Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nekem főleg azt jelzi Csubi pillantása, hogy a wookie menne, de Han ezt még így is helyteleníti. Pedig az ő hajójuk is kicsi, és simán harcolhatna ha akarna. Lásd EPVI. :)

Harcolhatna, de a csempészetben eddig a menekülés volt a Falcon stratégiája, ha a Birodalom színre lépett. Biztos nem lehetett könnyű Hannak átállítania magát arra, hogy ilyen formában is szembe lehet szállni a hatalommal. Szerintem is hezitált már ebben a jelenetben, hogy segítsen vagy sem, de itt még a régi énje győzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1) Valakinek sikerült már rájönnie, hogy hogyan kapcsolódik össze a Halálcsillagon a visszaszámláló, és a bemondott idő? Csak mert nekem sohasem sikerült még arányosságot felfedezni a kettő között

 

2) Miért kell az árokban manőverezni? Miért nem akkor ereszkednek le a gépek, amikor látótávolságon belülre kerül a hőelvezető nyílás lyuka?

1) Vader és Tarkin is elégé tanakodva nézték :)

 

2) Emiat tartottam kicsit deffektesnek a tervet. Az akna függőleges a HCs egyenlítőjére nézve, szóval egy függőleges rárepüléssel még egyszerűbb is lett volna beküldeni a torpedót, révén annak nem kellett volna kanyarognia, csak egyszerűen nyílegyenesen berepül. De, belegondolva mégsem hülye ötlet. Mivel kell számolniuk a külszín felett? Dodonna maga mondja, hogy a védelmi rendszer nagyarányú frontális támadás ellen van kiképezve. Ergo a felszínét úgy teletüzdelték turbólézerekkel, mint valami túlméretezett karácsonyfát. Egy függőleges rácsapásnál húsos másodpercekig kellett volna nyílegyenesen repülni, a nyílt űr felől, ezzel tiszta célpontot nyújtva. Az árok felett végigrepülni meg még kínosabb lett volna, mivel akkor az árok két szélén lévő ütegsor kereszttűzbe fogta volna őket. És akkor is nyílegyenesen kellett volna repülniük, tehátújfent csakhamar fasírtot csináltak volna belőlük. Pláne az Y-Wingekből, melyek nyílt terepen is max annyira manőverezhetőek, mint a járókeretes nagymama. Azon túl, a csata alatt be is mondja az egyik pilóta, hogy alacsonyan maradva kisebb tüzet tudnak rájuk koncentrálni (azt hiszem 23 fokos szög alá kellett menni). Ergo az ágyúk alá ereszkedni az egyetlen biztos módja, hogy megközelítsék a nyíltást. Ott csak két őrtoronny ágyúival kellett számolni, melyekkel már boldogulhatnak a pajzsok és a manőverek. Nem is találtak el senkit. Egyedül a vadászgépek jelentettek gondott. Itt viszont a vadászok feltűnésével a Vörös Vezérnek az aranyok után kellett volna küldenie pár vadászgépet fedezet gyanánt, akik szépen felzárkóznak a TIE-ok mögé és levadásszák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy függőleges rácsapásnál húsos másodpercekig kellett volna nyílegyenesen repülni, a nyílt űr felől, ezzel tiszta célpontot nyújtva. Az árok felett végigrepülni meg még kínosabb lett volna, mivel akkor az árok két szélén lévő ütegsor kereszttűzbe fogta volna őket. És akkor is nyílegyenesen kellett volna repülniük, tehátújfent csakhamar fasírtot csináltak volna belőlük. Pláne az Y-Wingekből, melyek nyílt terepen is max annyira manőverezhetőek, mint a járókeretes nagymama. Azon túl, a csata alatt be is mondja az egyik pilóta, hogy alacsonyan maradva kisebb tüzet tudnak rájuk koncentrálni (azt hiszem 23 fokos szög alá kellett menni). Ergo az ágyúk alá ereszkedni az egyetlen biztos módja, hogy megközelítsék a nyíltást. Ott csak két őrtoronny ágyúival kellett számolni, melyekkel már boldogulhatnak a pajzsok és a manőverek. Nem is találtak el senkit. Egyedül a vadászgépek jelentettek gondott. Itt viszont a vadászok feltűnésével a Vörös Vezérnek az aranyok után kellett volna küldenie pár vadászgépet fedezet gyanánt, akik szépen felzárkóznak a TIE-ok mögé és levadásszák őket.

Na, én is valami ilyesmit gondoltam, de hát hiába, nem bírtam ilyen szakszerűen megfogalmazni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráadásul megsimerkedhetünk egy újabb központi mellékszereplővel, a méltán hírhedt Wedge-el, aki itt még csak ifjú titán, aki még a Halálcsillag elleni támadást is lehetetlennek véli.

Szerintem Wedge-t csak az űrcsatában látjuk először. Nem kevered valakivel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

és Tie-vadászból is csak egy-kettő tud így egyszerre utánuk menni. Plusz tényleg nem tudnának másként rákészülni az aknába lövésre.

