Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Én meg arra gyanakodtam, hogy R2 csinálta ki a piros "dobozt".

Kiskoromban én is mindig ezt gondoltam, hogy R2 valami mágneses kisugárzással kinyírta a konkurenciát.

 

Túl öreg volt már.

Újabb fejlesztés, mint az R2-es széria :hmm:

Csak neki rosszabb gazdái lehettek :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New Hope

Chapter 9: In the Garage

Time: 0:18:52-0:22:34

 

Tartalom

 

C-3PO lassan ereszkedik bele az olajjal teli kádba, közben tervezőjének hálálkodik, mivel még sosem tömődött el ennyire porral, és az olajfürdő ezt kiáztathatja belőle. R2 a közelében áll, míg Luke egy T-16-os modellel játszik, majd dühösen az asztalra teheti. C-3PO-hoz menet a falnak panaszkodva mondja, hogy Biggsnek igaza volt, sosem szabadul el a farmról.

A protokoll droid erre készségesen felajánlja segítségét, ám Luke ezt csak abban az esetben hajlandó elfogadni, ha C-3PO valamilyen módon fel tudja gyorsítani az időt, hogy előre hozza az aratást, ami után elmehet erről a szikláról. C-3PO sajnálattal közli, hogy erre aligha képes, mert ő csak egy droid, majd rákérdez, voltaképpen melyik bolygón is vannak. Luke válasza erre: ?Hát, ha az univerzumnak van középpontja, akkor ez attól a legtávolabbi bolygó.? 3PO tudomásul veszi, de Luke az uram hallatán megkéri, hogy szólítsa a keresztnevén. C-3PO ezt ismét tudomásul veszi, ám ezúttal Luke úrnak szólítja. Az ifjú felnevet és közli, csak simán Luke legyen. C-3PO kiemelkedik az olajfürdőből és bemutatkozik, majd R2-D2-t is bemutatja, mint kiegészítőjét. Luke a kis droidot pucolgatva üdvözli őt. A asztromech füttyent párat. Aztán új gazdájuk megjegyzi, hogy a külsőjükből ítélve elég eseménydús életük lehetett eddig.

C-3PO ezt elismeri, és hozzá teszi, mindez különösen igaz a felkelés kitörése óta. Luke izgalomtól áthatva felugrik, és faggatni kezdi a protokoll droidot a Birodalom ellen irányuló lázadásról. 3PO elmondása szerint az juttatta őket oda. Erre Luke az átélt csaták felől érdeklődik. C viszont hamar kiábrándítja, elmondása szerint ő csak egy protokoll droid, így nem sokat mesélhet ilyenről és hasonló érdekességekről. Luke így hát visszatér R2-hoz, és küzdeni kezd a burkolaton szétterülő kosszal. Közben arról faggatja a humanoid droidot, hogy űrcirkálón voltak-e.

Ebben a pillanatban R2 holoprojektora életre kell és egy apró női alakot vetít a garázs közepére. Luke hátra vetődik ijedtében, aztán ébersége visszanyerésével az apró alakra pillant, aki folyton csak azt ismétli: ?Segítsen Obi-Wan Kenobi! Ön az utolsó reményem.? Luke rákérdez a hologram mibenlétére, R2 azonban nem felel. C-3PO is faggatózni kezd, erre R2 már válaszol. C tolmácsolásában elmondja, hogy nem fontosak, üzemzavar, csupán régi adatok. Luke azonban álmélkodva figyeli az apró hologramhölgyet, aki folyamatosan ugyan azt a két mondatot ismételte. Az ifjú nem állja megjegyzés nélkül: ?Ki ez? Gyönyörű.?

C-3PO kifejezi sajnálatát, amiért nem tudja megadni a választ, ám azt elárulja, hogy a legutolsó útjukon ő is velük utazott és szerinte jelentős személyiség lehet, mert mindenki így kezelte. Ekkor Luke rákérdez, hogy ennyi-e az egész felvétel. R2 felel valamit, erre C-3PO megdorgálja a kis droidot, miszerint örülnie kéne, hogy ott van és bízhat az új gazdájában. R2 újra fütyül, mire 3PO tolmácsolásba kezd, bár maga sem érti barátja szavait. Elmondása szerint az ő tulajdonosa egy bizonyos Obi-Wan Kenobi, és ez neki szóló magánüzenet. Eztán értetlenül fejti ki, hogy a sok megpróbáltatás a tárolójára mehetett szegény R2-nak, mivel az utolsó gazdájuk Antilles kapitány volt.

