Ugrás a kommentre

3x02 - The Holocrons of Fate


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azért Te is jól átgondoltad! ;)

Igen pontosan csak átgondoltam és levezettem egyszerű tényekre és nem túlgondoltam hogy lábsérülés meg egyéb dolgokat hozzanak még be. Ettől még lehet hogy majd behoznak valamit de én nem érzem szükségesnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen pontosan csak átgondoltam és levezettem egyszerű tényekre és nem túlgondoltam hogy lábsérülés meg egyéb dolgokat hozzanak még be. Ettől még lehet hogy majd behoznak valamit de én nem érzem szükségesnek.

Hú, de kikoktató stílusú lett ez! Nos én is csak kilátásba helyeztem, hisz feltételes módot használok. Semmilyen dologért sem rimánkodtam, hogy "hozzanak még be".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez a rész már tényleg az igazi volt. Bendu visszatérése nem sokat váratott magára. Érdekes, hogy noha tanítja Kanan-t és Ezra-t, a lehető legpasszívabban teszi, a holokrontól se akarja eltiltani őket, csupán felhívja a figyelmet a veszélyességére. Jól működött a vonulat, hogy Ezra mennyire nem bízott még mindig Kanan-ban, aminek meg is lett az eredménye. Nagyon jó jelenet, amikor Ezra megdöbben azon, hogy Kanan képes kezelni a pókokat. A fiú már több alkalommal is nekiállt volna lekaszálni őket, ill. sokatmondó az az elszólása, hogy erre még ő sem képes, mintha kicsit többre tartaná magát a kelleténél. Beugrott, hogy nem is olyan rég még Ahsoka-nak panaszkodott Ezra a pókok miatt, azt hittem, hogy akkor a lány majd megmutatja neki a frankót, de inkább annyiban hagyta, hogy az Erőt nem mindig lehet megérteni és kiismerni. Most Kanan végül csak bemutatta a trükköt.

 

Ez a Maul hihetetlen mekkora görény. Következetesen és nyíltan tanítványának titulálja Ezra-t, kihasznál minden lehetőséget a céljai elérésére. A csapatot így se sikerül kinyírnia, bár nem vette túl komolyan a dolgot. Kanan-t és így közvetve a többieket is a jedi sorsára és találékonyságára bízta, meg is menekültek. A lényeg persze a holokronok egyesítése volt, amitől talán többet kapott, mint amit várt volna. Szerencsére Kanan közbelépésével még sikerült idő előtt megállítani a szemlét és elkerülni a nagyobb bajt.

Ezra a sithek legyőzésének kulcsát kereste, ez pedig valószínűleg inkább Luke volt, ezért sejlett fel a Tatooine. Maul viszont a reményt szomjazta, hogy lehessen még neki egy nagy dobása, célja az életének, emiatt Kenobi-t észlelte először. Szerintem egyértelműen róla volt szó. Úgy tűnik, az öreg kénytelen lesz még az Ep.4 előtt megtornáztatni magát. Egy esetleges párbajra én is nagyon kíváncsi lennék, tényleg közel az Ep.4. Ha meg már eddig életben tartották Maul-t, akkor tényleg stílszerű lenne, ha Obi-Wan végezne vele, ennél jobbat nem tudok elképzelni.

Egyébként két dolog szúrt szemet. Az egyik, hogy vajon Sidious tud a holokronok egyesítési lehetőségeiről és az ebben rejlő potenciálról? Minden bizonnyal igen, akkor vajon mekkora erőkkel dolgolódik ilyesmi furfangokon, elvégre Maul-nak pár pillanat alatt sikerült rálelnie Obi-Wan-ra, ami ugye a sitheknek is az egyik legmagasabb prioritású feladat lenne. A másik pedig, hogy nekem túl primitívnek tűnt ahogy Maul eljutott Hera-ékhoz. Az egyik legkeresettebb sejtről beszélünk, a Birodalom nem képes megtalálni őket, Maul meg egyedül megtámad egy hajót, kifaggat egy lázadót és már meg is van az infó...

 

A visszautalások tetszettek, Maul új hajója is adja. Kíváncsi leszek mi lesz a Kenobi-Maul, ill. az Ezra-Kanan szállal, de vélhetően most a többiek fognak nagyobb szerepet kapni, eddig igencsak háttérbe szorultak. Amúgy a holokronokkal ilyenkor mi történik, már használhatatlanokká váltak, vagy csak egyesíteni nem lehet már őket, vagy egyáltalán nem is lett érdemi bajuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik, hogy vajon Sidious tud a holokronok egyesítési lehetőségeiről és az ebben rejlő potenciálról? Minden bizonnyal igen, akkor vajon mekkora erőkkel dolgolódik ilyesmi furfangokon, elvégre Maul-nak pár pillanat alatt sikerült rálelnie Obi-Wan-ra, ami ugye a sitheknek is az egyik legmagasabb prioritású feladat lenne.

Ahhoz hogy Sidious a két holokront egyesítse kell hozzá egy jedi. Arról pedig ő tehet hogy a jedik száma finoman fogalmazva megcsappant így eléggé minimális az esélye hogy valami ilyet összehozzon. Én amúgy nem vagyok benne biztos hogy Sidious tud erről a holokront egyesítésről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...vajon Sidious tud a holokronok egyesítési lehetőségeiről és az ebben rejlő potenciálról? Minden bizonnyal igen, akkor vajon mekkora erőkkel dolgolódik ilyesmi furfangokon, elvégre Maul-nak pár pillanat alatt sikerült rálelnie Obi-Wan-ra, ami ugye a sitheknek is az egyik legmagasabb prioritású feladat lenne. A másik pedig, hogy nekem túl primitívnek tűnt ahogy Maul eljutott Hera-ékhoz. Az egyik legkeresettebb sejtről beszélünk, a Birodalom nem képes megtalálni őket, Maul meg egyedül megtámad egy hajót, kifaggat egy lázadót és már meg is van az infó...

Amúgy a holokronokkal ilyenkor mi történik, már használhatatlanokká váltak, vagy csak egyesíteni nem lehet már őket, vagy egyáltalán nem is lett érdemi bajuk?

Szerintem Sidious tudhat erről a funkcióról, csak nem próbálkozik vele. Olyan biztos Ő magában. Neki elég a bukott renden végignézni. A két bujdosó mester gondolatára is csak elmosolyodik.

Az egyesítés véletlen mellékhatása, hogy a Sithek "elpusztításának a kulcsa" mellett, épp Kenobi őrködik. Ezzel nem lehetett számolni, ez Maulnak csak kapóra jött! Lottóötös!

Az meg, hogy Maul így megcsípte a Ghost legénységét? ...hááát..sszszz..ez van.."ügyes..roppant ügyes"!

Ja és szerintem a holokronoknak semmi baja. Bár volt némi törmelék,, de épnek látszódva álltak újra össze. Vajon mi lesz velük ezután?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj nem annak szántam nem akarom én elvenni Dzséjt kenyerét :D

Hát ne is. :P

 

Ezzel csak az baj hogy sztem ezt 3.évadot ugyanúgy építek fel mint a 2. évadot. Itt is az évad elején be teaser-ték Maul vs Ben-t mint tavaly a Ahsoka vs Vader-t és szinte a teljes évadban hanyagolták a dolgot és csak az évad végén vették elő. Trailerek alapján mondjuk Maul itt talán többet fog szerepelni mint Ahsoka de a nagy dolgok majd csak az évad végén lesznek ha lesznek.

