Ugrás a kommentre

3x02 - The Holocrons of Fate


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

2. rész - The Holocrons of Fate / A sors holokronjai

 

epguider302.jpg

 

Írta: Henry Gilroy

Rendezte: Steward Lee

 

Helyszín: Atollon, Mandalore állomás

 

Szereplők:

Kanan Jarrus - Freddie Prinze Jr.

Ezra Bridger - Taylor Gray

Garazeb Orellios - Steve Blum

Hera Syndulla - Vanessa Marshall

Sabine Wren - Tiya Sircar

Maul - Sam Witwer

Bendu - Tom Baker

C1-10P

 

Történet

Ezra és Kanan rálelnek a lázadók egy erősen megrongálódott hajójára. Az egyetlen túlélő egy vörös fénykardot forgató egyénre hívja fel a Jedik figyelmét, akik menten értesítik a Ghostot. Azonban barátaik már fogságba estek, méghozzá nem is akárki fogságába: Darth Maul visszatért, hogy folytassa bosszúhadjáratát. Ehhez viszont szüksége van valamire, ami a Jediknél van.

 

Rebels Recon

 

Érdekességek

- Maul átprogramozott mandalore-i droidjai még azokból az időkből származnak, amikor az egykori Sith nagyúr volt a rendszer vezetője. A robotok a klón háborúban látott dizájn alapján készültek, amely kinézet alapját az Attack of the Clones riksa droidjai adták.

- A jeladó, ami taszítja az Atollon pókjait egyben utalás is a Dűne-sorozat novelláiból megismert azon eszközre, ami vonzotta a homokférgeket.

- A Kanan és Ezra által használt A-szárnyú egy gyakorló típus, ezért rendelkezett két üléssel.

- Az aszteroida bázis egyike volt azoknak, amelyeket Maul még a klón háború ideje alatt használt. Ez a bázis szerepet kapott a ”Son of Dathomir” című, végül csak képregény formájában kiadott The Clone Wars-történetben.

 

Concept Art galéria

 

1.jpg

Maul orgyilkos droidjának illusztrációja

 

2.jpg

Maul fénykardjának illusztrációja

 

3.jpg

A droidok fegyvere

 

4.jpg

Maul hajójának belseje...

 

5.jpg

...és annak külseje

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Úgylátszik Maul nagyon hajt a Kenobival való visszavágóra. Csak nehogy a Ghost csapata is tegyen egy tatooine-i kitérőt :D:para:

Szerintem nem Obi-Wan-nak örült Maul ennyire, elvégre Ezrának azt mondta, hogy ő már csak reményre vágyik. Szerintem Savage az, aki "életben van".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem Obi-Wan-nak örült Maul ennyire, elvégre Ezrának azt mondta, hogy ő már csak reményre vágyik. Szerintem Savage az, aki "életben van".

Nagyon remélem hogy nem Savage. Sztem tök felesleges lenni visszahozni. Újra össze állna a két jómadár ? Azt már egyszer láttuk. Nekem ez a Maul is kezd már önismétlő lenni inkább minél hamarabb le kéne zárni már. És ha Obi-Wan feltünne azt el se lehet mondani hogy mekkora cool lenne, nem mellesleg egy Obi-Wan vs Maul párbaj is lehetne amire nem sok esélyt adok de ki más ölje meg ha nem ő.

 

Én igazából azért gondolom hogy Obi-Wan mert Maul nagy lelkes lett és őt mindig a bosszú hajtotta és Savage-al nem áltak ennyire közel egymáshoz hogy ennyire örüljön neki.

 

Szerk: + még azért is Obi-Wan mert előtte amit Ezra látott "The key to destroying the Sith", "Twin Suns" Luke-ra utalt.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tatooine-nal kapcsolatban még nem tudom, hogyan érzek. Viszont ha Savage-t is visszahoznák a halálból, akkor az egy nagyon nagy fekete pont lenne Filoniéknak :angry:

Nagyon remélem hogy nem Savage. Sztem tök felesleges lenni visszahozni. Újra össze állna a két jómadár ? Azt már egyszer láttuk. Nekem ez a Maul is kezd már önismétlő lenni inkább minél hamarabb le kéne zárni már.

