Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Szerintem is fontos jelenet, de én nem vagyok maradéktalanul elégedett vele:

 

1) Vader hangja sajnos öreges lett. Amire van persze oou magyarázat, de szerintem nyugodtan keverhettek volna még JEJ hangján, hogy jobban illeszkedjen az EpIV-hez.

2) Vader megjelenése, amikor fojtogatja Krennicket. A páncél nyak részén a trailer után is alakítottak, de szerintem még most sem néz ki tökéletesen. A kéztartás is kicsit fura. Valahogy Vader a jelenet ezen részében nekem egyáltalán nem tetszik.

 

A pozitívumok - amiket alább felsoroltatok - persze bőven ellensúlyozzák ezt, és örülök is, hogy bekerült, de a fentieken szerintem még dolgozhattak volna, és akkor tökéletes lenne. Összehasonlításképp pl. a film végi Vader jelenettel semmilyen problémám nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Most tartották a Saturn-díjátadót (itt kifejezetten a sci-fi-, horror- és fantasyfilmeket díjazzák). A Rebels lett a legjobb animációs sorozat, a Rogue One pedig elnyerte a legjobb sci-fi filmnek járó díjat. A többi jelölt: Arrival, Independence Day: Resurgence, Midnight Special, Passengers, Star Trek Beyond. Az hogy az Arrivalt legyőzte azért elég impresszív.

Emellett megkapta a legjobb rendezésnek járó díjat is. A többi jelölt: Doctor Strange, The Jungle Book, Captain America: Civil War, X-Men: Apocalypse, The BFG, Arrival.

 

DDd58Z9V0AAU8mT.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindketten nagyot alkottak a maguk irányvonalán belül a SW világába. Gareth-el szemben kimondottan nagy kihívásnak gondoltam, hogy hogy fogja megteremteni a SW -nak az az ágát ami nem az Erő és a Skywalkerek köré épül majd. Ez azért nagyon fontos, mert úgy gondolom, hogy az Erő szálat nem lehet folytatni a végtelenségig, mert túl repeptitív lenne. Ezzel szemben Edwards lerakta annak a szálnak az alapjait, és nem is akármilyen minöségi mozival, ami szerintem a SW jövöjét jelenti. Nagyszerú epizódot alkotott, amire minden további ifjú spin-off rendező jelölt csak a követendő példaként tekinthet.

 

Filoni életében nagy törést jelentett a CW törlése ez nem vitás. Neki az volt a küldetzése, hogy az Erő-t és a Skywalkerek történetét mutassa be a fiatal generáció számára, bár a képi eszközei amivel dolgozott egyáltalán nem voltak gyermetegek, inkább nagyon érthetőnek nevezném, ami nagyon üdvözlendő. Sajnos a felvásárlás után a Skywalker szál bemutatásáról le kellett mondania, de az Erő szálat a Rebelsben folytathatta, méghozzá olyan hiánypótló módon, ami nagy ürességet töltött be az idővonalban. De ezt oly módon teszi, hogy maga a galaktikus történelem egyáltalán nem szorult háttérbe és nagyon szépen mutatja be, hogy mi hogyan történt a New Hope előtt.

 

Mindketten igen nehéz, úttörö munkát végeznek (remélem Gareth még fog SW filmet rendezni), teljesen megérdemlik a díjat. Gratulálok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nem tett hozzá? Megtudtuk, hol él Vader, ha éppen nem Jediket vagy Lázadókat hajkurászik (ez már eleve hozzá tesz az egész univerzumhoz),

 

Ez semmit ne mad az RO sztorijához, csak fanservice.

 

hogy Krennic próbál eljutni az Uralkodóhoz, hogy átnyúljon Tarkin felett (betekintés a birodalmi hatalmi harcokba, megmutatja, hol áll Krennic a táplálékláncban),

 

Ez mondjuk igaz, de ehhez nem lett volna szükség Vader tényleges megjelenésére.

 

 

ja és itt derül ki, miért nem ment híre a Halálcsillagnak Jedha City szétrobbantása után, ami szintén egy elég fontos információ annak tükrében, hogy ennek a filmnek illeszkednie kell az ep4-hez.

 

Ugye a városban mindenki meghal, vélhetően a bolygón is - még ha maga az égitest nem is pusztul el, szóval nemigen van tanú + az RO és a CSH közt mennyi idő is telik el? Órák, legfeljebb 1-2 nap, bár elvileg a Tatuin közel van.

 

Ráadásul a lázadók ugye tudják, hogy létezik halálcsillag, hisz még a tervet is megszerzik, ahogy a Jeddhai támadásról is tudnak. Egyedül annyi történt, hogy a közszolgálati nem mondta be.

 

 

 

Dramaturgiai szerepe meg aztán végképp van, és valószínűleg az átlagnézők nagy része is összepisilte magát örömében, hogy feltűnt Vader itt és ekkor (még sehol sem olvastam, hogy ez a jelenet fölösleges lett volna).

 

Mondom, hogy fanservice.

 

Az szerintem is nagy pozitívum, hogy a végét így vállalták. A Rogue One tulajdonképpen sok olyasmit megmutatott, amivel eloszlatott nem egy félelmet (gyerekműsor lesz az összes film, ignorálják a prequelt).