Ezért is jegyeztem meg lejjebb, hogy szerintem a Ben vs. Maul összecsapás és Maul halála az évadzáróban fog bekövetkezni. Egyáltalán nem gondolom, hogy ez mostanában lesz, viszont szerintem Maul még szerepelni fog addig.

 

Épp amiatt, amit te is írtál, hogy a trailerben még van olyan jelenet, amiben ő benne van, de nem ehhez a részhez köthető. És a trailer az első felét veszi elő - legalábbis az eddigi tendenciák szerint - az évadnak.

 

 

Egyébként két dolog szúrt szemet. Az egyik, hogy vajon Sidious tud a holokronok egyesítési lehetőségeiről és az ebben rejlő potenciálról? Minden bizonnyal igen, akkor vajon mekkora erőkkel dolgolódik ilyesmi furfangokon, elvégre Maul-nak pár pillanat alatt sikerült rálelnie Obi-Wan-ra, ami ugye a sitheknek is az egyik legmagasabb prioritású feladat lenne.

Ha tud is róla, nem hiszem, hogy nagyon törné magát, hiszen ahhoz, hogy kinyisson egy Jedi holokront, szüksége lenne egy Jedi lovagra. És az átlagos Jedi lovagot nem lehet úgy megzsarolni, mint Ezrát. Lásd Bolla Ropalt, aki inkább meghalt, minthogy kinyissa a holokront Bane-nek. És szerencsére nem terem minden bokorban Anakin és Ezra mentalitású Jedi, így ez az egyesítés szerintem évezredenként egyszer fordulhat elő.

 

A másik pedig, hogy nekem túl primitívnek tűnt ahogy Maul eljutott Hera-ékhoz. Az egyik legkeresettebb sejtről beszélünk, a Birodalom nem képes megtalálni őket, Maul meg egyedül megtámad egy hajót, kifaggat egy lázadót és már meg is van az infó...

Azért az nem lehetett olyan egyszerű, hiszen Maul alsó hangon is fél éve keresheti őket. Ráadásul mindig is ász volt a dolgok felkutatásában, hiszen igen hamar képes volt megtalálni Amidaláékat egy komplett Galaxisban. Ráadásul, neki csak ez az egy dolga van, míg a Birodalomnak azért akad épp elég más feladata is. Még az inkvizítorok sem csak a Jedik hajkurászására vannak fenntartva.

Plusz, Maul nem birodalmi, így előtte más források is megnyílhatnak, amik egy birodalmi láttán elnémulhatnak, ráadásul sokkal járatosabb az Erőben, mint egy inkvizítor. Úgyhogy szerintem mindezt egybevéve nem csoda, hogy ő fél év alatt elő tudta csalni Kananékat - ami amúgy azért még Kallusnak, a Főinkvizítornak és Vadernek is ment.

 

Ahhoz hogy Sidious a két holokront egyesítse kell hozzá egy jedi. Arról pedig ő tehet hogy a jedik száma finoman fogalmazva megcsappant így eléggé minimális az esélye hogy valami ilyet összehozzon. Én amúgy nem vagyok benne biztos hogy Sidious tud erről a holokront egyesítésről.

Ha Maul tudott róla, akkor Sidious, az egykori mestere ziher, hogy tudott róla. Valószínűleg eleve tőle tudja Maul, ahogy tőle tudott Malachorról is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem szúrt szemet, hogy Ezra mennyire elveszítette a fókuszát, amint betette a lábát az állomásra? Ugye elvileg azért mentek oda, hogy a holokronért cserébe kiszabadítsák a legénységet, de mire ott voltak Ezrát más sem érdekelte, csakhogy egyesítsék a holokronokat. Felőle aztán kivégezhették volna az egész bagázst, fel se tűnt volna neki (hacsak nem az Erőn keresztül). Nem kért semmi biztosítékot Maultól, basszus, még azt sem ellenőrizte, hogy életben vannak-e, amikor megérkeznek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem szúrt szemet, hogy Ezra mennyire elveszítette a fókuszát, amint betette a lábát az állomásra? Ugye elvileg azért mentek oda, hogy a holokronért cserébe kiszabadítsák a legénységet, de mire ott voltak Ezrát más sem érdekelte, csakhogy egyesítsék a holokronokat. Felőle aztán kivégezhették volna az egész bagázst, fel se tűnt volna neki (hacsak nem az Erőn keresztül). Nem kért semmi biztosítékot Maultól, basszus, még azt sem ellenőrizte, hogy életben vannak-e, amikor megérkeznek...

Ugyanez volt a pókoknál is, semmi nem érdekelte, csak a holokron megszerzése. Már eleve a Maul-probléma előtt folyton azzal csesztette Kanant, hol a holokron. Igazából ilyen téren kapóra is jött neki a zabrak, mert így volt egy megkérdőjelezhetetlen indoka az eszköz kajtatására, amire amúgy is annyira vágyott. Ha jól rémlik, akkor Kananon kívül még a fogva tartottak közül is mindenki említette, hogy inkább hagyják őket és ne engedjenek Maulnak, Ezra-ban ez fel se merült.

 

Nekem újra egyre inkább kezd antipatikussá válni Ezra. Több téren is nagyon hasonlít most már a kései Anakinra, a fent idézett rész is egy ilyenre remek példa. Ugye Anakin is annyira akarta a nagyobb erőt és hatalmat, hogy megmenthesse a szeretteit, hogy mire akár csak a közelébe került ennek, hirtelen már ez önmagában fontosabbá vált mindennél és a halált hozta azokra, akiket menteni akart. Ezra is annyira szomjazza ezt a tudást és hatalmat, hogy ennek kapujában még a társairól is elfeledkezik. Pedig nem sok értelme van megszerezni egy olyan ház kulcsát, ami addigra már elpusztult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, akkor kicsit bővebben. A rész középpontjában egyértelműen az Erőhasználó csapat áll, de főleg Ezra és Kanan. Az első rész után azt hittem Ezra mélyebbre fog süllyedni a sötét oldalban, de elég nagyot tévedtem. Már most, ebben a részben teljesen normalizálódott a kapcsolata mesterével. A sok hónapos vívódás és tévutakból mind a tanítvány mind a mester tapasztaltabban és bölcsebben jött ki. Nagyszerű volt az egymásra találásuk a pókbarlangban, és mindezt Bendunak köszönhetik.

 

A másik sztár egyértelműen Maul volt, aki tényleg zseniális. Tegnap már beszélgettünk erről, de Sam Witwer tényleg új dimenziókat ad a karakternek, plusz a meglévő aljasságát olyan mély bugyrokba löki, hogy arra csak csettinteni lehet. Már eme két rész alatt is eséllyel pályázik nálam a legjobb szinkronszínész díjára (pedig hol van még a vége :D ). Szép képi utalás amikor Maul hologramon fenyegeti a Ghost legénységét. Ilyet korábban akkor láttunk amikor Obi-Want hívta ki párbajra, bár akkor a felsorakoztatott foglyoknak a fejük veszett. Egyébként Maulnak rengeteg negatív jellemforrása egy újabbal gazdagodott: a pofátlan rohadékkal. Azok után, hogy van képe gúnyolódni Hera hajóján, még Kanan vakságából is pokoli ízetlen tréfát űz. Ekkor már tényleg azt kívántam bár vinné el az ördög. Nagyon várom már a halálát, igazi katarzis lesz. Van egy olyan sejtésem, hogy akkor lesz valami plusz is, és nem csak úgy meghal.

