Ugrás a kommentre

A Ren lovagjai


Ajánlott hozzászólás

Nekem ebben az tetszik, hogy a sith -ek kihaltak a tudásukkal együtt. Ezek az újak más irányból közelítenek a sötét oldalhoz noha a céljaik ugyanazok.

Persze, tiszta sor, de Kylo mégiscsak egy Sith-et majmol és szeretne a nyomdokaiba lépni. -csak erre céloztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke ren vagy sem kérdéshez: nekem feltűnt, azon túl, hogy Snoke egyértelműen Kylo mestere, hogy utóbbi sosem szólítja őt mesternek, mindig legfőbb vezérnek nevezi vagy így beszél róla. Ha ennek van jelentősége, akkor Snoke szerintem nem ren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke ren vagy sem kérdéshez: nekem feltűnt, azon túl, hogy Snoke egyértelműen Kylo mestere, hogy utóbbi sosem szólítja őt mesternek, mindig legfőbb vezérnek nevezi vagy így beszél róla. Ha ennek van jelentősége, akkor Snoke szerintem nem ren.

Szerintem, mivel kiderült, hogy Ő képzi, így a mestere kell legyen és így valószínüleg Ren is. Tökmindegy hogyan szólítja. Vader is szólította felségnek Palpi-t. Vagy csak valamelyik szinkronban? ... :hmm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke jóval magasabb szinten áll (nemcsak a hatalmát tekintve, de képzettségben is), mint Kylo, pláne, mint a Ren lovagok. Ezért is képezheti a fiút, de nem sok értelme lenne annak, hogy a Ren-ek mesterének titulálja, ha közben ő is Ren, méghozzá egy erősebb Ren. Az meg szintén elég furcsán venné ki magát, ha Snoke a leghatalmasabb Ren lenne, Kylo is a mesterük lenne, mert ő meg a többi Ren-nél komolyabb, a "sallangok" meg lennének a sima Ren lovagok. Kylo felvett nevében is szerepel a Ren, tehát ő biztosan a szervezet tagja, nem kizárt, hogy eleve ő hozta létre az egészet, róla lett elnevezve. Persze ez nem is biztos, az viszont tuti, hogy a többi lovag felett áll és a vezérük.

Snoke-ot senki nem hivatkozza Ren-ként, vélhetően nem is Snoke Ren a neve. Szóval én elég valószínűnek tartom, hogy Snoke valami teljesen különálló sötét oldali figura, aki vagy már a Ren Lovagrend létezésekor tett kecsegtető ajánlatot Kylo-nak, ezzel a Ren-eket az irányítása alá vonva, vagy pedig még a szekta létrejötte előtt győzte meg Kylo-t, aki így (már Snoke tanítványaként) megalapította a közösséget. Kylo pedig vélhetően azért fogadta el és tekinti mesterének Snoke-ot (annak ellenére, hogy ő a legnagyobb Ren), mert számára is nyilvánvaló, hogy a széparcú erősebb és van mit tanulnia tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, mivel kiderült, hogy Ő képzi, így a mestere kell legyen és így valószínüleg Ren is. Tökmindegy hogyan szólítja. Vader is szólította felségnek Palpi-t. Vagy csak valamelyik szinkronban? ... :hmm:

Vader sosem szólította felségnek Palpatine-t, csakis mesternek. Ez szinkronbibi lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Snoke jóval magasabb szinten áll (nemcsak a hatalmát tekintve, de képzettségben is), mint Kylo, pláne, mint a Ren lovagok. Ezért is képezheti a fiút, de nem sok értelme lenne annak, hogy a Ren-ek mesterének titulálja, ha közben ő is Ren, méghozzá egy erősebb Ren.

Snoke szerintem sem Ren. Kylo alapíthatta a rendjüket Snoke tanítványaként. Hasonló lehet a helyzet, mint Vader és az Inkvizítorok esetében. A Főinkvizítor az Inkvizítorok vezetője, a Sith mégis a mestere. Ettől még nem lesz Vader is Inkvizítor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit rakjuk már tisztába a dolgokat.

