Ugrás a kommentre

Értékeld a filmet


Ody Mandrell

Milyen osztályzatot adnál a filmnek?  

44 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a filmnek?



Ajánlott hozzászólás

A helyzet az, hogy én nagyon imádom ezt a filmet. Fantasztikus a hangulata, szeretem azt, hogy nem félistenek, hanem sérülékeny átlagemberek harcolnak egymással és az is nagyon tetszik hogy az egésznek van egy kis csempészkedős, titokban dolgozós vonulata. DE szereplők számomra messze a film leggyengébb pontja. Az ep7 - bár számomra sok sebből vérzett, és messze a leggyengébb SW filmnek tartom - hihetetlenül klassz szereplőgárdát vonultatott fel. És nem azért mert viccesek meg cukik meg könnyen szerethetőek, hanem mert komplexek, titokzatosak, magában hordozzák a fejlődés lehetőségét és remek köztük a kémia. Kivétel Phasma.

 

Az RO szereplői ezzel szemben számomra - krennic kivételével - teljesen sablonosak. Krennic nagyon el lett találva rá most nem is fecsérelném a szót. A baj a többiekkel van. Itt van például Bodhi Rook akivel kapcsolatban mindig az az érzésem hogy csak azért hozták be, hogy a döntő pillanatban összedughasson két kábelt. Az egész karakter félelmetesen egydimenziós és unalmas. Saw Gerrera jó karakter, de az egész jelenléte teljesen felesleges. Hozzátett a karakteréhez bármit is ez a film? És fordítva? Hozzátett a filmhez bármit is a jelenléte? Nem véletlen hogy a film eleje gyengébb. Mindenféle karakter rohangál össze-vissza mindenfajta funkció nélkül. Mire eljutunk oda, hogy Jyn aktívan elkezdi alakítani a történetet, eltelik vagy 30 perc. Cassian karaktere amolyan elmegy kategória számomra. Az ő jelenlétének valóban van célja és fejlődik is, ilyen szempontból vele nincs semmi baj, nekem szimplán csak nem jött be annyira. De ő legalább tényleg okkal van ott ahol. K-2SO szintén ide sorolható. Kellett egy kötelező comic relief és ő tényleg jól is funkcionál vele sincs baj. Chirrut és Baze viszont már kihagyott ziccer. Vannak utalások az ő érdekes előéletükre, de ebből nem tudunk meg eleget ahhoz hogy igazán érdekessé váljanak számomra. Ha elejtettek volna pár utalást a Jedi mészárlással kapcsolatban... vagy hogy jedha milyen jó hely is volt még a Jedi rend idejében. Vagy valami... De nem ilyenek nem voltak.

 

Na mindegy. Ettől az RO még nagyszerű film marad, számomra majdnem tökéletes, csak pont az nem tetszik benne, amit ti gyakran dicsértek. A karakterek. Legalábbis a nagy részük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bodhi, mint vicces? Inkább gyámoltalan. :) K2 volt felelős a humorért, nem vele kevered?

Én elsősorban emberekben gondolkoztam, így K2 ki is ment a fejemből. Így jobban átgondolva, tényleg ő volt a felelős a humorért, nem is igazán Bodhi. Talán az egyetlen új karakter volt ez a robot, akivel valamilyen szinten meg tudtam barátkozni. :) Neki voltak egészen jó megszólalásai, megmozdulásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem véletlen hogy a film eleje gyengébb. Mindenféle karakter rohangál össze-vissza mindenfajta funkció nélkül. Mire eljutunk oda, hogy Jyn aktívan elkezdi alakítani a történetet, eltelik vagy 30 perc.

Hát igen, ez nem egy Transformers, ahol a film első öt percében a történet tulajdonképpen már ki lett bontva, a maradék meg a csim-bum. Itt megadják a módját a felvezetésnek. Mint az A New Hope-ban. Majdnem húsz perc eltelik, mire a főhős egyáltalán megjelenik, és hát vagy fél órát kell várni, mire végre hoz egy olyan döntést, ami alakítja a történetet (elmegy R2-ért). Addig mindössze két droid formálja a sztorit. Utána meg inkább Ben. Luke érdemben az első egy óra után kezdi el alakítani a történetet, amikor ő dönt úgy, hogy elindulnak Leiáért. De nyilván ennek is gyengébb az eleje emiatt, mert a főhős egy teljes órán át nem csinál többet, mint egy mellékszereplő.

 

Saw Gerrera jó karakter, de az egész jelenléte teljesen felesleges. Hozzátett a karakteréhez bármit is ez a film? És fordítva? Hozzátett a filmhez bármit is a jelenléte?

