Ugrás a kommentre

Bolygók


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

És mi van a holdakkal, meg az aszteroidákra épített városokkal? Diszkrimináció! :D:hehe:

Amúgy számomra hatalmasat nőtt a Yavin IV. Az ep4-ben olyan "meh" világ volt. Szép, meg jó, meg izé-bizé-ripityom, de az SW-ben nagyjából minden más bolygó érdekesebb nála. Még a Hoth is, pedig azon is a legérdekesebbek a tauntaunok, meg a wampák. :) Most viszont egész máshogy nézek rá, valahogy megelevenedett.

 

Dettó.

 

Eddig olyan semmilyen volt, most viszont a szemünk láttára kelt életre. És mennyire szép volt. Bár számomra akkor is a Kafrene gyűrűje a csúcs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...

Nekem tetszett, hogy kiirták, és az is, hogy a bolygók státuszát sem rejtették véka alá. Ahogy tágul a SW univerzum egyre nagyobb jelentőséggel bír, hogy ki honnan, hova tart. Szerintem előbb utóbb kevernénk már a bolygókat, ahogy egyre több film jön.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Gareth Edwards, a film rendezője most egy interjújában elárulta, hogy mitől lett Jedhából szent város, és hogy miért található annyi kyberkristály arrafelé:

 

"Ha megnézed a megalapozó beállítást, amikor a Jedhát felülről mutatjuk, látható, hogy egy sziklás képződmény veszi körbe - szerettük volna érzékeltetni, hogy egy meteor becsapódása formálta ilyenné. Ez a kő olyan erővel csapódott a Jedha felszínére, hogy kyberkristályok képződtek miatta.Szóval a Jedha egy nagyon különleges hely a galaxisban, ahol nagyon nagy mennyiségű kyberkristály található, amire a Jediknek is szüksége van a fénykardokhoz. Emiatt a meteorbecsapódás miatt vált szent várossá, de ez több millió évvel ezelőtt kellett, hogy történjen. Megpróbáltuk ezt a történetet ebben a megalapozó beállításban elmesélni: látni ezt a körkörös képződményt, a közepén Jedha városával."

 

ro5-aw-1500_2e9g.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon klassz sztori. Gondolom valami különleges anyagú meteorról van szó vagy a bolygónak különleges az anyaga. Vagy mindkettőnek.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...
2017. 01. 14. - 14:41, Nabopolasszar írta:

Számomra úgy tűnik, hogy egy lövés felér egy komolyabb méretű meteor becsapódásával, ami ugyan nem pusztítja el a bolygót, de az élőlények nagy részét már leradírozhatja hosszútávon.

Úgy tűnik még én is alábecsültem a lövés erejét  :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A röpködő, csillagromboló méretű földdarabok azért szerintem elég beszédesek voltak. :) Meg az is valószínű volt, hogy a lökéshullám nem csak a felszínen, de az alatt is végigsöpör (lényegében ezért röpködnek a csillagromboló méretű földdarabok).

 

Vajon a Scariff is így megsínylette? Ott vízbe trafált bele, szóval lehet, hogy azt nem érte ekkora kár, csak elforrt pár milliárd hektoliter víz (agyoncsapva ezzel a bolygó éghajlatát), meg néhány kilométer magas cunamikat okozhatott... Nyilván az az idilli világ is belepusztult, de talán nem úgy néz ki a bolygó, mint amit megrágtak és kiköptek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nekem rémlik, hogy te még én elképzelésemet is túlzásnak vélted ;)
 

2017. 01. 14. - 13:55, Dzséjt írta:

 Ha ezután befut a hírszerzés helyetteséhez olyan infó - márpedig miért ne futna be? -, hogy a hold megvan, csak egy város tűnt el, akkor máris gond van. Egy város eltüntetéséhez elég egy csillagromboló, márpedig a Lázadók tudják, hogy volt ott egy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az idézett sorokat írtam, ez a képregény még nem létezett, csak az RO, amiből nem jön le, hogy ennyire megsínylette a lövést. Nyilván akkor egy kicsit kevesebb kárt képzeltem én is el, de már akkor is úgy képzeltem, hogy egy gigantikus (több kilométer mély és több négyzetkilométer átmérőjű) kráter maradt Jedha City és környéke helyén, pont a röpködő óriás földdarabok miatt. (Nekem egyáltalán nem rémlik, hogy sokalltam volna az általad elképzelteket, és az biztos, hogy az idézett sorok még csak nem is a te szavaidra reflektálnak, még csak nem is a pusztítás mértéke a lényeg bennük, hanem az, hogy miért reagált úgy Draven, ahogy. De azért kösz, hogy kirángattad a kontextusból. ;) És még csak nem is írtam felül a későbbi szavaimat, mert a hold jól láthatóan megvan, csak kicsit lezúzott. Most vesd ezt össze Alderaannal. :P )

 

Érdekes kérdés, hogy a Jedha amúgy mennyi idő alatt esett szét. Mert azt láttuk még az RO-ban, hogy közvetlen a lövés után még nagyon nem ilyen állapotban volt.

 

2uN9lz4.png

 

Jól láthatóan a hold teljesen egyben van. Sőt még a látható területhez képest sem óriási a pusztítás ezekben a percekben. Vagyis - ahogy azt a fent beidézett sorokban is írtam - a Lázadók felderítői még egy egyben lévő holdat láthattak, ha küldtek ki felderítőket (fura lenne, ha nem). És feltehetően a későbbi tektonikus mozgások zilálták szét a Jedhát. A The Ashes of Jedha hónapokkal az RO után játszódik, annyi idő alatt szétszakadhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nekem egyáltalán nem rémlik, hogy sokalltam volna az általad elképzelteket

Hát én bolygó méretű kataklizmáról beszéltem, és ezzel érveltem, te meg későbbi érveléseidben is kitartottál amellett, hogy az esetleges felderítők csak egy várost láttak elpusztulni.  És az egy dolog, hogy nem erről szólt a vita (és emiatt nem is részletezted a pusztítás mértékét), de többszöris lekicsinylően beszéltél róla, és kitartottál mellette. Remélem belátható, hogy miképp láthatom az általam leírtak sokallásának a helyzetet :)

 

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jól láthatóan a hold teljesen egyben van. Sőt még a látható területhez képest sem óriási a pusztítás ezekben a percekben.

Hát nem tudom, nekem a pirossal besatírozott rész eléggé "instant halálzónának" tűnik már most is. Az hogy per pillanat még egyben van maga a hold, még nem azt jelenti, hogy Jedha nem pusztult volna el. Oké nem annyira, mint később az Alderaan, de nem hiszem, hogy ilyen fogalmazásbeli apróságok a bolygón lakókat (és kb. bárki mást) különösebben érdekelt volna. 
4852uN9lz4.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.