Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Edwards elárulta, hogy az eredeti forgatókönyvben nem merték megölni Jyn-t és Cassiant, mert attól tartottak, hogy egy ennyire sötét befejezésbe a Disney sose menne bele. Aztán jól meglepődtek amikor leültek a stúdióval:

 

"We thought we weren’t going to be allowed to but Kathy [Kennedy, President of Lucasfilm] and everyone at Disney were like ‘Yeah it makes sense. I guess they have to because they’re not in A New Hope,’”

 

Végül a forgatáson már nem is született olyan verzió, amiben életben maradnának. Onnantól hogy forogtak a kamerák a haláluk már biztos volt. Viszont Edwards mondja hogy végig tartott tőle, hogy majd valaki felbukkan a forgatáson és bedobja, hogy talán mégis biztos ami biztos lehetne forgatni egy plusz jelenetet, amiben a két főhős túléli az akciót. De alaptalanul aggódot. Erre ugyanis sose került sor.

 

“I kept waiting for someone to go, ‘You know what? Could we just film an extra scene where we see Jyn and Cassian, they’re okay and they’re on another planet?’” “And it never came. No one ever gave us that note, so we got to do it.”

 

Egy fontos szakmai fogalmat tisztáznék, mielőtt esetleg az terjedne el, hogy az "eredeti" forgatókönyvben ilyen nem volt, és esetleg azt gondolnánk, hogy a pótforgatások során lett a vége ez a történetnek. Edwards pontosan ezt mondta: "The very first version, they didn’t" Egy film forgatókönyve megannyi változaton, ún. drafton megy át, ő kb. a legelső verziónak, azaz "eredeti forgatókönyvnek" a First draftot nevezheti, közel sem a Final Draftot, amit aztán elkezdenek forgatni, és amiről aztán azt lehetne mondani, mondjuk egy rendező-író konfliktus esetén, hogy "az eredeti könyvben nem így volt". Szóval semmiképp se gondoljátok, hogy az írók eredetileg mást akartak, persze, először más jutott eszükbe, de a forgatókönyvek teljesen természetes rewriting procedúrája alatt (ami még abszolút a forgatókönyvírás része) ráakadtak erre az ötletre, hogy mindenki meghal, teljes konszenzusban a rendezővel és a producerekkel: én biztos vagyok benne, hogy ekkor szerethettek bele igazán a dologba, hogy találtak neki egy, a Hollywood-i filmekben ennyire formabontó és unikális megoldást. Tudták, hogy ettől majd igazán emlékezetes marad a Rogue One.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy fontos szakmai fogalmat tisztáznék, mielőtt esetleg az terjedne el, hogy az "eredeti" forgatókönyvben ilyen nem volt, és esetleg azt gondolnánk, hogy a pótforgatások során lett a vége ez a történetnek.

Szerintem nehezen lehet ilyen félreértés hisz lelett írva hogy a forgatáson már a mostani befejezést használták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értettem félre, de azért kösz.

 

Nem is azért írtam, bocsi, h ilyen hosszú marhaságot írtam, csak annyira megviseltek ezzel a filmmel, az utóforgatásokkal kapcsolatos összeesküvés-elméletek milliói. Nem itt ezen a fórumon, hanem amúgy. Hogy mindenkinek azt kellett bizonygatnom, nem biztos, hogy rossz lesz attól még, mert voltak pótforgatások. És ennek ellenére sokan még most is így nézik, ilyen szemmel...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kérdés hogy jutottak el fel a Tantive IV fedélzetére?

Felteszem ugyanúgy, ahogy a szintén lent tartózkodó Antilles kapitány, vagy mint egymilliárd másik lény a Galaxisban: feltették a hátsójukat egy kompra, ami felvitte őket a hajóra. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is azért írtam, bocsi, h ilyen hosszú marhaságot írtam, csak annyira megviseltek ezzel a filmmel, az utóforgatásokkal kapcsolatos összeesküvés-elméletek milliói. Nem itt ezen a fórumon, hanem amúgy. Hogy mindenkinek azt kellett bizonygatnom, nem biztos, hogy rossz lesz attól még, mert voltak pótforgatások. És ennek ellenére sokan még most is így nézik, ilyen szemmel...

Engem egy percre sem ragadtak magukkal a rossz pletykàk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát így jutott fel a 2 droid a Tantive IV-re:

 

http://scifi.stackexchange.com/questions/147551/how-did-r2-d2-and-c3p0-end-up-with-leia

 

 

... As the last transports began to fill, she turned back to the corridors of the ziggurat and set out for the communications center. She had to step aside for a gold-plated protocol droid and an astromech unit hurrying toward the tarmac, and faintly overheard the former indignantly declare:

“Scarif? They’re going to Scarif? Why does nobody ever tell me anything, Artoo…?”

(Chapter 17)

 

"... Ahogy elkezdődött az utolsó transzportok feltöltése, Mothma a ziggurat folyosói felé fordult és elindult a kommunikációs központba. Ki kellett kerülnie egy aranyszínű protokoll droidot és egy asztromechet, melyek a kifutópálya felé siettek, és még éppen meghallotta, amint előbbi azt mondja: "Scarif? A Scarifra mennek? Miért nem mondanak el nekem soha semmit Artoo?" (17. Fejezet)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Edwards elárulta, hogy az eredeti forgatókönyvben nem merték megölni Jyn-t és Cassiant, mert attól tartottak, hogy egy ennyire sötét befejezésbe a Disney sose menne bele. Aztán jól meglepődtek amikor leültek a stúdióval:

 

"We thought we weren’t going to be allowed to but Kathy [Kennedy, President of Lucasfilm] and everyone at Disney were like ‘Yeah it makes sense. I guess they have to because they’re not in A New Hope,’”

 

Végül a forgatáson már nem is született olyan verzió, amiben életben maradnának. Onnantól hogy forogtak a kamerák a haláluk már biztos volt. Viszont Edwards mondja hogy végig tartott tőle, hogy majd valaki felbukkan a forgatáson és bedobja, hogy talán mégis biztos ami biztos lehetne forgatni egy plusz jelenetet, amiben a két főhős túléli az akciót. De alaptalanul aggódot. Erre ugyanis sose került sor.