 

Egyébként eszembe ötlött, hogy erre a holokron egyesítésre Palpi nem gondolt? Minden gondja megoldódott volna. Bár az is igaz, hogy nem talált olyan jedit, vagy egyáltalán Erőhasználót aki segített volna neki. Láthattuk Maul is mennyire kínlódik a Jedi kockával. Esélytelen, hogy azt egy sith kinyissa.

 

Tetszettek a rész finomságai, mint az utalások pl. Maul uralmára a Mandik felett, de ide tartozik Kanan fagyása is az űrben, azt hiszem ilyet először láttunk. Bár az a jelenet kicsit necces volt, még belefért. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy egy (volt) sithnek -talán pont ezért-, de nem "jár" annyi infó, mint egy jedi-nek.

Apropó, hogy mit is akart.."Reményt". Lefordítom: célt. pontosítok: életcélt. És meg is kapta. Egész egyszrűen, Ő már nem tudta, mit kezdjen magával, ehhez képest, a látomás tökéletesen elhozta neki amire vágyott, vágyhatott. Kenobit.

Maul látta a választ a kérdésére. Feledés...persze ő ezt sose tudta elfogadni. Ezért ásott mélyebbre, ahol ő már semmit nem látott, csak Ezra. De itt csak ismételni tudom önmagam: hatalmas szerencse, hogy nem jutott el Luke-ig.

 

Ezra a sithek legyőzésének kulcsát kereste, ez pedig valószínűleg inkább Luke volt, ezért sejlett fel a Tatooine. Maul viszont a reményt szomjazta, hogy lehessen még neki egy nagy dobása, célja az életének, emiatt Kenobi-t észlelte először.

De Maul is a sitheken akart bosszút állni, így értelmezheti úgy is, hogy ő egy remény az elpusztításukhoz. Bár elismerem erre kevés az esély, hiszen ősellenségekről van szó.

 

Ahhoz hogy Sidious a két holokront egyesítse kell hozzá egy jedi. Arról pedig ő tehet hogy a jedik száma finoman fogalmazva megcsappant így eléggé minimális az esélye hogy valami ilyet összehozzon. Én amúgy nem vagyok benne biztos hogy Sidious tud erről a holokront egyesítésről.

De ha még élne is jedi, nem hiszem, hogy segítséget nyújtott volna a császárnak.

 

Ha tud is róla, nem hiszem, hogy nagyon törné magát, hiszen ahhoz, hogy kinyisson egy Jedi holokront, szüksége lenne egy Jedi lovagra. És az átlagos Jedi lovagot nem lehet úgy megzsarolni, mint Ezrát. Lásd Bolla Ropalt, aki inkább meghalt, minthogy kinyissa a holokront Bane-nek. És szerencsére nem terem minden bokorban Anakin és Ezra mentalitású Jedi, így ez az egyesítés szerintem évezredenként egyszer fordulhat elő.

Érdekes, hogy a Bendu már hallott ilyenről. Talán ott is volt? Érdekelne mi volt az az eset és mi lett utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem újra egyre inkább kezd antipatikussá válni Ezra. Több téren is nagyon hasonlít most már a kései Anakinra, a fent idézett rész is egy ilyenre remek példa. Ugye Anakin is annyira akarta a nagyobb erőt és hatalmat, hogy megmenthesse a szeretteit, hogy mire akár csak a közelébe került ennek, hirtelen már ez önmagában fontosabbá vált mindennél és a halált hozta azokra, akiket menteni akart. Ezra is annyira szomjazza ezt a tudást és hatalmat, hogy ennek kapujában még a társairól is elfeledkezik. Pedig nem sok értelme van megszerezni egy olyan ház kulcsát, ami addigra már elpusztult.

Viszont van egy nagyon nagy különbség: Ezrának ott van Kanan. Anakinnak meg ki volt ott? Palpatine. És szerintem pont ez a rész mutatott rá arra, mennyit számít, hogy Ezra egy olyan emberhez tud fordulni, aki nem a Sötétség, hanem a Világosság felé taszigálja. Szóval szerintem a Kanan-Ezra kapcsolat az Obi-Wan-Anakin kapcsolat helyes tükörképe lesz végeredményben. Megmutatja, hogy még Anakinnak is lett volna visszaút, ha a jó ember tanácsát és útmutatását fogadja meg. Ha jó lett volna a kapcsolata a mesterével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Maul is a sitheken akart bosszút állni, így értelmezheti úgy is, hogy ő egy remény az elpusztításukhoz. Bár elismerem erre kevés az esély, hiszen ősellenségekről van szó.

Ezt több szempontból se látom reálisnak. A legtriviálisabb, hogy nehéz olyan célt elképzelni, amiért két ilyen ősellenség összeállna. A másik, hogy Maul soha nem tisztelte igazán Kenobi-t, ha saját magát esélytelennek tartja a sithek legyőzésére, akkor egy öregedő és már régóta remeteségben élő Obi-Wan se dobna annyit ezen, hogy érdemes lenne szövetkezni vele. Pláne úgy, hogy ott van Ezra, korábban ott volt Ahsoka vagy Kanan, eszébe se jutott Maulnak beszervezni utóbbiakat, vagy Ezrával nekiugrani Vadernek. De ugyanez fordítva is igaz, Obi-Wan és Yoda félrevonultak, mert nem éreztek érdemi esélyt a sithek és a Birodalom elpusztítására, később is Luke-ot küldték harcba. Ezek után aligha pont Maul lenne az, akivel Kenobi összefogna a sithek ellen.

 

De ha még élne is jedi, nem hiszem, hogy segítséget nyújtott volna a császárnak.

Hát azért próbálkozni még lehetne. Kanant is próbálták megtörni, ahogy Ahsokánál is bepróbálkozott Vader, ill. korábban is voltak ilyen megmozdulásaik a sitheknek. Tény és való, hogy kudarcot vallottak, de azért megfelelő nyereség érdekében megérhetik a próbálkozások. Nem lennék meglepve, ha az öreg a háttérben bóklászott volna ilyen téren. A lehetőségről vélhetően tudott, a sithek meg jedi holokront nem tudnak kinyitni.

Amúgy ez is egy érdekes motívum, vajon szimmetrikus a két oldalnál a másik holokronjának kinyitási képessége? Csak mert ha igen, akkor Ezra nem kicsit merülhetett el a sötét oldalban, ha ki rendszeresen ki tudta nyitni a sith ereklyét. Ha már ugye egy Maul képtelen volt megoldani ezt a jedi változatnál.

Amúgy Sidious esetében inkább arra gondolnék, hogy annyira elvakult volt, hogy nem is érdekelte igazán ez a holokronegyesítős lehetőség. Az azért elég homályos, hogy ténylegesen mennyire komoly dolgokat lehet így kideríteni, lehet nem tulajdonított ennek akkora jelentőséget. Maulnak vagy Ezrának meg nem nagyon volt más választásuk, így ők sokat tettek fel erre, főleg előbbi.

