Ugrás a kommentre

3x03 - The Antilles Extraction


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Végre én is láttam. Összességében tetszett, bár nálam nagyon sokat esett a rész értékelése, mikor a néhány TIE simán szétlőtte a lázadó hajót. Tantive IV féle koréliai korvett volt, ha jól láttam. Oké, hogy nagy tűzereje valószínűleg nincs, na de a pajzsok ennél tovább szoktak tartani, itt meg már az első találatokat se tudta elnyelni a pajzs. Általában a TIE-k nem szoktak ilyen erős tűzerővel rendelkezni. Nekem úgy tűnt, a sztoriban még nem volt itt az ideje a menekülésnek, és ezért feláldozták kicsit a következetességet. Kár érte.

 

Wedge jó volt, bár az a néhány becsempészett ellenszenves beszólás a szétlőtt dezertőr pilótától előrevetítette a sorsát, szóval várható volt, hogy ő fog meghalni. Ütött volna, ha bevállalják Sabine lelövését, de persze nem lépték meg.

 

Nem sokáig volt kérdés, hogy kicsoda Fulcrum. Először kapnak egy tippet, aztán Kallus megjelenik maga is az akadémián, végül pedig ő maga segít a szökésben - egyértelmű szerintem, hogy ő lesz. Aminek mondjuk örülök. Amúgy szerintem Leia animált változata sokkal jobban sikerült, mint Wedge-é, nekem kicsit fura volt, nem nagyon hasonlított az élőszereplős mására.

 

Nagyon tetszettek az EpVII-es utalások! I can fly anything illetve a felállított kínzóasztal (ami egyúttal EpV-ös utalás is persze) nagyon ültek, ezek mindenképpen plusz pontot érnek az epizód megítélésében.

 

Összességében nem volt rossz, de nem ez lesz a kedvenc részem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először a korvett gyors lesérülése nekem is durva hibának tűnt, de kicsit utánanézve, a készítők valójában meglehetősen következetesek voltak.

Tulajdonképpen az első négy lézernyalábot simán bírta - az első lövés az, amit a korvett fülkéjéből láthattunk, és az nem okozott benne kárt. A második négyes ütötte át a pajzsot, de azzal ugye összesen nyolc lövedék vágódott bele. A Wings of the Masterben meg láttuk, hogy mindössze ennyit bír. Sőt, még a Siege of Lothalban is csak nyolc lövést bírt a Phoenix Home, ami nagyobb hajó volt. És akkor ezekre csak kék-két nyalábot küldtek lövésenkét - utóbbira ráadásul "szimpla" TIE vadász lövöldözött (az Advancednek nem erősebb az ágyúja az LN-nél) -, az Interceptoroknak négy, nagytűzerejű ágyúja van, és egyszerre eregetnek négy nyalábot. Szóval, ilyen téren nagyon is következetesek voltak. Eddig a korvettek nyolc lövést bírtak kisebb teljesítményű lézerágyúkból. Most hatot bírtak a nagyobb teljesítményű, a hagyományoshoz képest egyszerre több lövést leadó ágyúkból.

 

Aligha fogják a főhősöket egy "filler" epizódban megölni, pláne nem azt, akit a trailer és a plakát is az évad egyik központi karakterének állított be. Szóval persze, hogy nem lépték meg Sabine megölését, szerintem ezt várni elég botorság. Ha egy főszereplő meghal, az egy központi epizódban lesz, egy félévad- vagy évadzáráskor.

 

Wedge karaktere nekem is kicsit fura, mondjuk többségében sisakban láttuk, amikor meg nem, nos, arra meg két különböző arcunk van, hiszen az ep4-ben ketten (pontosabban, hárman) alakították.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ütött volna, ha bevállalják Sabine lelövését, de persze nem lépték meg.

Ütött volna, ez egyszer biztos, de szerintem nagyon rossz húzás lett volna. Elsősorban azért, mert hatalmas kiaknázatlan potenciál van még Sabine-ban, nagy pazarlás lenne mostanság kiírni, pláne megölni. Amúgy se olyan volt a rész dinamikája, hogy meghaljon egy kulcsszereplő, ill. az évadnál sem vagyunk még olyan fázisban, ahol ez indokolt lenne.

 

Amúgy szerintem Leia animált változata sokkal jobban sikerült, mint Wedge-é, nekem kicsit fura volt, nem nagyon hasonlított az élőszereplős mására.

Szerintem egész jó lett, nekem rögtön felismerhető volt. Mondjuk mintha kissé fiatal lett volna a filmes megjelenéséhez képest, de ott tényleg jó kérdés melyikhez viszonyítsunk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először a korvett gyors lesérülése nekem is durva hibának tűnt, de kicsit utánanézve, a készítők valójában meglehetősen következetesek voltak.

