Ugrás a kommentre

3x01 - Steps Into Shadow


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ó jut eszembe!

Az, hogy a Bendu épp ezzen a bolygón volt, nem keltett bennetek egy pillanatra olyan Deja Vu-s, visszás érzést, mint annak idején amikor kiderült, hogy a Lothal-on is épp van egy Jedi-templom véletlenül?

Persze elfogadtuk azt is, ez is menni fog! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó jut eszembe!

Az, hogy a Bendu épp ezzen a bolygón volt, nem keltett bennetek egy pillanatra olyan Deja Vu-s, visszás érzést, mint annak idején amikor kiderült, hogy a Lothal-on is épp van egy Jedi-templom véletlenül?

Persze elfogadtuk azt is, ez is menni fog! ;)

'Nothing happens by accident'. It is the will of the Force. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a Bendu épp ezzen a bolygón volt, nem keltett bennetek egy pillanatra olyan Deja Vu-s, visszás érzést, mint annak idején amikor kiderült, hogy a Lothal-on is épp van egy Jedi-templom véletlenül?

Nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te egy résztől vártál egy egész évadnyi történést? Ez enyhén szólva sem elegáns.

Nem erről van szó, félreértetted.

Thrawn-tól nagyjából azt vártam, amit a kiemelt részben is írtam, viszont a nyitány más mederbe terelte a dolgot. Emberünk elengedte a Főnixek jelentős részét, mondván ő nagyobbat akar szakítani, az egész lázadást megfékezni. Azt viszont a közeljövő eseményeiből tudjuk, hogy nem igazán történhet meg. Ennek a sejtnek vihet be durva csapásokat, csak ezt ugye megpróbálhatta volna itt is, helyette inkább elengedte őket olyanok reményében, amiket aligha ér majd el. Ez persze nem jelenti azt, hogy ez egy rossz alkotói húzás, csak érdekes.

 

Ó jut eszembe!

Az, hogy a Bendu épp ezzen a bolygón volt, nem keltett bennetek egy pillanatra olyan Deja Vu-s, visszás érzést, mint annak idején amikor kiderült, hogy a Lothal-on is épp van egy Jedi-templom véletlenül?

De, említettem is. ;) Főleg azután az eset után, amit írsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno Tarkin feltűnésénél is ilyen érzés volt. Hogy majd ő ad a lázadóknak. Aztán csak a saját két emberét nyírta ki, végeredményben semmit nem ért el. Lothalról is Vader űzte ki a sejtet. Remélem Thrawn tényleg tartogat valami valóban hatásosat a tarsolyában.

Meg felrobbantotta Alderaant, megölve ezzel az egész lázadás egyik vezetőjét, szóval azért Tarkin odatette magát. :) És tulajdonképpen Lothalról is ő űzte ki a sejtet, hiszen Vader már visszacsábította őket. Bár pontosabb úgy fogalmazni, hogy a Ghost legénysége önként távozott a Lothalról, hiszen Kananért mentek el (akit Tarkin fogott el), és egyszerűen már nem mentek vissza. Szóval senki sem űzte el őket.

Viszont, Tarkinnak nem is az volt végeredményben a dolga, hogy pontot tegyen a lázadás végére. Ő a Peremvidék kormányzója, szóval ő csak elment, megnézni, hogy mi a frásszal nem boldogulnak az alárendeltek ennyire, aztán, ha már ott volt, kézbe vette a gyeplőt. Nem is véletlen, hogy nem jelent meg később egy jó darabig, hiszen ezer és egy más dolga is lehet. Viszont most Thrawnt kifejezetten, szóban is kimondottan ezért rendelték oda a Lothal-szektorba. Neki nincs más feladata, nem kell a Birodalom peremkerületét még pluszba kormányoznia, titkos Halálcsillagot építenie, stb. Ez az egy feladata van: pofán vágni a lázadókat.