 

Viszont van egy nagyon nagy különbség: Ezrának ott van Kanan. Anakinnak meg ki volt ott? Palpatine. És szerintem pont ez a rész mutatott rá arra, mennyit számít, hogy Ezra egy olyan emberhez tud fordulni, aki nem a Sötétség, hanem a Világosság felé taszigálja. Szóval szerintem a Kanan-Ezra kapcsolat az Obi-Wan-Anakin kapcsolat helyes tükörképe lesz végeredményben. Megmutatja, hogy még Anakinnak is lett volna visszaút, ha a jó ember tanácsát és útmutatását fogadja meg. Ha jó lett volna a kapcsolata a mesterével.

Én azért korántsem látom ennyire szépnek az Ezra-Kanan kapcsolatot. Korábban is voltak bizalmatlansági kérdések és súrlódások, de az új évad nekem egyelőre egyértelművé tette, hogy Ezra nem csupán nem bízik annyira a mesterében, de eléggé le is nézi őt, nem tartja elég erősnek. Ez a pókbarlangos ölelés szép volt, de nem esek hanyatt ettől, Anakinnak is voltak szép pillanatai Obi mellett. Az évadnyitóban is békére leltek a végére, ebben a részben mégis tiszteletlenül és pokróc módon viselkedett Kanannal a srác. Meg a nagy békülés után se éreztem, hogy érdemben változott volna a fiú hozzáállása.

Én sokkal inkább a csapatban látom Ezra esélyét, mintsem Kananban. Eleve nem gondolnám, hogy Kanan jobb mester lenne Kenobinál, bár az igaz, hogy Ezra meg nem olyan problémás, mint Anakin volt. A lényeg, hogy én itt nem látok akkora differenciát, viszont ott vannak a többiek. Anakinnak csak Padmé volt. A többiek már mind jedik voltak, bennük meg eleve nem bízott, Winduval pl. kifejezetten fújtak egymásra, de amúgy se volt jó a kapcsolata a Renddel. Meg ugye Ahsoka lett volna még, aki volt annyira fontos neki, sőt fontosabb, mint Obi-Wan, de ugye őt is elvesztette a végére.

Ezrának viszont ott a csapat, amely nem csak jedikből áll, sőt nem csak katonákból, nem csak férfiakból és nem csak nőkből stb. Egy tök vegyes brigád, egy anyapótló Herával, egy zrikálós "testvérkedős" Zebbel vagy épp egy tinivonzalmat képviselő Sabine-nal. Ha Ezra megússza majd a teljes elsodródást a sötétség felé, akkor szerintem az sokkal inkább lesz a teljes kis családnak köszönhető, mint Kanannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt több szempontból se látom reálisnak. A legtriviálisabb, hogy nehéz olyan célt elképzelni, amiért két ilyen ősellenség összeállna. A másik, hogy Maul soha nem tisztelte igazán Kenobi-t, ha saját magát esélytelennek tartja a sithek legyőzésére, akkor egy öregedő és már régóta remeteségben élő Obi-Wan se dobna annyit ezen, hogy érdemes lenne szövetkezni vele. Pláne úgy, hogy ott van Ezra, korábban ott volt Ahsoka vagy Kanan, eszébe se jutott Maulnak beszervezni utóbbiakat, vagy Ezrával nekiugrani Vadernek. De ugyanez fordítva is igaz, Obi-Wan és Yoda félrevonultak, mert nem éreztek érdemi esélyt a sithek és a Birodalom elpusztítására, később is Luke-ot küldték harcba. Ezek után aligha pont Maul lenne az, akivel Kenobi összefogna a sithek ellen.

Obi-Wan-ban fel se merülne a szövetkezés de én itt most inkább Maul-ról beszélek. Kenobi azért az említett jedikkel nem képvisel egy súlycsoportot. Nagyágyúnak hiheti Maul. Főleg ha még mindig él.

 

Hát azért próbálkozni még lehetne. Kanant is próbálták megtörni, ahogy Ahsokánál is bepróbálkozott Vader, ill. korábban is voltak ilyen megmozdulásaik a sitheknek. Tény és való, hogy kudarcot vallottak, de azért megfelelő nyereség érdekében megérhetik a próbálkozások. Nem lennék meglepve, ha az öreg a háttérben bóklászott volna ilyen téren. A lehetőségről vélhetően tudott, a sithek meg jedi holokront nem tudnak kinyitni.

Amúgy ez is egy érdekes motívum, vajon szimmetrikus a két oldalnál a másik holokronjának kinyitási képessége? Csak mert ha igen, akkor Ezra nem kicsit merülhetett el a sötét oldalban, ha ki rendszeresen ki tudta nyitni a sith ereklyét. Ha már ugye egy Maul képtelen volt megoldani ezt a jedi változatnál.

Amúgy Sidious esetében inkább arra gondolnék, hogy annyira elvakult volt, hogy nem is érdekelte igazán ez a holokronegyesítős lehetőség. Az azért elég homályos, hogy ténylegesen mennyire komoly dolgokat lehet így kideríteni, lehet nem tulajdonított ennek akkora jelentőséget. Maulnak vagy Ezrának meg nem nagyon volt más választásuk, így ők sokat tettek fel erre, főleg előbbi.

Valóban, ez egy új dolog és szerintem az Erő tanainak egy igen erős kiterjesztése. Lehet, hogy Sidious nem igazán tulajdonított neki jelentőséget. Lehet, hogy nem is hitt benne. Kíváncsi lennék mi az a megfelelő nyereség egy jedinek ami megérné kinyitni a holokronját egy sith nagyúr előtt? :D

 

 

Én azért korántsem látom ennyire szépnek az Ezra-Kanan kapcsolatot. Korábban is voltak bizalmatlansági kérdések és súrlódások, de az új évad nekem egyelőre egyértelművé tette, hogy Ezra nem csupán nem bízik annyira a mesterében, de eléggé le is nézi őt, nem tartja elég erősnek. Ez a pókbarlangos ölelés szép volt, de nem esek hanyatt ettől, Anakinnak is voltak szép pillanatai Obi mellett. Az évadnyitóban is békére leltek a végére, ebben a részben mégis tiszteletlenül és pokróc módon viselkedett Kanannal a srác. Meg a nagy békülés után se éreztem, hogy érdemben változott volna a fiú hozzáállása.

Szerintem ezt rosszul látod. Itt épp az volt a lényeg amit Bendu is mond. Feloldódott a kettejük között lévő "ellentét".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett az epizód, és pont úgy haladnak a dolgok, ahogy reméltem: Ezrát Kanan a jó oldalon tartja (ahogy Dzséjt is írta) egyelőre legalábbis. :)

 

Obi-Wan-ban fel se merülne a szövetkezés de én itt most inkább Maul-ról beszélek. Kenobi azért az említett jedikkel nem képvisel egy súlycsoportot. Nagyágyúnak hiheti Maul. Főleg ha még mindig él.