 

 

Szerintem attól függ milyen sztorit kerekítenek belőle. Az pl tudjuk, hogy Palpatine hajtott a halhatatlanságra. Miért ne tarthatta volna meg Savage testét kísérletezéshez? Elvégre át volt itatva Éjnővér mágiával (ami után Palpatine szintén érdeklődött), és ráadásul Maul, aki legalábbis távoli rokona volt Savage-nak, egyszer már kijátszotta a halált. Echo-t is vissza akarták hozni a TCW-re, szóval van precedens bőven.

 

És ha Obi-Wan feltünne azt el se lehet mondani hogy mekkora cool lenne, nem mellesleg egy Obi-Wan vs Maul párbaj is lehetne amire nem sok esélyt adok de ki más ölje meg ha nem ő.

 

Én igazából azért gondolom hogy Obi-Wan mert Maul nagy lelkes lett és őt mindig a bosszú hajtotta és Savage-al nem áltak ennyire közel egymáshoz hogy ennyire örüljön neki.

 

Én meg pont ezért gondolom, hogy nem Obi-Wan.

1: Ha jól megnézed Maul egyenesen a másodpilóta székére néz, amikor azt mondja, hogy "életben van". Ez egyértelmű utalás, hogy valaki hozzá közel állóra utal.

2: Nekem Maul őszintén boldognak tűnik, amikor azt mondja "életben van. Semmi bosszúvágy nincs a hangjában.

3: Maul már rég betöltötte Obi-Wan-on a bosszúját (Satine rémlik még?)

 

Ami pedig azt illetti, hogy Savage ne állt volna közel hozzá: naná, mert akkor még mindig Sith-nek tartotta magát, és nem akart kötődni. De amikor Palpatine leszúrta Savage-t, Maul "fivér"-ként utalt rá, pedig nyomatékosan "tanítvány"-nak szólította a második epizódjától kezdve. A "Tanítvány alkonyában" is úgy beszél arról, hogy a Sith megölte a fivérét, mintha élete egy nagy tragédiájának tartaná.

 

Szerk: + még azért is Obi-Wan mert előtte amit Ezra látott "The key to destroying the Sith", "Twin Suns" Luke-ra utalt.

Csakhogy Maul már az elején leszögezte, hogy már nem érdekli a Sith-ek elpusztítása, annyira legalábbis nem, hogy aktívan hajkurássza, Ezra pedig azért láttam az iker napokat, mert ő meg pontosan erre vágyott.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az érzésem, hogy Bennek nemsokára lesz egy mozgalmas délutánja. Lehet végül az öreg Kenobinak be kell fejeznie, amit 30 éve elkezdett, de most jó helyen lesz kénytelen félbe vágni Mault. Nekem tetszene egy ilyen utolsó meccs. És biztos, hogy Ben az. Maul azt látta, amit Ezra, Ezra pedig Tatooine-t figyelte. Ekkor mondja Maul, hogy "látom őt". És azt úgy mondja, mint aki az ősellenségét pillantotta meg. És persze, Ezra a Sith-ek elpusztításának kulcsát keresi, amihez Obi-Wan szorosan kötődik. Mault pedig csak a bosszúja érdekli. És végeredményben Obi-Wan az, aki mindent elvett tőle. Amióta a Naboon elbukott, ez motiválja, és biztos, hogy a remény alatt a bosszúja beteljesülését értette - csak lehet, hogy másra gondolt. Neki már semmi más reménye nincs. A Birodalomban nincs helye, a Sith Nagyurak között nincs helye, Sidiousszal nem bánhat el, Vaderrel a saját bevallása szerint nem bírna el. A családját elvesztette. Már csak a bosszú maradt, ami teljes erőből Obi-Wan felé irányul. Csak az a kérdés, hogy eljut-e odáig, vagy még azelőtt megállítják.

 

A Dathomiron, legalábbis, a trailer alapján oda még ellátogat.

 

 

Maga a rész nagyon jó volt, ez sokkal jobban tetszett, mint az évadnyitó. Mault még mindig csípem, és most kezdem azt érezni, hogy tényleg a végjátéka indult el. Szerintem ebben az évadban meg fog halni. Amúgy most is simán vitte a jeleneteket. És milyen szépen visszautaltak a TCW-re.