És a TIE vadászok az aknában el is vesztik az a remek manőverező képességüket, amitől (is) olyan jó vadászgépek. Így egy előnyük odavész :)

Jó szempont ez a rákészülés dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Wedge-t csak az űrcsatában látjuk először. Nem kevered valakivel?

Hmm... nekem is úgy rémlik, hogy Wedge-dzsel már az eligazításon is találkozunk :D Dzséjt, mondj áment a dologra :)

 

No így jár az, aki mindent végigolvas, és később látja meg a választ :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, Wedge ott ül Luke mellett. :)

 

Amúgy nekem az volt a fura, hogy Dodonna kilencven fokos tűzelési szöget javasolt. Namármost kérdem én, hogy azok a torpedók mitől fordultak be oly élesen a kipufogóaknába????

Amúgy jó taktika az egész, csak még eddig és ezután se láttunk ilyen éles fordulókba bocsájtkozó torpedókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nekem az volt a fura, hogy Dodonna kilencven fokos tűzelési szöget javasolt. Namármost kérdem én, hogy azok a torpedók mitől fordultak be oly élesen a kipufogóaknába????

Amúgy jó taktika az egész, csak még eddig és ezután se láttunk ilyen éles fordulókba bocsájtkozó torpedókat.

Nem is láttunk még protontorpedót sűrűn akcióban. De az eddig látott két torpedófajta is elég fordulékony volt (pláne Jangoé, elsőre le is döbbentett, ahogy kerülgette a sziklákat). A protontorpedók meg azért ilyen jók, mert ilyen fordulóra is képesek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a protontorpedó azért ilyen "jól manőverezhető", mert a hőforrására megy rá. Más kérdés, hogyha ilyen fordulékonyak, akkor miért kell annyira pontosan lőni?

Itt gondolom azért volt kihangsúlyozva a kilencven fokos támadószög, mert a gépeknek amúgyis alacsonyan kellett repülniük. Értsd, a korábban említett 23 fokos légelhárítótűz miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a protontorpedó azért ilyen "jól manőverezhető", mert a hőforrására megy rá. Más kérdés, hogyha ilyen fordulékonyak, akkor miért kell annyira pontosan lőni?

Az, hogy mire kell rárepülnie, meg milyen fordulékony, annak vajmi kevés köze van egymáshoz. A pontos célzásra meg általában azért van szükség, hogy pontos legyen a lövés. Ha a célfelület két méter, nem lehet befogni egy húszméteres területet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vörös Vezérnek az aranyok után kellett volna küldenie pár vadászgépet fedezet gyanánt, akik szépen felzárkóznak a TIE-ok mögé és levadásszák őket.

Nekem úgy tűnt, addigra a Lázadók kifogytak vadászgépekből. Ezért kellett a Falcon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A fordulékonyság és a rárepülés azért függ össze (szerintem), mert a protontorpedó a hőt követi, tehát azt a sugarat, ahol a hő halad felfele, aztán pedig szétáramlik az űrben. Tehát valszeg azért kell pontos lövés (hogy megválaszoljam saját kérdésem), mert a hőelvezető nyílás lyukánál a hő szétáramlik az űrbe, ezért pontosan be kell célozni a lyukat, és ha ott jár a torpedó, utána meg már az erős koncentrációjú hőt követi, ezért bukik lefelé. Szerintem :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: A fordulékonyság és a rárepülés azért függ össze (szerintem), mert a protontorpedó a hőt követi, tehát azt a sugarat, ahol a hő halad felfele, aztán pedig szétáramlik az űrben. Tehát valszeg azért kell pontos lövés (hogy megválaszoljam saját kérdésem), mert a hőelvezető nyílás lyukánál a hő szétáramlik az űrbe, ezért pontosan be kell célozni a lyukat, és ha ott jár a torpedó, utána meg már az erős koncentrációjú hőt követi, ezért bukik lefelé. Szerintem :(

Ebben az esetben mint minden hőkövetéses lövedék egyszerűen a falba vágódna. Nem a meleg "levegőt" követik, hanem a hőforrást. Ezesetben az első, amire ráállna az a forró fal. És ennek még mindig nincs köze a fordulékonysághoz. A célpont, legyen az egy mozgó tárgy, vagy egy hőforrás nem függ össze a rakéta/torpedó manőverezhetőségével. Az a rakéta irányító rendszerétől függ (mai rakéták esetében a szárnyak, illetve tolóirány változtatása - ez utóbbi valószínűleg az SW torpedóira is igaz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már értem, mire gondolsz az által, hogy nincs kapcsolat a forrás és a fordulékonyság között. Úgy érted, egy dolog, hogy rááll a hőforrásra, az meg egy másik, hogy mechanikusan hogy oldják meg a fordulékonyságát. De én meg arra gondoltam, hogy egy ilyen kütyünek a fordulékonysága azzal magyarázható, hogyha egy mozgó célpontot akar követni, akkor muszáj ilyen fordulékonysággal rendelkeznie. Szóval én nem a mechanikájára gondoltam, hanem az elvére :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A New Hope

