Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

  • 2 hónappal később...

Egy másik fórumn írták még bő fél éve, hogy az R1 könyvben le van írva, hogy Profundyti - a lázadó vezérhajó - fedélzetén mindenki aki nem tudott elmenekülni  öngyilkos lett, elkerülve a fogságba esést ill. hoogy ígyszedjenek ki belőle információkat.

 

Ezt meg tudja erősíteni valaki? Nyilván aki olvasta a könyvet.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Last Jedi-hoz készült Fantasztikus keresztmetszetekben ezt írják:

 

A Raddust arról a mon calamari admirálisról nevezték el, aki megtagadta a szerveződő lázadás politikai vezetőinek parancsát és szedett vedett flottájával a Scarif bolygóhoz repült, ahol feláldozta csillagcirkálóját és életét, hogy a Halálcsillag terveit eljuttathassa a lázadókhoz.

 

Szóval úgy néz ki, hogy Raddus tényleg odaveszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk az elég nyilvánvaló volt, hogy meghalt. Darth Vader és egy halom rohamosztagos átszállt a hajójára. Általában ilyenkor már nem szoktak az emberek élve távozni. :) Persze még ott volt a második lehetőség, hogy elfogták, de az is voltaképpen a halálát eredményezte volna, hiszen a Lázadókat a Birodalomban eléggé szokás kivégezni. Csak a kisebb katonák úszhatják meg olyan börtönökben, mint amilyen a Kasyyykon volt. Már ha az megúszás...

 

Az a kérdés marad a levegőben, hogy Raddus és legénysége az öngyilkosságot választotta, mondjuk az által, hogy felrobbantották a Profundity-t (Vader távozott róla, szóval én ezt kétlem), vagy harcban estek el. Szerintem az utóbbi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ide is találtam néhány érdekességet, amik talán még nem voltak. :)

 

  • Chirrut szerepére ketten is esélyesek voltak Donnie Yen és Jet Li, végül az döntött, hogy Yen fizuja kevesebb volt mint Jeté
  • A Scarif bolygó neve pedig egy vicces sztoriból jön: a rendező Gareth Edwards elment egy Starbucksba és rendelt egy kávét, náluk pedig szokás ráírni a vendég poharára a keresztnevét, így történt, hogy a barista véletlenül a Gareth helyett Scareth-ként írta le a nevét és innen jött az ötlet
  • Chirrut ugyanúgy megússza találatok nélkül a kereszttüzet miközben megy a főkapcsolóhoz, mint Az új reményben R2D2 és C-3PO az elején a Tantive-on
  •  Rian Johnson is cameózik egyet, méghozzá az egyik birodalmi technikust alakítja, aki irányítja a HCS szuperlézerét
  • amikor Tarkin kormányzó Az új reményben bejelenti a konferenciaasztalnál, hogy az Uralkodó feloszlatta a Szenátust, ott az egyik üres szék Krennicé volt, csak hát ő ugye meghalt
Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Még egy kis érdekesség. :) Nem csak Luke de Leia és Han is járt Jedhán. A Marvel egyik képregényében konkrétan megemlékeznek Jyn és a többiek áldozathozataláról és hőstettéről. Zseniális. :)

Star-Wars-42-5.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

From a Certain Point of View:

- Az Uralkodó a scarifi csatát használta ürügyként, hogy feloszlassa a Szenátust. Ezt használta bizonyítékul arra, hogy a Lázadók Szövetségének befolyásos támogatói vannak a Szenátusban.

- Tényleg Krennic széke üres az ep4-ben a Halálcsillag gyűléstermében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Amikor elöször találkozunk a filmben Chirruttal, akkor èpp azt hajtogatja, hogy "May the Force of others be with you."

Meglepődve olvastam, hogy ez a mondat először konkrétan Lucas első leadott EpIV forgatókönyv vàzlatában szerepelt ahol még Annikin Skywalker nevű ifjú Bendunak tanult volna a 71 éves tábornok Luke Skywalker keze alatt. 1974 májusát írunk ekkor egyébként

 

Imádom, hogy ennyire visszanyúlnak az új filmek, Rebels stb-k kapcsán a régi vázlatokhoz, nevekhez, mondatokhoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

1974 május...még meg se születtem és már papíron létezett az SW vázlata...