A karakterről megtudtuk, hogy túlélte a klón háborúkat, elhagyta hazáját, lerongyolódott, erőszakos, paranoid őrült lett (nem tudom már, ki mondta, de találó: a Lázadók Darth Vadere), de legalább egy, az eddigiektől eltérő lázadó frakció vezetője. Szerintem ez azért elég combos újdonság a karakterről a TCW-hez képest. És általa mutatták be, hogy a Lázadók Szövetsége nem csupa nemes lovagból és makulátlan hősből áll, hanem van olyan sejt, ami lazán úgy fest, mint manapság egy iszlám terrorista szervezet és a módszereik is ugyanazok. Ráadásul a jelenléte kívánja meg a főhősnő bevonását a történetbe. Csupán ennyit tett hozzá a filmhez, ez például jelentősen több, mint amennyit Chewie tett hozzá öt filmhez, vagy C-3PO nyolchoz. Azt nem tudom, neked ezek miért elhanyagolható tényezők, de nekem elég fontosak és érdekesek.

 

Ha elejtettek volna pár utalást a Jedi mészárlással kapcsolatban... vagy hogy jedha milyen jó hely is volt még a Jedi rend idejében. Vagy valami...

Ennek a két példának mondjuk pont a karakterekhez nincs köze. A második kifejezetten Jedháról szól, az első a Jedikről. Eleve, hogyan beszélhetne Baze és Chirrut a Jedik lemészárlásáról, amikor nyilván nem voltak szemtanúi. Másrészt, azt már a jelenlétükkel bemutatják, hogyan hatott rájuk: szerzetesek, akik a szétrombolt templomuk tövében koldulnak az utcán. Nyilván a Jedik idején nem így éltek. Nem kell szavakba ölteni, az első jelenet, amiben szerepelnek, mindent elárul (mondjuk ennek ellenére Cassian még mond is róluk pár szót). Elég beszédes, ahogy az is, hogy Baze - akiről megtudtuk, hogy egykor békés hívő volt - lényegében a Star Wars eddigi legnagyobb kézifegyverével rohangászik, Chirrut pedig vak, mégis, ez semmiben sem korlátozza, hite miatt bár nem érzékeny annyira az Erőre, mint egy Jedi lovag, mégis hagyja, hogy az Erő vezesse. És jéééé... Érdektelen karakterekhez képest jó sokat tudtam róluk írni csak az alapján, amit a filmben láttunk.

Harmadrészt, amit sose értek meg: miért várnak el emberek komplett önéletrajzot vagy működési tervet arról egy szereplőről vagy eszközről a filmekben? Mi ez a hülyeség manapság? Darth Vaderről mennyit tudtunk meg az ep4-ben? Hát Ben Kenobiról? Han Solóról? Tarkinról? A Halálcsillagról? Csupán a filmek alapján egyikről sem tudunk többet, mint Baze-ről vagy Chirrutról vagy a Csillagpusztítóról. Mégis, Han, Ben, Vader, Tarkin, ikonikus karakterek és soha senki sem hisztizett amiatt, hogy a filmek nem árulnak el róluk szinte semmit. Ellustult ez a világ. A moziba látogató nép jelentős része elvárja, hogy minden részletet egy szereplő elmondjon (komolyan, kéne egy narrátor, aki pofázik a film alatt és lényegtelen dolgokat oszt meg, csak, hogy ki legyen elégítve már helyben a közönség), de továbbgondolni a látottakat vagy esetleg használni kicsit a fantáziát, az már luxus.

Az is érdekelne, mitől sablonosak az RO karakterei. Milyen sablon alapján készültek. Meg ha tényleg sablonosak, miért a nyolcadik Star Wars filmnél baj ez? Az előző hétben nem volt gáz? Mert Lucas például nem törte össze magát abban, hogy minden figurát ezerféle egyedi árnyalattal ruházzon fel, sőt az SW-ben pont az egyedi karakterek vannak kisebbségben. És ezek java szerintem pont az RO-ból származnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Saw Gerrera jó karakter, de az egész jelenléte teljesen felesleges. Hozzátett a karakteréhez bármit is ez a film? És fordítva? Hozzátett a filmhez bármit is a jelenléte?