Tarkin hatásos belépője valóban sokat sejtetett, de szerintem teljesítette is azt, amit rá szabtak. Thrawn esetében viszont már maga a karakter célja az, ami nagy elvárásokat szülhet, és aminél azért még kérdés, hogy képes-e teljesíteni. Ez lenne az írók dolga, hogy legyenek kicsit bevállalósak, és tényleg okozzanak jelentős károkat a Főnixnek - emberveszteséget is. Mert hiába volt Vader is a f*szagyerek, végeredményben ő sem ért el semmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy a convor zsinórban harmadszorra tűnik fel az Erő témájával kapcsolatban. Ott keringett Ezra felett, ott volt Ahsoka távozásakor és most a Bendu előtt is. Lehet, hogy hozzá kötődik valahogy? Már figyelte Ezrát, Kanant és Ahsokát valamilyen módon? :hmm:

 

Meg, ami most szöget ütött a fejembe: azzal, hogy Kanan elvitte a jelzőpálcikát, voltaképpen lyukat ütött a bázis védelmén. A pókok akár be is juthatnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'Nothing happens by accident'. It is the will of the Force. :D

Ennyi! :D

 

Nem. :)

Tudtam! :P

 

De, említettem is. ;) Főleg azután az eset után, amit írsz.

Bocsesz, efelett akkor átsiklottam..

 

Érdekes, hogy a convor zsinórban harmadszorra tűnik fel az Erő témájával kapcsolatban. Ott keringett Ezra felett, ott volt Ahsoka távozásakor és most a Bendu előtt is. Lehet, hogy hozzá kötődik valahogy? Már figyelte Ezrát, Kanant és Ahsokát valamilyen módon? :hmm:

Szerintem a madár csak optikai tuning! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó sok bolygón ott van ez a tuning. :)

Én csípem a kis dögöt! Emlékszem, a tcw-ban is sokat volt. Talán még a legjobb kreatúra versenyben az egyik évben elég jól szerepelt/vagy nyert is talán..

Sabine-t kell megkérdezni, Ő idén biztos nem véletlenül választotta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erről van szó, félreértetted.

Thrawn-tól nagyjából azt vártam, amit a kiemelt részben is írtam, viszont a nyitány más mederbe terelte a dolgot. Emberünk elengedte a Főnixek jelentős részét, mondván ő nagyobbat akar szakítani, az egész lázadást megfékezni. Azt viszont a közeljövő eseményeiből tudjuk, hogy nem igazán történhet meg. Ennek a sejtnek vihet be durva csapásokat, csak ezt ugye megpróbálhatta volna itt is, helyette inkább elengedte őket olyanok reményében, amiket aligha ér majd el. Ez persze nem jelenti azt, hogy ez egy rossz alkotói húzás, csak érdekes.

Mi tudjuk de ő nem. Persze ha ő is SW rajongó lenne és látta volna a filmeket, akkor biztos már most odacsap. :) Van egy terve ami nyilván változni fog ha szükséges.

 

Meg felrobbantotta Alderaant, megölve ezzel az egész lázadás egyik vezetőjét, szóval azért Tarkin odatette magát. :)

Na jó de az még ezután lesz. Én csak az eddigi ténykedésére mondtam. Lothalon rendet tett. Viszonylag, és nagy ára is volt, bár ahogy vesszük.

 

Érdekes, hogy a convor zsinórban harmadszorra tűnik fel az Erő témájával kapcsolatban. Ott keringett Ezra felett, ott volt Ahsoka távozásakor és most a Bendu előtt is. Lehet, hogy hozzá kötődik valahogy? Már figyelte Ezrát, Kanant és Ahsokát valamilyen módon? :hmm:

 

Szerintem a convor Ahsokához kötődik inkább. Korábban mindig akkor tűnt fel amikor Ahsoka. Innentől talán a lány "jelenlétét" szimbolizálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó de az még ezután lesz. Én csak az eddigi ténykedésére mondtam. Lothalon rendet tett. Viszonylag, és nagy ára is volt, bár ahogy vesszük.

Sajnos a Birodalomban az emberélet nem nagy ár. :(

 

Szerintem a convor Ahsokához kötődik inkább. Korábban mindig akkor tűnt fel amikor Ahsoka. Innentől talán a lány "jelenlétét" szimbolizálja.

