Ugrás a kommentre

A Ren lovagjai


Ajánlott hozzászólás

Szerintem érdemes nyitni nekik egy topikot és nem csak azért mert most tudatosult bennem, hogy mekkora jelentőséggel bírnak, hanem ezt leszámítva is jó agyalni rajtuk.

 

Szerintem kijelenthető, hogy ezek az sötét oldali Erőhasználók egy olyan új kasztot képviselnek, akik tisztában vannak a sith -ek hibáival így ezeket próbálják orvosolni már a képzés során. Szemük nem sárga, ami számomra azt jelenti, hogy kevésbé spirituális szektáról lehet szó. Szerintem a film egyik legizgalmasabb szegmense ez a rend. Remélem a jövőben kivesézik őket: min alapul a filozófiájuk, a képzés alatt mit tartanak homloktérben, mi a céljuk, stb...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne jobb úgy a topic címe, hogy a Ren Lovagjai? Már csak azért, mert ez a hivatalos nevük, eddig sehol sem használták a Ren Rend (Ren Order) megnevezést.

És éppen ezért, számomra az a furcsa, hogy ők az első Sötét Oldalon álló frakció, akik ennek ellenére lovagoknak tartják magukat. A Sith Lord inkább uralkodói rang, míg a Ren lovag mintha nemesi harcost tükrözne (lásd Jedi lovag). Vagy a fekete lovag allegóriája a Star Warsban. De sajnos nagyon keveset tudni róluk, kár, hogy a film ezt nem bontotta ki. Remélhetőleg, az ep8-ban sokkal nagyobb szerepet kapnak, már csak azért is, mert úgy tűnik, most fordult a kocka: Jediből van egy mester és egy tanítvány, míg Renből több is akad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak örülök, hogy nem hozták vissza a sith -eket. Ez valami teljesen új lesz. Ők elbuktak, akár csak a Jedik anno. Érdekes lesz jobban elmélyedni ebben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ren lovagjai mind Erőhasználók? Fénykardot nem láttam egyiknél sem azalatt a kis idő alatt, amíg láthatóak voltak, de érdekelne, hogy az Erőt használják-e mindannyian, vagy csak Kylo. Mondjuk ha Ren lovagjai közt vannak esetleg a volt tanítványok közül is, akkor egyértelmű - bár ez nem derült ki szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon miért pont most lett ez a topic? ;) Szívesen! :P

Viccet félretéve nagyon is szükség van rá. Nagy kérdőjele ez is az ep7-nek.

Vajon Kylo csatlósai Ren lovagok-e a látomásban?

Kell-e, hogy egy Ren lovag fénykardforgató legyen, vagy ez csak Kylo nagypapi-hagyatéka?

Remélem Snoke képzésébe is betekintést enged majd a 8. rész. Remekül tisztázni lehetne akár egyetlen jelenettel is a Renek múltját és jelenét!

 

(off: Csak szinkronban hangzik el a "Sith-lovag" az epI-ben? Mert tudom, hogy angolban nem, de és később sem?)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ren lovagjai mind Erőhasználók? Fénykardot nem láttam egyiknél sem azalatt a kis idő alatt, amíg láthatóak voltak, de érdekelne, hogy az Erőt használják-e mindannyian, vagy csak Kylo. Mondjuk ha Ren lovagjai közt vannak esetleg a volt tanítványok közül is, akkor egyértelmű - bár ez nem derült ki szerintem.

Attól, hogy nincs fénykardjuk, még lehetnek Erőhasználók. A fénykard és az Erőhasználat még mindig nem jár kéz a kézben. És mivel el tudták kenni a Jedik száját, szerintem elég biztos, hogy Erőhasználók. Sokkal több a látomásban a hulla, mint a Renek száma, márpedig egy Jedi, még egy padawan is igen kemény dió olyasvalakinek, akivel nincs ott az Erő. Kivéve, ha a Jedi ritka béna, mint Koleman Trebor. :)

 

Úgy értem az EPVII -ben hol voltak? Miért csak Snoke és Kylo van említve?

Snoke szerintem nem Ren. Nem nevezik Snoke Rennek, Kylo a Renek Mestere - ami vezéregér titulusnak tűnik, pláne, hogy Snoke mindegyik fölé emeli szavaival -, és Snoke mintha az egész bagázs felett áll.

Az ep7-ben meg nyilván valamelyik másik helyen. Elég nagy a Galaxis, hogy ne kelljen ugyanott tömörülniük. :) Lehettek a Köztársaságban, a Külső Peremvidéken, a Nyugati Nyúlványon, a Hutt Űrben, a Belső Magban, az Ismeretlen Régióban, akárhol. Biztos nekik is megvan a maguk feladata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te is nyithattál volna nekik topikot (vagy bárki más), nincs megtiltva. :P;)

 

Jó lenne egy párhuzamos tanítás. Luke-Rey, Snoke-Kylo.