Sokat megtudtunk a holokronokról, nem semmi játékszerek. Tényleg bődületes mennyiségű tudás lehet bennük, és a kapcsolatuk az Erővel is igen szoros. De milyen jó kis biztonsági rendszer, hogy ehhez a hatalomhoz csak úgy lehet hozzáférni, ha egy Sith és egy Jedi holokront egyesítenek, amihez egy Sith-nek és egy Jedinek együtt kell dolgoznia. Igen kicsi az esélye annak, hogy ez bekövetkezzen.

Érdekes, hogy Maul még mindig mandi gépet használ. Az állomás pazarul festett, kíváncsi vagyok, mi lehetett. Bánya? Katonai bázis? Halo? :D

Kanan és Ezra "újraegyesülése" is tetszett, meg az is, hogy végre a sorozatban is elhangzott Kanan igazi neve. Kíváncsi voltam, ez mikor történik meg, ha megtörténik egyáltalán. Apropó, Maul túrája is bejött, humoránál volt mindenki. "Be akarsz költözni?" :lol:

Szóval, ez egy nagyon baba rész volt. Remélem, mihamarabb folytatódik a szál, mert most az évadból ez izgat a legjobban. Maul nyilván nem fog sokáig a s*ggén ülni, főleg úgy nem, hogy megtudta, ki van még életben.

 

Savage semmiképpen sem lehet, hiszen Savage a Mandalore-on halt meg, és egyértelműen meghalt a szemünk láttára. Vissza is változott, ez is jelezte ezt. Plusz, nem hiszem, hogy Maul ennyire dühbe és kétségbe esett volna, ha a tesója élne. Mert Maul itt nem csak örült, hanem dühös lett és kétségbe esett. Szerintem arra számított, hogy beteljesítheti a bosszúját a Sith-eken, első sorban Sidiouson, és nem arra, hogy Obi-Wan Kenobi fog megjelenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem attól függ milyen sztorit kerekítenek belőle. Az pl tudjuk, hogy Palpatine hajtott a halhatatlanságra. Miért ne tarthatta volna meg Savage testét kísérletezéshez? Elvégre át volt itatva Éjnővér mágiával (ami után Palpatine szintén érdeklődött), és ráadásul Maul, aki legalábbis távoli rokona volt Savage-nak, egyszer már kijátszotta a halált. Echo-t is vissza akarták hozni a TCW-re, szóval van precedens bőven.

Sidious mindent megtanult Talzintól, amit akart, semmi más nem érdekli már tőlük. Ezért hagyta ott és vitte magával Mault, majd tett róla pár évtizeddel később, hogy se Talzin, se a többi boszi ne legyen útban. Ne feledjük, kiirtatta a boszikat, és eleve azért nem ölte meg Mault a Mandalore-on, hogy segítségével végezhessen Talzinnal. Nem mutatta semmi jelét, hogy bármi is van a boszik kezében, ami egy hangyafütyinnyit is érdekli még Sidioust.

Savage-ban meg csak volt mágia, ami elég látványosan távozott a testéből a halálakor. Teljesen visszaváltozott. Echót meg nem csak vissza akarták hozni, de vissza is hozták kiborgként. Ja, és Savage és Maul vértestvérek, ezt nem nevezném távoli rokonnak.

 

Én meg pont ezért gondolom, hogy nem Obi-Wan.

1: Ha jól megnézed Maul egyenesen a másodpilóta székére néz, amikor azt mondja, hogy "életben van". Ez egyértelmű utalás, hogy valaki hozzá közel állóra utal.

2: Nekem Maul őszintén boldognak tűnik, amikor azt mondja "életben van. Semmi bosszúvágy nincs a hangjában.

3: Maul már rég betöltötte Obi-Wan-on a bosszúját (Satine rémlik még?)

1. Végig egyenesen maga elé mered. Nem néz máshová, csak kifelé az ablakon előre. Ez egyértelmű jele annak, hogy el akar indulni az űrhajóval. :)

2. De csak a végére boldog, amikor meglátta a holokronban, akkor egyértelműen rohadt dühös volt, utána sem éppen lelkendezett. Aztán, amikor meg már boldognak tűnik, kicsúszik a száján egy kicsit kétségbeesett, őrült kuncogás. Ez sem éppen a testvéri öröm megtestesülése. Eleve, miért örülne ennyire Maul Savage-nak? Ennyire nem szerette, a céljai meg már nincsenek, amit ketten elérhetnének.