Chapter 43: Han?s Departure

Time: 1:37:16-1:38:25

 

Tartalom

 

Luke pilótazubbonyban és sisakkal a hóna alatt, C-3PO kíséretében lép be az űrhajók hangárjába, ahol megpillantja a kreditekkel teli dobozokat pakoló Hant és Chewie-t. Közben egy hang a hangszórókban utasítja a pilótákat, hogy menjenek a gépeikhez. Luke ezzel szemben a korelliaihoz lép és kérdőre vonja, hogy a jutalommal már le is lép-e. Han természetesen igent felel, majd régi tartozásainak megfizetésével indokolja tettét. Aztán hozzá teszi, hogy hülye lenne pont a lázadók között letáborozni. Ekkor hirtelen felveti Luke-nak, hogy menjen vele, elvégre remek pilóta és jól meglennének. Az ifjú elámul a kijelentés hallatán. Kifakadásában Hanhoz vágja, hogy hogyan mehetne, mikor mindketten jól tudják, mire készülnek a körülöttük lévők és kik ellen. Aztán gyorsan hozzáteszi, hogy Hanra is szükségük lenne. Solo persze ellenkezik, hiszen minek törte magát a jutalomért, ha nem élvezheti. Legfőbb érve szerint az űrállomást megtámadni amúgy sem hősiesség, hanem öngyilkosság. Luke dühe tovább fokozódik. Mérgében odaveti a csempésznek: ?Vigyázz magadra, Han. Bár ennek úgyis érted a módját.? Azzal elindul a gépe felé. Solo gyorsan utána fordul és rászól. Búcsú helyett csak annyit mond: ?Az Erő legyen veled!? Luke biccent, majd maga mögött hagyja a gondolataiba merülő Solot, aki Chewie morgása zökkent vissza a való világba. Mérgesen veti oda a wookie-nak, hogy tudja mit csinál.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Egy újabb rövid chapter. A pilóták már készülődnek, nagy a felfordulás a hangárban. Luke is teljes harci díszben. Érdekes, hogy mennyivel élénkebb a Lázadók pilótaruhája, mint a Birodalom pilótáinak fekete ruházata.

Han és Luke hamar konfrontációba kerül a csempész távozási szándéka miatt. Úgy tűnik bizonyosságot nyert az, amit Leia mondott, hogy Hant nem érdekli semmi és senki. Ennek ellenére Solon látszik, hogy nagyon is érdeklik a barátai, csak éppen eddig sose tudta elkötelezni magát. És hát mit keresne egy csempész olyan emberek között, mint a Lázadók, hiszen neki nem szívügye ez a forradalom. Persze, a döntését még Chewbacca is nehezíti, aki egyértelműen maradni szeretne. Nem csoda, ő már első kézből megtapasztalta, milyen, amikor az embernek, azaz wookie-nak a szabadságáért kell harcolnia.

Apró érdekesség, ahogy Han háta mögött C-3PO és Chewbacca diskurál. Vajon miről beszélgetnek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Hannak valahol igaza van... a Halálcsillag megtámadása inkább tűnik előre kitervelt öngyilkosakciónak, mint valami hihető tervnek. Remélem a következő felújításkor Lucas bevág a lázadók közé valami turbános alakot, hogy hihetőbb legyen Han monológja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem itt Luke idealista mivolta tetszik leginkább. Elemi követelménynek veszi, hogy Han-nak is csatlakoznia kellene hozzájuk. Igazi zöldfülű. Han itt még akkor is sokkal érettebb benyomást kelt, ha ez a hősiessége rovására megy. :) Egyébként tényleg igaza van... Józan ésszel nézve semmi esélyük nincs a támadóknak. Az nagyon jó, amikor megkéri Luke-ot, hogy tartson vele! Itt látszik először, hogy szimpi neki a srác, és nem nézi le annyira, mint eddig mutatta. No meg az is sokat sejtető, amikor azt mondja Csubinak, hogy tudja mit csinál. Szerintem már akkor is agyalt valami terven, hogy segíthetne. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az is sokat sejtető, amikor azt mondja Csubinak, hogy tudja mit csinál

Szerintem az is hogy Luke-nak "biztatásul" azt mondja hogy "Az Erő legyen veled!".

A hajóján nagyban lehúzta és humbugnak nevezte az egész Erő-dolgot de ennél a mondatnál meg már lerí róla hogy elkezdett valamennyire hinni abban amit a lázadók ügyködnek.

 

OFF

Remélem a következő felújításkor Lucas bevág a lázadók közé valami turbános alakot

Betehetné például pilótának a még élő Achmedet aki a halála után csontvázformában szintén kapna egy érmet a nyakába Leiától. :)

 

mindig is érdekelt, hogy nézhet ki a pénz az SW-ben... kicsit sajnálom, hogy erre a Saga zárásáig se derült fény :)

Sajnos be kell érnünk ezzel. :)

ON

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.