Belefáradtam Főnök! Csak néhányszor próbálkoztam, de voltak esetek, mikor már volt olyan, vagy olyan ahová belefért volna.

Rátok hagyom! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy nincs fénykardjuk, még lehetnek Erőhasználók. A fénykard és az Erőhasználat még mindig nem jár kéz a kézben. És mivel el tudták kenni a Jedik száját, szerintem elég biztos, hogy Erőhasználók. Sokkal több a látomásban a hulla, mint a Renek száma, márpedig egy Jedi, még egy padawan is igen kemény dió olyasvalakinek, akivel nincs ott az Erő. Kivéve, ha a Jedi ritka béna, mint Koleman Trebor. :)

 

 

Snoke szerintem nem Ren. Nem nevezik Snoke Rennek, Kylo a Renek Mestere - ami vezéregér titulusnak tűnik, pláne, hogy Snoke mindegyik fölé emeli szavaival -, és Snoke mintha az egész bagázs felett áll.

Az ep7-ben meg nyilván valamelyik másik helyen. Elég nagy a Galaxis, hogy ne kelljen ugyanott tömörülniük. :) Lehettek a Köztársaságban, a Külső Peremvidéken, a Nyugati Nyúlványon, a Hutt Űrben, a Belső Magban, az Ismeretlen Régióban, akárhol. Biztos nekik is megvan a maguk feladata.

Így van, én is pontosan így gondolom, azért kérdeztem. :D A fénykard adott esetben egy látható tárgy, de a fizimiskájukról nem tudtam eldönteni, hogy Erőhasználók-e vagy sem. :D De az érved jó, és logikus!

 

(Bár a TCW trandoshi arcjában azért eléggé sakkban tudták tartani a gyíkok szerencsétlen fegyvertelen padawanokat.)

 

Snoke szerintem sem Ren. El is tudom képzelni, hogy neki sincs fénykardja, ő szerintem egy teljesen más kategória, nem illik bele az eddigi sablonok egyikébe sem.

 

És ez csak egy ötlet, de lehet, hogy Ren lovagjai az Ep7 során épp Lukeot keresik Galaxisszerte, és azután fog újra összeállni a "társaság", miután Luke előkerül, így már nem kell keresni. De ez csak egy tipp, semmi külön utalás nem volt erre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A filmből számomra is egyértelműen úgy tűnt, hogy Snoke nem Ren. Azért különös a szitu, mert van az Első Rend, van a Ren Lovagrend, ill. ott van Snoke. Látszólag Snoke teljesen különálló entitás, de a Ren-ek vezére, Kylo, ill. az Első Rend tábornoka, Hux is őt szolgálja. Benne van tehát a pakliban, hogy itt egy összetettebb és változatosabb rendszer van a negatív oldalon, mint korábban bármikor. A Ren-ekről nem tudunk szinte semmit, tevékenyen részt vettek a Jedi Rend kiirtásában, Kylo a vezérük, de a filmben nem tűnnek fel. Az egy egész tetszetős elmélet, hogy Luke-ot, ill. az ő nyomait keresgélik szerte a galaxisban. De az is lehet, hogy valami egészen más rosszban törik a fejüket valahol, szervezkednek a háttérben. Én is nagyon remélem, hogy a 8-ban már többen fel fognak tűnni közülük és kiderül kik is ők valójában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváncsiságból átlapoztam a látványtervekkel foglalkozó könyvet, de azon kívül hogy a látomásban a Kylo mögött álló figurákra lovagként hivatkozik mást nem árul el :( JJ anno mondta is hogy nagyon reméli, hogy az ep.7 sok olyan dolgot megvillant amikből látszik, hogy még bőven van mint kifejteni és az emberek kiváncsian várják majd a következő két részt ahol láthatjuk azokat amiket itt csak emlegetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy a Ren lovagok azok az egykori jedi padawanok, akik részben Kylo részben Snoke hatására a sötét oldalra álltak. Azért Kylo a mesterük, mert ő a Kiválasztott vérvonalából származik és mint ilyen messze a legerősebb köztük. Illetve szerintem ő volt az első aki áttért.

 

Lehetne ez egy bibliai allegória is. Amikor Lucifer először még angyalként szembeszállt az Úrral, több angyalt is maga mellé állított. Ők lettek a démonok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom...nekem ez ennyire egyértelműen nem jött le. Mármint, hogy Snoke nem Ren.

Nekem erősen úgy jött le, hogy Snoke a Ren-ek leghatalmasabb és legerősebb tagjaként, a vezetőjükként írta le Kylo-t. Ez pedig nyilván nem volna lehetséges, ha ő maga is közülük való lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy a Ren lovagok azok az egykori jedi padawanok, akik részben Kylo részben Snoke hatására a sötét oldalra álltak. Azért Kylo a mesterük, mert ő a Kiválasztott vérvonalából származik és mint ilyen messze a legerősebb köztük. Illetve szerintem ő volt az első aki áttért.

