Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ody. Én egyáltalán nem feszítem a húrt, csupán egy fórumozó-társam védelmére keltem, ahogy azt - úgy hiszem - Te is tennéd, ha én szólalkoznék össze valakivel, akinek Te igazat adsz.

Köszönöm, hogy kiálltál mellettem, de tényleg nem kell tovább csűrni-csavarni a dolgokat, majd Ody szépen törli a hsz-eket mint ahogy már párszor megtette amikor összeszólalkozott velünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody. Én egyáltalán nem feszítem a húrt, csupán egy fórumozó-társam védelmére keltem, ahogy azt - úgy hiszem - Te is tennéd, ha én szólalkoznék össze valakivel, akinek Te igazat adsz.

Érdekes....ha engem elküldenek a jó édes anyámba, az nem kelt visszatetszést senkiben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen remek jelenet értékelése kapcsán az első hozzászólásom az lesz, hogy meg vagyok döbbenve rajtatok... ;)

Na most mond. Most képzeld, hogy ez mennyire előremozdítja a következő fejezet megírását... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most mond. Most képzeld, hogy ez mennyire előremozdítja a következő fejezet megírását... ;)

Dzséjt, azért ne ebből indulj ki... Most az indulatok uralkodnak, de biztos mindenki le fog csillapodni egyszer, és ki lesz bukva, hogy miket írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, azért ne ebből indulj ki... Most az indulatok uralkodnak, de biztos mindenki le fog csillapodni egyszer, és ki lesz bukva, hogy miket írt.

Dehogy fogok ebből kiindulni. Pléne a finishben nem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy már egyik érintett fél sincs jelen, azért nem állom meg, hogy ne mondjak egy-két dolgot a lenti "vitáról". Az előbb azért nem tettem meg, mert féltem, hogy csak olaj lenne a tűzre, de ezt most már az érintettek csak holnap fogják olvasni, talán kipihentebben és józanabbul, így megkockáztatom.

 

Szóval, mi is történt? Ody talán kissé nagyobb hévvel fogalmazott úgy, hogy:

Oldie ha neked ez jobb az előzmények nélkül, akkor őszintén sajnállak.
De ezt csak annak a lelkesedésnek a hevében tette, ebben biztos vagyok, amit egyébként ezzel a jelenettel kapcsolatban érzett, erre utal a hsz megelőző bekezdése. Talán fogalmazhatott volna kissé finomabban is, ez tény. De Ti, Oldie és Karrde, akik már évek óta ismeritek Odyt, és együtt fórumoztok vele, tudnotok kellene, hogy ez egy ártatlan megjegyzés volt, minden bántási szándék nélkül.

Ti zokon vettétek, ő meg azt, hogy ezen felkaptátok a vizet, és ez lett az alapja a további személyeskedésnek, amiben mindkét fél rendesen kivette a részét, és aminek semmi keresnivalója nincs egy ilyen topikban.

Szegény Donát csak csillapítani akarta az egészet, erre Ody, őt is kiosztottad rendesen. Egyedül egyébként ő érdemel elismerést igazán: tárgyilagos tudott maradni, indulatok nélkül.

 

Szóval remélem holnap mindenki magába néz, és levonja a következtetéseket, mert én ugyan csak egy mezei tag vagyok, és valószínűleg túl sok jogaim nincsenek is, de annyi biztosan van, hogy szabadon elmondhassam a véleményemet: ez nem volt méltó ehhez a fórumhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd Pildi, én se gondoltam, hogy veszett nagy bántási szándékában írta azt Ody amit írt, csak ha pocsék napja van akkor inkább ne szólaljon meg. Ez már nem az első ilyen eset volt, hogy kicsit keményebben fogalmazott, és amellett, hogy tudom, hogy nem gondolja ilyenkor komolyan, hogy megbántson engem vagy másokat, azért nem árt ha olykor helyrerakja őt az ember. ;)

Amúgy nincs bennem harag vagy ilyesmi, tuti nem fogom visszautasítani azt ha fórumtalin fizet egy kört. :D;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No imé egy újabb jelenet amit többféleképpen lehet végigizgulni.

Aki már az ANH előtt tudta hogy Luke Vader kölke annak első nézésre az izgulókáját egy kicsit felspanolja hogy a fater a gyerkőcét ravaszon viszkető ujjakkal üldözi és hogy a srác teljesíteni tudja-é ultraveszélyes misszióját vagy a fenekében lihegő gonosz lézerének hatására hasonló sorsra jut-é mint társainak többsége.

Aki meg az ANH előtt tudott a fater-gyerkőc viszonyról és első alkalommal nézi az is szétizgulhatja magát mert ott van neki az üldözés és az hogy mi lesz a vége.

