Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Vajon mi növelte meg az EPIV-EPV között a tekintélyét?

Szerintem erre egyszerű a válasz és benne van a filmben.

Maga Leia mondja ki:

Tarkin kormányzó, tehát maga tartja pórázon Vader-t!

 

Ezek szerint Vader ennél vadabb szokott lenni, ha Leia ezt mondja.

Hogy miért kell pórázon tartani Vadert, annak az is lehet az oka, hogy nem bírták pótolni a töketlenkedő tiszteket. Vagy csak Vader sok esetben átlépi az ésszerűség határát.

De lehet más magyarázat is, az teszi elszántá az ep5-re, hogy ismer egy nevet és nem tűr onnantól kezdve semmilyen ellentmondást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, a fekete és a fehér nem szín?

A nagy "művészek" (mint pl egy rajz tanár) szokták túl komplikálni és tudományosan elmagyarázni, hogy a színek attól színek, hogy mennyi fényt ver vissza illetve nyel el.

Tehát a fekete mindent elnyel(színek hiánya), fehér pedig mindent visszaver(minden szín jelenléte).

De nálam attól még szín.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy még a harmadik lehetőség, hogy Vader csak azokba folytja belé a szót, akik töketlenkednek. Pl ez a tiszt lehet, hogy jó és hatékony emberke, így Vader úgymond megbecsüli, ezért is tűri el a beleszólását. Míg Ozzel és Needa töketlenkék voltak.

Vagy mindhárom tényező együtt véve adja meg a választ.

Hmmm... :lol:

Én mindig is úgy éreztem, hogy itt inkább arról van szó, hogy ekkor még nem volt teljesen kidolgozva Vader karaktere. Üvöltözik, kapkod, a tisztek visszabeszélnek neki, Tarkin alárendeltjeként viselkedik stb. A következő részre érett be a figura. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmmm... :lol:

Én mindig is úgy éreztem, hogy itt inkább arról van szó, hogy ekkor még nem volt teljesen kidolgozva Vader karaktere. Üvöltözik, kapkod, a tisztek visszabeszélnek neki, Tarkin alárendeltjeként viselkedik stb. A következő részre érett be a figura. :D

Ezzel én is így vagyok, de az SW univerzumában ez nem elfogadható magyarázat, csupán a Földünkön :D :D

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope

Chapter 6: Lost in the Desert

Time: 0:08:33-0:10:52

 

Tartalom

 

C-3PO és R2-D2 Tatooine sivatagában távolodnak a lezuhant mentőkabintól. A protokoll droid azon méltatlankodik, hogy nem érti, miért keverednek állandóan csetepatékba. Szerinte ők már csak szenvedésre teremtettek, ez lett az osztályrészük a Galaxisban. R2 válaszul biztatóan füttyög. Társa eztán arra kéri, hogy pihenjenek, mert már csikorognak a csuklói. Megáll, szétnéz a tájon, majd a homokbuckák végtelenét látva megállapítja, hogy ritka sivár vidékre tévedtek. R2 ráfütyül, majd megindul az egyik irányba, ahol a távolban hatalmas sziklák meredeznek. C-3PO azonnal rákérdez, hová tart. Barátja válaszol, ám a protokoll droidnak nem tetszik a válasz. Ő ugyan nem megy arra, mert szétrázkódna a köveken. A sivatag felé mutat, mivel arra sokkal simább a talaj. R2 megáll, ám nem fordul a sivatag felé. C-3PO rákérdez: ?Honnan veszed, hogy arrafelé laknak?? A válaszra így reagál: ?Mellőzd a szakkifejezéseket.? Az asztromech újra füttyent, hangsúlyozva küldetését. Társa azonban megint nem érti, miféle küldetésről is van szó. Aztán dühös felhanggal hozzáteszi, elege van már belőle. Kiadja a kis droid útját, majd megjegyzi, egy nap sem kell ahhoz, hogy rozsdás ócskavas legyen belőle. Ám ekkor ne tőle kérjen segítséget, mert ő bizony nem fog utána menni. Azzal belerúg pajtásába, nyomatékosítva mondandóját és a sivatag felé indul. R2 kétségbeesetten, barátja és küldetése között vacilálva füttyent, ám a távolodó C-3PO-ra csak annyi hatást gyakorol, hogy az visszakiáltja: ?Elegem volt a kalandokból, nem megyek arra és kész!? Így hát R2 egyedül, magában csipogva vág neki az útnak.

