Ugrás a kommentre

3x01 - Steps Into Shadow


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szóval Ezra sötét oldala a lányos oldala? :)

Áááááá igen! Ezrából lesz Snoke, akivel össze fog jönni Poe. :D

 

Lehet, hogy a holokron egykor egy Sith úrnőé volt - ahogy írtátok ti is korábban - de nem a "holokron lelkét" vagy a "Sith úrnő lelkét" hallja, hanem a holokronban koncentrálódó sötét oldal révén szembesül a saját sötét énjével, csak az ezt közvetítő hang a holokron egykori tulajdonosának a hangján szólal meg annak lenyomata miatt.

Tehát akkor magának adna tanácsokat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Áááááá igen! Ezrából lesz Snoke, akivel össze fog jönni Poe. :D

 

 

Tehát akkor magának adna tanácsokat?

A benne lévő sötétség tör így elő, és a Holokron segítségével ad neki "tanácsokat".

 

De amúgy amit Pb írt, az is abszolút reális opció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is, és nem is tartom lehetségesnek, ugyanis ha csak "saját magával" beszélgetett, akkor honnan tudhatta, hogy a malachori templom egy fegyver. Ne feledjük, ott is a holokronnal trécsel és attól tudta meg, hogy valójában egy fegyverrel van dolga. És ez nem tanácsadás volt, hanem konkrét, Ezra tudásán kívül eső információ átadáss és utasítás várása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes nyitány volt, nekem összességében tetszett. Nem akart túl nagyot markolni a rész, ami szerintem jól volt így. Csak mert évadnyitó, még nem muszáj "über-epicnek" lennie... :) Mellesleg szerintem a TCW nyitányai sem nyújtottak többet anno (ezt nem negatív értelemben írom).

A sztori egyszerű volt, mégsem érdektelen. Szép összekötés volt a régi köztársasági vadászok sorsa a lázadók szükségleteivel, így helyére került a kirakós egy darabja. Csapatunk immár láthatóan rutinosan tör be, majd ki az ilyen-olyan birodalmi létesítményekbe, így nem akadtam fenn az újabb sikeres akciókon (főleg, hogy nem alakult minden a tervek szerint). A Phantom elvesztése főleg meglepett. Hondo hozta a tőle elvártat, bár az ugnaughtokkal való kommunikációja meglehetősen röhejes volt. :P

A Bendu karaktere egyelőre érdekes, de jó lenne többet megtudni róla. Ki ő? Honnan jött? Mi a célja? Azt sajnáltam, hogy sokkal nem lettünk okosabbak az Erőt illetően. Az eddig is világos volt, hogy kellő tudással Kanan képes lesz pusztán az Erőt használva "látni". Ben is erre próbálta megtanítani Luke-ot.

Thrawn színre lépése üdítő volt, még mindig alig hiszem el, hogy egy ízig-vérig EU (Legends) karakter a kánon része lett, ráadásul mozgóképen. Egyelőre nem sokat mutatott, de a kibontakozása nyilván az évad során várható majd. A lényeg minden esetre már ilyen rövid idő alatt is átjött: Thrawn az eszesebb fajta, aki hajlandó kisebb áldozatokat hozni a nagyobb cél érdekében. Várom, hogy ez mire lesz elég.

Ezra útja érdekes, de egyelőre nem érzek komoly gondot nála. Bár kezdetben Anakin is hasonló motivációk által akart hatalmasabb lenni, Kannannal az oldalán a kölyök szerintem képes a helyes ösvényen maradni. Ha jól emlékszem, Filoni is olyasmit mondott, hogy nem akarnak egy "Anakin-klónt" kreálni Ezrából. A Jedi-elmetrükkben sem láttam kivetnivalót. Szerintem teljesen mindegy, hogy sugárvetővel lövi agyon a rohamosztagost, vagy az elméjét manipulálva öngyilkosságba hajszolja. A lényegen semmit sem változtat. Nyilván nem egy minta Jedi módszere, de Ezra minden, csak nem minta Jedi. Amíg emberileg a helyes úton marad, nem tudom megkérdőjelezni a módszereit. Azt nem tudom, Ezra miből gondolja, hogy a Sith-holokronban van a Sith-ek elpusztításának kulcsa... egyáltalán hogy kell ezt elképzelni? Csinálnak valamit, mire a Sith-ek egy csettintésre elpusztulnak? :D Különben is, miért tartalmazná egy Sith-ek által alkotott holokron a saját pusztulásuk módját? :pfff: Nem gondolom, hogy Ezra "magával" beszélt volna a holokronnal. Valószínűbbnek tartom, hogy az egykori Sith Úrnő mesterséges "lenyomatával". Mint egy számítógép, amibe a holokron alkotójának személyiségét táplálták. Eddig (Legends) így működtek a Sith-holokronok.

Kíváncsi vagyok, Tarkin miért mondta azt, hogy Vader elbánt a lázadók Jedi-vezérével... Vader halottnak hiszi Ahsokát, vagy csak a birodalmiaknak mondta, hogy végzett vele?

Ezra új külseje könnyen megszokható, Sabine-é viszont egyáltalán nem tetszik. Mint valami japán manga-szökevény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben is, miért tartalmazná egy Sith-ek által alkotott holokron a saját pusztulásuk módját?

Talán van szó a holokronban arról, hogy a sith-ek általános gyengeségein hogyan lehet felül kerekedni/eltitkolni az ellenfél elől, és ha már megvannak ezek a gyengeségek (amik mondjuk egy jedi számára nem magától értetődőek), akkor azokra tudnak építeni.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csapatunk immár láthatóan rutinosan tör be, majd ki az ilyen-olyan birodalmi létesítményekbe, így nem akadtam fenn az újabb sikeres akciókon (főleg, hogy nem alakult minden a tervek szerint).

Ezt én is észrevettem. Nem egy ilyen menekülésük volt már és egyre rutinosabbak benne. Főleg itt látszott ez tisztán. Mindenkinek megvan a feladata, megy mint a karikacsapás.

 

 

A Jedi-elmetrükkben sem láttam kivetnivalót. Szerintem teljesen mindegy, hogy sugárvetővel lövi agyon a rohamosztagost, vagy az elméjét manipulálva öngyilkosságba hajszolja.

Szerintem azért van különbség. Mert itt nem csak arról van szó, hogy az öngyilkosságba hajszolja, hanem még le is lövet fele jó pár rohamosztagost. Ez az egész nagyon aljas egy jedihez mérve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is, és nem is tartom lehetségesnek, ugyanis ha csak "saját magával" beszélgetett, akkor honnan tudhatta, hogy a malachori templom egy fegyver. Ne feledjük, ott is a holokronnal trécsel és attól tudta meg, hogy valójában egy fegyverrel van dolga. És ez nem tanácsadás volt, hanem konkrét, Ezra tudásán kívül eső információ átadáss és utasítás várása.

Ez igaz. Régen láttam már az évadzárót. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tuti. Olyasmi lett volna a Bendu a bázissal a hátán mint egy jókora csiga. Új értelmet kapott volna a "bázisugrás" szó ha a Bendunak ugrálni támadt volna kedve. :D

 

 

Bendukoló bázis. :D

No ez a név még jobb. :lol:

Rendesen megszívták volna vele a lázadók. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.