Elképesztően sokat. A karakterek pedig sose rohangálnak funkció nélkül. Egy film pedig nem attól lesz jó hogy az összes létező szereplőt előtérbe akarják tolni: pláne hogy ennek az erőltetéséből könnyen olyan filmes szörnyszülöttek születhetnek mint a Suicide Squad. A film fókusza itt nem a karakterek hanem a cselekmény. Ti csak szereplő-központú filmeket néztek? Sose láttatok még régi kémfilmeket vagy bármit ami nem a karakterek story-arcjairól szól? Annyi fantasztikus film van a filmművészetben amiben másodlagosak a karakterek: a világ egyik legjobb filmje az 1966-os Algír csata például pont ilyen. Mellesleg egy polgár-háborús helyzetet boncolgat igy témájában annyira nem is idegen az RO-tól. Ami Bodhi Rook-ot illeti: neki miért kéne előtérben lennie? És mitől lenne "félelmetesen egydimenziós"? Komolyan ennek a kritikának szerintem értelme se nagyon van. De lehet hogy csak én nem látok valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van például Bodhi Rook akivel kapcsolatban mindig az az érzésem hogy csak azért hozták be, hogy a döntő pillanatban összedughasson két kábelt. Az egész karakter félelmetesen egydimenziós és unalmas.

Bodhi szerepét nem kissebbéteném. Ő adta át Galen üzenetét ami mozgásba lendítette a dolgokat. Nem tudom mi mást kellett volna tennie. Abszolút szerethető karakter.

 

Saw Gerrera jó karakter, de az egész jelenléte teljesen felesleges. Hozzátett a karakteréhez bármit is ez a film? És fordítva? Hozzátett a filmhez bármit is a jelenléte?

Ezt most komolyan kérdezed? A lázadás egyik renegát alakja, ráadásul ő mentette ki és nevelte fel a főszereplőt. Ráadásul a TCW egyik ikonikus alakjáról van szó, akinek egy egész estés mozifilmbe emelése nagy jelentőségű.

 

Nem véletlen hogy a film eleje gyengébb. Mindenféle karakter rohangál össze-vissza mindenfajta funkció nélkül.

Ne már. :) A karaktereket be kell vezetni valahogy, ami szerintem jól sikerült. Minél többet nézem a filmet annál inkább így gondolom.

 

Chirrut és Baze viszont már kihagyott ziccer. Vannak utalások az ő érdekes előéletükre, de ebből nem tudunk meg eleget ahhoz hogy igazán érdekessé váljanak számomra. Ha elejtettek volna pár utalást a Jedi mészárlással kapcsolatban... vagy hogy jedha milyen jó hely is volt még a Jedi rend idejében. Vagy valami... De nem ilyenek nem voltak.

Már vannak hírek, hogy felbukkannak képregényekben. Tudom ez nem olyan mintha a filmekben lennének ezek az infók, de megmondom őszintén nekem ennyi információ elég volt róluk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már előkerült itt Saw Gerrera, és hogy írjak már valami pozitívat is a filmről, akkor megjegyezném, hogy nagyon örültem az ő felbukkanásának, pedig nem éppen az első számú kedvencem. :) Mégpedig azért örültem, hogy feltűnt, mert - mint ahogyan Ody Mandrell írta előttem - a TCW egyik ikonikus alakja ő, akivel mellesleg a Rebelsben is találkozhattunk. Én nagyon bírom, amikor átemelik bármelyik karaktert valamelyik sorozatból a filmekbe, ezáltal szerintem úgymond még jobban egymásba fonódnak a filmek és a sorozatok, még jobban kapcsolódnak egymáshoz.

Illetve tudomásom szerint a Zsivány Egyesben néhány másodperc erejéig láthatjuk a Lázadókból jól ismert Ghostot is, valamint Choppert. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bodhi szerepét nem kissebbéteném. Ő adta át Galen üzenetét ami mozgásba lendítette a dolgokat. Nem tudom mi mást kellett volna tennie. Abszolút szerethető karakter.

 

Hát pont ez az! Amikor Bodhi szóbakerül, folyton tettekről beszélünk. Nem magáról a karakterről, hanem arról amit tett. Átadta az üzenetet. Összedugta a zsinórokat. Miért van ez? Mert semmit nem tudunk meg a karakterről. Ő egy jó srác. Egy lázadó. Bodhi mint lázadó fontos része a történetnek, fontos tetteket hajt végre. Bodhi mint karakter 0,1 másodpercet van a képernyőn és semmit nem tudunk meg róla. Milyen a személyisége? Hogy viszonyul az eseményekhez? Mit gondol a többiekről? Semmit nem tudunk róla. Ahhoz hogy egy karakter árnyaljanak és hogy valakit kihozzanak az egydimenziós karakterek halmazából kell hogy az adott karakter kapjon olyan jeleneteket, amikben magánemberként viselkedhet. Ha ez nem történik meg, Bodhi lesz belőle. Aki kapcsán csak tettekről lehet beszélni, mert személyisége nincs.