 

A vége dologban az az érdekes, hogy elvileg a Disney miatt írták át/forgatták újra a dolgokat, hogy picit lazább legyen a film de a kis kommandó mind egy szálig vesszen oda.

 

A kiszivárgott infók összerakása alapján Edwards eredetileg egy sötétebb, komorabb filmet csinált volna, de nála Jynn és Cassian túlélték volna egy széntömbbe fagyasztva - talán K2 is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége dologban az az érdekes, hogy elvileg a Disney miatt írták át/forgatták újra a dolgokat, hogy picit lazább legyen a film de a kis kommandó mind egy szálig vesszen oda.

 

A kiszivárgott infók összerakása alapján Edwards eredetileg egy sötétebb, komorabb filmet csinált volna, de nála Jynn és Cassian túlélték volna egy széntömbbe fagyasztva - talán K2 is.

Nem. Edwards mesélte egy interjúban, hogy ők vetették fel a Disney felé, hogy haljon meg mindenki. Féltek, nem bíztak benne, hogy elfogadják majd a fejesek. Aztán általános megdöbbenésükre zöld utat adtak ennek a verziónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Edwards mesélte egy interjúban, hogy ők vetették fel a Disney felé, hogy haljon meg mindenki. Féltek, nem bíztak benne, hogy elfogadják majd a fejesek. Aztán általános megdöbbenésükre zöld utat adtak ennek a verziónak.

 

Értem

 

Mondjuk az indexes topikban is ment erről egy hosszabb beszélgetésfonál, ott volt leírva az alternatív befejezés, nem tudom ki mennyire akarta és mennyire nem.

 

Talán pár év múlva kiderült mi lett pontosan újraírva ill. forgatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez semmit ne mad az RO sztorijához, csak fanservice.

Felőlem aztán holtod napjáig kántálhatod, hogy fanservice (amivel egyet is értettem), attól még nem lesz felesleges. Az egyik nem a másik következménye. ;)

 

Ugye a városban mindenki meghal, vélhetően a bolygón is - még ha maga az égitest nem is pusztul el, szóval nemigen van tanú + az RO és a CSH közt mennyi idő is telik el? Órák, legfeljebb 1-2 nap, bár elvileg a Tatuin közel van.

A bolygó, ami amúgy hold, nem halt meg, aki nem volt a robbanás és az azt követő lökéshullám közelében. A bolygó másik felén lakók, vagy a robbanástól elég messze lévők simán leléphettek, ahogy hőseink is ki tudtak jutni. És szerintem menet közben elég feltűnő egy extra hold a hold mellet. Ez máris elég sok tanút jelenthet. Két esetleges tanút például láthattunk is egy résszel később a Cantinában. Lehet okkal mentek iszogatni.

De szerintem a Birodalmi Szenátusnak már csak az feltűnik, hogy a Birodalom egyik legnagyobb kyberbányája megszűnt termelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a robbanást megmagyarázzák, erre utal Vader is. Persze, hogy ki hiszi el az más kérdés. :) A lényeg, hogy titkolni akarják a fegyver létét miután kiderült, hogy Erso kollaboráns volt. Mondjuk ez ésszerű is, és nem hülye gyerekek ülnek ott, hogy gondoltak olyanra, hogy esetleg szabotálhatta a fegyvert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg még tegyük hozzá, hogy még a Lázadók vezetőinek mindegyike sem hitt teljes egészében a Halálcsillag létezésében, pedig első kézből kaptak róla infót.

 

Az ep4-ben mondja a birodalmi tiszt, hogy ha már csak annak híre megy, hogy Leia hercegnőt fogva tartják, a Szenátusban egyesek a Lázadók oldalára állhatnak. Ezért Vader Leia elfogásával kapcsolatban is hazudik, ami jóval kisebb ügy, minthogy van egy űrállomásuk, ami képes elpusztítani egy egész bolygót. Naná, hogy hazudik erről Vader és az Uralkodó a Szenátusnak, mert ha már egy szenátor fogva tartása is lázadást okozhat a kongresszusban, mi lenne akkor, ha híre menne a Halálcsillagnak. Szóval ez a jelenet már csak ezért is kellett. Vaderék még az ep4 elején is tartottak a Szenátustól, pedig akkor napokra voltak a feloszlatásától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az EPIV eleje valószínűleg 1-2 nappal játszódik csak a RO után ami ésszerű is, hiszen a RO végén a Szövetség már tudott a fegyver létezéséről és minden csatornán elterjeszthette. Persze ez megint olyan dolog, hogy hiszem ha látom. :) Az Alderaan polgárai gyorsan megtapasztalhatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Tatooine-on legalább egy másfél, talán két nap eltelt, azt meg nem hiszem, hogy a Tantive IV napokig utazott a Scarifról a Tatooine-ra. Abban a két napban meg szerintem a Lázadók Szövetségének a legkisebb gondjuk is nagyobb volt annál, semmint, hogy bizonyíték nélküli híreket terjesszenek. Mert ugye Mon Mothma is ezért akarta elhozni Galent, hogy tanúskodjon a Szenátusban (bizonyíték nélkül Palpatine valószínűleg gyorsan lemosná a színtársulatot a porondról). De akkor az egyetlen bizonyítékuk maga a tervrajz lehetett volna, ami viszont akkor eltűnt.

