Ugrás a kommentre

3x11 - Ghosts of Geonosis


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon bejött ez a szál. Kicsit tartottam attól hogy nem fogom csípni mert se a Geonozist se pedig a geonozisiakat nem komálom de a körítés helyre tette a dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis dupla volt ez. Semmi extra, de jól működött, néhány kifejezetten jó pillanattal. Gondolok itt mondjuk a droidok újabb feltűnésére, a Halálcsillag "kerülgetésére", az új birodalmi katonákra és tisztre, Sabine jetpack akciójára (meg a homokos beszólására), a geonózisi faj sorsára, Kanan hidas megoldására, a TCW-s utalásokra vagy épp Rex és Saw kapcsolatára.

 

Ha már Saw, nekem bejövős a karaktere. Nem az számít, mennyire szimpatikus, hanem hogy egyéniség, ráadásul olyan, aki rendesen árnyalja a képet. Nekem ez már nagyon kellett. Majd a Rogue One kapcsán írok róla bővebben, de fontosnak tartom, hogy bemutatják, a lázadók közt se mindenki erkölcsileg feddhetetlen hős. A többiekhez képest persze nagyon rossz arcnak tűnik, de valahol érthető a hozzáállása. Eleve nem volt veszélytelen a szitu, a csapatát kiirtották, nem szívlelte a kis geonózisit.

Ettől még pokróc módon viselkedett, de nagy volt a tét. Könnyű azt mondani (pláne ismerve a későbbi történéseket), hogy milyen lélektelen görény volt, de valahol az egész lázadás sorsa múlott azon, hogy milyen infókhoz jutnak. Pont ezért tetszett külön, hogy ugyan többször ott volt a Halálcsillag, a lázadók nem jöttek rá miről van szó. A kérdés nyitva maradt, és bizony elég valószínű, hogy ha kihallgatják Klik-Klakot, akkor hamarabb leleplezik a szuperfegyvert, vagy legalábbis közelebb jutnak ehhez. Gondolom került volna vki, aki jobban érti mit magyaráz, mert alighanem többet tudott annál, mint azt, hogy hogyan is néz ki a Hcs.

Meg valahol pont azt láttuk a RO-ban, hogy később is egy Saw-éhoz hasonló mentalitásra (is) volt szükség ahhoz, hogy végül leleplezzék a Halálcsillagot és meglegyenek a tervek is. Ennyit róla, mindenesetre baromi jó, hogy a sorozat ilyen hamar reflektált az új filmre. Mindezt persze úgy, hogy közben visszanyúltak a PT érájába is. Ez nagyon jól megy, az animációs sorozatok parádésan fogják össze a SW univerzumát és elévülhetetlen érdemeik vannak a Saga egységesítésében.

 

Az egésznek volt egy furcsán ambivalens hangulata. Egyrészt nosztalgikus a droidok, Saw, Rex, a Geonózis és az egyéb visszautalások miatt. Másrészt előfutárként sejteti a már nem is oly' távoli eseményeket, a Halálcsillaggal és Gerrerával kopogtatva a RO ajtaján. Mindezt megfűszerezték pár remek akciójelenettel és beszólással, na meg a birodalmi kegyetlenséggel. Azt az egyet savallom kicsit, hogy a "szónikus" fegyvert egyszer sem sütötték el.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 7 hónappal később...

Remek epizód volt, úgy gondolom. Nagyon tetszett, hogy visszatérhettünk a Geonosisra, hiszen ezáltal megint sikerült egy hangyányit megidézni a TCW-s hangulatot. (Emlékeim szerint a Klónok háborúja második évadában volt egy, a Geonosis bolygón játszódó történetszál). De egy kicsit a Klónok támadása hangulatát is sikerült megteremteni, ugyanis ott is fontos szerepe van ennek a bolygónak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az eredeti bejáratot lezárta a törmelék, de szerencséjükre, hozzáférést biztosított egy másik járathoz. Látszik, hogy a padlót feltörte a törmelék, és a csapat ezen a "nem rendes" bejáraton át megy be. Szóval a hely ugyanaz, csak Ezráék nem ugyanott mennek be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...

Klik Klak a legszimpatikusabb geonózisi. Bár maga a kultúrájuk nem nagyon jött be, őt csíptem. Persze ha megint Saw-n múlik, ők is végleg kipusztulnak. Kár, hogy anno Poggle a rossz oldalra állt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Klik Klak a legszimpatikusabb geonózisi. Bár maga a kultúrájuk nem nagyon jött be, őt csíptem. Persze ha megint Saw-n múlik, ők is végleg kipusztulnak. Kár, hogy anno Poggle a rossz oldalra állt.

Igen, nagyon szimpatikus karakterré formálták. Szerintem ezeket a részeket én eddig csak egyszer láttam, így 6 év távlatából olyan, mintha először látnám a sorozat egyes részeit. :D Nem bánom, mert jó élmény újra felfedezni a Rebelst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Persze ha megint Saw-n múlik, ők is végleg kipusztulnak.

Sajnos jelenlegi tudásunk szerint a geonosisiak így is kipusztultak. A tojásból egy steril királynő kelt ki, és nem született több geonosisai. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.