Luke ezt azonban meg sem hallja, gondolatban már máshol jár. Hangosan fejtegetve hozza összefüggésbe Obi-Wan Kenobit egy Ben Kenobi nevű öreggel. C-3PO döbbenten kérdezi, ismeri-e. Luke lemondja, hogy Obi-Want nem ismer, viszont a homokbuckák között lakik egy furcsa, Ben nevű remete. Aztán a hologramra pillant, s újfent hangosan gondolkodva kérdez rá, ki lehet ez. Aztán mivel úgy tűnik számára, hogy a nő veszélyben lehet, szeretné visszajátszatni a teljes üzenetet. R2 azonban hangosan tiltakozik. C-3PO tolmácsolása szerint a rögzítő pecek zárlatossá tette a lejátszó rendszert, ám ha Luke hajlandó lenne eltávolítani, akkor vissza tudná játszani a teljes felvételt. Az ifjú Skywalker belegyezően, magát azzal nyugtatgatva, hogy R2 amilyen kicsi, úgyse tudna messzire szökni, leszedi a pecket. A hologram ezzel egy időben elenyészik.

Luke azonnal megparancsolja a teljes üzenet visszajátszását, ám R2 ártatlanul csipog. C-3PO mérgesen megszólal: ?Mi az, hogy milyen üzenetet?? Azzal fejbe vágja az asztromechet. 3PO tovább szitkozódik, felvilágosítja R2-t, hogy arról az üzenetről van szó, amelyet az előbb lejátszott, és amit most a rozsdás tekervényeiben dugdosik.

Ekkor Beru néni hívogató hangja szakítja félbe a droidot. Luke biztosítja a nagynénjét, hogy mindjárt megy. C-3PO sajnálatát fejezi ki, és R2 védelmében annyit mond: ?Megzavarodtak a bitjei.? Luke a kezébe nyomja a csavarkulcsot és meghagyja, hogy csináljon vele valamit, amíg visszatér. Azzal kimegy a garázsból. R2 bánatosan füttyög, mire C-3PO felé fordul és megkéri az üzenet lejátszására. R2 erre csippant egyet. Barátja azonnal rávágja, valóban nem szereti Luke, majd az újabb kérdésre azt is hozzáteszi: ?Nem, és ha így viselkedsz, akkor én sem.? R2 halk sípolással lezárja a beszélgetést.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

Egy újabb párbeszédes fejezet. Először is a helyszín újra kellemes nosztalgiával tölthet el minket. Kicsivel több, mint húsz évvel ezelőtt Anakin ezen a szent helyen vallotta be élete szerelmének első tömeggyilkosságát. És most a fia szerelgeti itt a szülők droidjait.

Aztán jön R2 üzenete, és ha virtuálisan is, de a két gyerek találkozik, legalábbis Luke megismeri Leiat, bár még a nevét sem tudja ekkor. Az is kiderül, hogy C-3PO memóriáját tényleg törölték, ellenben R2 mindent nagyon jól tud. Sőt, a kis droid jobban konspirál, mint valaha. Ügyesen trükközve eléri, hogy leszedjék róla a rögzítőt, megtudja, merre kéne keresni az öreg Obi-Want ? azaz Bent ? és még Luke is magára hagyja. Zseni ez a kis vakarcs.

Ebben a jelenetben elhangzik rengeteg C-3PO örökzöld is, mint ?Hála a tervezőnek.?, ?A tárolójára ment szegénynek.?, ?Megzavarodtak a bitjei.?. Hát igen, így fejezi ki magát egy maszek droid J

A helyszín érdekessége még, hogy míg Luke játszik a kis T-16-ossal, addig a valódi T-16-osa ott áll a konyha felé vezető átjáróban. Míg egy másik vájatban a Lars család siklóját láthatjuk. Itt ilyen kis ?apróságokra? gondoltak.

