Ugrás a kommentre

3x05 - The Last Battle


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezra pedig nem oldott meg semmit, egyszerű logikából kiindulva, az ismert események tudatában elmondta mi a logikus következtetés. Ennyi. Nem találta fel a spanyol viaszt, nem kiáltotta el magát, hogy heuréka, hanem a szituációban használta a tudását és az eszét.

Csak hogy a részben pont ezt mondja ki Kanan és pont ezt nehezményezi Pb szerintem jogosan, hogy Ezra konklúzióját hatalmas megoldásként tálalják, miközben olyasmit állapít meg, amit a háborúban résztvevők nem vonhattak le vagy csak nagyon nehezen. Abban mondjuk igaza van Dzséjtnek hogy egy általánosabb tanulságként a korrupció elleni harc fontosságát már rég az EpI előtt le kellett volna vonniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez csak Rex számára hozott megvilágosodást. Én nem érzem, hogy ez ekkora "megoldás" lenne. 19 év telt a Birodalom kikáltása óta így továbbra se értem mi lehet egy lázadó katonának annyira nehéz abban, hogy a dolgokat így lássa. Elég ha megnézi a történelmet. :) De ha megkérdezed Bailt, Mon Monthmát vagy Jar Jar-t mind tudni fog ilyen összefüggésekről (na jó Jar Jar nem biztos :D ).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Az időpontnak és a véleményemnek nincs sok köze egymáshoz. Reggel nyolckor is ez lett volna a véleményem, sőt, most, napokkal és három megnézéssel később, fél kilenchez közeledve is ez a véleményem. Szerintem ez eddig az évad leggyengébb része. Tetszett, de az egész csak a múltidézésről szól, mindent erre tettek rá - Rex minimális karakterfejlődése és a konklúzió is ezen áll. Ez nagyon jó, éppen ezért élveztem, ezért is bocsátottam meg a negatívumokat (amiket pb többé-kevésbé felsorolt helyettem), de ennyi. Csak mert TCW köntösbe csomagoltak egy Rebels epizódot, még nem csöppenek el. Nekem sokkal-sokkal-sokkal jobban tetszett a múltheti rész, vagy a The Holocrons of Fate.

Érdekes, mert én pont ellenkezőleg vélekedek: nekem nagyon-nagyon tetszett a The Last Battle, főleg a TCW-köntös miatt. Örültem, hogy egy kicsit visszahozták a klónháborús hangulatot, beleértve a régi Szeparatista droidokat, droidekákat. Viszont egy picit csalódtam, mégpedig akkor, amikor fény derült arra, ki irányítja a maréknyi droidsereget. Azt gondoltam, valami óriási csattanó lesz, szóval valami nagy visszatérő karaktert köszönthetünk, erre meg csak egy, a többinél jóval fejlettebb robot jelent meg. Mondjuk, így utólag visszagondolva nem is tudom, kit lehetett volna beletenni a Szeparatisták közül: Grievousszel Obi-wan végzett a Sith-ek bosszújában, Ventresszel meg emlékeim szerint Quinlan a Sötét tanítvány című regényben. Esetleg valami kisebb Szeparatista szereplőt lehetett volna betenni, aki azért mégiscsak élő karakter, tehát nem robot.

A vége is nagyon tetszett, gondolok itt a stáblistát jelenetre. Mintha csak egy Klónok háborúja-részt tekintettem volna meg. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy mondani szokás: ízlések és pofonok. :)

Ventress-t Dooku ölte meg, pont Quinlanért áldozta fel magát.

A szeparatista vezérek már majdnem mind meghaltak, a legtöbbjük a Mustafaron Vader kardja által. Aki még él, az vagy börtönben csücsül, vagy már a Lázadók Szövetségnek a tagja. Vagy mint például Lok Durd, itt a fórumon trécsel velünk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress-t Dooku ölte meg, pont Quinlanért áldozta fel magát.

A szeparatista vezérek már majdnem mind meghaltak, a legtöbbjük a Mustafaron Vader kardja által. Aki még él, az vagy börtönben csücsül, vagy már a Lázadók Szövetségnek a tagja. Vagy mint például Lok Durd, itt a fórumon trécsel velünk. :D

Ó, köszönöm a felvilágosítást, pont ezen filózok már egy ideje, hogy most akkor Ventresst ki is ölte meg valójában. :D Pedig januárban olvastam a Sötét tanítványt, de valahogy nem emlékeztem Assajjnak a halálának körülményeire.

Ha viszont vannak olyan szeparatista vezérek, akik még börtönben csücsülnek, akkor el tudtam volna képzelni, hogy valamelyikőjük - valamilyen úton-módon megszökve a börtönből - megjelenik ebben az epizódban. :) Szerintem jobb lett volna, mint ez a droid, bár a rész végére sikerült valamilyen szinten megkedvelnem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalaniban talán az volt a jó, hogy több ponton is kapcsolódik lazán a lázadáshoz. Elvégre az Onderonon irányította a droidokat, pont, amikor Rex és Ahsoka kiképezte Saw Garrerát és társait (plusz részint felelős Saw testvérének haláláért). Így a lázadók berkeiben hárman is vannak, akik szegről-végről kötődnek hozzá, ezek közül egy itt is volt.

Plusz szerintem több mint másfél évtizeddel a háború után már nem sok élőlénynek lenne kedve klón háborúsdit játszani - erre a szerepre egy erre programozott droid

jobb. Rexnek sem füllik hozzá a foga, pedig őt erre a háborúra teremtették. A szepi vezetők közül meg már csak olyanok élhetnek, mint Lok Durd (ha csak a szíve el nem vitte) vagy Maar Tuuk. Előbbi gyáva, mint a neiomidiak nagy többsége, ráadásul ő inkább mérnök, semmint katona utóbbi, meg inkább tűnt űrhajós stratégának, Rex miatt pedig itt fontos a felszíni csata.

Persze én sem feltétlen tartom Kallanit a legjobb visszatérőnek, de nem is biztos, hogy a maradék élő szepivel jobban jártunk volna. És a taktikai droidok között még Kallani volt a legjobb. Mondjuk esetleg még Whorm Loathsom beugorhatott volna, hogy Kanan tárgyalhasson vele a megadás feltételeiről. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szepi vezetők közül meg már csak olyanok élhetnek, mint Lok Durd (ha csak a szíve el nem vitte) vagy Maar Tuuk.

Nekem úgy tűnik, Lok Durd inkább egy magyar Star Wars-oldalon való fórumozást választotta ahelyett, hogy a Rebelsben háborúsdit játsszon.

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.