3. Maul még távolról sem töltötte ki a bosszúját. Meg akarja ölni. Satine-t kinyírta, ez része a bosszújának, de végül meg akarta ölni. Most meg, amikor már Maulnak semmilyen sincs, de az, aki mindent elvett tőle még mindig él, naná, hogy végképp meg akarja ölni.

+1. És miért látta volna Savage-ot Tatooine-on Maul, Ezra kérdésére felelve? Savage megjelenése ott a holokronban abszolút értelmetlen lenne. Az ott Ben Kenobi volt. Semmi sem utal Savage-ra, de legalább minden Kenobira.

 

Csakhogy Maul már az elején leszögezte, hogy már nem érdekli a Sith-ek elpusztítása, annyira legalábbis nem, hogy aktívan hajkurássza, Ezra pedig azért láttam az iker napokat, mert ő meg pontosan erre vágyott.

De azt is leszögezte, hogy ő lópikulát sem lát a holokronokban. Csak Ezra látomását sikerült elkapnia. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézve a letöltött verziót, aminek jobb a képe és a hangja tényleg inkább Obi-Wan-ról van szó. Nem értettem tisztán mit mond, és a másodpilóta ülésre tekintést is valószínűleg az eltúlzott mimika animációból vettem ki a rossz képen.

 

Sidious mindent megtanult Talzintól, amit akart, semmi más nem érdekli már tőlük. Ezért hagyta ott és vitte magával Mault, majd tett róla pár évtizeddel később, hogy se Talzin, se a többi boszi ne legyen útban. Ne feledjük, kiirtatta a boszikat, és eleve azért nem ölte meg Mault a Mandalore-on, hogy segítségével végezhessen Talzinnal. Nem mutatta semmi jelét, hogy bármi is van a boszik kezében, ami egy hangyafütyinnyit is érdekli még Sidioust.

Savage-ban meg csak volt mágia, ami elég látványosan távozott a testéből a halálakor. Teljesen visszaváltozott. Echót meg nem csak vissza akarták hozni, de vissza is hozták kiborgként. Ja, és Savage és Maul vértestvérek, ezt nem nevezném távoli rokonnak.

Na, akkor hogy is van ez? Ha semmi nincs a boszik kezében, akkor miért kell el tenni őket az útból? ;)

Egyébként azért, mert Talzin-tól megtanult mindent ami érdekelte, nem jelenti, hogy Savage ne kelthette volna fel az érdeklődését. Az pedig, hogy elszivárgott Savagel-ból a varázslat nagy része, szintén nem jelenti, hogy ne maradhatott volna annyi, amennyit Sidious fel ne tudna használni.

 

Maul és Savage pedig k**rvára nem vértestvérek. Ezt Filoni még a TCW ötödik évada előtt kifejtette egy interjúban: van köztük vérrokonság, mivel a dathomiriak kislétszáma miatt ez elkerülhetetlen, de elsősorban fogadott testvérnek tekintik egymást.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelmű, hogy Obi-Wan-ra gondolt Maul... Twin Suns... mi más lehetne mint a Tatooine? A holokronok azokat a dolgokat mutatták, amire a két delikvens vágyott... The key to destroy the Sith, erre vágyott Ezra. Twin Suns, azaz a Tatooine, azaz Kenobi búvúhelye, erre vágyott Maul. Még hogy reményre vágyott? :lol: Jó vicc...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális rész volt. Érik az Obi vs. Maul összecsapás. Szép ívet írna le, ha Maul -t Obi küldené a másvilágra, csak éppen vagy 40 évvel később. :D Egy rekesz sörben fogadnék, hogy így lesz.