Szerintem esélyes, hogy a Lázadók a scarifi csata és az Alderaan felrobbantása között nyalogatták a sebeiket, iszkoltak haza, akiben meg még volt egy kis elszántság, az próbálta előkeríteni Leiát a tervrajzokkal.

Bár felvetődött bennem egy kérdés. Vajon a Lázadók főparancsnoksága tudott arról, hogy Leiánál vannak a tervek? A Profundity-ről a film alapján nem szóltak haza, a Tantive IV-et már nem látta szövetségi startolni, a hipertérből kilépve meg a Devastator azonnal rálépett a nyakára, ráadásul Leia küldetése meg titkos volt, aligha telefonált haza (bár, ha az Alderaanra szólt, a Yavin IV-en azzal sincsenek előbbre). Szóval nem kizárt, hogy a Millennium Falcon landolásáig a Szövetség azt sem tudta, náluk vannak-e a tervrajzok. Akkor viszont eléggé magukba roskadhattak (amúgy is, de úgy még reményük sem maradhatott egy rövid ideig).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felőlem aztán holtod napjáig kántálhatod, hogy fanservice (amivel egyet is értettem), attól még nem lesz felesleges. Az egyik nem a másik következménye. ;)

 

 

A bolygó, ami amúgy hold, nem halt meg, aki nem volt a robbanás és az azt követő lökéshullám közelében. A bolygó másik felén lakók, vagy a robbanástól elég messze lévők simán leléphettek, ahogy hőseink is ki tudtak jutni. És szerintem menet közben elég feltűnő egy extra hold a hold mellet. Ez máris elég sok tanút jelenthet. Két esetleges tanút például láthattunk is egy résszel később a Cantinában. Lehet okkal mentek iszogatni.

De szerintem a Birodalmi Szenátusnak már csak az feltűnik, hogy a Birodalom egyik legnagyobb kyberbányája megszűnt termelni.

 

Tudom, hogy az SW Univrzumban nem érvényes az itteni fizika, de a képek alapján a két egy reaktoros töltés ereje bizony bőven nagy kihalási esemény mértékű robbanást idézett elő.

 

A Cantinai figurák elvileg időben leléptek a városból, a szenátust meg ugye talán épp azokban az órákban oszletják fel.

 

Viszont az EPIV eleje valószínűleg 1-2 nappal játszódik csak a RO után ami ésszerű is, hiszen a RO végén a Szövetség már tudott a fegyver létezéséről és minden csatornán elterjeszthette. Persze ez megint olyan dolog, hogy hiszem ha látom. :) Az Alderaan polgárai gyorsan megtapasztalhatták.

 

Szerintem nem 1-2 nap az, hanem néhány óra. Az ismert csillagtérkép alapján a Tatuin ugyanis közel volt.

 

Persze az ugye homály, hogy a filmekben meddig tartanak a hiperugrások.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy az SW Univrzumban nem érvényes az itteni fizika, de a képek alapján a két egy reaktoros töltés ereje bizony bőven nagy kihalási esemény mértékű robbanást idézett elő.

 

A Cantinai figurák elvileg időben leléptek a városból, a szenátust meg ugye talán épp azokban az órákban oszletják fel.

A kihalási esemény szép dolog, de ez még mindig nem változtat azon a tényen, hogy aki nem volt éppen Jedha City és közvetlen környezetében, annak bőségesen elég ideje maradt lelépni a holdról, és elrepülni a Halálcsillag mellett, ami azért elég látványos ahhoz, hogy egy pilóta ne vegye észre. De ha még a Halálcsillagot nem is látják (vagy lelövik a hajókat, ami látótávolságba kerül), mert mondjuk a Jedha másik oldalán szállnak fel, akkor is van tanú arra, hogy a Jedha elpusztult, amit azért illik megmagyarázni a Szenátusnak (és nem azzal, hogy a Birodalom zúzta le, hogy tesztelje a titokban épített szuperfegyverét). Elvégre mégis csak az egyik legfontosabb kyber lelőhely és vallási zarándokhely robbant fel. Ez nem olyasmi, amiről soha senki nem fog hallani.

 

A Szenátust napokkal ezután oszlatják fel. Itt nincs talán, ez biztos, hiszen az ep4 cselekménye alatt történik. Alsó hangon is legalább három nappal Jedha City szétrobbantása után történt, bár van az talán 4-5 is, attól függően, mennyi időt ölel fel még a yavini, eadui és scarifi események. Ráadásul ez olyasmi, amiről se a birodalmi katonai vezérkar, se Vader nem tudott előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arról nem is beszélve, hogy nyilván vannak akik ezután akartak a Jedhára menni. Szenátus ide vagy oda valami magyarázat mindenképp kell mert amikor valaki ki akar ruccanni a galaxis egyik legősibb jedi templomához akkor egy óriási krátert fog találni a helyén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.