Ugrás a kommentre
Nute Gunray

A háttérben lévő történetek, érdekességek

Ajánlott hozzászólás

Igen, de az ep2-ben, a Rebelsben és az ep4-ben látott módszer a Tantive IV esetében nem teljesült, hiszen nem tettek fel nyomkövetőt a hajóra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy másik fórumn írták még bő fél éve, hogy az R1 könyvben le van írva, hogy Profundyti - a lázadó vezérhajó - fedélzetén mindenki aki nem tudott elmenekülni  öngyilkos lett, elkerülve a fogságba esést ill. hoogy ígyszedjenek ki belőle információkat.

Ezt meg tudja erősíteni valaki? Nyilván aki olvasta a könyvet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Még Pablo Hidalgot is kérdezték Raddus sorsáról. Ő akkor egy döglött halról posztolt egy képet. Viszont a wookiepedián meg nincs kiírva az elhalálozási dátum.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ugyan nincs meg az RO könyvben, de ha abban szerepelne Raddus és a Profundity legénységének halála, akkor azt jegyezné a Wookieepedia. Nem jegyzi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

A Last Jedi-hoz készült Fantasztikus keresztmetszetekben ezt írják:

A Raddust arról a mon calamari admirálisról nevezték el, aki megtagadta a szerveződő lázadás politikai vezetőinek parancsát és szedett vedett flottájával a Scarif bolygóhoz repült, ahol feláldozta csillagcirkálóját és életét, hogy a Halálcsillag terveit eljuttathassa a lázadókhoz.

Szóval úgy néz ki, hogy Raddus tényleg odaveszett.

• Szomorú 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Mondjuk az elég nyilvánvaló volt, hogy meghalt. Darth Vader és egy halom rohamosztagos átszállt a hajójára. Általában ilyenkor már nem szoktak az emberek élve távozni. :) Persze még ott volt a második lehetőség, hogy elfogták, de az is voltaképpen a halálát eredményezte volna, hiszen a Lázadókat a Birodalomban eléggé szokás kivégezni. Csak a kisebb katonák úszhatják meg olyan börtönökben, mint amilyen a Kasyyykon volt. Már ha az megúszás...

Az a kérdés marad a levegőben, hogy Raddus és legénysége az öngyilkosságot választotta, mondjuk az által, hogy felrobbantották a Profundity-t (Vader távozott róla, szóval én ezt kétlem), vagy harcban estek el. Szerintem az utóbbi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Ide is találtam néhány érdekességet, amik talán még nem voltak. :)

• Chirrut szerepére ketten is esélyesek voltak Donnie Yen és Jet Li, végül az döntött, hogy Yen fizuja kevesebb volt mint Jeté
  • A Scarif bolygó neve pedig egy vicces sztoriból jön: a rendező Gareth Edwards elment egy Starbucksba és rendelt egy kávét, náluk pedig szokás ráírni a vendég poharára a keresztnevét, így történt, hogy a barista véletlenül a Gareth helyett Scareth-ként írta le a nevét és innen jött az ötlet
  • Chirrut ugyanúgy megússza találatok nélkül a kereszttüzet miközben megy a főkapcsolóhoz, mint Az új reményben R2D2 és C-3PO az elején a Tantive-on
  •  Rian Johnson is cameózik egyet, méghozzá az egyik birodalmi technikust alakítja, aki irányítja a HCS szuperlézerét
  • amikor Tarkin kormányzó Az új reményben bejelenti a konferenciaasztalnál, hogy az Uralkodó feloszlatta a Szenátust, ott az egyik üres szék Krennicé volt, csak hát ő ugye meghalt
Szerkesztve: - Kenobi tábornok
  • Tetszik 6

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Még egy kis érdekesség. :) Nem csak Luke de Leia és Han is járt Jedhán. A Marvel egyik képregényében konkrétan megemlékeznek Jyn és a többiek áldozathozataláról és hőstettéről. Zseniális. :)

Star-Wars-42-5.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Nem rossz. Ezek után biztos vagyok, hogy a Zsivány-osztagnak nem véletlen lett ez a neve.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

From a Certain Point of View:

- Az Uralkodó a scarifi csatát használta ürügyként, hogy feloszlassa a Szenátust. Ezt használta bizonyítékul arra, hogy a Lázadók Szövetségének befolyásos támogatói vannak a Szenátusban.

- Tényleg Krennic széke üres az ep4-ben a Halálcsillag gyűléstermében.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Igen, egyben van a kettő, ami egy szép vastag könyvet eredményezett.

• Köszönöm 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Amikor elöször találkozunk a filmben Chirruttal, akkor èpp azt hajtogatja, hogy "May the Force of others be with you."

Meglepődve olvastam, hogy ez a mondat először konkrétan Lucas első leadott EpIV forgatókönyv vàzlatában szerepelt ahol még Annikin Skywalker nevű ifjú Bendunak tanult volna a 71 éves tábornok Luke Skywalker keze alatt. 1974 májusát írunk ekkor egyébként

Imádom, hogy ennyire visszanyúlnak az új filmek, Rebels stb-k kapcsán a régi vázlatokhoz, nevekhez, mondatokhoz. 

• Tetszik 5

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

1974 május...még meg se születtem és már papíron létezett az SW vázlata...

És akkor én mit mondjak? -15 évesen? :D

Amúgy nagyon ajánlom mindenkinek a Brian Jay Jones - George Lucas galaxisokon innen és túl című könyvet. Nagyon olvasmányosan, rengeteg forrásból felépítve mutatja be Lucas életútját - eddig 1974-ig jutottam el, és bizton állítom, hogy zseniális a könyv. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