Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

Lehet valami oka annak, hogy félünk erre gondolni. :D

 

Igen, hülyeséget írtam. A RO beletorkollik az EP IV-be, ahol már Luke az egyetlen reménybeli Jedi jelölt. Meg a Twin Suns, Lars farmos jelenete is úgy jött át (nekem), mintha Luke még fiatalabb lenne, mint az EP IV. idején, bár nem láttuk Őt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, hülyeséget írtam. A RO beletorkollik az EP IV-be, ahol már Luke az egyetlen reménybeli Jedi jelölt. Meg a Twin Suns, Lars farmos jelenete is úgy jött át (nekem), mintha Luke még fiatalabb lenne, mint az EP IV. idején, bár nem láttuk Őt.

Az ugye megvan, hogy a Rebels aktuális évadja 1,5-2 évvel játszódik az RO/ep4 előtt? A nyitóepizód játszódott két évvel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itthon még hatalmasabb élmény volt, mint moziban. :) Január óta nem láttam a filmet, így nem bírtam magammal. A CGI karakterek valahogy jóval kevésbé voltak észrevehetőbbek, noha a kép sokkal szebb volt a 4k-s tv-n, mint a vásznon. Összességében még mindig az egyik legzseniálisabb Star Wars film. Alig várom, hogy újra lássam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb brit filmes magazin az Empire ma átadta a saját díjait. A Rogue One három kategóriában nyert. Legjobb színésznő (Felicity Jones), legjobb rendező (Gareth Edwards) és a legfontosabb: a legjobb film. Egy kép, ahogy Edwards átveszi a dijat:

 

Rogue-One-blog.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre sikerült megnéznem a eredeti nyelven HD-ban!

No comment! Ez egy nagyszerű film és nagyszerű star wars film! :clap:

Ben Mendelsohn beszédhibás? Néha szinte fröcsög a szájában az angol! De annyira jól állt figurának, hogy eszméletlen!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az, direkt beszél így. Mivel Krennic nem olyan arisztokrata, mint Tarkin, mondhatni, ő egy felkapaszkodott paraszt, ezzel is érzékeltetik a két karakter közti különbséget. Tarkin kifinomultan beszél, hűvös, kimért, Krennic meg ocsmányul beszél, agresszív és hangos. Nekem nagyon tetszik ez az ellentét és az, hogy hány módon nyilvánul meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ha jól emlékszem, téma volt, hogy Krennic miért ért fel lassabban a turbólifttel a Citadella tetejére, mint Jyn mászva. A filmregény erre azt a magyarázatot adta, hogy amikor a TIE striker lőni kezdett a toronyra, akkor a lift rendszerei leálltak. Krennic-nek szólnia kellett a beosztottjainak a működés helyreállítása érdekében, ami igénybe vett némi időt. De újra megnézve a jelenetet, a filmben is benne van, hogy a TIE lövése hatással van a liftre.

 

Egy másik jelenet kapcsán: Vader miért nem semmisítette meg a Tantive IV-et, ahelyett, hogy átszállt rá? Gondolom, nem csak egy példány van a Citadellában tárolt adatokból, így Tarkinhoz hasonlóan csak azt kellett volna elérnie, hogy a Lázadók ne vigyenek ki semmit a rendszerből. Vagy azt akarta ellenőrizni, hogy továbbítottak-e már adatokat a hajóról? Ennek lenne értelme, bár ahogy az eset is mutatja, így értékes perceket adott a Lázadóknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

5-ös skálán egyértelműen 5-ös, 10-es skálán esetleg gondolkodnék.

 

Szvsz a birodalom visszavág után/melleltt a legjobb SW film - bár a Bátrak karavánja erős konkurencia:)

 

Kezdem a negatívummal: a zene néhol döcögött, de mivel megtudtam, hogy csak pár hete volt rá a zeneszerzőnek, nem rovom föl neki. Márt volt néhány pont, ahol egyszerűen fantasztikus volt (Your father would be proud téma pl.)

 

Ami még jó lett volna:

- picit több Chirrut és Maze valamint Bodhy.

- picit több Saw Gerrera

- a dramaturgiaialag tök fölösleges, vagy legalábbis átléphető fan service Vader jelenet a Mustafaron. Vadert szvsz elég lett volna a legvégén képbe hozni.

 

Pozitívum: kb, minden egyéb.

 

Kiemelkedő pozitívum:

 

A karakterek - főleg Chirrut, K2 és Krennic

Betekintés a birodalmi 7köznapokba egy megszállt bolygón

A rabszállítós jelenet - ahogy a rohamosztagosokat mutatták jól idézte talán szolzsenyicin mondását, miszerint a gulágon az őrök is foglyok.

K2 humora - főleg eredeti nyelven

a Krennic-Tarkin konfliktus

a Scarrif-i ütközet - a földi és az űrcsata is

A hihetetlenül jól felépített utolsó 45-50 perc

A Mustafar-os jeleneten kívül az összes fan service dolog

 

Az is ritka, hogy megkönnyezzek egy filmet, pedig itt ezt tettem onnan kezdve, hogy K2 meghalt.

Mindegyik halál fantasztikusan van ábrázolva. Kellően heroikus,mégsem nyálas. A zene pedig ez alatt a rész alatt hihetetlenül szinkronban van a vásznon látottakkal.

