáltalán nem verte le, mint vak a poharat, nem győzte le és nem bizonyította azt, hogy jobb. Ez egy olyan lépés volt, mint amikor pl. Maul lelökte Obi-t vagy Qui-Gon pofonvágta Maul-t. Sok más párbajban volt jó pár ilyen momentum, amikor az egyik fél épp megfirkálta a másikat. Ettől még nem dőlt el semmi és nem is lehet levonni ennyire éles konzekvenciát. Pillanatnyilag hol ez, hol az kerül jobb helyzetbe egy párbajban, ennyi.

 

Ezt a fogadást már most elvesztetted, csak nézd meg a trailert.

Értem, szóval a trailer-ből kiderül, hogy Kanan vak marad és legalább annyit fog harcolni, mint eddig.

 

De mint írtam, nem érted meg, mi a különbség a között, hogy rá vagy kényszerítve valamire, vagy ha nem. Ember, élőlény, naná, hogy ha láthat, használja a szemét. Már csak ösztönösen is. De nem véletlen tanulnak meg vakon harcolni (ami amúgy nem egy keleti harcművészeti ágban is benne van, a küzdő felek mégsem csukott szemmel harcolnak). Azért, hogy a szemük nélkül se szenvedjenek hiányt. Sőt, mivel itt egy misztikus, mindenható energiamező is közbelép, még jobbak is lehetnek - de mint mindig, a misztikus résszel ezúttal is láthatóan problémád van.

De ennek így semmi értelme. Egy-egy párbajon az adott illető élete múlik, sokszor meg sokkal magasztosabb és fontosabb dolgok húzódnak meg a háttérben. Ha csukott szemmel hatékonyabban lehetne vívni, akkor ezt tennék, az nem kifogás, hogy ember, akkor nyilván használja a szemét. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ugyan csukott szemmel vagy bedugott füllel gyorsabban lehet úszni/futni, de egy élsportoló nyilván nem fogja ezt tenni, mert nem természetes. Dehogynem, ha nagy a tét, akkor bizony ennyit minimum áldoz a sikerért. Pláne egy jedi, aki kisgyerek kora óta annak lett nevelve. Nincs bajom a misztikus résszel, nem az a tök logikátlan, hogy vakon jobban lehet harcolni, hanem az, hogy mégis csak az tesz így, aki rá van kényszerítve.

 

Most meg már önmagadnak mondasz ellen. Most akkor gáz a jelenet, amiért Kanan leverte párbajban Mault, vagy nincs semmi baj, mert Kanan csak kihasznált egy lehetőséget. Vagy az is gáz, hogy Kanan kihasználta azt a lehetőséget?

Félreértesz. Nekem nem működik jól a jelenetsor, mert szerintem nincs túl jól megkomponálva. Kanan kiégett szemekkel feltápászkodik, Ahsoka meg simán ráküldi Maul-t, eztán Kanan elküldi Ezra-ért. Bármennyire is bízzak a másikban, nekem elég szokatlan, hogy egy sebesült bajtársamat otthagyjam egy igencsak erős ellenféllel szemben egyedül. Elismerem, hogy Ezra és a holokron is fontosabb Kanan-nál, még ha meg is halt volna a jedi, akkor is jobban megérte a másik kettőt menteni, csak kommunikálhatták volna ezt jobban.

Utána Maul elbizakodottan és lefitymálóan arcoskodik, de azért tök óvatosan áll az egészhez. Ha annyira magabiztos és óvatlan, akkor furcsa a viselkedése. Aztán Kanan egy ügyes húzással átveri Maul-t, aki leesik, nekem ez kissé bazárinak tűnt. Persze ez egyéni ízlés kérdése. És itt kanyarodnék vissza ahhoz, hogy mennyire lehet jobban harcolni szem nélkül. Ha a készítők azt akarták volna érzékeltetni, hogy Kanan-nak segített a vakság, akkor szerintem másképp oldották volna meg a dolgokat. Erre hoztam példának Dooku-t, ahol az ugyan eszembe se jutott, hogy így jobb harcos lenne, de azt elhittem, hogy nem hátráltatja annyira. Nem úgy szegény Kanan esetében, aki elég elesettnek tűnt, majd később is mindenhova támogatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Elkészült a full guide, ezzel az egész évad végére pont került (ebből a szempontból). Egyébként nagyon sok érdekes részlet megtudható az érdekességekből. :hmm:

 

Ami nekem elsőre eszembe jut az a pokolba hullás már a rész elején. Nem tudom miért volt ez már anno egyértelmű számomra. :) Pedig Filoni -ék szép képekkel dolgoztak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem hiszem el, hogy eddig nem vettem észre, milyen zseniális kontrasztot ad Ahsoka konfrontációja (nem maga a párbaj, hanem a körítés) Vader-rel, Vader és Luke mindkét konfrontációjának:

 

Bespin:

Ahsoka úgy kezdte a harcot, hogy mélyen legbelül tudta, kicsoda Vader, de tagadta, nem fogadta el, amíg a saját szemével nem látta/fülével nem hallotta Anakin-t, amikor viszont teljes nyugalommal és beletörődéssel reagált. Luke úgy kezdte a harcot, hogy leghalványabb sejtelme sem volt a titokról, és amikor kiderült üvöltve tiltakozott, de végül percek alatt elfogadta minden bizonyíték nélkül.

 

Halálcsillag:

Ahsoka a harc elején kijelenti azt a szándékát, hogy Anakin-t megbosszulandó meg fogja öli Vader-t, és megteheti, hiszen ő nem Jedi, majd aktiválja a fénykardjait. Luke a harc végén kijelenti, hogy nem fogja megölni Vader-t, kikapcsolja és eldobja a fénykardját, majd kijelenti, hogy ő bizony Jedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkészült a full guide, ezzel az egész évad végére pont került (ebből a szempontból). Egyébként nagyon sok érdekes részlet megtudható az érdekességekből. :hmm:

 

Ami nekem elsőre eszembe jut az a pokolba hullás már a rész elején. Nem tudom miért volt ez már anno egyértelmű számomra. :) Pedig Filoni -ék szép képekkel dolgoztak.

Nagyon köszönöm az egész évados guide-melót Ody!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.