Ugrás a kommentre

3x04 - Hera's Heroes


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Rex más feladatokat is elláthat a lázadók soraiban, nem csak a Ghost legénységét erősíti (erre utal, hogy többségében az eligazításokon vesz részt, vagy űrhajót kommandíroz). Eddig is csak olyan akciókból vette ki a részét, amihez a szakértelme szükséges volt (bár olyanban sem mindig, a kórházállomást kihagyta). A Ryloth-on ő nem harcolt, ott dekkolt egy csillagromboló hídján. A legnagyobb tette, hogy kimentette Anakint. Szerintem a bolygóra le sem szállt. Szóval nem csoda, hogy nem jött ide, amikor a csapatban már eleve volt egy helybéli.

Ráadásul, most inkább már a távolban maradó hadvezér, semmint aktív harcos. Ami a korát tekintve azért nem csoda. Szegény az Interdictor folyosóin szaladgálva is majd kiköpte a tüdejét. :)

Valamiért úgy gondoltam, hogy Rex a Ghost csapatához csatlakozott (amit nevezhetünk egy kisebb, különálló sejtnek, még ha már a nagyobb lázadás részesei is), ahogy anno Ezra is. A Ghost legénysége is számos bevetésre indult már együtt, függetlenül attól, hogy kinek mennyi tapasztalata volt az adott feladathoz. :)

Egyébként annyira nagy gond szerintem nincs a fizikai állapotával, ha tényleg ő feszít az endori katonák közt az Ep6-ban. :P

 

Nem lehet, hogy ez a rész előbb készült mint az első? :P Persze akkor is hiba, de kissé magyarázható lenne. :) Nem tudom mennyire lineáris a készítése a sorozatnak.

Nekem először fel se tűnt ez a hiba, pedig szeretek minden apró részletet megfigyelni. Lehet, hogy a készítők is abban bíztak, hogy sok hozzám hasonló néző lesz. :P Egyébként szerintem nem babrálnak a készítési és vetítési sorrenddel úgy, mint a TCW-ben. Itt kevésbé antológiaszerű, sokkal inkább összefüggő a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lehet, hogy ez a rész előbb készült mint az első? :P Persze akkor is hiba, de kissé magyarázható lenne. :) Nem tudom mennyire lineáris a készítése a sorozatnak.

Biztos, hogy nem lineárisan készül, de azért a forgatókönyveket lineárisan készítik el, így ha valaki olyan részfeladatot kap, ami későbbi epizódhoz kapcsolódik, akkor az animációban történt jelentős változásokról muszáj értesíteni a munkásembert. Persze lehet, hogy ez nem történt meg. A dolgot csak az zárja ki, hogy egy jelenetben viszont nincs ott a Phantom a Ghoston (amikor repülnek Ryloth felszíne felett).

 

Valamiért úgy gondoltam, hogy Rex a Ghost csapatához csatlakozott (amit nevezhetünk egy kisebb, különálló sejtnek, még ha már a nagyobb lázadás részesei is), ahogy anno Ezra is. A Ghost legénysége is számos bevetésre indult már együtt, függetlenül attól, hogy kinek mennyi tapasztalata volt az adott feladathoz. :)

Egyébként annyira nagy gond szerintem nincs a fizikai állapotával, ha tényleg ő feszít az endori katonák közt az Ep6-ban. :P

Ha. :) Azért a Ghost legénységénél is odafigyeltek, hogy speciális küldetésekre az menjen, aki ért hozzá. Pont az előző részben volt erre példa. Rex, az eddigiek alapján amúgy sem a legénység, vagyis, a család tagja. A csatlakozása után pár részt elsertepertélt a Ghoston, de akkor is csak azért lógott ott, hogy okítsa Ezrát és szívassa Kanant. :D Aztán utána már csak küldetéseken láttuk a hajón, amikor vagy kellett egy plusz lövész, mert valaki éppen távol volt, vagy kifejezetten olyan küldetésre mentek, amin jól jött a tapasztalata (Geonosis, amit megjárt, birodalmi sorokba beszivárgás, aminek parancskódjait részben ő találta ki).

 

Egyébként szerintem nem babrálnak a készítési és vetítési sorrenddel úgy, mint a TCW-ben. Itt kevésbé antológiaszerű, sokkal inkább összefüggő a történet.

Azzal tuti babrálnak, hiszen lehetetlen lineárisan készíteni egy ekkora projektet. Eleve, különböző részlegek készítenek különböző részfeladatokat, viszont ezek szorosan egymásra épülnek, így nincs lehetőség malmozásra. Ha például kell egy új karaktermodell, nem fog addig minden részleg malmozni, amíg az teljesen elkészül. Addig megcsinálják azokat a jeleneteket, amikben nincs szükség az új modellre. A párbeszédeket is általában úgy veszik fel, hogy ki mikor ér rá, illetve melyik jelenet animációján dolgoznak (mert ugye, ahhoz kell a beszéd is). Rengeteg dolog van, amiért ezek a részek, vagy éppen a filmek nem készülnek lineárisan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött ez a rész. Nem is találok benne kivetnivalót. Legjobban az öreg Mitthi intézkedését bírtam. Gondolom nagyjábül már készen áll a terve lázadóék legyakására.