 

Saw Gerrera remek karakter volt, jó volt nézni a TCW-ban. A helyzet meg hasonló. A karakter szerepe fontos. Ő az aki kapcsán megláthatjuk hogy a lázadásnak van árnyoldala is. És ez fontos, hiszen a film egyik kulcs üzenete, hogy egyik oldal sem egységes jó és rossz alakokból áll. DE maga Saw mint karakter felesleges. Ha XY lenne a neve, a karakter és a történet ugyanúgy működne. Mert az hogy az az ember (szerűség) Saw Garrera nincs kihasználva. Lényegében egy teljesen új és független karaktert kapunk egy régi névvel. Visszatérő karakterek kapcsán aranyszabály (tényleg a tankönyvem elején volt) hogy mindig be kell avatni a nézőt abba mi történt vele azóta hogy utoljára láttuk. Ez kicsit olyan ugyanis mintha a baljós árnyak után az új reményt néznénk meg. Nem értenénk hogy a kicsi cuki Ani mitől lett egy maszkos hörgő bádogdoboz. Ettől a karakter szerepe még működne és maga a film is jó lenne, de mindenkit zavarna hogy nem tudná mi történt. Saw kapcsán ugyan ez a helyzet. Mi történt vele? Tudjuk milyen volt, látjuk mivé vált, de a két karakter között annyi az eltérés, hogy akár két külön karakter is lehetne.

 

A karakterek bevezetéséhez természetesen idő kell, de ami méginkább kell hozzá az pár jó karakter :)

Komolyra fordítva a szót, Krennic például egy sokkal komplexebb személyiség. Rengeteget megtudunk róla. Szinte minden jelenet árnyalja a karakterét. Látjuk őt kegyetlenként, elégedettként, elszántként, megsemmisülve (szó szerint és átvitt értelemben is), elárulva, kétségbeesetten és még sorolhatnám. Valamint azt is látjuk hogy viszonyul a környezetéhez, úgy mint Vader,Tarkin, a Birodalom, a Lázadás, a Galaxis, Galen, vagy épp az Uralkodó. Egyszerűen komplex karakterképet kapunk róla. Ha mindenki ilyen jól sikerült volna az RO szereplők közül, akkor ez egy tökéletes fil lenne.

 

Bomarr:

valóban félrefogalmaztam kicsit. Funkciója minden karakternek van. Személyisége viszont nincs mindenek, vagy ha van is akkor csak valami nagyon egydimenziós klisés dolog, mint pl Bodhi esetében.

Nem nem csak olyan filmeket nézek amikben minden a karakterekről szól, de ez a Star Wars nem valami kémfilm '66-ból. A Star Wars karakterközpontú. Az első 6 film konkrétan Anankin S. útját mutatta be, a bukását és a megtérését. Közben voltak más fontos szereplők is, de nekik is mind megvolt a saját útjuk. Na most én nem lennék ellenére annak hogy egyszer csináljanak egy olyan SW filmet ami nem karakter központú, de a RO nem ilyen film. Jyn és Krennic egyébként nagyszerű utat jár be.

 

Dzséjt:

Ha ugyanannyi időt fektetnél abba hogy megértsd a gondolataimat, mint abba hogy szétszedd és kifacsard a szavaimat, már meg se kéne írnod a hozzászólásodat. Senki nem akar Transformers klónt a Ep4-RO párhuzam meg eleve nevetséges. Az ep4 volt az első film, egy egész galaxist, egy teljesen más világot kellett bemutatnia. Még jó hogy eltelik egy óra míg a cselekmények beindulnak. Azt viszont hozzátenném hogy az alatt az egy óra alatt Luke karaktere elég szép felvezetést kap.

Az önéletrajzos résszel kapcsolatban meg:

Igen szerintem 2017-ben már szinte elvárás hogy ne klasszikus jó és rossz karakterek harcoljanak egymással, hanem háromdimenziós komplex személyiségek. Ez részben a Game of Thrones - Breaking Bad duónak köszönhető, akik új magasságokba emelték a karakterépítést. És láss csodát az SW is megugrotta ezt a szintet, hiszen itt van pl Kylo Ren vagy épp Krennic. Mindkettő komplex és nagyszerűen felépített karakter, akik szinte pszichológiai analízisért kiáltanak. Nem sokkal élethűbbek ők mint karakterek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már előkerült itt Saw Gerrera, és hogy írjak már valami pozitívat is a filmről, akkor megjegyezném, hogy nagyon örültem az ő felbukkanásának, pedig nem éppen az első számú kedvencem. :) Mégpedig azért örültem, hogy feltűnt, mert - mint ahogyan Ody Mandrell írta előttem - a TCW egyik ikonikus alakja ő, akivel mellesleg a Rebelsben is találkozhattunk. Én nagyon bírom, amikor átemelik bármelyik karaktert valamelyik sorozatból a filmekbe, ezáltal szerintem úgymond még jobban egymásba fonódnak a filmek és a sorozatok, még jobban kapcsolódnak egymáshoz.