 

De ez az egész csak akkor szól igazán nagyot ha tudjuk hogy Vader apánk mint a "First Galactic Empire" második embere a fiacskája nyomában lohol és minden igyekezetét beleadva próbálja leszedni plusz még ott van a kis exdroidja akinek a séróját jócskán meg is perkálja. Gondolom ha tudná hogy Artuba lő bele akkor totál hidegen hagyná az egész mert az ő meggyőződése szerint ugye a múltja már nem jelent semmit.

Amikor az öreg vödörfejű felfedezi hogy a préda Erős jobban bele kell húznia növelvén a feszültséget mert tudja hogy egy olyan manusznak már elég nagy sansza van arra hogy célba találjon. Ha tudjuk hogy Luke a fia még azon is elgondolkozhatunk hogy az Erő érzékelése után leesett-e már néki és van-e benne valahol vívódás hogy a gyerkőcét békén hagyja-e vagy mint Palpi hű szárnysegédje mentse meg a zűrállomást és lője szét apró kis dirib-darabokra.

Mindenesetre ő tovább próbálkozik Luke pedig ösztöneire hagyatkozva ezerrel repeszt a sztráda helyett az árokban hogy lőjön ami Luke-nak az Erőnek és a valami állati látvánnyal színre repülő Han-nak hála be is következik és a zűrállomás mindenestül szanaszét robban mint a kisgömböc aki degeszre zabálta magát.

És hogy a jól érezhető szagot eresztő kormányzóról se feledkezzek el utolsó képbe kerülése alkalmával csak egyet tudok mondani: Asztalavisztaadioszpápá. ;)

 

Tényleg nagyszerű jelenet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is szóltam a Halálcsillag felrobbanásáról, ami hála az SE -nek sokkal nagyobbat szól. A vágás pedig nagyon-nagy, amikor Tarkin várja a bummot, de szerintem nem gondolta volna, hogy tized másodpercel később át is éli. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is szóltam a Halálcsillag felrobbanásáról, ami hála az SE -nek sokkal nagyobbat szól. A vágás pedig nagyon-nagy, amikor Tarkin várja a bummot, de szerintem nem gondolta volna, hogy tized másodpercel később át is éli. ;)

Azért ebben nagyon durván ott van az irónia, hogy a szakács a saját levében főtt meg. Vagyis megtudta, mit éreztek az Alderann lakosai.

No meg megint háboroghatott az Erő is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope

Chapter 48: A Hero?s Welcome

Time: 1:52:58-1:53:37

 

Tartalom

 

A lázadó bázison mindenki Luke X-Szárnyú gépéhez rohan, melyből a fiú örömtelien ugrik ki. Elsőként Leia ugrik a nyakába, majd pár pillanattal később befut Han és Chewie is. Luke magából kikelve monda Solonak, hogy tudta, hogy nem hagyja cserben. Han csak annyit mond, hogy nem hagyhatta Luke-ra szállni az összes dicsőséget és jutalmat. Leia sem állja meg megjegyzés nélkül. Ő meg jól tudta, hogy Hant nem csak a pénz érdekli. Az örömöt ekkor hirtelen riadalom töri meg, egyrészt egy sipánkodó aranyozott protokolldroid, másrészt a szétlőtt R2-D2 látványa miatt, akit éppen ekkor eresztenek le. C-3PO kétségbeesetten kérdezi barátjától, hogy hallja-e, de a kis droid nem felel. Teljesen halott. Aztán az aranyszín masina a szerelőket kérdezi, meg tudják-e menteni. S bár a technikus szavatolja, hogy azonnal hozzálátnak, 3PO tovább kérleli, még az alkatrészeit is felajánlják. Luke megnyugtatja, hogy rendbe fogják hozni R2-t. Azzal barátai társaságában elhagyja a hangárat.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Rövid, de örömteli jelenet. Ránk is fér már az ep3 vége, és az ep4-ben is ért oly sok tragédia után. Végre tényleg érezhető az új remény, így együt örülhetünk a szereplőkkel.

Persze kicsit beárnyékolja a derűt R2 rémes látványa, de mind a szerelő, mind Luke megnyugtatja C-3PO-t és minket: rendbe fog jönni. Az viszont nagyon aranyos, ahogy C kesereg a barátjáért, és még magát is feláldozná, holott eddig nem igazán ilyennek tűnt. Az ilyen jelenetekben látszik, hogy mennyire jó barátokká váltak az évek során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

'A hősök végképp egymásra találnak'. Talán ez is lehetne a mottója ennek a jelenetnek. Nagyon jó, ahogy a jelent végén összekapaszkodva mennek ki a képből. Azt is jó látni, hogy mennyire őszinte az örömük, ráadásul még Solo is learatja a babérokat azután, hogy le akart lépni. :|

 

Egyébként R2 sérülései érdekesek, mert amikor meglőtte Vader csak füst látszott, de semmi külsérelmi nyom. Ehhez képest amikor kiveszik, jól tropára van menve. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként R2 sérülései érdekesek, mert amikor meglőtte Vader csak füst látszott, de semmi külsérelmi nyom. Ehhez képest amikor kiveszik, jól tropára van menve. :)

Lehet hogy az esett meg vele mint ami az Endoron amikor meglőtték és durrant egyet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, erre a rövid jelenetre valóban a legtalálóbb kifejezés az őszinte öröm, nem is szól másról, de ez nem baj, mert annyira jól esik... :)

Ezen még Artu sérülései sem változtatnak. Valahogy sejti az ember, hogy komoly baja nem eshetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen.