C-3PO lassan csoszogva a forró homokon magában zsörtölődik. Egy elpusztult krayt sárkány csontváza mellett megállva visszapillant, közben azt harsogja, hogy mindennek a hibája az izgága kis vakarcs, vagyis R2, hiszen voltaképpen csak miatta indult el abba az irányba, nem mintha a másik jobb lett volna. Ekkor a horizonton elnyúló homokbucka tetején megcsillan valamin a napok fénye. C-3PO meglepetten veszi tudomásul, hogy egy jármű az. Örömujjongásba tör ki, hisz meg lesz mentve. Kezével hadonászik és azt kiáltja: ?Hahó, erre! Erre! Segítség! Hahó, segítség!?

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Azt hiszem nincs is jobb fejezet, ami elmesélné, milyen is a kapcsolat C-3PO és R2-D2 között. Bár csak droidok, mégis igaz barátok. Ráadásul ahhoz képest, hogy nem is élnek, rengeteg érzelem szorult beléjük. R2 szinte sír, amikor 3PO elhagyja, a protokoll droid meg hogy zsörtölődik már, mikor egyedül van, és ha a jawa homokkúszó öt perccel később jön, C szerintem megindult volna visszafelé.

És itt van egy nagyon jó kis hangulati elem, méghozzá a csontváz. Aki sorban nézi a filmet, már láthatott jó pár tatooine-i állatot. Volt már dewbac, eopi, ronto, de ezek között még egy ragadozó sem akadt. És akkor itt látható egy, bár kicsit döglötten. Ebből is látszik, Lucas mennyi figyelmet fordít arra, hogy világai élők legyenek. Hiszen egyrészt, teremtett egy ragadozót, másrészt megmutatta, hogy a Tatooine sivatag ugyan olyan kegyetlen, mint a Föld sivataga. Egyszerre élő, hétköznapi, ám mégis futurisztikus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Történelmi pillanat!!! C3PO annyira bepipul, hogy elhagyja R2-t. :o Sokan nem szeretik ezt a jelenetet, mert lelassítja a filmet. Nekem viszont az egyik kedvencem, szerintem nagyon jó hangulata van. Főleg a Dune témával... Vicces még C3PO kiáltozása a homokjáró felé, ami elég messzinek tűnik. Kíváncsi lennék, hogy vették észre a jawák olyan távolról...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen, a 90-es években ez a jelenet és a következő(k) egészen Luke felbukkanásáig volt az egyetlen olyan rész, amit áttekertem SW filmben :o Pont azt éreztem akkor még rajta, hogy lassú és tulajdonképpen nem túl érdekes. A zenét meg egyenesen borzalmasnak találtam. Hiába, változik az ízlés :o Azóta már nem csinálok ilyet, mert egy valóban hangulatos rész (bár kedvencem soha nem lesz), egy kis tatuini sivatagi show :D Sőt, még a zenét is megszerettem, főleg azóta, hogy megvan cd-n.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kivételesen szinkronosan jobban bejön, Maros Gábor öregasszonyos kiabálásai rulezzz.. :o

Hát az állati ahogy a "Hahó! Segitség!"-eket nyomja. :o

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi bajotok ezzel a résszel :o ?

Nekem a Tatooine-i részek lettek a kedvenceim, nagyon hangulatosak lettek a prequel után.

Hát fontos vagy sem, a fele szereplő idegesít a másik fele meg csak csipog. Ja és neki sincs igaza, hiszen be"gyalogol" a jawák közé.

 

Biztos megzavarodtak a bit-jei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen, a 90-es években ez a jelenet és a következő(k) egészen Luke felbukkanásáig volt az egyetlen olyan rész, amit áttekertem SW filmben :D Pont azt éreztem akkor még rajta, hogy lassú és tulajdonképpen nem túl érdekes. A zenét meg egyenesen borzalmasnak találtam. Hiába, változik az ízlés :D Azóta már nem csinálok ilyet, mert egy valóban hangulatos rész (bár kedvencem soha nem lesz), egy kis tatuini sivatagi show :D Sőt, még a zenét is megszerettem, főleg azóta, hogy megvan cd-n.

Valóban más megvilágításba kerül a prequel-ek után, de még így is van, hogy áttekerem. Tudom, nem illik, de...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.