Tulajdonképpen az első négy lézernyalábot simán bírta - az első lövés az, amit a korvett fülkéjéből láthattunk, és az nem okozott benne kárt. A második négyes ütötte át a pajzsot, de azzal ugye összesen nyolc lövedék vágódott bele. A Wings of the Masterben meg láttuk, hogy mindössze ennyit bír. Sőt, még a Siege of Lothalban is csak nyolc lövést bírt a Phoenix Home, ami nagyobb hajó volt. És akkor ezekre csak kék-két nyalábot küldtek lövésenkét - utóbbira ráadásul "szimpla" TIE vadász lövöldözött (az Advancednek nem erősebb az ágyúja az LN-nél) -, az Interceptoroknak négy, nagytűzerejű ágyúja van, és egyszerre eregetnek négy nyalábot. Szóval, ilyen téren nagyon is következetesek voltak. Eddig a korvettek nyolc lövést bírtak kisebb teljesítményű lézerágyúkból. Most hatot bírtak a nagyobb teljesítményű, a hagyományoshoz képest egyszerre több lövést leadó ágyúkból.

 

Wow. Szép elemzés. Akkor viszont a Falcon tényleg elég jól felszerelt ezekhez képest, mert simán állja a TIE fighterek rohamát az EpIV-ben. Szóval néhány Tie vadásznak simán van esélye ilyen közepes méretű hajók szétlövésére? De gondolom csak a nem katonai hajókról van szó.

 

Aligha fogják a főhősöket egy "filler" epizódban megölni, pláne nem azt, akit a trailer és a plakát is az évad egyik központi karakterének állított be. Szóval persze, hogy nem lépték meg Sabine megölését, szerintem ezt várni elég botorság. Ha egy főszereplő meghal, az egy központi epizódban lesz, egy félévad- vagy évadzáráskor.

 

Igen, de így viszont nem nagyon volt kérdés, hogy kit fognak szétlőni a 2 filmekből ismert pilóta, Sabine és a 4. pilóta közül, ami kicsit elvett a jelenet súlyából.

 

Wedge karaktere nekem is kicsit fura, mondjuk többségében sisakban láttuk, amikor meg nem, nos, arra meg két különböző arcunk van, hiszen az ep4-ben ketten (pontosabban, hárman) alakították.

Colin Higgins és Denis Lawson mellett ki volt a 3.? :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wow. Szép elemzés. Akkor viszont a Falcon tényleg elég jól felszerelt ezekhez képest, mert simán állja a TIE fighterek rohamát az EpIV-ben. Szóval néhány Tie vadásznak simán van esélye ilyen közepes méretű hajók szétlövésére? De gondolom csak a nem katonai hajókról van szó.

Egy civil hajót persze, simán szétlőnének - márpedig ebben az időszakban egyelőre úgy tűnik, a lázadók még nem bírnak tényleges hadihajókkal, csak hadi célokra átalakított civil járművekre. A Falcon viszont nagyon durván módosított YT-1300-as. Eleve, egy birodalmi cirkáló páncélzata van rászerelve, emiatt a Falcon védelme hadihajó osztályba sorolandó. Emellett három pajzsgenerátora van, vagyis három réteg pajzsot tud maga köré vonni. Az már csak hab a tortán, hogy a fegyverzete is birodalmi csatahajókról lett megfújva. Szóval, a Falcon, akárcsak a Ghost, nem szimpla teherhajó, sokkal inkább illik mindkettőre a gunship jelző. :)

 

Igen, de így viszont nem nagyon volt kérdés, hogy kit fognak szétlőni a 2 filmekből ismert pilóta, Sabine és a 4. pilóta közül, ami kicsit elvett a jelenet súlyából.

Én speciel nem is éreztem, hogy ennek a jelenetnek olyan nagy súlyt akartak adni. Se előtte, se közbe, se utána.

 

Colin Higgins és Denis Lawson mellett ki volt a 3.? :o

David Ankrum, ő szólaltatta meg Wedge-et az ep4-ben. Higgins és Lawson hangja ugyanis annyira elütött egymástól, hogy szükség volt az egységesítésre, ezért Wedge szövegeit felvették David Ankrummal, és őt halljuk az ep4-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy civil hajót persze, simán szétlőnének - márpedig ebben az időszakban egyelőre úgy tűnik, a lázadók még nem bírnak tényleges hadihajókkal, csak hadi célokra átalakított civil járművekre. A Falcon viszont nagyon durván módosított YT-1300-as. Eleve, egy birodalmi cirkáló páncélzata van rászerelve, emiatt a Falcon védelme hadihajó osztályba sorolandó. Emellett három pajzsgenerátora van, vagyis három réteg pajzsot tud maga köré vonni. Az már csak hab a tortán, hogy a fegyverzete is birodalmi csatahajókról lett megfújva. Szóval, a Falcon, akárcsak a Ghost, nem szimpla teherhajó, sokkal inkább illik mindkettőre a gunship jelző. :)

Köszi a magyarázatot.

 

Én speciel nem is éreztem, hogy ennek a jelenetnek olyan nagy súlyt akartak adni. Se előtte, se közbe, se utána.

Hát pedig amikor kiadja a parancsot Pryce kormányzónő, van egy lélegzetvételnyi szünet, ahol úgy érzem arra akartak rámenni a készítők, hogy na, vajon ki lesz az áldozat. De ez nem tudott egy hangsúlyos elem lenni, hiszen igazából csak egy reális opció van.