Az nem lehet, hogy Maul azért keresi Kenobit, hogy bosszút álljon rajta? Végül is az alteste elvesztését neki köszönheti. Elég nehéz elképzelnem, hogy szövetkezne vele. Engem már az is meglepett, hogy őt keresi, de ha már igen, akkor csak valami olyat akarhat tőle, ami kizárólag neki, Maulnak jó.

 

Valóban, ez egy új dolog és szerintem az Erő tanainak egy igen erős kiterjesztése. Lehet, hogy Sidious nem igazán tulajdonított neki jelentőséget. Lehet, hogy nem is hitt benne. Kíváncsi lennék mi az a megfelelő nyereség egy jedinek ami megérné kinyitni a holokronját egy sith nagyúr előtt? :D

Épeszű Jedi, akinek már vannak tapasztalatai, és valaha is komolyan vette a Sötét Oldal hatalmáról szóló tanítást, nem akarná ezt. Ez tipikusan olyan kísértés, amit le kell győzni. Ráadásul bizonytalan, hogy Ezra megtudott-e valami hasznosat, egyelőre csak Maul kapott választ a kérdésére.

 

Szerintem ezt rosszul látod. Itt épp az volt a lényeg amit Bendu is mond. Feloldódott a kettejük között lévő "ellentét".

Szerintem is, ennek az epizódnak a lényege mester és tanítványa összehozása volt, és ez sikerült is. :) Nagy szükségük van egymásra, kölcsönösen. Ezrának azért, mert még van mit tanulnia, ráadásul a vak Kanan tisztábban lát, mint jól látó korában, jobban is tudja tanítani. Kanan pedig ismét hasznosnak érezheti magát. Jó látni, milyen magabiztosan cselekszik, amikor Ezrának segítségre van szüksége.

Azért az érdekes, Ezra milyen könnyen nekiáll Maul akarata szerint vele együtt egyszerre kinyitni a két holokront. Hiába verte át Maul, annyira óhajtja a tudást, hogy simán vállalja a kockázatot. Arról nem is beszélve, hogy pb jogosan írta, amint elindul ez a "kaland", minden másról elfeledkezik: az előző rossz tapasztalatokról, a barátai biztonságáról és Bendu intéséről is. Nagyon naiv a srác még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról megfeledkeztek, hogy nem feltétlen kell egy Jedi, hogy kinyissanak egy jedi holocront. Ezra már a sorozat nyitóepizódjában képes volt kinyitni egyet mindenféle jedi képzés nélkül. És ha van valaki, aki rá tud venni egy jószándékú kezdő erőhasználót, hogy kinyisson neki egy holocront, akkor az az jó öreg Sheev bácsi.

 

Plusz ott van az a tény, hogy egyesek (megint Ezra) mindkettőt képesek kinyitni. Szerintem ez egy olyan dolog, mint a biciklizés, ha tudod a technikát, akkor legközelebb is sikerülni fog. Ha ez igaz, akkor már Vader is simán kipattint egyet, amikor csak akar. Ok, lehet, hogy ezt Palpatine inkább elkerülné, nehogy a kis Ani is hozzáférjen ahhoz a tudáshoz, amihez nem szabad.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul látta a választ a kérdésére. Feledés...persze ő ezt sose tudta elfogadni. Ezért ásott mélyebbre, ahol ő már semmit nem látott, csak Ezra. De itt csak ismételni tudom önmagam: hatalmas szerencse, hogy nem jutott el Luke-ig.

Szerintem az lesz a poén, hogy végül eljut Luke-ig. És akkor abban a pillanatban, mikor megérzi a jelenlétét, vagy megérzi Obi-wanban a kötődést, akkor vesznie kell! Hasonló érzelmi töltetű jelenetre gondolok, mint mikor Vader megérzi Luke-on keresztül Leia-t. Adott némi lendületet Luke-nak ugye? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért korántsem látom ennyire szépnek az Ezra-Kanan kapcsolatot.

Hát épp ez az, hogy nem látod ennyire szépnek, épp ellenkezőleg, totál Anakint látod, pedig rengeteg példa mutatja, hogy Ezra nem olyan, mint ő. Mégis, minden megnyilvánulásába Anakint látod bele. Például, szerinted lekezelő az, amikor mondja, hogy még ő sem képes a pókokkal barátkozni. Ebbe semmi lekezelő nincsen, egyszerű tényközlés: Ezra legjobb és legerősebb skillje a kapcsolatteremtés az Erőn át, és tény, hogy Kanannak ugyanez hatványozottan rosszabbul ment eddig. Ebben igenis, reálisan és objektíven Ezra sokkal-sokkal jobb volt mindig is. Két évadban erre több példa is volt: Ezra sokkal korábban megérezte Vader jelenlétét, egy egész falkányi szörnyet képes volt barátjává tenni (míg Kanan csak szenvedett a visszatartásukkal), megidézte a szörnykirályt, már jó előre érezte az űrbálnákat (Kanan még akkor sem, amikor már mellettük voltak), stb.

A rész nézése közben nekem egyből ez jutott eszembe. Igen, Ezra nem volt képes, döbbenetes, hogy most Kanan, aki fasorban sem volt ezen a téren Ezrával, meg igen. Ez is mutatja, hogy Kanan fejlődött, és ezen Ezra megdöbbent. Nem lenézi, csak hangot adott döbbenetének. Semmi lenéző nincs a kijelentésében. Aztán ráadásul pöccre együtt dolgoznak, és amikor Kanan Ezra kezébe adja a holokront, és közli, hogy rajta, használd, ő inkább visszaadja, és közli: csinálják úgy, ahogy Kanan akarja. Hát igen, ez biztos bizalomhiány és lenézés.

Ugyanígy az elején sem érzem azt a marha nagy lekezelést. Igen, nem ért egyet azzal Ezra, hogy Kanan eltávolította a holokront, de aztán belátja Kanan szavait: az a cucc majdnem elpusztította. És az egész beszélgetés alatt Ezra még csak nem is indulatos. Ő csak úgy véli, hogy Yoda ezért küldte oda őket, amire rá is kérdez.

És épp csak annyira megbízik a mesterében, hogy nem is aggódik tovább a barátai miatt. Azt nyilván megérezné, ha Kanan meghalna (már az első évadban biztosan tudta, hogy a Birodalom nem ölte meg), addig meg minek aggódjon? Sőt, aki ilyen könnyen tud kapcsolatot létrehozni másokkal az Erőn át, arról ne feltételezzük már, hogy nem érzi meg a tőle pár méterre lévő barátait... Heráék fenn voltak a Ghoston, ráadásul a raktérben. Ezra meg öt lépésre volt a rámpától. Most komolyan, szerintetek nem érezte őket? Az, aki fényévekről megmondta, hogy Kanan még él?

 

Nyilván, sokat kell még tanulnia. Elvégre még csak 17 éves, és eléggé érdekes életkörülményei vannak. De ez az epizód nem azt mutatta meg, hogy ő lesz a következő Anakin Skywalker, mert lenézi a mesterét. Épp ellenkezőleg, azt mutatta meg, hogy míg az első részben újra egymásra találtak (nem megbékéltek), addig itt végre elkezdtek a megbékélés útjára lépni. És ezt a Benduval ki is mondatják.