Illetve tudomásom szerint a Zsivány Egyesben néhány másodperc erejéig láthatjuk a Lázadókból jól ismert Ghostot is, valamint Choppert. :)

 

Néhány másodpercig, de többször is. :D

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pont ez az! Amikor Bodhi szóbakerül, folyton tettekről beszélünk. Nem magáról a karakterről, hanem arról amit tett. Átadta az üzenetet. Összedugta a zsinórokat. Miért van ez? Mert semmit nem tudunk meg a karakterről. Ő egy jó srác. Egy lázadó. Bodhi mint lázadó fontos része a történetnek, fontos tetteket hajt végre. Bodhi mint karakter 0,1 másodpercet van a képernyőn és semmit nem tudunk meg róla. Milyen a személyisége? Hogy viszonyul az eseményekhez? Mit gondol a többiekről? Semmit nem tudunk róla. Ahhoz hogy egy karakter árnyaljanak és hogy valakit kihozzanak az egydimenziós karakterek halmazából kell hogy az adott karakter kapjon olyan jeleneteket, amikben magánemberként viselkedhet. Ha ez nem történik meg, Bodhi lesz belőle. Aki kapcsán csak tettekről lehet beszélni, mert személyisége nincs.

Nekem teljesen lejött a személyisége. Ahogy írod egy jó srác. Lelkiismeret furdalása van a tettei miatt, ezért teszi amit tesz. Kit érdekel mit gondol a többiekről? Biztos nem rühelli őket ha a végére igazi lázadó katona lesz az eleinte csak dezertőr birodalmi pilótából.

 

Saw Gerrera remek karakter volt, jó volt nézni a TCW-ban. A helyzet meg hasonló. A karakter szerepe fontos. Ő az aki kapcsán megláthatjuk hogy a lázadásnak van árnyoldala is. És ez fontos, hiszen a film egyik kulcs üzenete, hogy egyik oldal sem egységes jó és rossz alakokból áll. DE maga Saw mint karakter felesleges. Ha XY lenne a neve, a karakter és a történet ugyanúgy működne. Mert az hogy az az ember (szerűség) Saw Garrera nincs kihasználva. Lényegében egy teljesen új és független karaktert kapunk egy régi névvel. Visszatérő karakterek kapcsán aranyszabály (tényleg a tankönyvem elején volt) hogy mindig be kell avatni a nézőt abba mi történt vele azóta hogy utoljára láttuk. Ez kicsit olyan ugyanis mintha a baljós árnyak után az új reményt néznénk meg. Nem értenénk hogy a kicsi cuki Ani mitől lett egy maszkos hörgő bádogdoboz. Ettől a karakter szerepe még működne és maga a film is jó lenne, de mindenkit zavarna hogy nem tudná mi történt. Saw kapcsán ugyan ez a helyzet. Mi történt vele? Tudjuk milyen volt, látjuk mivé vált, de a két karakter között annyi az eltérés, hogy akár két külön karakter is lehetne.

Saw teljes történetét a Rebels fogjuk megismerni. Vader nem jó példa, hisz ő csak az egész SW konglomerátum legfontosabb karaktere. Saw nem több egy epizodistánál. Annak viszont elég érdekes, és én itt inkább a rajongókra gondolok. Ő nekik lett behozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban egyet tudok érteni azokkal, akiket nem győztek meg a karakterek, hogy a pozitív oldalon túl sok új figura volt, akikre egyszerűen nem jutott elég idő. Mindig Krennic kerül elő ellenpéldának, akit gyakorlatilag mindig mindenki elismer (és abszolút meg is tudom érteni, remek fazon), de szerintem ez azért van így, mert a negatív oldalról kb. csak ő van, mint új karakter, sőt mint egyáltalán negatív karakter. Vadert és Tarkint jól ismerjük, úgy kellenek ennek a filmnek, mint egy falat kenyér, minden jelenetük arany, de nem kell őket bemutatni. Viszont melléjük az az egyetlen új gonosz tökéletesen passzol a képbe.

