Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nekem módfelett tetszett a két csillagromboló ütközése és ripityára törése, már régóta szerettem volna ilyet látni nagyvásznon ilyen részletesen. Ha nem vesszük az emlegetett ominózus jelenetet, nálam ez nyerne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A számomra kedvencnek (az egyes számú favorit vastagítva) nevezhető jelenetek :

 

- Jyn lelövi a K-2 előtt álló imperialista droidot

- Imi odasétál a kapcsolóhoz

- Imi legyakja a neki jutó stormikat

- Vader apánk a diri úrral dumcsizik

- Bodhi kitalálja a hívójelet

- Jyn és Cassi meghal

- Vader apánk legyakja Raddus hajóján a katonákat

- Leia megkapja a terveket

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Égyértelműen a birodalmi elnyomást bemutató jelenetek, szóval az egész film. De komolyan: Tarkin,Tarkin és még egy kis Tarkin, Vaderből minden, de az az ultra brutális utolsó 5 perc, mindent és mindenkit felül múlt, a Halálcsillag minden kis gombjával termével, kezelőpultjával, csillagrombolók minden mennyiségben, az a csodálatos űrcsata, amiért már annyit nyavajogtam és a végén Vader rombolója, ahogy írgalmatlanul felszámolja a felkelő flotta maradékát Michael fájdalmasan szomorú zenéjének kíséretében, Jedha, az egész csodálatos bolygó magába szippantott, szintén Michael autentikus zenéjével együtt. Ezek a kedvencek, de egyben szívszorítóak, egyáltalán nem sugalják azt hogy lenne remény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg kedvenc jelenetem van és az az igazság hogy nem tudok közülük választani, mert mind más miatt tökéletes számomra.

 

- Az elején az Erso otthon, mert olyan jól hozza az Ep4 hangulatát. Minden lepukkant, ósdi, de otthonos a maga módján. ÉS a KÉK tej, amit a második nézésre én is megtaláltam. Köszönöm ezúton is a jelzést csoli.

- Mikor Jyn üldögél a cellájában a cellatársával együtt, mert azonnal megadja a film alaphangulatát.

- K-2SO szinte összes jelenete, főleg mikor Jyn lelő egy hozzá hasonló droidot, meg mikor feláldozza magát.

- Vader a baktatartájban.

- Mikor Bail és Mothma beszélnek. Egyből érezni hogy az a két ember mennyi mindenen ment már keresztül, és annyi idő elteltével még mindig ott vannak és együtt harcolnak.

- Jyn és Cassian halála. Tökéletes. Annyira jó hogy a klisés csók helyett egy sokkal meghittebb és a maga módján romantikusabb megoldást választottak.

- a jedhai életképek.

- R2D2 és C3PO pár másodperce

- Mikor Tarkin kijelenti hogy kegyeskedik átvenni az irányítást. (Klasszikus Tarkin)

- Vader mészárlása - teljesen váratlanul ért, és köpni nyelni nem tudtam utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg kedvenc jelenetem van és az az igazság hogy nem tudok közülük választani, mert mind más miatt tökéletes számomra.

 

- Az elején az Erso otthon, mert olyan jól hozza az Ep4 hangulatát. Minden lepukkant, ósdi, de otthonos a maga módján. ÉS a KÉK tej, amit a második nézésre én is megtaláltam. Köszönöm ezúton is a jelzést csoli.

....

Kérlek! ezért vagyunk itt! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedha pusztulásának pillanata, és ahogy a hőseink elkezdnek menekülni a bolygóról.

Ez pl nagyon tetszett.

Az valóban jó rész. Főleg az U-wing miatt is, amivel épphogy meg tudnak lógni. -mellesleg a kedvenc hajóm a filmből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is Jedha pusztulása. Az ott egy iszonyú jól megkoreografált jelenet. Hőseink a Halálcsillag létezését kutatják, erre az ott van fölöttük, és pár száz kilométerre tőlük éppen demonstrálja a tűzerejét. Némán, egy pillanat alatt válik kámforrá Jedha City (eszembe jut a kislány, akit Jyn hiába mentett meg), közben Galen hologramja, mint egy régmúlt szellem a reményről beszél, a gyengeponttól, ami megmentheti a Galaxist a rabigától. Egy kétségbeesett ember üzenete elveszett lányához a reményről, miközben az apokalipszis beköszönt. És közben Jynből minden bánat a felszínre tör, mintha csak a lelke a Jedhával hullana darabokra. Az már csak pont az I-n, ahogy Saw kinéz az ablakon és szembesül a rémálmával: a Birodalom és a sokat keresett szörnyetege eljött érte.

És ebben a jelenetben mindhárom színész a csúcsot hozza. Withaker finoman lesi a hologramot, majd elgondolkodva fürkészi Jynt, és szinte látni az arcán, hogy már hisz neki, már azelőtt, hogy meglátná, mi történt. De persze messze túlszárnyalja őt Mikkelsen és Jones, akik remekül megfogták ezt a kétségbeesett helyzetet. A "szellem" apa, aki elvesztette a lányát és a húsvér lány, aki elvesztette az apját most az apokalipszisben "találkoznak". Az apáról kiderül, hogy nem szörnyeteg, csak áldozat, de még így is jót tett, a lányról pedig kiderül, hogy nem olyan kemény, mint remélte, nem tudja elrejteni az érzelmeit. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader nekem is tetszett, kicsit olyan volt, mint valami szörnyfilm gonosza, ahogy ott fejvesztve menekültek előle az emberek. Mégis inkább Chirrut Imwe nagy pillanatát mondanám a kedvencnek. Abban az egy jelenetben benne volt az egész karakter. A hit és a remény elegye, amellye rábízta magát egy nálunk hatalmasabb és misztikusabb dologra, nem törődve a külvilággal és nem is elsősorban maga számára, hanem sokkal inkább Baze Malbus számára hozva el a bizonyosságot. Az ő halálát egyébként nem is sajnáltam annyira, nyugodtan halt meg, a hitével megváltotva nem csak saját magát, hanem a társát is, ami azt hiszem, hogy remek pontot tett az ő sorsa végére.

A másik haláleset ami megragadott az K-2SO "halála" volt. A főszereplők (gondolok itt Jyn és Cassian összekapaszkodós párosára) végső jelenetével ellentétben, ami sokkal inkább egymás megerősítését, az összefogásukat, a támaszt és a szeretetet, megnyugvást képviselte... ezzel szemben a droid, ahogy magathetetlenül, minden oldalról körülvéve teljesen kiszolgáltatottan esik áldozatául a túlerőnek... na ez sokkal inkább egy olyan halál, amit egy háborúban el tudok képzelni. Ugye Jynék úgy halhattak meg, hogy kvázi győztek és már egyébként sem volt más út, míg K-2 feláldozta magát a sikerhez vezető úton és jóval előtte meghalt, hogy már miinden mindegy legyen. Tudom hülyén hangozhat, de engem az viselt meg a legjobban, ahogy miután eldőlt kialszik a lámpa fénye a "szemében". :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Volt jó pár remekbe szabott jelenet a filmben, nem kezdeném sorolni, a többiek már megtették. Alapesetben nem is tudnék dönteni, de egy nem is olyan régi "élményből" fakadó személyes érintettségem révén Jyn és Cassian halála volt rám legnagyobb hatással. Tényleg kiemelendő, hogy milyen finomsággal kezelték a jelenetet. Átjött belőle minden érzelem, aminek kellett, mégse volt olyan negédes és sablonos, mint amilyen könnyen lehetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.