Ez igaz, de az is lehet, hogy átértékelődik a szerepe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon tanulságos és érdekes videó (és újfent lenyűgözött, hány rétege van az SW-nek még most is, Lucas nélkül - hála az égnek), de sajnos csak bonyolította a kérdést. Miért van itt egy - és akkor most már ezt is tudom - más színű convor. Bár, ha ebből indulunk ki, ez színileg a Bendura hasonlít. Érdekes... Roppant érdekes. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a convor eleddig az elmélet szerint a Lány avatárja volt, aki továbbra is vigyáz Ahsokára - erre vonatkozik, hogy a Rebelsben látott convor színe ugyanolyan, mint a Lány színösszeállítása. Viszont ez az avatáros elmélet megtörni látszik, legalábbis részben, hiszen most egy másik convor jelent meg, ami meg lehet, hogy a Bendu avatárja lesz, ha a színösszeállításból indulunk ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dash Star eszmefuttatásai mindig is jók voltak, itt is remekül megfogalmazta, mennyire tagolt a kis convor jelentése. Egy másik videóban egyébként megjegyzi, hogy a Bendu vállára röppenő egyed mintha Ahsoka színeit hordozná a tollazatán, ami még tovább csűr egy kicsit a sztorin. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tanulságos rész volt. A készítők jóvoltából egyből belecsöppentünk a helyzetbe, amibe Ezra azóta került, hogy megszerezte a Sith holokront: magabiztossá vált, legyőzhetetlennek érzi magát, és nem hallgat saját magán kívül másra. Szerencsétlen helyzet, hogy Kanan a látása elvesztése okán visszavonult, és így csaknem túl későn veszi észre, mi került a tanítványa birtokába. A Benduval való találkozása azonban szerencsére felrázza, "felnyitja a szemét" és rávezeti, hogy vakon még jobban is láthatja a dolgokat, mint mikor még a szemével látott. Ennek épp ideje, mert Ezra nélküle igencsak rossz úton jár.

 

Ezrát teljesen félrevezeti a holokron. Azt sugallja, hogy a segítségével képes a srác sikereket elérni, de ahogy Bendu meg is mondja Kanan-nak, nem a tárgyak tesznek minket jó vagy rossz emberré, hanem mi magunk a cselekedeteink által. Már többször is kitűnt korábban, hogy Ezra nem érzi át teljesen a Jediség eszméit, és azért követi a holokron tanácsait, mert azok egybeesnek azzal, amit ő maga is tenne: vagyis barátai védelmében gyakorlatilag bármit.

 

Remélem, ez csak egy rövid kitérő volt a Sötét Oldal felé, és Ezra Kanan segítségével visszakanyarodik a Világos oldal felé vezető útra. Mindketten leckét kaptak ebben az epizódban arról, miért nem volt helyes, amely utat épp járták: Ezra az önfejűség, harag és önhittség útját, Kanan pedig az önsajnálat és elzárkózásét, pedig ők ketten együtt igazán jók, mindkettőnek szüksége van a másikra. Nyilván lesznek még megtorpanások, de én nagyon nem szeretném Ezrát a Sötét Oldalon látni.

 

Főleg a fentiek szép bemutatása miatt tetszett az epizód, de azért Hondót és a Szellem csapatát is örömmel láttam viszont. :) Thrawn admirálishoz volt szerencsém korábban az EU-ban (a trilógiát olvastam), és nagyjából ilyennek képzeltem. Hűvös eleganciáját és csendes határozottságát nagyon jól eltalálták. Valahogy elhiszem róla, hogy eredményesebben fog fellépni a lázadók ellen, mint a többiek korábban - de majd meglátjuk. :)

 

A convor jelenléte jó kérdés. :) Én magam is arra gondolok, hogy valamiféle pozitív jelet jelent, nevezhetjük avatarnak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezrát teljesen félrevezeti a holokron. Azt sugallja, hogy a segítségével képes a srác sikereket elérni,

Korábban már felvetettem, de továbbra is érdekelne ez a személyiséggel megáldott holokron kérdés. Még a végén kiderül, hogy valaki(nek a lelke) lakozik benne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit eddig láttunk a Sötét Oldalból, én simán kinézem, hogy egy Sith Úrnő bezárta oda a szellemét. A Sötét Oldal már bizonyította, hogy szörnyű, természetellenes dolgokra képes, lásd: Talzin. Persze nem biztos, hogy ténylegesen egy lélek van ott, de ki tudja, mire képes egy Sötét Oldal teremtette eszköz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én elképzelésem az, hogy - ahogy angolul is utalnak rá - ez csak egy jelenlét, mondjuk egy lenyomata a Sötét Oldalban egy egykori Sith Úrnőnek, és Ezra valójában az Erő Sötét Oldalával cseveg, ami úgy reagál rá, mint ez az egykori Úrnő. Mondhatni a Sith természetellenes verziója a Jedi szellemekre. Nem a valódi szellem, mint Qui-Gon, Ben, Yoda és Anakin esetében, hanem csak egy jelenlét, egy lenyomat az Erőben, amit a Sötét Oldal a Holocron segítségével eszközként használ. (Ugye Qui-Gon is mondta, hogy ő nem csak az egykori Jedi mester, de az Erő manifesztációja is egyben.)