 

A főhősök közt már nincs ismerős arc, van pár kameó, ezeken kívül Gerrera van, aki fontos. Ráadásul a film epikus zárása azért arra is épít, hogy mindenki meghal, ilyen esetben pedig nagyon fontos, hogy tudjunk azonosulni a szereplőkkel, hogy igazán sajnáljuk őket. Ez hellyel-közzel működött, de nem merném kijelenteni, hogy jól. És ugye ez a másik kritikus pont, hogy róluk már többet nem fogunk látni, pontosabban előzményeket láthatunk, de már meghaltak. El vagyunk kényeztetve, és nehezen vonatkoztatunk el attól, hogy a SW immáron 8 filmből áll. Az uralkodóról kb. semmit nem tudtunk a 6-ig, de igazán a PT mélyítette el és tette zsenivé a figuráját. Obiról se sok derül ki az Ep.1-ben.

 

Ugyanakkor azt is elismerem, hogy ez a film nem erről szólt, nem a karakterekről. Nem lett volna jobb akkor sem, ha megpróbálnak több infót átadni róluk. Egyszerűen nem fért volna bele a keretbe, sem időben, sem amúgy nem passzolt volna igazán. Az talán enyhített volna a dolgon, ha kevesebb szereplőt mozgatnak ezen az oldalon, akkor jobban le lehetett volna osztani az infókat és szerepeket. Így valóban inkább funkcionális szereplőkről beszélhetünk, bár szerintem egy ilyen jellegű film nem is követelt ennél többet. Meg lehetett volna oldani jobban, de engem így se zavart.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bodhi szerintem is elég szegényes karakter lett. A motivációiról nem tudunk meg nagyjából semmit. Finn átállását a TFA-ben jól bemutatták, elhiszem, hogy valaki megtörik azok után, amin ő átment, és minél messzebb akar kerülni az Első Rendtől. Azt is megértem, hogy miért vállalkozik az öngyilkos akcióra a Csillagpusztító ellen. Bodhi viszont... Nem tudjuk min ment át, mi okozta ezt a hirtelen pálfordulást, mi vesz rá egy embert, hogy az életét áldozza egy olyan célért, aminek eddig egész életében ellene volt. Egyáltalán miért tart ki még a Lázadás mellett azután, hogy Guerreráék megkínozzák (bár annak a kínzásnak sem sok foganatja van a karakterében). Bodhiról tényleg csak annyit tudunk, hogy egy jó srác mert... hát mert az. Egy ilyen karakterrel tényleg nehéz azonosulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bodhi Jedhai lakos, Galen azért tudta rávenni, hogy elvigye az üzenetet mert gondolom meghasonlott a Birodalom Jedhán elkövetett tettei miatt. Még mondja is, hogy ezzel vezekelhet. Nekem ennyi elég vele kapcsolatban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bodhi nem harcos hanem teherhajó pilóta. Így az hogy egész életében a lázadás ellen volt, aligha állja meg a helyét. Másrészt Galen bizalmasa volt. Namost ha Galen egy kicsit mesélt neki a Birodalomról akkor talán nem olyan nagy csoda hogy Bodhi nem szimpatizált velük (elvégre hidegvérrel kinyirták Galen feleségét). De a filmben egyértelműen utalnak rá hogy ennél is többről van szó: "Apád azt mondta hogy ezzel vezekelhetek". Ezzel okolja meg hogy beállt a lázadókhoz. Vagyis valami olyasmit tett vagy olyasmiben vett részt ami óriási lelkiismeretfordulást okozott benne.

Úgy tűnik tényleg Dzséjtnek van igaza. A nüanszok elmennek az emberek mellett. Úgy látszik hogy Bodhinak zokogva kéne a karjaiban tartania a fél családját, akiket a szeme láttára lőttek halomra ahhoz "értelme legyen" a tetteinek. Pedig a karakter súlyához képest teljesen normálisan és jól megvannak okolva az inditékai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért ő határozza meg, hogy mennyire jó a film?

Nálam ennél sokkal fájóbb dolgok is vannak az RO-nal, annak ellenére, hogy ez a 3. kedvenc SW filmem, de ami igaz az igaz: Bodhit elég gyengére sikerült megalkotni, és emellett nem akartam elmenni szó nélkül. Talán ha az egy évvel korábbiban nem lett volna az egyik főszereplő egy birodalmi első rendi katona, aki a film során átállt, akkor jobban kifejtik Bodhit, és kapott volna még egy dimenziót a karaktere, de így ez nagyon gyenge lett egy kvázi főszereplőtől, főleg a TFA tükrében
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam ennél sokkal fájóbb dolgok is vannak az RO-nal, annak ellenére, hogy ez a 3. kedvenc SW filmem, de ami igaz az igaz: Bodhit elég gyengére sikerült megalkotni, és emellett nem akartam elmenni szó nélkül. Talán ha az egy évvel korábbiban nem lett volna az egyik főszereplő egy birodalmi első rendi katona, aki a film során átállt, akkor jobban kifejtik Bodhit, és kapott volna még egy dimenziót a karaktere, de így ez nagyon gyenge lett egy kvázi főszereplőtől, főleg a TFA tükrében