Még egy fontos motívum, hogy anno sokan szidták az SE-t (és néhányan talán még most is), amiért benne van a végén Biggs, mivel addig egyáltalán nem volt rá utalás, hogy ők régi barátok. Hát dehogy nem, itt van, csak az összes magyar szinkronból kimaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem mondatja el Lucas Luke-kal, hogy a Tatooine bolygón vagyunk?

 

 

Donát

Jó kérdés. Ha jól emlékszem, csak a 4-5-6-ot nézve az EP6 nyitószövegéig nem derül ki, mi a sivatagbolygó neve.

Most már persze más a helyzet, az EP1 óta mindannyian tudjuk, mi a bolygó neve. Lucas biztos már akkor is a prequelre gondolt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég,...ebbe én is most gondoltam bele először. Mióta az eszemet tudom, azóta tudom, hogy az ominózus bolygó neve: Tatooine. És akár hogy pörgetem a rozsdáa tekervényeimet, nekem sem ugrik be, hogy az ep6 nyitószövege előtt valaohol másutt elhangzana a "Tatooine" név. De fura!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdés. Ha jól emlékszem, csak a 4-5-6-ot nézve az EP6 nyitószövegéig nem derül ki, mi a sivatagbolygó neve.

A könyvben benne van. A Tatooine is meg a Sith is. És ha Lucas a nevét adta hozzá, akkor azt hiszem, azt vehetjük "első megbízható forrás"-nak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb remek kis jelenet, amiben csak R2 tudja mi a dörgés. :) Szerintem azt a kis jelenetet azért játszotta le Luke-nak, hogy ne piszkálja tovább a benne lévő lemezt. Majdnem eltörte a szerencsétlen, annyira feszegette. :) Obi egyébként ott sertepertélhetett Luke körül, hisz a fiú ismeri.

 

Egyébként szerintem R2 tudta, hogy merre van Obi, hisz korábban is arra indult, amerre a szökését követően: a kanyonba.

 

Végül egy remek kép. Luke ott ül, ahol az anyja oly régen, és a kép ráadásul ugyanazt a jelentést hordozza, mint anno.

 

lukewm4.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te jó ég,...ebbe én is most gondoltam bele először. Mióta az eszemet tudom, azóta tudom, hogy az ominózus bolygó neve: Tatooine. És akár hogy pörgetem a rozsdáa tekervényeimet, nekem sem ugrik be, hogy az ep6 nyitószövege előtt valaohol másutt elhangzana a "Tatooine" név. De fura!

Ejj, gyerekek, gyerekek, tessék többszőr megnézni az SW-t. Ep5 vége, párbeszéd Luke és Lando között:

- Luke, felszállásra készen vagyunk - Lando.

- Sok szerencsét Lando - Luke.

- Megkeressük Jabbát és a fejvadászt. Jelentkezünk, amint megtaláltuk őket - Lando.

- Találkozunk a TATOOINE-on a megadott helyen - Luke.

 

:)

 

Szerintem azt a kis jelenetet azért játszotta le Luke-nak, hogy ne piszkálja tovább a benne lévő lemezt. Majdnem eltörte a szerencsétlen, annyira feszegette.

Ezzel csak az a gebasz, hogy Luke egyáltalán nem ott matatott, ahová Leia a lemezt helyezte. Leia ugyanis a szemlencse alá dukta be a cuccot, míg Luke a nyaki rész alatt, a törzsön feszegetett valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ejj, gyerekek, gyerekek, tessék többszőr megnézni az SW-t. Ep5 vége, párbeszéd Luke és Lando között:

- Luke, felszállásra készen vagyunk - Lando.

- Sok szerencsét Lando - Luke.

- Megkeressük Jabbát és a fejvadászt. Jelentkezünk, amint megtaláltuk őket - Lando.

- Találkozunk a TATOOINE-on a megadott helyen - Luke.

 

:)

 

 

Ezzel csak az a gebasz, hogy Luke egyáltalán nem ott matatott, ahová Leia a lemezt helyezte. Leia ugyanis a szemlencse alá dukta be a cuccot, míg Luke a nyaki rész alatt, a törzsön feszegetett valamit.

