Ugrás a kommentre

Claudia Gray: Bloodline


Ody Mandrell

Hogy tetszett a könyv?  

17 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Szerintem lesz is.

 

Meg, amint Dzséjt alább is írta, egy "ikerregény" is magáért kiált, jó lenne olvasni, hogy a Vérvonal eseményeivel egy időben, valahol az isten háta mögött Luke, de főleg Ben hogyan küzdött meg azzal, hogy az évtizedes titok napvilágra került.

Szerintem a Luke-Ben történetszálat a filmekre tartogatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Ezeknek a bele erőltetése a sztoriba az izzadtságszagú (szerintem). Olvastam eddig kb. 6-7 kánon regényt, annak felében volt meleg szereplő (még a Vérvonalban is, igaz nagyon mellékesen utalva, az nekem sem tűnt fel).

 

Egyébként pont Sinjir esetében nem volt zavaró, hogy a másik vadászterületen mozog, mert ott volt ennek dramaturgiai jelentősége. A többi viszont szerintem felesleges és erőltetett megfelelési kényszerből fakad. De ez itt már OFF.

A Vérvonalban ki volt a meleg szereplő? Teljesen elkerülte a figyelmemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Tegnap éjjel én is a könyv végére értem. Abszolút kötelező az EP 7-hez :) Végre egy könyv ami a galaxis fontos történéseinek fő sodrába kalauzol, nem csak valami kis kalandocska XY szereplővel. Nagyon tetszett, hogy konkrétan arról szól, hogy megmagyarázza az EP 7-ben lévő helyzetet. Értem miért mindenkinek az elsők között van ez a könyv, nekem is az eddig olvasottak közül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy éreztem, hogy csak elkezdik megmagyarázni A Jedi visszatér és Az ébredő Erő közötti eseményeket. Fontos hézagokat töltött ki a könyv, de ez még csak a kezdet volt.

Nekem is tetszett a Vérvonal, de nálam nincs az elsők között. A politikai vonallal foglalkozó Star Wars regények tekintetében a Darth Plagueist erősebbnek éreztem. De összehasonlítva Gray első Star Wars regényével úgy érzem, hogy Az elveszett csillagok is jobb lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Most értem a könyv végére. Röviden és tömören egyetértek az előttem szólóval. Talán később hosszabban is írok majd, mert érdekes kérdésekkel foglalkozik a regény.

Amiket kiemelnék: jó hogy fény derült az Első Rend gépparkjának finanszírozási forrására, valamint, hogy kiderült, Leia milyen folyamat során távolodott el az Új Köztársaságtól és jutott el az Ellenállás megalapításáig. Említés szintjén Luke-ról és Benről is kaptunk információkat, ami máris több, mint amit az Utóhatás-trilógiában kaptunk együttvéve. Nyilván nem akarják elsütni a komolyabb dolgokat velük kapcsolatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Claudia Gray: Bloodline
  • 3 hónappal később...

Elolvastam végre én is. Komolyan mondom kb a könyv negyedétől folyamatosan ez az egyszavas kérdés járt a fejemben: Ezekért?????. Ez a kérdés annál jobban erősödött minél előrébb haladtam a könyvben.

Eszembe jutott az OT hogy Leia Han és LUke mit meg nem tett a Galaxis szabadságáért. Szerintem ha látták volna a jövőt hogy milyen egy gátlástalan ,ocsmány gusztustalan férgek alakítják majd az Új Köztársaság szenátusát akkor szerintem hagyták volna a lázadást a fenébe. 

Ennyire rettenetes, kompromisszumképtelen, a Galaxis lakóinak a sorsát totálisan lesz*ró, csak a saját kicsinyes érdekeiket szem elött tartó szenátorok tömkelege még a Régi Köztársaság végóráiban sem volt a szenátusban. Ezen szenátushoz képest a régi maga volt az etalon.

Ahogy olvastam miket művelnek komolyan felfordult a gyomrom. Nem csodálom hogy Leia otthagyta őket.

Az hogy a centristák nagy része visszahozná a Birodalmat és ezért tesz is az elképesztő. Amit Sindian úrnő művel az szó szerint mindennek az elárulása. Nagyjából mint nálunk a jólétben ,szabadságban és békében meghülyült neonácik akik Hitler birodalmát hoznák vissza.

Azt álmomban sem gondoltam volna hogy köztársasági szenátorok is egyengetik az Első Rendet és segítenek hogy hatalomra jusson. De visszanyalt a fagyi.