 

A Bloodline előzetes infóiból kiderül, hogy Ben még hét évvel a TFA előtt is anyuci kedvence volt. Rey látomásában viszont látjuk, ahogy irtják a padawanokat. Ez azt jelentené, hogy Kylo kb. 6-7 éve lépett a sötét útra? Ekkor tűnt el Luke? De akkor mit csinált az ez előtti 23 évben? Nekem ez nem akar összeállni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit rakjuk már tisztába a dolgokat.

 

A Bloodline előzetes infóiból kiderül, hogy Ben még hét évvel a TFA előtt is anyuci kedvence volt. Rey látomásában viszont látjuk, ahogy irtják a padawanokat. Ez azt jelentené, hogy Kylo kb. 6-7 éve lépett a sötét útra? Ekkor tűnt el Luke? De akkor mit csinált az ez előtti 23 évben? Nekem ez nem akar összeállni.

Nem értem az értetlenkedést. Luke szervezte a Jedi rendet, és kinevelt egy csapatnyi padawant. Őket Kylo kinyírta /átállította 7 éve. Viszont ez további alátámasztása annak, hogy Rey nem Luke lánya, merthogy amikor Reyt kirakják a Jakkun, még sokkal fiatalabb mint a mostani Rey életkor - 7 év, ergo Reyt még akkor rakták ki a Jakkura, amikor Kylo a jó oldalon állt, és Luke nevelte a tanoncokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azt jelentené, hogy Kylo kb. 6-7 éve lépett a sötét útra? Ekkor tűnt el Luke? De akkor mit csinált az ez előtti 23 évben? Nekem ez nem akar összeállni.

Mármint, hogy Luke mit csinált a korábbi 23 (vélhetően többnyire békés és nyugodt) év alatt? Nem tudom mennyire fontos ez. Ami lényeges, arról minden bizonnyal értesülünk majd, jobb esetben a filmekből, a többi meg erősen mellékes. Megpróbálta újraépíteni a Jedi Rendet, ezt tudjuk, ez lehetett a legfontosabb cselekedete. Erre a próbálkozására én amúgy nagyon kíváncsi lennék, bízom benne, hogy majd valami külön alkotás (akár egy új animációs sorozat) részletesen is foglalkozni fog ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt most nem Rey a probléma. Az tiszta sor. Akkor ezek szerint Luke kb. 20 évig tanította a padawanjait?

Az is lehet, hogy először különféle előtanulmányokat végzett, utánajárt dolgoknak, igyekezett a korábbi jedikről minél több infót összeszedni és rendszerezni, majd csak utána alapította meg az új közösséget. Akkor is azzal kezdte, hogy lefektette az alapokat, tanítványokat már csak később fogadott. Szóval nem feltétlenül kellett neki ~20 évig tanítani bárkiket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a fillmből az jön le, hogy Luke már régebbenn eltűnt. Legenda! Han elmondása szerint sokan próbálták megtalálni. Nem mondom, hogy 7 év alatt nem lehet ennyire eltűnni, de a 30 év távlatában ez a hét év nem sok ahhoz, hogy Luke ekkora mítosszá váljon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a fillmből az jön le, hogy Luke már régebbenn eltűnt. Legenda! Han elmondása szerint sokan próbálták megtalálni. Nem mondom, hogy 7 év alatt nem lehet ennyire eltűnni, de a 30 év távlatában ez a hét év nem sok ahhoz, hogy Luke ekkora mítosszá váljon. :)

De csak Rey tartja legendának, aki egy utolsó porfészek roncsvadásza, innen nézve ez nem meglepő. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert a fillmből az jön le, hogy Luke már régebbenn eltűnt. Legenda! Han elmondása szerint sokan próbálták megtalálni. Nem mondom, hogy 7 év alatt nem lehet ennyire eltűnni, de a 30 év távlatában ez a hét év nem sok ahhoz, hogy Luke ekkora mítosszá váljon. :)