 

A másik dolog, ami még eszembe jutott. Milyen jól kapcsolódik a Bendu okítása Ben szavaihoz: "ne bízz a szemedben, az megcsalhat" - mondta Luke-nak. A Bendu tanítása is nagyjából ez. Kanan vakon többet láthat az Erő és a többi érzéke által, mint a szeme világával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, így jobban belegondolva a sith szellemek nekem se tetszenének, hisz épp ez a jediség lényege: az öröklét amit a sith -ek sose érhetnek el. Bendu esetében pedig tök jó, hogy kapcsolódnak egymáshoz a rétegek. Mármint a Lucasi és az azt követő alkotók munkája.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Ezra sötét oldala a lányos oldala? :)

Lehet, hogy a holokron egykor egy Sith úrnőé volt - ahogy írtátok ti is korábban - de nem a "holokron lelkét" vagy a "Sith úrnő lelkét" hallja, hanem a holokronban koncentrálódó sötét oldal révén szembesül a saját sötét énjével, csak az ezt közvetítő hang a holokron egykori tulajdonosának a hangján szólal meg annak lenyomata miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban már felvetettem, de továbbra is érdekelne ez a személyiséggel megáldott holokron kérdés. Még a végén kiderül, hogy valaki(nek a lelke) lakozik benne. :)

Igen, kicsit olyan ez, mint a Harry Potter világában Tom Denem naplója, mint horcrux. :)

 

 

Az én elképzelésem az, hogy - ahogy angolul is utalnak rá - ez csak egy jelenlét, mondjuk egy lenyomata a Sötét Oldalban egy egykori Sith Úrnőnek, és Ezra valójában az Erő Sötét Oldalával cseveg, ami úgy reagál rá, mint ez az egykori Úrnő. Mondhatni a Sith természetellenes verziója a Jedi szellemekre. Nem a valódi szellem, mint Qui-Gon, Ben, Yoda és Anakin esetében, hanem csak egy jelenlét, egy lenyomat az Erőben, amit a Sötét Oldal a Holocron segítségével eszközként használ. (Ugye Qui-Gon is mondta, hogy ő nem csak az egykori Jedi mester, de az Erő manifesztációja is egyben.)

 

Lehet, hogy a holokron egykor egy Sith úrnőé volt - ahogy írtátok ti is korábban - de nem a "holokron lelkét" vagy a "Sith úrnő lelkét" hallja, hanem a holokronban koncentrálódó sötét oldal révén szembesül a saját sötét énjével, csak az ezt közvetítő hang a holokron egykori tulajdonosának a hangján szólal meg annak lenyomata miatt.

Ez a lenyomat és tükör-elmélet nagyon tetszik. :) Ezért is lehet, hogy Ezra nem utasításnak, hanem belső késztetésnek érzi, hogy akként cselekedjen, ahogy egyébként a holokron sugallja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is úgy gondolom, hogy a holokronon keresztül Ezra nem valakivel vagy valaki konkrét szellemével, lenyomatával stb. beszélget, hanem az Erő sötét oldalával való kapcsolatát ábrázolják így. Az nem lenne túl informatív, hogy a fiú bámulja a holokront, még az se az igazi, ha csak ő beszél hozzá. Valahogy meg akarták oldani, hogy mi nézők is tudhassuk mit mond a sötétség, erre pedig ezt a megoldást választották. Amúgy beugrott, hogy az Ep.1-ben Qui-Gon úgy vázolta fel az Erővel való kapcsolatot Anakin-nak, hogy a midiken keresztül az Erő folyamatosan beszél hozzá, majd hallani fogja a közlést és az a segítségére lesz. Most a Rebels-ben is egy hasonló motívumot húztak elő, csak itt ténylegesen halljuk is az egész "beszélgetést".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.