A két legaljasabb meg amit Leiával műveltek mikor kiderült ki az apja. Még Casterfo is idióta volt. Nehogymár Leia tehessen arról hogy ki az apja és nehogymár egy embert minősít az kik a szülei. Tényleg mindent megtett a Galaxis szabadságáért, rengeteget szenvedett erre ezek a fejéhez vágják hogy Vader az apja. Számtalanszor bebizonyította hogy helyén van a szíve. Ráadásul csak a biológia apja, aki csak nemzette egyetlen pillanatig sem nevelte. Az igazi apja Organa.

Különben Casterfo nagyon szimpi volt végig igazi jó politikus. Ha Magyarországon élne rá szavaznék. Tud kompromisszumot kötni és tényleg a megoldást keresi nem a saját kicsinyes dolgaival foglalkozik.

Amit aztán vele is tettek azután Palpatine is megnylná a 10 ujját. Ez volt nálam az a pont mikor tudtam hogy mikor majd nézem az EP7-et baromi más érzelmek fognak bennem kavarogni mikor a Starkiller elsüti az ágyút. Ezen érzelmek közt se sajnálat se együttérzés nem lesz. Tulajdonképpen a lövés még jót is tett. Eltakarította ezt a velejéig romlott szenátust. Nyilván a civileket sajnálom.

 

Szóval jó könyv lett sok mindent meg lehetett tudni a politikai viszonyokról 10 évvel az ep 7 elött.

Apropó, időintervallum. A könyvben kb 3-szor említik hogy 2 évtized telt el a Birodalom bukása óta. Ha a jakku-i csatától számolom ezt a 20 évet akkor is 21 év telt el. De itt páran azt írják 6 évvel járunk a könyvben az ep7 eseményei elött. Hoona van a 6 éves infó? Mert a könyvben ez sehol nincs leírva csak a 2 évtized.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó könyv, tervezem is újraolvasni. Egyébként egyetértek mindenben amit írtál Frenkie, hasonlóan látom a dolgokat. :) Bár kíváncsi lennék mi történt minimum a Resistance-ig eltelt időben. Remélem a sorozatból kiderül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Szóval jó könyv lett sok mindent meg lehetett tudni a politikai viszonyokról 10 évvel az ep 7 elött.

Apropó, időintervallum. A könyvben kb 3-szor említik hogy 2 évtized telt el a Birodalom bukása óta. Ha a jakku-i csatától számolom ezt a 20 évet akkor is 21 év telt el. De itt páran azt írják 6 évvel járunk a könyvben az ep7 eseményei elött. Hoona van a 6 éves infó? Mert a könyvben ez sehol nincs leírva csak a 2 évtized.

Frenkie, dettó ugyanebbe a gondolatmenetbe mentem bele én is itt. Dzséjt tisztázta, hogy 24 év telt el:

swsaga-dzsejt.png

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Különben Casterfo nagyon szimpi volt végig igazi jó politikus. Ha Magyarországon élne rá szavaznék. Tud kompromisszumot kötni és tényleg a megoldást keresi nem a saját kicsinyes dolgaival foglalkozik.

 

Nekem is nagyon szimpi volt, a rosszul sikerült bemutatkozása után jó hogy másfelé vitte el az írónő a karaktert. Én is nagyon sajnáltam. Az ő sorsa még Leiáénál is jobban mutatja, mennyire méltatlanná vált az Új Köztársaság arra, hogy valaha érte harcoltak. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 25. - 19:02, Frenkie írta:

Ezen érzelmek közt se sajnálat se együttérzés nem lesz.

A szenátorokat én sem sajnálom, az fix, bár attól tartok, hogy az Első Rend szimpatizánsai ekkor már rég elhagyták a Hosniant. :( Akit viszont ezután a könyv után én nagyon sajnálok, az Leia segédje, Korrie, aki szintén a Hosnianon volt a robbanás pillanatában. :cry:

latest?cb=20160402044730&format=original

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondod. Melyik ő? A könyvben még ő volt nagyon szimpatikus. Az tényleg érdekes kérdés hogy mi történt Leia lelépése és a lövés között a szenátussal. Kik maradhattak a könyvben szereplők közül?

Mondjuk én a néppártiakat se nagyon sajnálom, ők is tojtak mindenre a saját érdekeiken kivül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Akit viszont ezután a könyv után én nagyon sajnálok, az Leia segédje, Korrie, aki szintén a Hosnianon volt a robbanás pillanatában. :cry:

Nem volt ennél jobb kép? :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nem mondod. Melyik ő?

A fekete bőrű nő:

latest?cb=20170614052650&format=original

 

Ő ugye nagyobb szerepet is kapott volna a filmben, Leia mellett tűnt volna fel a D'qaron, ahol Leia elküldte a Hosnian Prime-ra, hogy segítséget kérjen a Szenátustól. Ezeket a jeleneteket sajnos törölték a filmből, egyedül a hosniani jelenete maradt meg.