S biza Kanantől függ Ezra Jediségének a sikere. Mert ő a mestere, a Jedi lovag, és éppen ezért, az Erő kérdésében a többiekhez nem fordulhat. Mit tudna mondani neki Zeb a Sötét Oldalról? Sabine a holokronokról? Hera a Sith-ekről? Semmit. Ők a barátai, csapattársai és most ráadásul már a beosztottjai is. Egyedül Hera áll fölötte rangban (ami furcsa, de valószínűleg nem sorolják őket egyazon fegyvernembe), de ő immár inkább a parancsnoka, ráadásul, az Erő kérdésében hozzá sem fordulhat. Ezra Kanantől függ.

 

Az nem lehet, hogy Maul azért keresi Kenobit, hogy bosszút álljon rajta? Végül is az alteste elvesztését neki köszönheti. Elég nehéz elképzelnem, hogy szövetkezne vele. Engem már az is meglepett, hogy őt keresi, de ha már igen, akkor csak valami olyat akarhat tőle, ami kizárólag neki, Maulnak jó.

Biztos, hogy azért megy, hogy megölje. Az, hogy Maul szövetségre akarna lépni Obi-Wan Kenobival, ugyanolyan nonszensz, minthogy Savage-ot látta. Bármilyen más Jedivel elképzelhetőbb lenne, mint az a Jedi, aki tönkretette az életét.

 

Arról megfeledkeztek, hogy nem feltétlen kell egy Jedi, hogy kinyissanak egy jedi holocront. Ezra már a sorozat nyitóepizódjában képes volt kinyitni egyet mindenféle jedi képzés nélkül. És ha van valaki, aki rá tud venni egy jószándékú kezdő erőhasználót, hogy kinyisson neki egy holocront, akkor az az jó öreg Sheev bácsi.

De mivel az Erőre jelenleg csak a Sith-ek oktatnak nagy számban, ők viszik el a potenciális Erőhasználókat, azonnal a Sötét Oldalra kerül minden áldozatuk, így ez öngól. A Jedi holokront csak a Világos Oldal pártolói nyithatják ki, vagy talán még azok, akik a Benduhoz hasonlóan a két út között járnak. Feltehetően Ezra is ilyen.

Az biztos, hogy a holokronokat nem nyithatja ki random boldog-boldogtalan, hiszen akkor Sidious eleve magához viteti a holokront, vagy egy random elkapott padawannal nyittatja ki, nem kockáztatja a tervét és húzza az időt azzal, hogy egy Jedi mesterrel próbálja meg kinyittatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És épp csak annyira megbízik a mesterében, hogy nem is aggódik tovább a barátai miatt. Azt nyilván megérezné, ha Kanan meghalna (már az első évadban biztosan tudta, hogy a Birodalom nem ölte meg), addig meg minek aggódjon? Sőt, aki ilyen könnyen tud kapcsolatot létrehozni másokkal az Erőn át, arról ne feltételezzük már, hogy nem érzi meg a tőle pár méterre lévő barátait... Heráék fenn voltak a Ghoston, ráadásul a raktérben. Ezra meg öt lépésre volt a rámpától. Most komolyan, szerintetek nem érezte őket? Az, aki fényévekről megmondta, hogy Kanan még él?

Az egy dolog, hogy érzi amíg életben vannak, az más, hogy amint az állomásra ér pont lesz*rja őket. A helyes az lett volna, ha az egyesítés előtt legalább rádión meggyőződne arról, hogy rendben vannak-e, nem hiszi el vakon Maul kijelentését. Ennek ellenéresemmivel sem törődik, csak azzal, hogy egyesítsék már végre őket

De mivel az Erőre jelenleg csak a Sith-ek oktatnak nagy számban, ők viszik el a potenciális Erőhasználókat, azonnal a Sötét Oldalra kerül minden áldozatuk, így ez öngól. A Jedi holokront csak a Világos Oldal pártolói nyithatják ki, vagy talán még azok, akik a Benduhoz hasonlóan a két út között járnak. Feltehetően Ezra is ilyen.

Az biztos, hogy a holokronokat nem nyithatja ki random boldog-boldogtalan, hiszen akkor Sidious eleve magához viteti a holokront, vagy egy random elkapott padawannal nyittatja ki, nem kockáztatja a tervét és húzza az időt azzal, hogy egy Jedi mesterrel próbálja meg kinyittatni.

Azt nem tudjuk, hogy pontosan mi történik az elrabolt erőérzékenyekkel. Ha Sidious tud a holokronegyesítésről, akkor hülye lenne rögtön megrontani minden erőhasználót, akivel összehozza a sors. És nem, egy holokron kinyitásához nem kell egy mester, de a látottak alapján még egy padavan sem, hisz Ezra kb. zéró tudással az Erőről ki tudta nyitni a Spark of Rebellionben, és megint csak kb. zéró sith képzéssel a Twilight of the Apprentice végén

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudjuk, hogy pontosan mi történik az elrabolt erőérzékenyekkel. Ha Sidious tud a holokronegyesítésről, akkor hülye lenne rögtön megrontani minden erőhasználót, akivel összehozza a sors. És nem, egy holokron kinyitásához nem kell egy mester, de a látottak alapján még egy padavan sem, hisz Ezra kb. zéró tudással az Erőről ki tudta nyitni a Spark of Rebellionben, és megint csak kb. zéró sith képzéssel a Twilight of the Apprentice végén

Plusz amikor Kananék a legelső részben meglátják, hogy ki volt nyitva a holokron megállapítják hogy Ezra átment a teszten. Tehát ez tényleg afféle alapképességnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudjuk, hogy pontosan mi történik az elrabolt erőérzékenyekkel. Ha Sidious tud a holokronegyesítésről, akkor hülye lenne rögtön megrontani minden erőhasználót, akivel összehozza a sors. És nem, egy holokron kinyitásához nem kell egy mester, de a látottak alapján még egy padavan sem, hisz Ezra kb. zéró tudással az Erőről ki tudta nyitni a Spark of Rebellionben, és megint csak kb. zéró sith képzéssel a Twilight of the Apprentice végén

Dehogy nem tudjuk: inkvizítorok lesznek vagy meghalnak. Azzal kezdődik az egész sorozat, hogy Vader ezt felvázolja, azóta pedig több mű is megerősítette.

Azt nem is mondtam, hogy mester kell, csak azt, hogy ha egy utca szélről elrángatott Erőérzékeny is elég hozzá, akkor fura, hogy Bane szerencsétlenkedik Bolla Ropallal. Mert közben egyszerű űrkalózok pontosan tudják annak a hajónak a menetrendjét, ami egy csordányi ifjoncot szállít. Akkor nehogy már a Sith ne tudja, és ne kísérelje meg elrabolni ezeket a gyerekek holokronnyitogatás céljából, ahelyett, hogy olyasvalakivel húzza az időt és teszi kockára az egész akciót, aki nyilvánvalóan sosem fogja kinyitni a holokront. Mert azért na, ha nem Anakin és Ahsoka megy Bane után, vagy nem sikerül Ahsokát túszul ejteni, és rákényszeríteni Anakint, hogy kisgyerekek életével semmit sem törődve (khm...), akkor Sidious egész terve megy a levesbe.