 

Ez a Savage hülyeség hogy jött képbe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, még ebben a sorozatban pontot tesznek a Maul-ügy végére. Tény, hogy a feltámasztásától eltekintve a TCW sokat adott hozzá a karakterhez, amit a Rebels igyekezett folytatni, de lassan illő volna lezárni a történetét. Egy Ep6 utáni sorozatba semmi esetre se vigyék tovább. Nem tudom, az esetleges (vagy ezen rész után inkább valószínű) Kenobival való találkozástól milyen pluszt remélnek elérni a készítők? Mert Obi-Wannak nyilván nem esik majd komolyabb baja. Így látatlanban sok újdonságot nem tud nyújtani az újratalálkozásuk. Ezt leszámítva, hogy Obi-Wan befejezi, amit 30 éve elkezdett. Egyébként létezik egy hasonló témájú (ma már Legends) képregény:

OvMVisionaries_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Maga a rész tetszett, szépen szőtték tovább Kanan és Ezra kapcsolatát. Bár arra továbbra is kíváncsi lennék, Ezra miként remélte megszerezni a Sith-ek pusztulásának kulcsát a holokronok által. Tetszettek a TCW-re való apró utalások (Maul mint mando vezér, vagy a képregénybeli aszteroidabázis). Bár a java még nyilván hátravan, eddig határozottan érdekes az évad. Az senkit ne tévesszen meg, hogy már nem pötyögök annyit, mint TCW-s fénykoromban... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ez a képregény lehet alap, hiszen a mechanikus lábak és Maul szarvai például innen kerültek át a TCW-be (ugye őrült mivoltában voltak ilyen nagy szarvai, és a póklábakat váltotta ez a cucc). Szóval a Rebels készítői tovább is építhetnek erre.

Mondjuk egy esetleges találkozás talán annyiból visszás lenne, hogy Ben nem éppen az a fürge kardvívó, aki régen volt. Az meg furán venné ki magát, hogy most jól vív, az ep4-ben meg olyan öreges. Persze, ezt is meg lehet oldani, hiszen már Maul sem fiatal, ő sem ugrál már ide-oda, pláne, hogy ő sem emberibb már, mint Vader. De akkor is, azért egy Maul vs. Ben párbajtól nem egy Vader vs. Ben 2.0-t várnék. :)

Viszont Ben adhat a sorozathoz. Bennem az epizód második megtekintésekor felmerült, hogy talán Ezra és Kanan (vagy csak Ezra) önként szállnak ki a buliból. Rájönnek, hogy a Sith-ek elpusztításának kulcsa Luke Skywalker, nekik meg semmi közük sincs hozzá, ezért inkább önként lelépnek, feladják jediségüket és kivonulnak a hadszíntérről, míg Luke meg nem teszi, amit kell. Még a második évad újranézése alatt jutott eszembe, hogy a Lira San tökéletes búvóhely lenne nekik, hiszen a Ghost legénységén kívül senki sem ismeri az odavezető utat. És Ben remek nyomravezető lehetne, az ember, aki közli, hogy van remény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy Maul meg a reményt kereste. Milyen reményt? Hisz őt is már csak a sithek elpusztítása éltette. Szerintem hihetetlen nagy szerencse, hogy a látomásban csak Obi-Wan-ig jutottak el és nem Luke -hoz. Maul szerintem 100%, hogy saját tanítványának akarta volna a fiút, mint a sith-ek legyőzője. Így megint övé lett volna minden hatalom Luke oldalán. Persze erre még mindig rájöhet, hisz ha meghallja a Skywalker nevet akkor könnyen összerakhatja majd a képet. Obi viszont védelmezi a fiút, így Maulnak kampeca lesz általa. A msáik verzió, hogy Maul sose fog tudomást szerezni a kiválasztott fiáról, így abban a hiszemben él, hogy Obi a megoldás a bosszújához. Talán szövetkezne vele? Akárhogy is, de ez se jön be és megint kampeca lesz. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán szövetkezne vele?

Szerintem ez a gondolat még viccként sem jutna eszébe Maulnak. Én úgy gondolom, hogy Maul abban reménykedik, hogy bosszút tud állni azokon, akik elvettek tőle mindent. Mivel nem tudja, hogy Obi-Wan Kenobi még él, ezért elsődlegesen egykori mestere, Darth Sidious, és a helyébe lépő Darth Vader a célpontja - noha tudja, hogy ezt a kettőt közvetlenül nem ölheti meg, ezért is akarta használni a malachori fegyvert. Ám Maul mindig is egyvalakit tartott közvetlen felelősnek azért, hogy elbukott: Obi-Want. Ezért is őt támadta a TCW-ben végig. És mikor a bosszú utáni reményért kajtatott, az éppen egybecsengett Ezra vágyával is, a Sith-ek legyőzésével, ezért láthatta meg Maul Bent. Meglátta azt, akit elsődlegesen felelősnek tart a kudarcáét, akin mindig is kíméletlen bosszút akart állni.