 

A film vége pedig abszolút rendben volt. Vader tényleg soha nem volt ilyen félelmetes, át lehetettt érezni a legénység kétségbeesését. És az nagyon tetszett, ahogy megoldották a tervek eljuttatását a Tantive-ra.

 

Nagyon furcsa érzés volt látni, ahogy elmegy a Tantiva, és belegondolni, hogy pár parsecnyire Luke lehet hogy épp reggelizik, hogy aztán pár óra múlva észrevegyen valami furcsát az égen...

 

 

Szerkesztés:

 

 

Az is nagyon jó jelenet, amikor a Jeddhán Jynn hallgatja apja hologrammját, és közben a Halálcsillag készülődik a tüzeléshez és lő. Eléggé szinkronban van a kettő.

 

Azt is elfelejtettem leríni, hogy a végén szintes ajnáltam Krennic-et. Amikor meglátja a halálcsillagot, látszik a szemén, hogy tudja mi következik.

 

Csak ismétlem magam, de a film második fele egyszerűen zseniális.

 

3x néztem moziban, és utána kismilliószor a HDCam-es verziót. főleg a végét.

 

Az is ironikus, hogy Galen ugye azt mondja a kis Jynn-nek, hogy bármit teszek, azért teszek, hogy védjelek.ehhez képest ugye Jynn pont emiatt hal meg.

 

Annak viszont örülök, hogy a készítők és a Disney fel merte vállalni ezt a befejezést. Az index fórumon írtam is - még amikor megjöttek a hírek, hogy lesz R1 - hogy ez csak úgy érhet véget, hogy a hírszerző csapat hősi halált hal.

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kellett az a mustafari jelenet. Egyrészt, mert kell a fan service, fanként imádom az ilyet, másrészt ez összeköti az érákat, eggyé teszi a sagát, amit elvárok, harmadrészt: az egyik legjobb Vader jelenet az egész sagában. Ahogy megjelenik a bolygó, ahogy megjelenik Vader, ahogy a puszta jelenlététől barna lesz Krennic bugyija. Vader ebben az egy jelenetben számomra fenyegetőbb, mint a négy másik film bármelyik pillanatában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem kellett az a mustafari jelenet. Egyrészt, mert kell a fan service, fanként imádom az ilyet, másrészt ez összeköti az érákat, eggyé teszi a sagát, amit elvárok, harmadrészt: az egyik legjobb Vader jelenet az egész sagában. Ahogy megjelenik a bolygó, ahogy megjelenik Vader, ahogy a puszta jelenlététől barna lesz Krennic bugyija. Vader ebben az egy jelenetben számomra fenyegetőbb, mint a négy másik film bármelyik pillanatában. :)

 

Kihagyható jelenet volt. A R1-hez nem tett hozzá. Oda jobban hiányzott, hogy többet tudjunk meg a filmben feltűnő és a filmben dicső halált haló, és tettükkel a Galaxis sorsát komolyan befolyásoló karakterekről.

 

Hardcore rajongóként te így látod, de a nézők többsége nem hardcore rajongó. Vaderről készült egy külön PT, őt láttuk már eleget. Nem éreztem dramaturgiai szükségességét annak a jelenetnek. Ha már szűkében voltak a játékidőnek, számomra más jobb lett volna helyette.

 

 

Ui:

 

Szerkesztettem az előzőt, írtam még a végéhez. Most viszont már csörög a pizsama, az Erő már csak holnap lesz velem.

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Dzséjttel értek egyet, szerintem is kellett ez a jelenet. Bár megkockáztatom, hogy e jelenet nélkül is nagyon jó lenne a film, de mégis örülök, hogy szerepel egy ilyen is a filmben.

 

A filmről még nem írtam véleményt ( ahogyan a maradék 6 filmről sem - csak az EpI -ről :D ) de a közeljövőben rászánom magam. Előre annyit, hogy maximálisan meg voltam elégedve a látottakkal, és egy nagyon jó filmnek tartom. A film egyik különlegessége pedig számomra az, hogy ez volt az első SW film, amit moziban láttam. Amúgy eddig összesen 5 -ször láthattam, de lehet hogy 6-szor.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kihagyható jelenet volt. A R1-hez nem tett hozzá.

Nem tett hozzá? Megtudtuk, hol él Vader, ha éppen nem Jediket vagy Lázadókat hajkurászik (ez már eleve hozzá tesz az egész univerzumhoz), hogy Krennic próbál eljutni az Uralkodóhoz, hogy átnyúljon Tarkin felett (betekintés a birodalmi hatalmi harcokba, megmutatja, hol áll Krennic a táplálékláncban), ja és itt derül ki, miért nem ment híre a Halálcsillagnak Jedha City szétrobbantása után, ami szintén egy elég fontos információ annak tükrében, hogy ennek a filmnek illeszkednie kell az ep4-hez. Dramaturgiai szerepe meg aztán végképp van, és valószínűleg az átlagnézők nagy része is összepisilte magát örömében, hogy feltűnt Vader itt és ekkor (még sehol sem olvastam, hogy ez a jelenet fölösleges lett volna).

 

Az szerintem is nagy pozitívum, hogy a végét így vállalták. A Rogue One tulajdonképpen sok olyasmit megmutatott, amivel eloszlatott nem egy félelmet (gyerekműsor lesz az összes film, ignorálják a prequelt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.