 

 

Sajnos így csak egy noname alak volt a tömegben a filmben, pedig szegény Korrie, vagyis hát Korr ekkor a kancellár mellett áll (a rozmárfejű idegen az). Szerencsére a Vérvonal sokat ad ehhez a "noname" szereplőhöz.

Még egy érdekesség a nőről: ő Sondiv Sella lánya, akivel az Utóhatás: A Birodalom végében találkozhattunk.

Spoiler

Ő lett a könyv végén Sinjir mellett a második tanácsadója Mothmának.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Még a könyv megjelenése előtt nyilatkozta Claudia Gray, hogy volt egy jelenet, amit kifejezetten Rian Johnson kérésére rakott bele. Később kiderült, hogy ez az incidens volt, amikor Leia kap egy rejtélyes üzenetet egy szalvétára felírva, és ennek köszönhetően az utolsó pillanatban ki tud menekíteni mindenkit a robbantás elől. A könyvben nem derül ki, hogy ki küldte az üzenetet, és a TLJ-ben sincs utalás az eseményre.

 

Viszont, külföldi fórumokon írták, hogy a visszaemlékezéses jelenetben egy pillanatig látszódnak tollak és papírok Ben mellett (0:23 körül):

https://www.youtube.com/watch?v=Td4AQZMTkTQ

 

Én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Ben akkoriban már tudott a robbantás tervéről, de még viaskodott magával, és ezért küldte az utolsó pillanatban az üzenetet. Szerintem szép kis visszautalás lenne, ti mit szóltok ehhez?

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arról Leia is tudna, ha a fia már Kylo Ren lenne. Elég nagy g*ci lenne Luke, ha ezt nem közölte vele azonnal, csak jóval (hetekkel, hónapokkal) később, hiszen maga a Vérvonal is elég nagy időt ölel fel. A Vérvonal idején szerintem még Ben Solo volt.

Mondjuk Hidalgo szerint ezek nem Johnson kérésére lettek betéve, hanem csak szimplán adott ölteteket - ezek egyike volt a merénylet, de tőle származik a politikai frakciók és a Köztársaság siszpozíciójának ötlete is. Szóval egyáltalán nem törvényszerű, hogy Johnson azért adott ötleteket, hogy az a filmmel is kapcsolatban legyen. De úgyszolván Abramstől is jött ötlet, hiszen Casterfo karakterét már az ep7-hez kitalálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Dzséjt írta:

De úgyszolván Abramstől is jött ötlet, hiszen Casterfo karakterét már az ep7-hez kitalálták.

Ezt eddig nem is tudtam, köszi. @Ody Mandrell 

Spoiler

Casterfo benne lesz a Resistance Rebornba, szóval az ő szála koránt sem azzal a Cliffhangerrel ért véget.:D

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem arról Leia is tudna, ha a fia már Kylo Ren lenne. Elég nagy g*ci lenne Luke, ha ezt nem közölte vele azonnal, csak jóval (hetekkel, hónapokkal) később, hiszen maga a Vérvonal is elég nagy időt ölel fel. A Vérvonal idején szerintem még Ben Solo volt.

Mondjuk Hidalgo szerint ezek nem Johnson kérésére lettek betéve, hanem csak szimplán adott ölteteket - ezek egyike volt a merénylet, de tőle származik a politikai frakciók és a Köztársaság siszpozíciójának ötlete is. Szóval egyáltalán nem törvényszerű, hogy Johnson azért adott ötleteket, hogy az a filmmel is kapcsolatban legyen. De úgyszolván Abramstől is jött ötlet, hiszen Casterfo karakterét már az ep7-hez kitalálták.

Szerintem is úgy a leglogikusabb, ha a Vaderrel való rokoni szál felfedése is ad egy löketet Ben átállásához. Viszont az Utóhatás-trilógiában is van rá utalás, hogy Snoke már Leia terhessége alatt is piszkálta az Erővel Bent, ezért simán elképzelhető, hogy a Vérvonal ideje alatt Ben már játszadozott a Sötét Oldallal, csak még nem állt át teljesen. Esetleg Snoke is beavathatta egy-két tervébe próbatételképp, amin Ben meg is bukott, mert figyelmeztette az anyját a merényletre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Utóhatás-trilógiában szerintem semmi sem utal arra, hogy Snoke már az anyaméhben bazirgálja Bent - azért ez nagyon meredek lenne, ha a francsetudjahollétező Snoke már egy magzatra rácuppanna fényévekről, akinek létezéséről nem is nagyon tudhat. :) Ben csak szimplán fiatal évei óta fogékony a Sötét Oldalra, mint Anakin - szóval igen, már a Vérvonal ideje alatt, de az előtt is játszadozott vele, hiszen Leia ezért küldte Luke-hoz -, és Snoke, bárhogy is lépett a kapcsolatba a kölyökkel, ezt kihasználta (vagy Palpatine?).