Bodhi messze nem főszereplő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
2018. 01. 06. - 15:00, Nabopolasszar írta:

Én imádom a RO-t, és érezhető rajta, hogy így is masszív vágásokon esett át, de a film első felén még dolgozhattak volna, hogy az is olyan jó ritmusú legyen, mint a vége lett végül

 

Pl. a Jedha felrobbantása (amikor Krennic kiadja a tűzparancsot, közben Galen mondja a beszédét) az zseniálisan van megvágva, és azt még az elejéhez sorolnám. Ahogy a westernes nyitójelenet is remek. 

 

Szerintem ki van maxolva a film vágása. Az elejében az a furcsa, hogy sok szál exponálódik párhuzamosan, ettől széttöredezetté válik a cselekmény, nincs meg az a linearitás, ami a legtöbb SW-filmben (hogy egy szereplőre minimum utalnak, és úgy kerülünk át az ő szálára, de inkább beexponálódik egy másik karakter szálán). Nagyon sok szereplőt mutat be, és az expozíciók igazság szerint nem mind igazán emlékezetesek. Ha kellett volna valamit változtatni a RO-n az az, hogy legalább egy fontos szereplőt fájó szívvel de ki lehetett volna húzni a forgatókönyvfejlesztés során. Talán durván hangzik, amit mondok, de egyszerűen egy film nem bír el ennyi új exponált szereplőt, és akkor több idő lett volna a többi figurára. A kiírt szereplőt meg akár felhasználhatták volna más sztoriban. Főleg, hogy a RO helyzete más, mint egy sorfilmé, mert ez a sok figura talán nem is lenne fura, ha tudnám, hogy az adott figurák története folytatódik a kövi részben, ahol ezt kibonthatják, de ugye tudjuk, mi lett a sorsuk.

 

Ha nagyon szőrösszívű vagyok, és ki kell emelnem, akik igazán emlékezetesek voltak a RO-ból, akkor az K-2SO, Krennic, Chirrut, meg emellett érdekes volt Saw és Galen szála és Jyn viszonya hozzájuk, de ők már inkább tűnnek Maz, vagy DJ-szerűen epizódszereplőknek, ők nem részei a "csapatnak", és nem is fő antagonizmusok, tehát ezeket a figurákat elbírta így a film, ahogy voltak.

 

A szereplőkurtításokon, szereplők funkcióinak összevonásán Cassian, Baze és Bodhi környékén keresgéltem volna. Az ilyen mindig fájó egy könyv megírásakor, és pl. ezeket a figurákat is nagyon-nagyon csípem. 

 

De ezt most úgy mondom, hogy csak fantáziálok, és imádom a Rogue One-t, elképesztően jónak tartom, szóval ne kövezzetek meg!

 

OFF vége, bocsi, azért ez nem az a topic.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bodhi jelenetei teljesen megakasztják a filmet. Egyszerűen egyáltalán nem hiányozna a filmből azelőtt, hogy összeszedik a menekülés során. Az ep IV-ben például Luke már sokkal korábban feltűnt volna, de végül kivágásra kerültek a jelenetei, mert feleslegesek voltak és megakasztották a cselekményt.

Plusz az sem segít, hogy látszólag minden logika nélkül ugrálunk bolygóról bolygóra, ismeretlen szereplőtől ismeretlen szereplőre. Vannak filmek, amiknek ez jól áll, de azok direkt arra építkeznek, hogy a sok látszólag egymástól független szál a végén összeér (Lock, Stock and Two Smoking Barrels ). Na, a RO nem ilyen. Itt csak egy nagy katyvasz a főcím utáni 20-25 perc

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 09. 30. - 17:49, Bence1997 írta:

Igazából nekem is ott van a legjobbak között. A Sithek bosszúja és a Birodalom visszavág után szorosan ez a film következik, de néha úgy érzem, hogy a film jelentősége és főleg a vége miatt néha-néha a Birodalommal egyenértékűvé válik a film számomra.

