Ugrás a kommentre

Chirrut Îmwe


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egészen addig egy bolondnak hittem, aki bemesélte magának, hogy erőérzékeny, amíg a rohamosztagosok kereszttüzében egyszerűen csak odasétált a kapcsolóhoz... Szerintem egy minimális erőérzékenysége biztosan van. Vagy csak az Erő megsegíti azt, aki ennyire bízik benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annál a sétánál valóban segíthetett neki. Az benne a szép, hogy valamiért a rohamosztagos is rájött, hogy gáz van ezért is lőtt utána a konzolra, hogy az robbanjon szét Chirrut mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos a kérdés, miszerint "ő használta az erőt, vagy az erő használta őt?" , nekem a 2. megtekintés után az előbbi jelenleg az esélyes. A jelenet mikor Jynhez szól:

-"igen hozzád beszélek.."

-"a kristályért a nyakadban megmondom a jövődet..."

Szóval a jelenetben a kristály egy sál alatt van és persze mindegy is, mert Chirrut vak, szóval elég jól megérzett egy kiberkristályt kb 15-20 méterről.

Ti mit gondoltok erről?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vaksága miatt más érzékszervei élesebbek, a kristály pedig rezonál, nem? Lehetséges, hogy szimplán megérezte Erő nélkül is.

Maga a rezonancia, lehet fizikai hang nélkül, aztán valamiféle hangbeli, és csak simán erő beli.

Ebből csak a középső illik a magyarázatodra, viszont az meg furi kissé nem?

 

Ja és az "igen, hozzád beszélek" még arra is utal, hogy Jyn gondolatát is hallotta, amire ez a felelet. Nyilván azt kérdezte magában: "ez hozzám beszél?"

Szóval gyanús Chirrut, nagyon gyanús! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és az "igen, hozzád beszélek" még arra is utal, hogy Jyn gondolatát is hallotta, amire ez a felelet. Nyilván azt kérdezte magában: "ez hozzám beszél?"

Szóval gyanús Chirrut, nagyon gyanús! ;)

Hát azért ez elég kiszámítható reakció volt. Ha egy vak fickó meglát egy kristályt, ami az illető ruházata alatt húzódik, és ezt hangosan a tudtára adja, akkor az indukált gondolatok 100%-ra illeszkedik az a mondat, hogy "Igen, hozzád beszélek". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az tetszik nagyon Chirrutban, hogy nincs kimondva, hogy Erőérzékeny. Sőt, Baze csak nevet rajta és bolondnak nevezi. A történések függvényében viszont valószínűleg tényleg van benne kraft. Eddig még sose volt ilyen karakter az SW -ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért ez elég kiszámítható reakció volt. Ha egy vak fickó meglát egy kristályt, ami az illető ruházata alatt húzódik, és ezt hangosan a tudtára adja, akkor az indukált gondolatok 100%-ra illeszkedik az a mondat, hogy "Igen, hozzád beszélek". :)

Persze illeszkedik, de számomra itt nem ez a helyzet. Nem trükközik reakciók kiszámított válaszaival. (egyébként Te tényleg ezt feltételezed?)

Viszont úgy tűnik nekem, hogy az erővel annál inkább. :)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az enciklopédia megvilágította, hogy hősünk azért nem mágikus figura. Az övén lóg egy doboz, ami afféle ultrahangosa tájékozódási eszköz, illetve a botjában lévő kyber-kristály rezonálása is sokat segít neki a tájékozódásban. Ez egyben rávilágít arra, hogy hogyan érezte meg Jyn kristályát: ahogy (azt hiszem) Karrde korábban írta, a kristály rezonálását hallja Chirrut. Ja, és még látó korában eleve olyan harcművészeti képzést kapott, ami a szemet úgyszólván figyelmen kívül hagyja és a test tökéletes érzékelésére épül. Ha ehhez még hozzáveszem, hogy szerintem minden élőlény Erőérzékeny, csak a nem megfelelő midi-chlorian számúak mindössze "hallják" az Erő sugallatait, akkor szerintem Chirrut egy nagyon frankó karakter, aki egyszerre spirituális is technokrata, de nagyon szépen belesimul az SW eddig közegébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az enciklopédia megvilágította, hogy hősünk azért nem mágikus figura. Az övén lóg egy doboz, ami afféle ultrahangosa tájékozódási eszköz, illetve a botjában lévő kyber-kristály rezonálása is sokat segít neki a tájékozódásban. Ez egyben rávilágít arra, hogy hogyan érezte meg Jyn kristályát: ahogy (azt hiszem) Karrde korábban írta, a kristály rezonálását hallja Chirrut. Ja, és még látó korában eleve olyan harcművészeti képzést kapott, ami a szemet úgyszólván figyelmen kívül hagyja és a test tökéletes érzékelésére épül. Ha ehhez még hozzáveszem, hogy szerintem minden élőlény Erőérzékeny, csak a nem megfelelő midi-chlorian számúak mindössze "hallják" az Erő sugallatait, akkor szerintem Chirrut egy nagyon frankó karakter, aki egyszerre spirituális is technokrata, de nagyon szépen belesimul az SW eddig közegébe.

Nincs több kérdésem. Elegáns magyarázat. Ki fene gondolta, hogy a botjában van egy kristály?

Eszerint a kristályok rezonálnak egymás közelségében és elég a botot tartani.

Akkor csak az marad a "tipp", hogy a nyakában hordja! :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért egy kis misztikum elfért volna vele kapcsolatban.Nem kell mindenkinek erőhasználónak lenni, vannak erőérzékenyek is, és ez pont elég lenne.

egy kicsi azért így is van körülötte nem? Számomra van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ultrahangdoboz és kyberkristály ide vagy oda, a lézernyalábokat ezek sem állítják meg, ő mégis átsétált egy tűzzónán. Szerintem ez elég misztikus azért. :)

Szerintem is. Ez egy konkrétum. De általánosságban is belengi.

És a poén az, hogy bejön nekem, pedig ha valamiről hát róla, azthittem, hogy rezegni fog a léc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel eleve ott van a karakteren a filmben, száz százalék, hogy nem magyarázkodás, hanem eleve a karakter koncepciójának a része. Így is elég misztikus a figura, mert azért egy doboz még kevés ahhoz, hogy lézernyalábok elől hajoljon el, meg leverjen egy szakasz rohamosztagost. Viszont legalább kivonják az egyenletből azt, hogy ő Erőhasználó lenne. Hallgat az Erőre (az ösztöneire, ha úgy jobban tetszik, de ebben az esetben az az Erő), de nincs úgy tudatában, nem használja úgy, mint Kanan. Chirrutnak szüksége van technológiára is, hogy olyan legyen, mint Kanan. Nekem részben pont ez a doboz menti meg a karaktert. Engem ugye eléggé zavart, hogy a múltkor kijött, hogy ő is Erőhasználó. Szerencsére ez fals infónak bizonyult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akármilyen emberről van ám szó. :)

Amúgy egymást azért el tudták találni. Az egyik néhányszor még tökön is lőtte a spanját akit Chirrut tartott fogva. Mázlija volt az áldozatnak hogy páncélgatyát is hordott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.