Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nade akkor mivel magyarázátok azt, hogy a Birodalom visszavágban úgy smárolja le Lukeot a gyengélkedőn, hogy az nem éppen a testvéri ragaszkodást szimbolizálja :D

 

Véleményem szerint is a kezdetekben szó sem volt testvérpárról (asszem ezt Lucas is említette egyszer) hanem igenis egy amolyan szerelmi hármas lett volna ebből. :D

Erre a megfelelő topikban válaszolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia is azt mondja, hogy tudat alatt mindig tudta, hogy testvérek.

Ha tudat alatt MINDIG tudta, hogy testvérek, akkor tényleg nem Luke-kal kellett volna Han agyát húznia ep 5 elején, de a folytatás innen tényleg már a másik topikon :D

Különben meg ha valóban érzett valamit Luke iránt, és nem csak egy éppen kéznél lévő akárki volt az agyhúzásra, akkor meg a hecceléshez Luke-ot felhasználni nem túl rendes dolog, ami nem éppen Leiához illő :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben meg ha valóban érzett valamit Luke iránt, és nem csak egy éppen kéznél lévő akárki volt az agyhúzásra, akkor meg a hecceléshez Luke-ot felhasználni nem túl rendes dolog, ami nem éppen Leiához illő :)

De ha valaki, hát Leia végig nem érzett semmit Luke iránt. Pláne nem az ep5-ben, ahol az elejétől kezdve Hanért epekedett a maga faramuci módján. De ez már erősen off.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ebben túl sok az önrész... gyakorlatilag kitaláltál egy komplett sztorit a film egyik jelenetéhez, amire még csak nem is utalnak. Most abba a logikátlanságba bele se menve, hogy ha embereket akarok összepréselni és leáll másfél méterrel az összepréselés elött, akkor nagy valoszinüséggel nem préseltem őket össze és nehogy már ne tünjön fel, hogy másik konzolról leállitották, mikor éppen kiakarták őket nyirni stb.

Hát nem tudom, nekem inkább ez az elmélet jön be (amit igen, én magam kreáltam, ez tény, de hát ha nincsenek konkrét tények, kénytelen vagyok így tenni - te sem adatokra támaszkodva mondod azt, hogy a szemétzúzó véletlenül indult be... ez a TE saját véleményed :). Nekem az én teóriámtól nem lesz kevésbé logikus a történet, és nagyobb esélyt látok egy birodalmi hibára, és fölényeskedésre (a szökevények úgy se tudják leállítani, minek járjunk utána, hogy 0,001 cm, vagy 10/20/50 cm maradt-e a falak között?) mint arra, hogy a falak PONT AKKOR egészen véletlenül el kezdtek összecsukódni. Ami szintén egy magyarázat, csak nekem nem jön be, ennyi. A megfogalmazásod nem volt sarkos, vagy ha igen, én már megszoktam a stílusod ilyesfajta "kicsapongásait" :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A New Hope

Chapter 41: Arrival on Yavin 4

Time: 1:34:06-1:35:32

 

Tartalom

 

A Millennium Falcon megközelíti a Yavin vörös óriást, majd elrepülve alatta célba veszi a kékeszölden ragyogó apró, negyedik holdat. A légkörbe lépve végigrepül a sűrű erdővel borított táj felett, majd egy Lázadó katona figyelme kíséretében landol a lombkoronák közül előnyúló piramisszerű kőépítmények között.

Az évezredekkel azelőtt kihalt massasik által épített hatalmas templom előtt hőseinket azonosítják, miközben egy szállítót küldenek értük, mellyel elindulhatnak a titkos bázis gyomrába.

Az egykori templom jelenleg a Lázadók legfőbb bázisa. Legnagyobb csarnoka BLT-A4-es Y-Szárnyú vadászbombázók, és Incom T-65 X-Szárnyú vadászgépek egész armadáját rejti. Körülöttük férfiak és nők sürgölődnek, ellenőrzik és tartják karban a járműveket, miközben katonák egész sora vigyázza biztonságukat.