Maul indítéka egyszerű: meg akarja ölni Obi-Wan Kenobit, amiért az kereken 30 évvel ezelőtt ketté nyisszantotta. Sőt, ő tuti felismerte a Tatooine-t is, hiszen járt ott, kétszer is. De biztos vagyok abban, hogy nem fog csak úgy odarohanni. Mert fél is Obi-Wantól, annak ellenére, hogy szinte állandóan fölé tudott kerekedni. De hát már Maul sem fiatal, vagy ereje teljében lévő férfi. :)

Én nagyon remélem, hogy ebbe az irányba mozdulunk el. Hogy Kanan, Ben és Ezra majd hárman együtt tesznek pontot Maul történetére. Maul már tényleg egy baljós árny, aki ott van a háttérben, folyamatos fenyegetést jelent évtizedeken át, és mindig a legrosszabbkor dugja elő a pofáját. Már ő is egy meghatározó erő a Galaxisban (ahogy Ahsoka is túllépett a TCW keretein, úgy Maul is bőven túllépett az ep1-én). És ezt az árnyat csak együttes erővel, de mindenképpen Obi-Wan (vagy esetleg még Darth Vader) közbenjárásával tudják eltakarítani. Meg merem kockáztatni, hogy ez lesz az évadzáróban.

Megjegyzem, Maul most sokkal jobban izgat, mint Thrawn. Ezzel a húzással számomra most nagyon érdekessé vált az évad. És hihetetlen, hogy ezt Maullal érik el, akinek a feltámasztásának gondolatától is irtóztam. :D

 

Amúgy érdekes a Recon, amiben azt mondják, hogy Maul már nem akar Sith lenni, hanem valami mássá akar válni, amit ő teremt meg. Azért ambiciózus, saját rendet akar. Durva lenne, ha végül kisülne, hogy tőle származnak a Ren lovagok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy nagyon star waros rész volt, úgy istenigazából. :) Sokkal jobb, mint az évadnyitó. Csak hát na, valahogy el kellett kezdeni, fel kellett vezetni ezt az évadot is.

Sok-sok jediség volt itt. Elkapott a jó kis tcw-s életérzés. :) Maul vs. Kenobi! Yessss! Remélem, Ben most már alaposan kinyírja ezt a féreg Mault. Azért, lehet, hiányozni fog. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy ez van a háttérben. De azért örülök, hogy nem jutott el Luke -ig. :D Maul egyébként zseniális ebben a részben is. Főként a hangja szenzációs. Ahogy odasúgja a robotnak, hogy nyírja ki a túszokat, majd higgadtan közli Ezrával, hogy elengedte őket az nagyon rá vall. :) Én nagyon örülök, hogy visszahozták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy odasúgja a robotnak, hogy nyírja ki a túszokat, majd higgadtan közli Ezrával, hogy elengedte őket az nagyon rá vall. :)

Ebben benne van minden, ami Darth Maul, és minden, ami Sith. :D Amúgy a hangja tényleg zseniális. Sam Witwer lubickol ebben a szerepben. Már a TCW-ben is remekül nyomta, de itt, a kimért, öregebb Maulnál még inkább benne van. Ha nem ő játszaná, és nem így játszaná, Maul fele ennyit sem érne.

De engem még mindig az döbbent meg igazán, hogy '99 már marha messze van out-universe, és már in-universe is jócskán a Birodalomban vagyunk, ami az elmúlt egy évet leszámítva az eddig ismert legtávolabbi korszak volt (oké, volt a Legacy-éra, de azt most felejtsük el jótékonyan - kivéve Darth Talont, őt visszahozhatják... na, elég a kamaszos álmokból :D ). És még mindig Darth Maulról beszélünk, akit a történet legelején nyisszantottak ketté. És még mindig zseniáiis - bár tudom, nem mindenkinek (bár szerintem feltámasztásának faramuci mivoltát leszámítva Maul objektíve is zseniális, tehát attól függetlenül, hogy már háromszor kellett volna meghalnia, jelenléte szerintem még mindig működő eleme a történetnek, egy valódi, eltaposhatatlan csótány). Most komolyan, '99-ben, de akár csak 2011-ben, ki gondolta volna, hogy Darth Maul két évvel a yavini ütközet előtt még kavarja a sz*rt?