 

Lehetne ez egy bibliai allegória is. Amikor Lucifer először még angyalként szembeszállt az Úrral, több angyalt is maga mellé állított. Ők lettek a démonok.

Ez is egy lehetőség, méghozzá nem is rossz. Reméljük, hogy az íróknak is szabadon szárnyalt a fantáziája. :)

 

Nekem erősen úgy jött le, hogy Snoke a Ren-ek leghatalmasabb és legerősebb tagjaként, a vezetőjükként írta le Kylo-t. Ez pedig nyilván nem volna lehetséges, ha ő maga is közülük való lenne.

Én nem éreztem ilyet. Csupán annyit mond Snoke, hogy Kylo a Ren lovagok mestere. Viszont az a tény, hogy Snoke képzi Kylo -t utalhat arra is, hogy ő is egy Ren lovag. De, hogy mindenképpen képzettebb Erőhasználó az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Bár a TCW trandoshi arcjában azért eléggé sakkban tudták tartani a gyíkok szerencsétlen fegyvertelen padawanokat.)

De azok a szemét gekkók röpködő cuccokon lovagoltak és orvul lövöldöztek a fegyvertelen padawanokra lézerpuskával, nem pedig bárdokkal és húskloffolókkal támadtak a földön, nyílt terepen. ;)

 

És ez csak egy ötlet, de lehet, hogy Ren lovagjai az Ep7 során épp Lukeot keresik Galaxisszerte, és azután fog újra összeállni a "társaság", miután Luke előkerül, így már nem kell keresni.

ez szerintem egy teljesen elfogadható alternatíva.

 

Kiváncsiságból átlapoztam a látványtervekkel foglalkozó könyvet, de azon kívül hogy a látomásban a Kylo mögött álló figurákra lovagként hivatkozik mást nem árul el :( JJ anno mondta is hogy nagyon reméli, hogy az ep.7 sok olyan dolgot megvillant amikből látszik, hogy még bőven van mint kifejteni és az emberek kiváncsian várják majd a következő két részt ahol láthatjuk azokat amiket itt csak emlegetnek.

Ja, hát azt hiszem, a küldetés sikerült. Van egy-két dolog az ep7-ben, amit megvillant és azt sugallja, hogy van még mit elmesélni. Nem sok, azokat is nehéz észrevenni, de azért akad. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az rendesen megkavarná a fekáliát ha Snoke egy harmadik erőhasználó csoport tagja lenne.

Mármint, hogy 4. nem? Jedik, Sithek, Renek, Snoke..

Amúgy szerintem legyen Ő a Renek alapítója és legyen Ren. Remélem csak szónoki túlzás volt, és remélem attól még lehet Ren, hogy szinte kívülálló módján szólította így Kylo-t.

De a másik mondat is érdekes, hogy ha Kylo már mester, akkor miért kell "befejezni" a kiképzését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint, hogy 4. nem? Jedik, Sithek, Renek, Snoke..

Amúgy szerintem legyen Ő a Renek alapítója és legyen Ren. Remélem csak szónoki túlzás volt, és remélem attól még lehet Ren, hogy szinte kívülálló módján szólította így Kylo-t.

De a másik mondat is érdekes, hogy ha Kylo már mester, akkor miért kell "befejezni" a kiképzését.

Biztosan tudjuk, hogy a "Ren" az egy Rendre irányuló megjelölés? Mi van akkor, ha fordított a logika:

 

Snoke egy sötét oldali erőhasználó, nem tudjuk, milyen "kasztba" tartozik. Átállítja maga mellé Bent, aki felveszi a Kylo Ren nevet. Ő áll az élére azoknak a padawanoknak, akik átcsábultak vele együtt és korábban Luke tanítványai voltak. Mivel Kylo a vezetőjük (ő a legerősebb köztük) ők lesznek Ren Lovagjai. Mindannyian ugyanabba a "kasztba" tartoznak, amelynek Snoke a vezére, Kylo Snoke tanítánya, Kylo pedig az alá tartozó Ren lovagok mestere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztosan tudjuk, hogy a "Ren" az egy Rendre irányuló megjelölés? Mi van akkor, ha fordított a logika:

 

Snoke egy sötét oldali erőhasználó, nem tudjuk, milyen "kasztba" tartozik. Átállítja maga mellé Bent, aki felveszi a Kylo Ren nevet. Ő áll az élére azoknak a padawanoknak, akik átcsábultak vele együtt és korábban Luke tanítványai voltak. Mivel Kylo a vezetőjük (ő a legerősebb köztük) ők lesznek Ren Lovagjai. Mindannyian ugyanabba a "kasztba" tartoznak, amelynek Snoke a vezére, Kylo Snoke tanítánya, Kylo pedig az alá tartozó Ren lovagok mestere.

Nálam még működne, de az alkotóknak figyelni kell azokra is akik ennyire nem tudnak figyelni. ;)

 

..Egy biztos, nem sith -ek és semmi közük hozzájuk.

a második felét lehet, hogy Kylo kikérné magának! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.