Bár nem kis korkülönbség van köztünk, hasonlóan vélekedem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film 12-dik percétől, Jyn megszöktetésétől elég nyilegyenesen megy a történet. Előtte pedig Jyn szálától mindössze két jelenet erejéig válunk le (ezek együtt kevesebb mint 4 percet tesznek ki): ebből az egyik a film egyik legjobb és legfontosabb jelenete: Cassian akciója. A másik Bodhi elkapása, aki ezen a ponton már nem ismeretlen, hisz az előző jelenetben pont róla is meg Jedháról is volt szó. Az utóbbi jelenetet főleg 3 dolog miatt imádom: a szikla miatt amiről kiderül, hogy egy kidöntött jedi szobor. A hangulat miatt ami olyan mintha valami jelenkori terrorista filmre húzták volna rá az SW gúnyát (felkelők még sose volt ilyen vészjóslóak) és Two Tubes szereplése miatt. Utóbbi talán a Disney éra legjobb új alien designjával bír. (Az ep.4 után egyébként ő vezette Gerrera életben maradt partizánjaitÖ.

Igazából a Rogue One-nak egyetlen felesleges másodperce sincs :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Edrio Two Tubes nekem is a kedvencem!!! Most Benthic szerepel a Marvel Star Wars képregénysorozat legújabb arcjában, ami az Ashes of Jedha címet viseli.

 

Sajna kiderül, hogy Edrio nem él már addigra. És Raddus sem, szóval a két figura, akinek bizonytalan a halála a film alapján, sajnos a többi szereplő sorsára jutott. Pedig annyira bíztam benne, hogy nem!

 

Amúgy nem tudom, hogy emlékeztek-e a magyarul megjelent Birodalom képregényre, annak is a Cselszövés c. sztorijára (magyar Semic SW képregény 36-37. szám), amiben volt Trachta, egy birodalmi nagy moff (amúgy szerepel a Darth Vader and the Ghost Prisonben is!), és nekem baromira ő jutott eszembe Edrio-ról, hasonlóan festenek.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Szerintem ki van maxolva a film vágása. Az elejében az a furcsa, hogy sok szál exponálódik párhuzamosan, ettől széttöredezetté válik a cselekmény, nincs meg az a linearitás, ami a legtöbb SW-filmben (hogy egy szereplőre minimum utalnak, és úgy kerülünk át az ő szálára, de inkább beexponálódik egy másik karakter szálán). Nagyon sok szereplőt mutat be, és az expozíciók igazság szerint nem mind igazán emlékezetesek. Ha kellett volna valamit változtatni a RO-n az az, hogy legalább egy fontos szereplőt fájó szívvel de ki lehetett volna húzni a forgatókönyvfejlesztés során. Talán durván hangzik, amit mondok, de egyszerűen egy film nem bír el ennyi új exponált szereplőt, és akkor több idő lett volna a többi figurára. A kiírt szereplőt meg akár felhasználhatták volna más sztoriban. Főleg, hogy a RO helyzete más, mint egy sorfilmé, mert ez a sok figura talán nem is lenne fura, ha tudnám, hogy az adott figurák története folytatódik a kövi részben, ahol ezt kibonthatják, de ugye tudjuk, mi lett a sorsuk.

 

Ha nagyon szőrösszívű vagyok, és ki kell emelnem, akik igazán emlékezetesek voltak a RO-ból, akkor az K-2SO, Krennic, Chirrut, meg emellett érdekes volt Saw és Galen szála és Jyn viszonya hozzájuk, de ők már inkább tűnnek Maz, vagy DJ-szerűen epizódszereplőknek, ők nem részei a "csapatnak", és nem is fő antagonizmusok, tehát ezeket a figurákat elbírta így a film, ahogy voltak.

 

A szereplőkurtításokon, szereplők funkcióinak összevonásán Cassian, Baze és Bodhi környékén keresgéltem volna. Az ilyen mindig fájó egy könyv megírásakor, és pl. ezeket a figurákat is nagyon-nagyon csípem. 

 

De ezt most úgy mondom, hogy csak fantáziálok, és imádom a Rogue One-t, elképesztően jónak tartom, szóval ne kövezzetek meg!

Ezzel az egésszel nagyon egyetértek. Az RO egy nagyszerű film lett, de én ezt főként a hangulatának és a részletességének tulajdonítom. Azért zseniális, mert teljesen egyedi lett, ugyanakkor mégis hiba nélkül belesimul a 4. rész kezdő képeibe. + nálam minden SW filmmel kapcsolatban alapelvárás, hogy kellő mennyiségű univerzumépítés, SW kultúra bővítés legyen benne és az RO nem kell hogy szégyenkezzen ilyen téren.
A karakterek terén viszont én is ugyanígy érzek. 

 

Amit nagyon sajnálok az az, hogy valószínűleg már sosem tudjuk meg milyen lett volna a film az eredeti elképzelések szerint. Bár nekem nagyon tettszik az amilyenné lett, azért érdekelne mi volt az eredeti elképzelés. Pár részlet ugyan kiderült róla, de nem az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.