Megjegyzem, számomra Maul testesíti meg jelenleg azt, amiről Palpatine beszélt az ep3-ban: "az Erő Sötét Oldala olyan képességeket adhat, amely egyesek szerint természetellenesek." Maul léte már a történetben is természetellenes, hát még az univerzumon belül. Felrúgja a kettős szabályt, az élet szabályát, felrúg mindent. Egy anomália.

Érdekes lenne megtudni, hogy Sidious vajon miként vélekedik egykori tanítványáról. Mert azért na, az, hogy még mindig él, azt mutatja, hogy baromi jó Sith Nagyúr lett belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzem, Maul most sokkal jobban izgat, mint Thrawn. Ezzel a húzással számomra most nagyon érdekessé vált az évad.

Ezzel csak az baj hogy sztem ezt 3.évadot ugyanúgy építek fel mint a 2. évadot. Itt is az évad elején be teaser-ték Maul vs Ben-t mint tavaly a Ahsoka vs Vader-t és szinte a teljes évadban hanyagolták a dolgot és csak az évad végén vették elő. Trailerek alapján mondjuk Maul itt talán többet fog szerepelni mint Ahsoka de a nagy dolgok majd csak az évad végén lesznek ha lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos akkor látom, hogy a részről nem is igazán, inkább a rész következményeiről szól egyelőre a topic!

De ezt nem lehet felróni senkinek, vágjunk is bele. Savage? -hihetetlen botláska volt ez Werebazs.

Esélytelen, ahogy már előttem is megírták, tisztán és szépen halt meg, két pengét kapott mellkasba, az egész szmötyi távozott, végül a búcsú során "be is szurizta Maul-t", mikor közölte, hogy nem olyan mint Ő és sose volt. Volt ragaszkodás köztük, de semmi értelme visszahozni Őt. Ráadásul eljutnánk addig a pontig, hogy nincs értelme fénykarddal vagdalkozni, mert úgyse ér semmit.

Szóval a látomás:

Szerintem is egyértelmű, hogy a Tatooine sejlik fel, mint az erő kimenetelének kezdeti állomása ebben az érában. Ezra többet lát. Ez nagyon tetszik.

Érdekes, hogy egy (volt) sithnek -talán pont ezért-, de nem "jár" annyi infó, mint egy jedi-nek.

Apropó, hogy mit is akart.."Reményt". Lefordítom: célt. pontosítok: életcélt. És meg is kapta. Egész egyszrűen, Ő már nem tudta, mit kezdjen magával, ehhez képest, a látomás tökéletesen elhozta neki amire vágyott, vágyhatott. Kenobit.

Kenobi is nagyon megérdemli ezt. Mert a jedi szemszögéből, sajnos nemhogy Satine, de még Qui-gon sincs megbosszulva. Hogy milyen lesz a párbaj?

Akármilyen is lehetne. Mert szerintem Alec Guiness mozgásával és a 77-es párbaj koreográfiájával így is van "baj", azt már a prequelek is meghazudtolják, hogy mit tud/tudhat egy öregember fénykarddal.

Sokkal jobban nem élezné ki a problémát számomra, ha 2 évvel Yavin előtt részt venne az Öreg Ben egy lendületes párbajban.

Sőt, tovább megyek; egy kis magyarázat is elcseppenthető egy esetleges újabb lábsérüléssel..

Még egy picit Maulról, ha már az öregségnél tartunk. Jó észrevétel, hogy már Ő sem fiatal..De ez miért nem látszik? Nyilván nehéz egy zabrakot öregként elképzelni, még inkább ha azt animációs keretek közt kell megtenni, de a fenébe is..Az arcán semmi jele a kornak..A hangja. Nos ez nálam is negatívba billent most. Witwer-t tisztán kihallani, először volt olyan eset, hogy a hangszín totál elütött az arcmimikától, majd később kikeresem..Számomra Ő inkább a Fiú, mint Maul, ha nem is Galen Marek, de a Fiú mindig beugrik nekem. Úgyhogy várom Galambos Péter suttogó stílusát, komolyan, jobban szeretem!