Mikor az apró jármű megállt, Luke azonnal az egyik Y-Szárnyúhoz siet, hogy közelebbről szemügyre vegye a kissé viharvert gépet. Han és Chewie tanácstalanul ténferegni kezd, míg Leia átöleli a köszöntésére érkező Willard parancsnokot, aki megkönnyebbülve kifejti, hogy mikor hallottak az Alderaan pusztulásáról, a legrosszabbra gondolták. Leia bár örül, szerinte nincs most idő az érzelmekre, majd utasítja, hogy használják fel az R2-es egység adatait a támadás kidolgozására. Az az egyetlen reményük. R2 elégedetten csipog, mikor egy technikus leemeli a szállító járműről. Valamivel később beemelik a bázis központi komputere elé, amire rákapcsolják, s ő máris feltölti a Halálcsillag tervrajzait.

Eközben a harcállomás lassan úszva közeledik a Yavin felé. A tárgyalóban felsípol az asztalba épített kommunikációs rendszer, mire Tarkin bekapcsolja. Kérdésére a komból egy férfi válaszolva elmondja, hogy közelednek a bolygó felé, mely mögött az egyik holdon ott a lázadók bázisa. Ezért megkerülik a bolygót.

A Yavin IV-en köd száll az erdőkre. Béke honol, semmi jele a közelgő veszélynek. Még a megfigyelőtoronyban álló katona sem nyugtalan.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Rövid de annál látványosabb jelenet, mely szintén azon pillanatok sorát erősíti, amit a felújítás még impozánsabbá tett. Ahogy a Falcon megközelíti a Yavin IV-et nemhogy szebb lett a hajó, de az egész jelenet dinamikusabb, monumentálisabb. Arról nem beszélve, hogy végre látni a leszálló hajót. A massasi templomot is rendesen feltupírozták, ami szintén jobban fest így. S végre megláthatjuk a Lázadók titkos bázisát, amit annyit hajkurásztak. Hát, rendesen le vannak maradva a Birodalomtól. Alig vannak berendezéseik, azok is igencsak elavultnak látszanak. Látszik, hogy még messze nem olyan jelentős szervezet, mint az endori ütközet idején. Bár vadászgépeik sorai azért tanúskodnak arról, hogy komolyabb támogatásuk is akad. S még nem is láttuk az X-Szárnyúakat, melyek a valaha volt legfejlettebb vadászgépek.

A fejezet végén pedig rápillanthatunk a közelgő veszélyre, vagyis a Halálcsillag megérkezett a Yavin mellé. Mondjuk itt szerintem fel lehetett volna még dobni olyasmivel a jelenetet, hogy az állomás kilép a hipertérből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon hangulatos, ahogy megérkeznek a Yavin IV-hez. Ahogy oldie is írta, házimozin üt a legnagyobbat. A felújítással lett ez a jelenet tökéletes. Több hajó a hangárban, a megérkezéskor látható Falcon, stb, amiket majd később láthatunk. :lol:

 

Leia megjegyzése, hogy nincs idő érzelmekre, nagyon találó. Amúgy a chapter végén az a ködös erdőpanoráma, már most biztos szereplője az elemzéses írásomnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia megjegyzése, hogy nincs idő érzelmekre, nagyon találó. Amúgy a chapter végén az a ködös erdőpanoráma, már most biztos szereplője az elemzéses írásomnak. :lol:

Nocsak! Csak nem Yavin IV bioszférából disszertálsz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A New Hope

Chapter 42: Rebel Briefing

Time: 1:35:33-1:37:15

 

Tartalom

 

A Massasi templom mélyén az eligazító teremben harminc vadász pilóta, a kisegítő droidjaik, a Lázadók Szövetségének főparancsnokai és sokan mások tömörültek össze, hogy meghallgassák a közelgő harcállomás ellen irányuló támadás tervét. Dodonna tábornok éppen azt ecseteli, hogy a Halálcsillagot erős pajzs védi, és tűzereje nagyobb, mint a fél csillagflottájé. Tehát a védelmi rendszere nagyarányú, frontális támadás ellen lett kiépítve. Ellenben egy kisebb vadászgép képes áthatolni a védőpajzson. A hátsó sorokban álldogáló Chewbacca érdeklődő pillantást vet Solora, aki egyetlen szkeptikus legyintéssel elintézi a támadási tervet. Eközben Vörös Vezér közbekérdez, hogy mit is tehet egy egyszemélyes vadászgép egy ekkora állomás ellen. Dodonna egyetértően felel. Szerinte a Birodalom sem tart számottevő ellenfélnek egy vadászgépet, különben védekeznének ellene. Ám a Leia hercegnő által megszerzett tervrajzok elemzése kimutatta, hogy a Halálcsillagnak van egy gyenge pontja. A tábornok háta mögött futó sematikus rajzon ekkor a Halálcsillag képe megváltozik, s egy árok háromdimenziós képe jelenik meg. Dodonna folytatja a beszámolót. Állítása szerint eme gyengepontot nem könnyű megközelíteni. Végig kell manőverezni a monitoron látható vájatban a végéig, ahol a sugárpajzzsal védett alig két méteres fő-szellőzőjáratba kell belelőni protontorpedókat. Ehhez természetesen maximális pontosság szükséges. Így a torpedó lejuthat a reaktorig, ahol robanással láncreakciót indíthat be, ami elpusztítja a Halálcsillagot.

