Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha figyelmesen hallgatjátok, akkor a Whill téma első 15 másodpercének felépítése és hangzásvilága Giacchino egy korábbi munkájára hasonlít leginkább, amit a Lostnál alkotott. 1:10 és 1:20 közötti rész az:

 

http://www.youtube.com/watch?v=YQ20TL7Jkg0

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2. kedvenc :love: Azok a hegedűk az elején... :) és a 1:20 környékén a tempóváltás, majd 2:11-nél a visszaváltás... egyébként hihetetlen, hogy a zeneszerzők mennyire ráteszik a kezük nyomát arra, amit alkotnak. Ha megmutatná nekem valaki látatlanba ezt a zenét, a közepe alapján egyértelműen tudnám, hogy Giacchino, mert a Lost hangzásvilágához helyenként nagyon közel áll. Mindezt úgy, hogy közben teljesen belesimul az SW-be is. :o

 

http://www.youtube.com/watch?v=w42CTq5QZtI

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ismerem a Lost-ot, de biztos így van!

A "kezük nyomában" meg egyetértek. Olyan ez mint a festészet, szobrászat. Rájuk lehet ismerni.

A Titanicban nagyon Aliens-es a vaspüfföléses izgalomfokozás. (Horner)

Minority Report-Potter kviddics-Jango's Escape (Williams)

Hans Zimmer keze nyoma is mindig megismerhető. Bár amikor a Batman Begins-ben ketten nyomták Newton Howard-dal, az elég egyedi lett. És az Interstellar is különleges tőle.

De a Karib kalózok témái sok egyéb műben elbújtak azóta.

Howard shore Óriásit alkotott a LOTR-rel, de tőle meg nem tudok mást.. :hmm:

 

Giacchino jelen albumát még nem rágtam át töviről hegyire de Ő is hű önmagához, pl.: Jurassic World-ös hangulatfokozás is van, ha újra meghallom beírom, hogy hol.

 

De jó munkát végzett! Egyre inkább úgy tűnik!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kövezzetek meg, de most hogy így napok óta a tanuláshoz hallgatom a film zenéit, nekem sokkal jobban bejön, mint tavaly az TFA soundtrackje. Ott is vannak jó számok (March of the Resistance, Jedi Steps, The Attack on the Jakku Village), viszont a nagyrésze olyan meh... Itt viszont a Hope, Trust Goes Both Ways, Jyn Erso & Hope Suite, Your Father Would Be Proud és a Guardians of the Whills Suite mind remek darabok, és a többi is viszonylag jobb mint a TFA "töltelékszámai"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kövezzetek meg, de most hogy így napok óta a tanuláshoz hallgatom a film zenéit, nekem sokkal jobban bejön, mint tavaly az TFA soundtrackje. Ott is vannak jó számok (March of the Resistance, Jedi Steps, The Attack on the Jakku Village), viszont a nagyrésze olyan meh... Itt viszont a Hope, Trust Goes Both Ways, Jyn Erso & Hope Suite, Your Father Would Be Proud és a Guardians of the Whills Suite mind remek darabok, és a többi is viszonylag jobb mint a TFA "töltelékszámai"

Jó az album, hiába! ;) A kő a kezemben marad. :peace:

Az Imperial Suite is kiváló!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is csak ezt hallgatom! Nagyon sokat hozzátesz a filmhez a benned élő zene, amikor nézed. :) Nálam most a Guardians of the Whills Suite a kedvenc, ez szólt Saw csapatának feltűnésekor is. NAgyon jó!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kiírtam a kicsiba egy cd-t. Ott is ez ment velem mától. De nem figyeltem oda, mikor bedobta a trackeket a program, automatikusan valamiért a "Guardians of the Whills Suite" lett az első szám... :facepalm:

Úgyhogy egy léptetéssel kell kezdeni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A muvi első megnézése előtt direkt nem hallgattam meg az albumot mert a film közben akartam először hallani belőle valamit és akkor nem igazán jött be. Azóta kétszer is meghallgattam és most már sokkal jobban fekszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A muvi első megnézése előtt direkt nem hallgattam meg az albumot mert a film közben akartam először hallani belőle valamit és akkor nem igazán jött be. Azóta kétszer is meghallgattam és most már sokkal jobban fekszik.