Ezért gondolom, hogy azért nem tudja boldog-boldogtalan kinyitni a holokront, kell ahhoz valami jártasság, egy skill, ami hozzásegítheti. Ezrában ez lehet, hogy ösztönösen megvan, más meg tanulja - elvégre, Ezra elég szépen használta addigra az Erőt, pedig még nem részesült képzésben.

És még az sem kizárható, hogy a holokron megérezte, hogy Ezra jó gyerek, és magától nyílt fel, majd a benne tárolt galaxisnyi információból pont Obi-Wan üzenetét játszotta le (mert ugye, az is kérdéses, hogy Ezra szándékosan nyitotta ki, de hót ziher, hogy nem ő választotta Ben üzenetét, hiszen a férfi létezéséről sem tudhatott). Végül is, a Sith holokron is legelőször magát nyitotta fel a Malachoron. Mivel semmit sem tudunk ezeknek a kütyüknek a működéséről, sok minden lehetséges. A holokron megnyitása lehetett annak is a tesztje, hogy Ezrában egy fikarcnyi Sötét Oldal sincsen még (azt amúgy sem lett volna értelme tesztelni, hogy Erőérzékeny-e, mivel Kanan szeme láttára ugrott akkorát egy szép nagy, fegyverekkel megrakott ládával, ami emberileg képtelenség).

 

Az egy dolog, hogy érzi amíg életben vannak, az más, hogy amint az állomásra ér pont lesz*rja őket. A helyes az lett volna, ha az egyesítés előtt legalább rádión meggyőződne arról, hogy rendben vannak-e, nem hiszi el vakon Maul kijelentését. Ennek ellenéresemmivel sem törődik, csak azzal, hogy egyesítsék már végre őket

De ha leszáll az állomáson és akkor és ott helyben érzi, hogy hat méterre tőle él és lélegzik az egész csapat, mi a fityfenéért kérjen még szóbeli megerősítést is? Tán félő, hogy az Erő is hazudik neki? Nem kell Maul kijelentését elhinnie, hiszen vele van az Erő, ami pöppet szavahihetőbb és hatalmasabb. Ezért is volt igen ostoba húzás Maultól megkísérelni Kanan megölését. Ha Kanan meghal, azt Ezra ugyanúgy megérzi, és máris ugrik az üzlet. "Szerencséjére", Kanan életben maradt.

És amúgy, hol sz*rja le őket? Épp csak az első megjegyzése, hogy nem látja a barátait. Ja, és arról az apróságról se feledkezzünk már meg, hogy Maul elég konkrétan közli Ezrával, hogy ha csak rondán néz a droidokra, máris kinyírja a csapatát. Valahogy nem volt Ezra olyan helyzetben, hogy feltételeket szabjon. Mert ugye, Maul éppen csak egy Sith, aki túszul ejtette a családját. Mondjuk Ezra feltételt szab: nem adjuk oda a holokront, amíg nem látjuk a barátainkat. Mire Maul: oké droidok, nyírjátok ki a twi'leket, és ha még egy feltételt hallok, a mandaloriai csajt is. És puff, Herát lelövik. Következő kör? Vagy csak egyszerűen levágja Kanant, aztán elveszi Ezrától a holokront, és közli, hogy a többi barátját is lekaszabolja, ha nem nyitja ki.

Ezra ésszerűen ténykedett. Nem kekeckedett olyannal, aki már tanújelét adta kétszínűségének és annak, hogy nem esik nehezére gyilkolni. Tette, amire a túszejtő, a barátai életét fenyegető alak utasította, ezzel nem kockáztatva önfejűen az életüket, és bízott Kananban, hogy ő majd elintézi a többit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy én azt is bőven elképzelhetőnek tartom, hogy a holokronok abban is különböznek, hogy ki és hogyan képes kinyitni őket, ill. milyen infókat tudhat meg belőlük. Például Ezra meghallgathatta Obi-Wan figyelmeztetését, ami igazából tartalmilag minden jedire vonatkozik és fontos intelmeket közöl. Lehetséges, hogy ezt szinte bármely világos oldali Erőhasználó képes előhozni belőle, mondhatni alig van védve. Ha meg mondjuk Erőérzékeny gyerekek vagy szökött jedik potenciális tartózkodási helyeiről van szó, akkor ahhoz már igazán komoly spílernek kell lenni az Erőben, hogy valaki hozzájuthasson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik ez a felvetés.

 

Amúgy most esett le, hogy Maul elég alaposan utána járhatott a Ghostnak, ha még azt is tudta, hogy Kanan eredet neve Caleb Dume - ezt úgy tűnik, még az inkvizítorok sem tudták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy nem tudjuk: inkvizítorok lesznek vagy meghalnak. Azzal kezdődik az egész sorozat, hogy Vader ezt felvázolja, azóta pedig több mű is megerősítette.

 

Azért remélem abban megegyezhetünk, hogy maga az erőérzékeny gyerekeks sorsa és inkvizítor képzés bonyolultabb annál, mint hogy két összetett mondatban össze lehessen foglalni ;) (plusz a "serve the Empire" egy elég tág kifejezés)

 

Ezra ésszerűen ténykedett. Nem kekeckedett olyannal, aki már tanújelét adta kétszínűségének és annak, hogy nem esik nehezére gyilkolni. Tette, amire a túszejtő, a barátai életét fenyegető alak utasította, ezzel nem kockáztatva önfejűen az életüket, és bízott Kananban, hogy ő majd elintézi a többit.

Ehelyett inkább vakon elfogadta a köztudottan kétszínű Maul "a barátaid biztonságban vannak" nyugtatását kb. 5 másodperccel azután, hogy kiadták rájuk a halálos ítéletet. Hiába volt túszul ejtve a legénység, a végső ütőkártya mégis Ezra kezében volt, hisz bármikor visszautasíthatta volna az egyesítést, és akkor Maul megint nem jut közelebb a "reményéhez".

 

Úgyérzem, hogy Ezra a korábbi évadokban másképp viselkedett volna, de legalábbis nem adja az egyik ellensége kezébe minden tudás forrását, amíg nem 100%-ig biztos abban, hogy a barátai biztonságba kerülnek.

 

Amúgy most esett le, hogy Maul elég alaposan utána járhatott a Ghostnak, ha még azt is tudta, hogy Kanan eredet neve Caleb Dume - ezt úgy tűnik, még az inkvizítorok sem tudták.

A főinkvizítor valószínűleg tudhatta, hiszen rögtön felismerte Kanan párbajstílusán Depa Billaba jegyeit, innen meg már nem nehéz összerakni a képet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épeszű Jedi, akinek már vannak tapasztalatai, és valaha is komolyan vette a Sötét Oldal hatalmáról szóló tanítást, nem akarná ezt. Ez tipikusan olyan kísértés, amit le kell győzni. Ráadásul bizonytalan, hogy Ezra megtudott-e valami hasznosat, egyelőre csak Maul kapott választ a kérdésére.

 

Szerintem Ezra kapott választ a kérdésére, ami Maul-nak pont jól jött. :D Maul csak a saját maga feledését látta. Ez nyilván annak a jele, hogy meg fog halni és azután már a fene se fog emlékezni rá (na nem mintha most bármikor is olyan sokan ismerték volna :D ).