 

Pár kiragadott szösszenet az epizódból:

- a Bendu nagyon jó bújócskában! ;), nem sokat volt nála az ajándék, de jól kezelte, azthittem, megorrol, hogy visszakérik.

- a holokronokról amit tudtunk, tovább bővült, és elgondolkodtató az is, hogy milyen sok van/volt a jedi templomban. Sidi-bának erre is jó lett volna, mikor Bane-t felbérelte. -hogy képet kapjon a jövőről.

- Maul azthittem, hogy az inkvi-TIE-jal nyomja majd, de láthatóan benézett Mandalore-ra, ahol eszerint vannak még barátai, ha már egy pirosra fújt járgánnyal láttuk viszont.

(szerintem megyünk is oda a fekete kard és Bo Katan miatt ugye)

 

-ó és pazar volt a megvalósítása a holokronok fényének és bennük lévőknek. És ahogy Kanan látott a fényben! :clap:

Szóval én is nagyon várom a történet folytatását, de félő, hogy az évadzáróig várhatunk!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk egy esetleges találkozás talán annyiból visszás lenne, hogy Ben nem éppen az a fürge kardvívó, aki régen volt. Az meg furán venné ki magát, hogy most jól vív, az ep4-ben meg olyan öreges. Persze, ezt is meg lehet oldani, hiszen már Maul sem fiatal, ő sem ugrál már ide-oda, pláne, hogy ő sem emberibb már, mint Vader. De akkor is, azért egy Maul vs. Ben párbajtól nem egy Vader vs. Ben 2.0-t várnék. :)

 

Hogy milyen lesz a párbaj?

Akármilyen is lehetne. Mert szerintem Alec Guiness mozgásával és a 77-es párbaj koreográfiájával így is van "baj", azt már a prequelek is meghazudtolják, hogy mit tud/tudhat egy öregember fénykarddal.

Sokkal jobban nem élezné ki a problémát számomra, ha 2 évvel Yavin előtt részt venne az Öreg Ben egy lendületes párbajban.

Sőt, tovább megyek; egy kis magyarázat is elcseppenthető egy esetleges újabb lábsérüléssel..

 

Ezt a vívás dolgot nem kell túl gondolni. Vader vívását is jól megoldatták a fináléban. Egy hasonló kell Bennek is és egyszerűen meglehet úgy magyarázni hogy öreg korára letisztult a stílusa mint ahogy sportolóknál szokott lenni. Alkalmazkodik az ellenfélhez (ez magyarázat az ep4-re is) és nem tesz felesleges mozdulatokat csak annyit amennyit kell. Ésszel vív nem pedig erővel. Maul még igen is ugrál és rugalmas láthattuk a fináléban. De Ahsoka Vader párharc is ilyen volt két különböző stílus és jól megcsinálták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobi is nagyon megérdemli ezt. Mert a jedi szemszögéből, sajnos nemhogy Satine, de még Qui-gon sincs megbosszulva.

Annyiból megérdemelné, hogy Maul a nemezisévé lépett elő az idők során, aminek jó lenne pontot tenni a végére. Viszont Satine halálakor épp az volt az egyik mondanivaló, hogy Kenobi képes volt elengedni a Jediktől (elvileg) idegen bosszút, megmaradva a nagybetűs Jediség útján. Ha meg is öli Mault, ne bosszúból tegye.

 

Minden esetre kíváncsi vagyok, az öreg Ben feltűnésére. Tartogathat érdekességeket, és talán a Maullal való párbajból is képesek lesznek a legtöbbet kihozni. A modell gondolom új lesz, mivel már inkább Alec Guinnessre kell majd hasonlítania... a hologramos pedig Ewan mása volt.

 

Kicsit visszatérve az aktuális részhez... amikor öcsémmel néztem, valamiért neki is "Savage?" volt az első gondolata az "életben van" c. mondat kapcsán.. :P Nálam Talzin jöhetett volna szóba még, ha nem lett volna hímnemű a mondat. Nem lenne karakteridegen tőle, ha kijátszaná a halált. Plusz reményt adhat Maulnak, és még a zöld "megszállós" szmötyi is illene hozzá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.