A tavalyival ellentétben én is a filmben hallottam először. Jobb ez így..

Ott a Snoke téma is megvett kilóra, pedig csak két jelenete van, az is hologrammon..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jut eszembe; ma megjött a zene! Megküldtem 2x a házimozi rendszerrel.

Nagyon jól szól.

A lemez szitázása minimalista, de szép, a tok eleje ismert, a hátulja Vader a gőzben.

A belseje a legrégebbi promó kép a szereplőkkel. A füzetke HCs-s és lázadók az asztal körül.

Szóval szép és jó, és jól mutat a Saga BD és az ep7 BD melett. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt még nem írta senki, de nekem igencsak hiányzott az albumról a vége főcím. Pedig az szerepel a filmben... :para:

Jogos, az eddigi albumok mindig tartalmazták a vége főcímet mely kibővült a 2-3 "fő" témávalm mely leginkább az aktuális filmre jellemző.

Valóban hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sokszor hallgattam meg a teljes filmzenét. Hát mint is mondhatnék? Egy hónap alatt hozta össze a fickó és ehhez képest valami fantaaztikusat alkotott. A Guardians of the whills suite az abszolút kedvenc. El sem tudom képzelni, hogy mit alkotott volna a zeneszerző, ha fél éve lett volna rá! Jár a pacsi érte. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi is éppen ezt beszéltük pénteken Zoliékkal. Nagyon jó lett. Kicsit másabb néhol, de hamisítatlan SW! Esetleg ha Williams papa feladja akkor el tudnám képzelni MG -t a zeneszerzői székben. :)

 

 

Simán! :rock:

 

Azt észrevetted, hogy ugyanaz a monogrammja, mint annak a figurának, akit nagyon szeretünk még a zenei világból? :oops:

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem lettem volna Giacchino helyében itt. Egyrészt SW zenét szerezni, Williams után második emberként a földön, ha csak a nagy filmeket nézzük, hatalmas megtiszteltetés, de legalább akkora feladat is. Giacchino nem hasalt el ezen a vizsgán, de tény, hogy nem alkotott kimagasló soundtracket. Talán az idő, talán Williams zsenialitása hiányzott ehhez. Az igencsak idős JW sem erőltette már meg magát nagyon tavaly az Episode VII kapcsán, de kisujjból is kirázott egy olyan soundtracket, amit azóta is napi szinten hallgatok, mert olyan hangulatot épített a VII. rész köré, amilyet csak a legnagyobb zeneszerzők képesek. Az biztos, hogy az Episode I OST sokkal mélyebb zenei világot húzott fel az I. trilógia kezdetén, az Ep IV OST pedig megteremtett egy teljesen új zenei világot, amiben ikonikus dallamok törtek fel nem is egyszer anno, addig a 3. trilógia első részének OST-je "csak" annyit tud felmutatni, hogy hangulatot teremtett és messze menőkig SW kompatibilis lett, miközben bemutatott néhány új kiváló témát. Mint a mellékelt ábra mutatja ez a tett, ami bármelyik más filmben csillagos ötöst érdemelne, az SW-ben idézőjeles "csak" szóval illetendő, ami egyetlen dologból fakad: Williamsnél iszonyatosan magasan van a léc, akárcsak az SW-nél.

 

És ez a léc most is magasan volt, csak ezúttal Giacchino előtt. Ha tételesen listáznám, azt mondanám:

a) SW kompatibilitás: jeles

b) hangulatteremtés: közepes

c) ikonikus dallamok: közepes

 

Kíváncsi lennék most a mi a véleményed. :D Fenomenális, a Rouge One védjegye. Egyedi filmnek egyedi zene dukál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi lennék most a mi a véleményed. :D Fenomenális, a Rouge One védjegye. Egyedi filmnek egyedi zene dukál.

Mindenképpen sokat javult. Valahogy az elejét nem érzem olyan erősnek a soundtracknek, de a végére nagyon feljön! Krennic témája nagyon jó lett, illetve a "Rebellion was built on hope" számtól elkezdve szinte végig kiváló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 10 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.