 

Ami a Halálcsillag felrobbantását illeti: ez az a jelenet aminél első néhány megnézésre csak a fejemet kapkodtam hogy hűha, aztán azóta egyre jobban élvezem. Bár, a fene jobban tudja, de valamiért hiányoznak a fejem fölött átrepülőgépek....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A New Hope

Chapter 49: Medal Ceremony

Time: 1:53:38-1:55:18

 

Tartalom

 

Béke honol a Yavin IV. holdján, mikor Luke Skywalker, Han Solo és Chewbacca előtt feltárul az ajtó, és belépnek a hatalmas díszterembe. A közepét átszelő széles út két oldalán a lázadók gyülekeznek rendezett sorokban, vigyázzállásba állva. Ahogy a trio elhalad közöttük, egy emberként fordulnak a csarnok vége felé, ahol a lépcsősor tetejé Leia Organa hercegnő, Dodonna tábornok és a Szövetség tisztikara várakozik csendben.

Mikor hőseink elérik az emelvény tetejét, Leia mosolyogva eléjük lép, míg Dodonna tábornok átveszi az első érmet az egyik szárnysegédtől, és átadja a hercegnőnek. A lány Solo nyakába akasztja az YT-1300-ast formáló medállt, mire a korelliai kajánul rákacsint. Leia elereszt egy mosolyt, miközben Luke felé fordul és átveszi a második érmet. Az ifjú izgatottan a tőle balra álló C-3PO felé biccent, majd Leia a nyakába akasztja az érmet. A két férfi egyszerre hajol meg a hercegnő előtt, majd örömtelien egy apró, tipegő, örömtelien füttyögő droidra pillantanak. R2-D2 sértetlenül áll meg barátja, C-3PO mellett. A csapat a tömeg felé fordul, Chewie felvonyít, és a lázadók tapsviharban törnek ki.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Szép lezárása ez az ep4-nek, és igencsak örömteli az ep3 után. Tényleg feléledt a remény Luke, Leia, Han és Chewbacca, no meg a két droid és a lázadók képében. Megvívták első gyözelemmel zárt csatájukat, elpusztult a gonosz legfélelmetesebb harceszköze, és egyik leghűségesebb embere. Minden szép és jó, amíg a Birodalom vissza nem vág.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A protokoll... Mindenki nagyon ünnepélyes, ráadásul még Han is lámpalázas. :P Igazi hősi hangulatú jelent, ahol a legnagyobbakat köszöntik. Tetszenek a vicces apróságok, mint Han kacsinátsa Leiára, vagy R2 toporzékolása. Ezek a részletek tovább oldják a hangulatot. Ez a jelenet méltó lezárása a filmnek, ami így talán a legkerekebb SW film mind között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A protokoll... Mindenki nagyon ünnepélyes, ráadásul még Han is lámpalázas. :P Igazi hősi hangulatú jelent, ahol a legnagyobbakat köszöntik. Tetszenek a vicces apróságok, mint Han kacsinátsa Leiára, vagy R2 toporzékolása. Ezek a részletek tovább oldják a hangulatot. Ez a jelenet méltó lezárása a filmnek, ami így talán a legkerekebb SW film mind között.

Így-így :D Én soha nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy ez volt az első SW-film, amit láttam moziban és aztán TV-ben is, olvastam könyvben - szóval az abszolút etalon. És a végén még mindig képes vagyok azt az eufóriát érezni, amit akkor éreztem, amikor először láttam: a Jó legyőzte a Gonoszt - de nagyszerű!!!

 

Ma már persze azért árnyaltabb ez az élmény, mert tudom, hogy a képlet nem ilyen egyszerű, hiszen ez csak egy csata volt (bár nem akármilyen a győzelem, amit hőseink arattak), de a háborúnak még közel sincs vége.

De ez már a következő film témája. Remélem, Dzséjt, arra sem kell sokat várni! Nemrég elég sokat beszéltünk az Ep5-ről, nagyon jó lesz majd jelenetenként is végiggondolni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juhiiiii.

 

Nekem az a kedvencem amikor elérik a "tömeg" első sorát és akkor mindenki előrefordul. Egyszerű, de van benne valami spontán tisztelet.

 

Na meg ugye a Falcon a nyakba. Szegény olívabogyós hamburger, ha ezt tudta volna.... :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.