És akkor én mit mondjak? -15 évesen? :D

 

Amúgy nagyon ajánlom mindenkinek a Brian Jay Jones - George Lucas galaxisokon innen és túl című könyvet. Nagyon olvasmányosan, rengeteg forrásból felépítve mutatja be Lucas életútját - eddig 1974-ig jutottam el, és bizton állítom, hogy zseniális a könyv. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Nem tudom, hogy jó helyre írom. A Whillek-ről lenne szó. A Guardians of the Whills, vagy más Whillek-kel kapcsolatos kifejezés a Zsivány Egyesben, vagy bárhol másol - akár könyvben, képregényben, forráskönyvben  - előkerült-e már? Arra lennék kíváncsi, hogy a filmekben, könyvekben, képregényekben hogyan hívták őket magyarul? Whills? Vagy Whillek? A Jedha hamvai képregény miatt kérdezem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rogue One szinkronban Whilleknek mondják őket. Ez is az értelmes, hisze a Whills az angolul a Whill többes számban. Ennek van, nem úgy, mint a Jediknek vagy a Sith-eknek. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Rogue One szinkronban Whilleknek mondják őket. Ez is az értelmes, hisze a Whills az angolul a Whill többes számban. Ennek van, nem úgy, mint a Jediknek vagy a Sith-eknek. :) 

Köszönöm. Akkor jól emlékeztem. Sajnos a Szukits Star Wars könyveiben és képregényeiben állandóan Whills-t használnak. Ahogy most a Jedha hamvai kötetnél is. Módosítani fogom és szólok nekik, hogy a Whillek kifejezést használják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Mikkelsen nyilatkozata, részben kapcsolódik a Rogue One-hoz is:

 

És az számít, hogy valami mindnyájunk számára fontos, társadalmi témáról beszéljen a film, ahogyan mondjuk a Vadászat tette?

"Nem, ez egyáltalán nem érdekel. Egyáltalán nem vonzanak a politikus filmek, egyáltalán nem vonz, hogy meg akarjam mondani az embereknek, hogyan éljék az életüket vagy hogyan szavazzanak. Nekem csakis az a fontos, hogy olyan történeteket mondhassak el, amiket én magam is érdekesnek találok. Érdekesnek a szó emberi értelmében: hogy mindazokról a hibákról szóljon, amelyeket mi, emberek elkövetünk, mindazokról a csodálatos dolgokról, amelyeket mi, emberek képesek vagyunk megtenni. Számomra ezek a fontos történetek. Ha elkezdeném kioktatni az embereket, azzal kihajítanék az ablakon mindent, ami művészi egy filmben. Akkor akár indulhatnék az elnökválasztáson is."

 

Ha igazán őszinte akar lenni, ugyanannyira szeret hollywoodi blockbusterekben játszani, mint kis költségvetésű, skandináv művészfilmekben?

"Ugyanannyira, és ennél őszintébb nem is lehetnék. Mind a kettőt szeretem, és úgy gondolom, valójában nincs közöttük olyan nagy különbség. Egy igazán jó blockbusternek van egy sztorija, amit el akar mondani, és mindezt belecsomagolják a műfaj elemeibe; egy kisebb film, mint a Sarkvidék, szintén egy történetet akar elmondani, csak másmilyen műfajba van csomagolva. De több közös van bennük, mint amennyi különbség."

 

Pár éve azt mondta: ellopott valamit a Zsivány Egyes című Star Wars-film forgatásáról, de nem árulhatja el, mi az, mert még visszakérnék. Most már elárulhatja, mit vitt haza?

"Hogy mit loptam el a forgatásról? Jó kérdés. Biztosan volt valami, mert minden forgatásról ellopok valamit. Azt hiszem, az egyik öv volt azok közül, amiket a filmben viseltem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.