Az is fura lenne, ha már azelőtt beavatná, hogy átállt. Ez azért komoly bizalmi dolog, pláne, hogy Ben anyjáról van szó, akit, mint láttuk, még az ep8-ban sem tudott megölni először. Snoke egy ilyen húzással minden törekvését kukázhatta volna. Olyan ez, mintha Palpatine már az ep2-ben közölte volna Anakinnal, hogy amúgy merényletet fog megkísérelni a szerelme ellen. Anakin tuti, hogy nem állt volna az oldalára, ahogy Ben sem valószínű, hogy ennyi idővel az ep7 előtt Snoke mellé állna, ha az merényletet kísérelne meg az anyja ellen.

Ráadásul az egész "Ben figyelmeztette Leiát" dolog is kicsit körülményes azáltal, hogy elég nehéz elképzelni, hogy a Luke mellett a Galaxisban kóborló Ben titkos üzenetet juttatott el észrevétlenül az anyjának, miután szintén mindenki által észrevétlenül értesült róla.

A legvalószínűbb, hogy az üzenetet maga a merénylő hagyta, hiszen Cindian úrnő csak elterelést akart, nem gyilkolást és pláne nem szeretett volna háborús indítékot szolgáltatni. Ezt támasztja alá, hogy már csak azután robbantottak, hogy evakuálták a termet - pedig aztán volt idejük az egész bagázst felrobbantani -, és Cindian később a harcosok vezetőjét is lecseszte, hogy nem diszkrétebben intézte az ügyet, szóval Cindian eleve nem robbantást tervezett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az Utóhatás-trilógiában szerintem semmi sem utal arra, hogy Snoke már az anyaméhben bazirgálja Bent - azért ez nagyon meredek lenne, ha a francsetudjahollétező Snoke már egy magzatra rácuppanna fényévekről, akinek létezéséről nem is nagyon tudhat. :) Ben csak szimplán fiatal évei óta fogékony a Sötét Oldalra, mint Anakin - szóval igen, már a Vérvonal ideje alatt, de az előtt is játszadozott vele, hiszen Leia ezért küldte Luke-hoz -, és Snoke, bárhogy is lépett a kapcsolatba a kölyökkel, ezt kihasználta (vagy Palpatine?).

Az is fura lenne, ha már azelőtt beavatná, hogy átállt. Ez azért komoly bizalmi dolog, pláne, hogy Ben anyjáról van szó, akit, mint láttuk, még az ep8-ban sem tudott megölni először. Snoke egy ilyen húzással minden törekvését kukázhatta volna. Olyan ez, mintha Palpatine már az ep2-ben közölte volna Anakinnal, hogy amúgy merényletet fog megkísérelni a szerelme ellen. Anakin tuti, hogy nem állt volna az oldalára, ahogy Ben sem valószínű, hogy ennyi idővel az ep7 előtt Snoke mellé állna, ha az merényletet kísérelne meg az anyja ellen.

Ráadásul az egész "Ben figyelmeztette Leiát" dolog is kicsit körülményes azáltal, hogy elég nehéz elképzelni, hogy a Luke mellett a Galaxisban kóborló Ben titkos üzenetet juttatott el észrevétlenül az anyjának, miután szintén mindenki által észrevétlenül értesült róla.

A legvalószínűbb, hogy az üzenetet maga a merénylő hagyta, hiszen Cindian úrnő csak elterelést akart, nem gyilkolást és pláne nem szeretett volna háborús indítékot szolgáltatni. Ezt támasztja alá, hogy már csak azután robbantottak, hogy evakuálták a termet - pedig aztán volt idejük az egész bagázst felrobbantani -, és Cindian később a harcosok vezetőjét is lecseszte, hogy nem diszkrétebben intézte az ügyet, szóval Cindian eleve nem robbantást tervezett.

A Birodalom Vége 115. oldalán Leiát rémálom gyötri, amelyben valami árnyék figyeli őt a sötétségből, és sötét kezek megindulnak a hasa felé. Persze lehet, hogy simán egy rémálomról szó, de az is valószínű, hogy Leia megérzi, ahogy Snoke Bent birizgálja. Snoke simán tudhatott a gyermekről, hiszen volt már rá utalás bőven, hogy végig nézte a Birodalom bukását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.