 

“I kept waiting for someone to go, ‘You know what? Could we just film an extra scene where we see Jyn and Cassian, they’re okay and they’re on another planet?’” “And it never came. No one ever gave us that note, so we got to do it.”

Ez egy nagyon jó sztori. :) Mindent elmond a jelenlegi csapatról. Szerintem az is látszik, hogy filmről filmre bátrabbak lesznek. Ez EPVIII még ennél is bevállalósabb lesz! A forgatási helyszíneket látva ebben 1000% -ig biztos vagyok.

 

Ezen én is agyaltam, furcsa volt. Amúgy a Coruscantot sem írták ki.

Gondolom, részben a háborús dokumentumfilmes feelinget szerették volna erősíteni a helyszínek kiírásaival, másrészt pedig így tudták a legtisztábban a tudtunkra adni, hogy hol járunk. Mert az eddigi filmekből többnyire ki lehetett következtetni a szövegből, vagy konkrétan kijelentették, hogy ez a Naboo, a Coruscant, a Jakku, stb (vannak kivételek, pl. a 66-os parancs némely helyszínei). Itt viszont nem volt ilyen utalás. De mivel ez az első "egyedi" SW film, ennyi újítás szerintem belefér a sárga szöveg hiánya és a szokatlan főcím mellett.

Nekem úgy tűnt, hogy csak az új bolygókat írták ki, azokat ahol még nem jártunk. Mustafar, Coruscant...ezek régiek. Őket a felismerő képességünkre bízták. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem úgy tűnt, hogy csak az új bolygókat írták ki, azokat ahol még nem jártunk. Mustafar, Coruscant...ezek régiek. Őket a felismerő képességünkre bízták. :)

Lah'mút sem írták ki, bár az sem itt debütált bolygó, hiszen könyvben már a film előtt debütált.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdéses volt, mivel nem kapitányt, hanem tábornokot mondtak a hangosban :P

A rangok sosem voltak az erősségeim. :P

Amúgy arra gondoltam, hogy a Ghost és Chopper után ki lehetett következtetni, melyik Syndulla a valószínűbb.

 

Nekem úgy tűnt, hogy csak az új bolygókat írták ki, azokat ahol még nem jártunk. Mustafar, Coruscant...ezek régiek. Őket a felismerő képességünkre bízták. :)

Lehet benne valami, bár a Yavint is kiírták. Igaz, hogy az kronológiailag most volt először.

Nagyobb "probléma" sose legyen egy SW filmben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felteszem ugyanúgy, ahogy a szintén lent tartózkodó Antilles kapitány, vagy mint egymilliárd másik lény a Galaxisban: feltették a hátsójukat egy kompra, ami felvitte őket a hajóra. ;)

 

 

Tehát így jutott fel a 2 droid a Tantive IV-re:

 

http://scifi.stackexchange.com/questions/147551/how-did-r2-d2-and-c3p0-end-up-with-leia

 

 

... As the last transports began to fill, she turned back to the corridors of the ziggurat and set out for the communications center. She had to step aside for a gold-plated protocol droid and an astromech unit hurrying toward the tarmac, and faintly overheard the former indignantly declare:

“Scarif? They’re going to Scarif? Why does nobody ever tell me anything, Artoo…?”

(Chapter 17)

 

"... Ahogy elkezdődött az utolsó transzportok feltöltése, Mothma a ziggurat folyosói felé fordult és elindult a kommunikációs központba. Ki kellett kerülnie egy aranyszínű protokoll droidot és egy asztromechet, melyek a kifutópálya felé siettek, és még éppen meghallotta, amint előbbi azt mondja: "Scarif? A Scarifra mennek? Miért nem mondanak el nekem soha semmit Artoo?" (17. Fejezet)

 

 

Nah igen ahogy Dzséjt írta a transzport dolgot eszembe jutott mintha láttam volna ilyesmit. Mondtam én hogy nem figyelmetlenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rangok sosem voltak az erősségeim. :P

Amúgy arra gondoltam, hogy a Ghost és Chopper után ki lehetett következtetni, melyik Syndulla a valószínűbb.

De Cham sem lenne teljesen idegen abban a környezetben, hisz ő a rylothi ellenállás vezére. Simán meghívhatták a kupaktanácsba, ha még él akkor

 

Hello Ghost :D

Nem írtam anno, de harmadik megtekintésre már kiszúrtam Chopperrel egyetemben (könnyű, ha tudja az ember, hogy hol kell keresni :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt még nem vettétek észre? Nekem kb. ez volt az egyetlen rész, ahol sikerült beazonosítanom. :D A moziban majdnem rám szóltak, olyan vehemensen mutogattam barátnőmnek, hogy ott van a kép bal felső sarkában.

De, észrevettem, a "vaó" a kép minőségének szólt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint minden muvi az RO se maradt bakik nélkül. Eddig csak egyet szúrtam ki: Chirrut a stormikkal való harca közben fejbe rúgja az épp mögötte állót de elszánt Erő-hívőnk talpa el sem éri a rohamoszi sisakját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.