TÉLLEG!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azt a kis jelenetet azért játszotta le Luke-nak, hogy ne piszkálja tovább a benne lévő lemezt.

Azért érdekes ez a lemez dolog, mert a film végén meg letöltik az adatokat, és nem kiszedik a lemezt belőle, vagy valamire most nagyon rosszul emlékszem vissza :) Majd otthon megnézem a kérdéses részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvben benne van. A Tatooine is meg a Sith is. És ha Lucas a nevét adta hozzá, akkor azt hiszem, azt vehetjük "első megbízható forrás"-nak.

Ezért írtam úgy, hogy csak a 4-5-6-ot nézve. :)

 

Dzséjt: Teljesen igazad van...

De azért az nem feltétlenül biztos, hogy az a találkozó a sivatagbolygón van, nem? Csak annyit mondanak, hogy a Tatuinon, de nem kapcsolják össze egyértelműen a sivatagbolygóval. :) Na jó, csak kötekszem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak annyit mondanak, hogy a Tatuinon, de nem kapcsolják össze egyértelműen a sivatagbolygóval. :) Na jó, csak kötekszem. :)

Akárcsak én is: nem kapcsolják ők össze, de Jabbához készülnek, és az epIV-ből tudjuk, hogy ő a sivatagbolygón van :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor részletezem. Előzmények: arról volt szó, hogy nem hangzik el a Tatooine, mint név a filmekben. Erre dehogynem (Dzséjt írása), az epV-ben (találkozó a Tatooine-on a megadott helyen), mire SimonZ közölte, hogy nem mondják ki, hogy a Tatooine az a bolygó, amelyik az epIV-ben szerepelt, a sivatagos. De mivel az epIV-ből tudhajtuk, hogy Jabba vérdíjat tűzött ki Hanra, és még beszélnek is erről az 94-es dokkban (Jabba odamegy, tehát ott él, vagy mi). Na már most, epV-ben arról van szó, hogy Hant elviszik Jabbához, és Landoék oda indulnak. Ergo az epIV-es sivatagbolygó az egyenlő a Tatooine-nal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy lehet h az a lemez nem a Halálcsillag tervrajza hanem Leia üzenete... lehet h egy előre felvett üzenetet suttyantott bele R2-ba, mondván jobb ha együtt van a tervrajzokkal... más ötletem nincs hogy akkor miért a kábellel ügyködnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Leia először bedugta a tervrajzos lemezt Artuba, aztán felmondta a Bennek a szöveget.

Amikor 3PO Artut keresi, bedugja a lemezt, és amikor 3PO össze-vissza forgolódik, akkor szövegel és amikor megint őt mutatják, körülnéz és kikapcsolja a holo felvevőt.

Legalábbis amikor Benék megnézik az üzenetet, ez az így van rajta. Lemez be, SOS, szétnézés, felvevő kikapcs.

A kábelezés meg sztem azért kellhetett, mert így nem kellett a lemezzel rohangászni a megjelenítőhöz. Olyasmi mint amikor a laptopot rákötik arra a vetítő kütyüre és vásznon lehet nézni ami rajta van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az is lehet, hogy a tervrajzok már eleve Artuban voltak, és arra a lemezre mondta Leia a szöveget. Ezért is lehetett kábelezés, mert máshogy nem lehetett hozzáférni, mert Artu memóriájban voltak.

Leia azt mondja Hannak, hogy Artuban vannak a tervrajzok, de azt nem hogy hol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra meg az jött le a jelenetből, hogy Luke feszeget valamit R2-n, erre fel véletlen elindul az adás. Persze R2 nem hajlandó semmit sem mondani, viszont úgy van vele, hogyha már így alakultak az események, megpróbál profitálni belőle, azaz: leszedetni magáról Luke-kal a mozgáskorlátozó reteszt.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra meg az jött le a jelenetből, hogy Luke feszeget valamit R2-n, erre fel véletlen elindul az adás.

Lehet hogy Luke az üzenetes lemezt piszkálja és azért indul el az adás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.