 

David Ankrum, ő szólaltatta meg Wedge-et az ep4-ben. Higgins és Lawson hangja ugyanis annyira elütött egymástól, hogy szükség volt az egységesítésre, ezért Wedge szövegeit felvették David Ankrummal, és őt halljuk az ep4-ben.

Na, ma is tanultam valami újat (többet is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig amikor kiadja a parancsot Pryce kormányzónő, van egy lélegzetvételnyi szünet, ahol úgy érzem arra akartak rámenni a készítők, hogy na, vajon ki lesz az áldozat. De ez nem tudott egy hangsúlyos elem lenni, hiszen igazából csak egy reális opció van.

Ez jogos felvetés, annak ellenére is, hogy engem nem zavart. A srác szövegeitől függetlenül triviális volt, hogy ha valaki, akkor ő fog odaveszni, hiszen a másik két tagot látjuk később az Ep.4-ben, Sabine meg nagyon valószínűtlen áldozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre én is megvilágosodtam Wedge kérdésben, köszi Dzséjt. :D

 

Egyébként ezek a TIE-ok elit hajók voltak, szóval eleve jobbak mint a társaik. Sőt, az egész kiképző hely egy Top Gun féle bázis.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis késéssel én is megnéztem az epizódot. :) Sok újat nem tudok hozzátenni, filler mivolta ellenére érdekes rész volt. Sokkal jobban bejött, mint a tavalyi Sabine-centrikus rész. Jó, hogy megismerhettük Wedge és Hobbie előéletét, ami nem túl meglepő módon a Birodalomban kezdődött. A korábbi alkotások során (filmek, Legends) Wedge karaktere számomra annyira egybenőtt a Lázadással és az X-szárnyújával, hogy nehezen tudtam elképzelni egy TIE-vadász pilótájaként, a Birodalom kötelékében. De a Rebels segített kibővíteni a képzelőerőmet. Bár Biggs nem jöhetett szóba (mivel az Ep4 idején csatlakozott a Szövetséghez), Derek Klivian személyében szintén egy nevesített, ám nem túl ismert pilótát mutattak be nekünk, ami jó kapcsolódási pont az Ep5-tel. Pozitívum, hogy a lázadók által elszenvedett veszteségeknek is szemtanúi lehettünk, még ha értelemszerűen noname pilótákról volt is szó (Relik kivételével). Néhány vadász elvesztése is nagy érvágás nekik, miután az Y-szárnyúakat zsákmányoló küldetés is rávilágított arra, mennyire elenyésző a haderejük. Szintén jó volt, hogy ezúttal nem ment minden simán a szökés során, és az első kísérlet kudarcot vallott. Így némileg komolyan vehetőbb ellenfél volt a Birodalom. Skerrisről egy pillanatig azt gondoltam, hogy ismerős (talán Yularen), mert eléggé úgy vezették fel a karaktert, mintha fel kéne ismerni. Nyilván azért, mert nem akárki, és komolyabb szerepet szánnak neki a jövőben. Sabine hozta a tőle elvárt szintet, mandalori létére meglehetősen szimpatikus. :P Ráadásul hallgat is rám, mert az előző résznél megjegyzést tettem a hajára, és lám, át is festette (vagy kimosta belőle a festéket). :) Szerintem biztos, hogy ez az eredeti hajszíne, mert egyértelműen ázsiai rasszba tartozik (persze out-of-universe). Valóban úgy tűnik, hogy Kallus az új Fulcrum, bár a készítők ezúttal is próbáltak elbizonytalanítani azzal, hogy csak egyszeri szívességként segített Sabine-éknek, a Zebnek való törlesztés érdekében. Eddig tetszetős évad, remélem megőrzi ezt a jó tulajdonságát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky. :peace:

 

Wedge nekem is fura volt TIE pilótaként. :D Relik pedig egy szemétláda. Ahogy szétlövi a sérült és magatehetetlen lázadó hajót az az aljasság netovábbja. És még pökhendin vissza is szól. PErsze később látjuk a kiképzést ahol pont ezt a gondolkodást nevelik bele a kadétokba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Tetszetős rész volt, kiemelném az olyan komoly drámai faktorokat, mint a lázadó szállítóhajó és kíséretének könyörtelen elpusztítása a rész elején, illetve Kallus pálfordulása. A lényeget már leírta előttem mindenki.

 

Rake haláláról az jutott eszembe, hogy mennyire a szerencsés (vagy épp szerencsétlen) véletlenek összjátékán múlik, hogy kiből lesz legendás hős, akinek tettei a "krónikákban" fennmaradnak, és ki névtelen áldozat. Persze nem tudhatjuk, hogy ő is lett volna olyan kiváló pilóta a Lázadás szolgálatában, mint két társa... de mégis. Skerris százados ugyanúgy dönthetett volna Antilles és Hobbie mellett is, mikor találomra kiválasztotta áldozatát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.