 

 

Amúgy én azt is bőven elképzelhetőnek tartom, hogy a holokronok abban is különböznek, hogy ki és hogyan képes kinyitni őket, ill. milyen infókat tudhat meg belőlük. Például Ezra meghallgathatta Obi-Wan figyelmeztetését, ami igazából tartalmilag minden jedire vonatkozik és fontos intelmeket közöl. Lehetséges, hogy ezt szinte bármely világos oldali Erőhasználó képes előhozni belőle, mondhatni alig van védve. Ha meg mondjuk Erőérzékeny gyerekek vagy szökött jedik potenciális tartózkodási helyeiről van szó, akkor ahhoz már igazán komoly spílernek kell lenni az Erőben, hogy valaki hozzájuthasson.

Valahogy én is így látom. Maul nem látott ebben az egyesítésben semmi érdekeset. Ezra volt az aki szolgáltatta a látomást. Amúgy se egyszerű ez a gyerek szerintem. Ez a sorozat alatt már számtalanszor bebizonyosodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik ez a felvetés.

 

Amúgy most esett le, hogy Maul elég alaposan utána járhatott a Ghostnak, ha még azt is tudta, hogy Kanan eredet neve Caleb Dume - ezt úgy tűnik, még az inkvizítorok sem tudták.

 

Na én ezzel úgy voltam, hogy szerintem Hera fejéből szedte ki éppen akkor. Hiszen feltartott kézzel "vallató módban" volt.

 

szerk.: hopsz, benéztem.. közvetlen a név kiejtése után vált vallató módba, bocsi..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért remélem abban megegyezhetünk, hogy maga az erőérzékeny gyerekeks sorsa és inkvizítor képzés bonyolultabb annál, mint hogy két összetett mondatban össze lehessen foglalni ;) (plusz a "serve the Empire" egy elég tág kifejezés)

A végeredmény ez a két lehetőség. Hogy aztán mennyire bonyolítják túl az odavezető utat, az már lényegtelen a kérdésben, meg amúgy is a könyvek és képregények dolga foglalkozni vele. Amúgy meg egyáltalán nem bonyolult még az sem. A kifejezés meg lehet, hogy tág, de a Sith-ek vezette Birodalomban az Erőérzékenyek sorsát tekintve azért nem annyira tág.

 

Ehelyett inkább vakon elfogadta a köztudottan kétszínű Maul "a barátaid biztonságban vannak" nyugtatását kb. 5 másodperccel azután, hogy kiadták rájuk a halálos ítéletet.

De Ezra nem hallotta azt, hogy Maul kiadta a halálos ítéletet, de azt igen, hogy Maul addig nem engedi el őket, amíg nem fejezik be az üzletet - hiszen ezt Maul mondta neki. Szóval ismét a kérdé: miért kérdezősködjön, amikor az Erőn át úgyis érzi, hogy van-e valami gubanc vagy sem? Ha Maul szavával ellentétben a barátai már hullák lennének, tudna róla.

Meg mit számítana egy rádióhívás? Maul elküldte a droidot, annak úgyis idő kell, míg odaér. Ha ezután Ezra kér rádiókapcsolatot, Maul megadja neki, Hera jelenti, hogy még jól vannak, aztán Ezra megnyugodhat, míg odaér a droid és kinyír mindenkit. Hát ezzel aztán előbbre jutott...

 

Hiába volt túszul ejtve a legénység, a végső ütőkártya mégis Ezra kezében volt, hisz bármikor visszautasíthatta volna az egyesítést, és akkor Maul megint nem jut közelebb a "reményéhez".

Miféle végső ütőkártya? A holokron? Nem, a végső ütőkártya az a fénykard Darth Maul övén, meg a fegyverek a droidjai kezében, amit Ezra barátaira szegeznek. Ezek az ütőkártyák! Ismétlem, a forgatókönyv nem úgy zajlik Maul esetében, hogy az lesz, amit Ezra akar, vagy nem egyesülnek a holokronok. Nem, úgy szól, hogy addig hullanak a fejek a Ghoston, amíg a holokronok nem egyesülnek. Hiszen már az első hezitálásnál, még a rész elején, Maul már nyitotta is a kardot. És ha végül meg kell ölnie Ezrát? Hát nem te kardoskodsz amellett, hogy akárki kinyithatja a holokront, akiben van egy csepp Erő? Megöli Ezrát, aztán keres egy másik Erőérzékenyt. De erre semmi szükség, mert amint Hera, Zeb vagy Sabine feje a padlón koppan, Ezra azonnal kötélnek áll. Ezt nagyon jól tudja Ezra, Maul, Kanan, de még Heráék is. Akkor meg minek fussák le a kötelező, de legalább klisés udvariassági köröket? Ez maximum arra lenne jó, hogy a szánkba rágjanak valamit, ami amúgy is nyilvánvaló. Egyszer már eljátszották a "fénykardot szegezek a barátaidra, ha nem teszed, amit mondok" jelenetet a részben, másodszor nem kell. Ezra megtanulta, és a nézők nagy része is.

 

Úgyérzem, hogy Ezra a korábbi évadokban másképp viselkedett volna, de legalábbis nem adja az egyik ellensége kezébe minden tudás forrását, amíg nem 100%-ig biztos abban, hogy a barátai biztonságba kerülnek.

Az biztos, hogy másképp viselkedett volna, hiszen Ezra lényeges változásokon ment át. Most már megfontoltabb, tudatosabban használja az Erőt és jobban bízik a mesterében. Régen például magasról tojt a mestere szavára, ami olyan apróságokhoz vezetett, minthogy a mestere megvakult, és Ezra maga kis híján aktivált egy tömegpusztító fegyvert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett az epizód, bár kissé in medias res volt azzal, hogy Maul már az epizód előtt lerabolta a Ghost legénységét.

 

A holokronokkal kapcsolatban nem lehet rajta esetleg egy olyan védelmi zár, mint Edevis Tükrén a Harry Potterben? Elsőre csak az nyithatja ki, aki pusztán a benne lévő tudásra kíváncsi, és nem pedig használni akarja azt saját céljaira? Amikor Ezra először kinyitja, akkor még csak egyszerűen kíváncsi, hogy mi van benne, és nincs vele semmilyen szándéka. Mivel Ezra már kinyitotta anno, így onnantól kezdve bármikor kinyílik számára a Holokron, így akkor is, amikor már konkrét célja van vele (mint most). Ellenben a Sith-ek, akik mindent saját önzőségükből vezérelve tesznek, és nem pedig a passzív tudásszomjuk kielégítése végett, nem tudják kinyitni a Jedi holokronokat, mert mindig használni akarják azt valamire. Ez kellő védelmet nyújtana a Jedi Holokronok számára a Sith-ektől. Egyúttal azt is alátámasztaná, hogy miért őrizték anno a Jedi Holokronokat anno elzártan a Jedi Templomban. Lehet, hogy a naiv padawanok véletlenül ki tudták volna nyitni azokat és olyan tudásba láttak volna bele, amibe nem szabadott volna. Azzal, hogy elzárják a Holokront, biztosítják, hogy csak az érett Jedik nézhetnek bele, a Holokron kinyitásának a módja pedig biztosítaná, hogy csak azok a Jedik nézhetnek bele, akik megérdemlik, és nem hatalomvágyból akarnak belelátni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.