A két méteres célfelület hallatán a pilóták zúgolódni kezdenek. A tömegben a fiatal, narancssárga pilótaoverallt viselő Wedge Antilles szkeptikusan fennhangon megjegyzi: ?Ez képtelenség. Még egy komputernek is.? A mellette ülő Luke bíztatóan súgja neki, hogy egyáltalán nem lehetetlenség. Ő odahaza a T-16-osával buckapatkányokra lövöldözött, melyek nem sokkal nagyobbak.

Dodonna közben befejezi beszámolóját: ?Mindenki a gépekre. Az Erő legyen mindnyájotokkal!?

Azzal a pilóták készülődni kezdenek.

Ezalatt a Halálcsillag vészesen közeledik a Yavin vörös felszíne felé, hogy aztán megkerülve azt bevégezze a Lázadók sorsát. A vezérlőben a komputer kiválasztja a legmegfelelőbb pályát a Yavin IV felé, miközben egy hang a hangszórókból közli, hogy teljes sebességgel kerülik meg a bolygót. A lőtávolságot így harminc percen belül elérik.

Tarkin és mögötte Vader elmélyülten figyelik a kijelző visszaszámlálóját. A Sith váratlan örömtelien kijelenti: ?Ez a nap sokáig emlékezetes lesz. Leszámoltam Kenobival, és hamarosan leszámolunk a Lázadókkal.? Tarkin kicsit sem osztva társa lelkesedését rásandít a válla fölött, majd vissza a monitorra, amin a számok rendíthetetlenül közelednek a nulla felé.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Jó kis jelenet. Kicsit párhuzamot vonhatunk az ep1-beli eligazítással, bár ez annál jóval kidolgozottabb és részletesebb. Dodonna érthetően mondja el, mi lesz a pilóták dolga, mit kell elérniük a pilótáknak. Bár szerintem a terv nem kicsit deffektes, de a filmben nagyon jól működik. A néző már előre készülhet, micsoda űrcsata fog itt kibontakozni. Ráadásul megsimerkedhetünk egy újabb központi mellékszereplővel, a méltán hírhedt Wedge-el, aki itt még csak ifjú titán, aki még a Halálcsillag elleni támadást is lehetetlennek véli. Hehe, ha tudná, hogy a II. HCs ellen már ő vezeti majd a támadást :)

Bírom Han szkepticizmusát is. Kellemesen erőltetett, mármint lerí a karakterről, hogy már itt vívódik és csak megjátsza a közönyös csempészt. Szívesen segítene, de hát az elvei nem engedik. Az is jópofa, hogy az R2-es egységek is jelen vannak az eligazításon, így még R2 is talált magának pajtásat. Ki tudja, lehet pont Wedge R2-esét :)

S végül még a Halálcsillag is közelít, ahol megmondják, milyen lehetetlenül kevés idejük van a Lázadóknak.

Viszont, sajnos itt szó is éri a film háza táját. Míg sok jeleneten nagyot dobott az újítás és az előzmények ismerete, itt kicsit visszavet az előbbi hiánya, illetve az utóbbi. A lázadó bázison az amigás effekt még bele is fér abba a koncepcióba, hogy a lázadók pénzszűkében nem leltek csúcsmodern holografikus szerkentyűket, de a Halálcsillagon azért már kemény. Plussz a számok is gyönyörűek. Ezeket igazán feljavíthatták volna, mert az ep2-3 után, ahol csodaszép holografikus képeken csodálták a vezetők a csatákat, mellbevágó ez a sok amigás animáció. Persze nem ront az élvezhetőségen, de az egységeségben törést okoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lázadó bázison az amigás effekt még bele is fér abba a koncepcióba, hogy a lázadók pénzszűkében nem leltek csúcsmodern holografikus szerkentyűket...