 

 

Azt a felderítőt, amelyik felugratott a Ghostra, simán ki is tüntetném, ha nem fogták volna el.

Az nagyon vagány akciócska volt. Tényleg megérdemelte volna a pacák a plecsnit.

 

 

Numa is jó hogy felűnt. Magán hordott mindent amiből csak beugorhat, hogy ki is Ő!

Nagyon bírtam ahogy az egyik felderítő mociját a gránát hátradobásával gallyra vágta. Nagyjából olyan volt mint Sebulba szerszámdobálása Mars ellen a verseny közben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem először fel se tűnt ez a hiba, pedig szeretek minden apró részletet megfigyelni. Lehet, hogy a készítők is abban bíztak, hogy sok hozzám hasonló néző lesz. :P Egyébként szerintem nem babrálnak a készítési és vetítési sorrenddel úgy, mint a TCW-ben. Itt kevésbé antológiaszerű, sokkal inkább összefüggő a történet.

Én se veszem észre ha Dzséjt nem írja. Meg még utána is eléggé mereszteni kellett a szemem. :D

 

Egyébként jobban belegondolva a Twi-lekeknek alig van technikájuk. Legalábbis eddig így volt, de most a Syndulla ház látványa kicsit elbizonytalanított. Bár se hadsereg nincs, se egy deka űrhajó. Ráadásul még mindig olyan hátasokon lovagolnak mint 20 éve. Ez vajon szándékos attitűd vagy ennyire bénák? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Ryloth fővárosa azzal az energiahíddal nekem már régen is egy elég fejlett faj képét festett le. :) Hátast amúgy is elég sok faj használ még: gunganok, utapaiak, geonosisiak, kaminoiak, stb. - megjegyzem, ezeknek sincs saját hajójuk. Autóipara sincs minden országnak, mégis minden országban van autó. Itt is fennállhat, hogy a twi'lekek nem építettek ki maguknak űrhajóipart, de attól még behozhatták más bolygókról. Meg azért a legtöbb bolygónak, amit eddig láttunk, nincs önálló űrhajóparkja, se hadserege - utóbbira a Köztársaság idején nem nagyon volt szükség, a Birodalom idején meg nem lehetett.

 

Mindezek mellett Ryloth-nak azért betehetett először a Szeparatista, majd pár évre rá a Birodalom megszállása. Ezek mindegyike a háborút hozta el, viszont egyik sem fejlesztett. Rég nem volt tartós, megszállás nélküli béke a Ryloth-on, ezek után szerintem nem csoda, ha nem fejlődnek, legfeljebb vissza. Ez a bolygó nagyon sokat állt ki eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az energiahíd miatt is fura, hogy láthatóan, a felszín alatt azért nem elmaradott nép. De akkor is fura, hogy még egy nyamvadt űrhajót nem láttunk náluk, pedig már nem egy rész játszódott náluk. A felszínen is csak bionikus járművekkel közlekednek. De mint írtam ez lehet a kultúrájuk része is csak fura, hogy néhol magas technikai megoldásokat alkalmaznak, néhol meg annak ellenkezőjét. Mi lehet az elv e mögött?

 

Egyébként volt egy remek kis mozzanat, amikor Herát leszállította Ezra, akkor a rohamosztagos megjegyzi, hogy majd a következő transzporttal elviszik. Valószínűleg rabszolgának. Egyből a Zygeria jutott eszembe. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis rész volt! Nagyon tetszett, hogy Hera amilyen jól játszotta az alázatos szolgát, olyan bátran kiállt a lázadás mellett szemtől szembe Thrawn-nal is, amikor már lelepleződött. De az epizód sztárja még így is Thrawn volt, aki valóban a leghátborzongatóbb birodalmi tiszt, akit láttam. Nagyon jól sikerült elkapni a karaktert, aki hűvös eleganciával, intelligensen áll a dolgokhoz, és nem ész nélkül kíván harcolni a lázadók ellen. Ha nem lenne ellenség, már szinte kedvelném. :)

Az, hogy hagyja Heráékat meglógni a végén, csak azt jelentheti, hogy nagyobb halra vadászik, és erre megvan a terve is, amit persze nem köt a legkevésbé sem intelligens Slavin orrára. Én azt csodálom, hogy csak egyszer mutatta ki, amennyire megveti a beosztottját, és hogy nem szabadult meg már tőle korábban. A fickó teljességgel alkalmatlan a feladatára, Cham eddigi örömére persze. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Tetszett ez a rész is, főleg Thrawn admirális viszonylag sok szerepe miatt. Illetve szeretem, amikor egy epizód a lázadócsapat valamely tagjának a múltjára fókuszál, múltját firtatja. Itt egészen pontosan Hera múltjával ismerkedhetünk meg egy picit, de csípem azt is, amikor Sabine révén a mandalore-i szál van terítéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.