"Eltűnhetett" még a bukása, ill. az önkéntes száműzetése előtt is. Olyan értelemben legalábbis, hogy járta a galaxist mindenféle eldugott kultikus helyeket keresve, gyűjthette az infókat, az új rendet pedig ha nem is titokban, de a komolyabb nyilvánosságtól elzártan kezdhette építgetni. A lázadásban betöltött szerepe miatt legendává lett, de a további élete már nem kavart nagy port, így aztán a későbbi tényleges eltűnése már 7 év alatt is eljuttathatta arra a szintre, hogy csak mítoszként létezzen. Amúgy meg leginkább Rey áll hozzá ennyire "naivan" és gyermeki lelkesedéssel Luke-hoz, ő pedig tudjuk milyen helyen nőtt fel, könnyen lehet, hogy azért civilizáltabb környékeken nem ennyire "mesehős" státuszban él a köztudatban Luke Skywalker.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De itt most valami nagyon nem kerek... eddig úgy volt, hogy Kylo 14-15 éves korában állt át a sötét oldalra, és ha jól tudom, ez hivatalosnak számított... a TFA-ban meg 30 éves

Nem, hivatalos szinten soha nem volt ilyesmiről szó. Sokan akik úgy gondolták, hogy Rey elrejtése és Kylo jedi-mészárlása között kapcsolat van kiszámolták hogy kb. akkor mennyi lehetett Kylo az áttéréskor. Így jött ki, hogy 14-15 éves lehetett (ami igazából teljesen ellentmond a filmnek hisz ott a mészárlásnál épp olyan magas mint 30 évesen... arról nem is beszélve hogyha gyerekként tért át akkor 30 évesen még minek gyötrődik a világos oldallal meg minek küzd a fénnyel?). De ez egy rajongói teória volt, nem több.

 

"Eltűnhetett" még a bukása, ill. az önkéntes száműzetése előtt is. Olyan értelemben legalábbis, hogy járta a galaxist mindenféle eldugott kultikus helyeket keresve, gyűjthette az infókat, az új rendet pedig ha nem is titokban, de a komolyabb nyilvánosságtól elzártan kezdhette építgetni.

Elvileg a Bloodline-ban pont valami ilyesmi történik. Luke szinte eltűnt a világ szeme elől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok vészmadár lenni, de máris durva kimagyarázásokban vagyunk.

Mégis csak elkapkodták a scriptet Arndt "tökölése" után? :hmm:

A rajongói elméletek cáfolása mióta kimagyarázás? Egyelőre épp hogy az derül ki, hogy nincs szükség az erőltetett elméletek csűrés-csavarásaira: amit az ep.7 sejtetett akár látomásokban akár máshogy azok gond nélkül belepasszolnak a nagy egészbe. A felnőttnek kinéző Kylo-ba például nem kell belemagyarázni hogy az valójában 15 éves. Mert nem az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem értem a felhördülést. Mintha egy Jedi Rend kinevelése nem évtizedekig tartana alapból is. Luke Skywalker egyébként akár azért is lehet "legenda", mert oké, hogy csak 7 éve tűnt el, de a galaxis szeme elől valószínűleg már jóval korábban, hiszen véleményem szerint a padawanjait nem egy Való Világ szintű valóságshow keretein belül nevelgette, ahol sms-ben lehetett szavazni, hogy ki legyen a következő kiválasztott, hanem elvonult és nyugalomban nevelgette az új nemzetéket, amíg aztán be nem ütött a krach, és a barátai elől is elvonult, hogy ráleljen az igaz útra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke Skywalker egyébként akár azért is lehet "legenda", mert oké, hogy csak 7 éve tűnt el, de a galaxis szeme elől valószínűleg már jóval korábban, hiszen véleményem szerint a padawanjait nem egy Való Világ szintű valóságshow keretein belül nevelgette, ahol sms-ben lehetett szavazni, hogy ki legyen a következő kiválasztott

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.