Nekem mindig a C64-esem ugrik be ezekről az animációkról. :)

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem bánom az animációt. Úgyis megnézhetjük "mindjárt" eredetiben. Számomra olyasmi, mint egy animatics. Bár speciel maga a jelenet nem a kedvencem, de semmi bajom vele.

 

még R2 is talált magának pajtásat. Ki tudja, lehet pont Wedge R2-esét

És szerintem R2 is úgy állt hozzá, hogy ugyan miért ne lehetne megcsinálni. Látott ő már Skywalkert űrcsata közben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh....egy kis kieg. A Jediben nem Wedge vezeti a HCS elleni támadást hanem Lando.

Továbbá nekem Han grimasza az eligazítás közben azt a benyomást kelti, pont amikor Dodonna közli, hogy egy kis gép könnyen átjutha a HCS pajzsán, hogy bizony ők a Falconnal bizony csúful rájártak. (Itt jegyzem meg, hogy én a Falcont se találom nagy hajónak)

 

Node eddig eme chapter csak salang volt, pörögjenek már fel azok a hajtóművek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh....egy kis kieg. A Jediben nem Wedge vezeti a HCS elleni támadást hanem Lando.

Tévedés, mert Ackbar admirális :)

Wedge a Vörös rajt vezette, hivatalosan. Nem hivatalosan ő robogott mindenki előtt az aknában. Szóval ő vezetett. Vita nincs! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbá nekem Han grimasza az eligazítás közben azt a benyomást kelti, pont amikor Dodonna közli, hogy egy kis gép könnyen átjutha a HCS pajzsán, hogy bizony ők a Falconnal bizony csúful rájártak.

Nekem főleg azt jelzi Csubi pillantása, hogy a wookie menne, de Han ezt még így is helyteleníti. Pedig az ő hajójuk is kicsi, és simán harcolhatna ha akarna. Lásd EPVI. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem főleg azt jelzi Csubi pillantása, hogy a wookie menne, de Han ezt még így is helyteleníti. Pedig az ő hajójuk is kicsi, és simán harcolhatna ha akarna. Lásd EPVI. :)

Jaj, hol volt még akkor az EP VI. Még az első Halálcsillagon se jutottak túl. :D

 

 

De jöjjön már a kedvenc Chapterem! :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két kérdés a Chapter kapcsán:

 

1) Valakinek sikerült már rájönnie, hogy hogyan kapcsolódik össze a Halálcsillagon a visszaszámláló, és a bemondott idő? Csak mert nekem sohasem sikerült még arányosságot felfedezni a kettő között

 

2) Miért kell az árokban manőverezni? Miért nem akkor ereszkednek le a gépek, amikor látótávolságon belülre kerül a hőelvezető nyílás lyuka?

 

Nekem Han pillantása azt jelzi, hogy ez az egész egy hatalmas őrültség. Ilyen kis gépekkel a HCS ellen... szerintem ő ezt már a hősködés kategóriába sorolja, amire őt igen nehéz rávenni (börtönblokk).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az árokban nem lehet manőverezni...sokkal jobban ki vannak téve a Tie vadászoknak...

Mindent a cél érdekében. Akkora sebességgel nem is lehetett berepülni kellő távolságban. Így is alág 1-2 perc kellett volna csak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az árokban nem lehet manőverezni...sokkal jobban ki vannak téve a Tie vadászoknak...

Lehet, hogy hülyeség, de nekem mindig az volt az érzésem, hogy pont az árokban vannak a gépek kevésbé veszélyben: igaz, nem tudnak úgy manőverezni, de az ágyúk nem férnek hozzájuk, és Tie-vadászból is csak egy-kettő tud így egyszerre utánuk menni. Plusz tényleg nem tudnának másként rákészülni az aknába lövésre.

(talán ez utóbbi volt a legfontosabb szempont)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.