Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

A "visszatérők" jelenetei is remekül működtek. Voltak csak kameók, de komolyabb képsorok is. Vadernél bátor volt a mustafari nyitány, aztán ütős volt a beszélgetése Krennic-kel. A filmvégi ámokfutását meg aligha kell részletezni. A CGI Tarkin és Leia kicsit furcsák voltak, de mindenképp örülök, hogy bevállalták, mert amúgy nagyon kellettek a filmbe. Leia ezzel a pár másodperccel is sokat tett a 4-hez való tökéletes kapcsolódásért. Tarkinnak meg több jelenete is van és mind nagyon jó. Amúgy is megkerülhetetlen a HCs kapcsán, szerepelnie kellett. Mothma, R2-ék, Bail. Szegény Bailnél azért összeszorult kicsit a szívem, amikor mondta, hogy visszamegy az Alderaanra... Tarkin meg ment a Halálcsillagra. Mindketten milyen elégedettek lehettek és milyen reményteli állapotban lehettek, aztán mi lett a sorsuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Bár az én szememben továbbra is a legszörnyűbb Star Wars-film a Zsivány Egyes (ami főként a számomra teljesen unszimpatikus főszereplők miatt van), azt azért meg kell hagyni, hogy bővelkedik nagyon sok jó jelenetben ez az epizód is. 

Nekem a kedvencem a film végén látható Vader-kaszabolás a Lázadók között; ez tisztára megidézte a The New Hope hangulatát - legalábbis nálam. Leia hercegnő cameóját is kiemelném még, de őszintén szólva, jobban örültem volna neki, ha nemcsak egy rövidke képkockát kap. :) Mindenesetre így is elég hatásosra sikerült az ő felbukkanása. 

A Hawaii-hangulatot megteremtő bolygó is csodálatos volt, teljesen le voltam tőle nyűgözve. Eszméletlen képi világgal oldották meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 11. 05. - 11:52, caseyjones írta:

Bár az én szememben továbbra is a legszörnyűbb Star Wars-film a Zsivány Egyes (ami főként a számomra teljesen unszimpatikus főszereplők miatt van),

???????????????????????????

 

ON

 

A kedvenc nem jó szó, inkább a legerősebbet mondanám.

 

Az összes "halál"jelenet zseniálisan van megoldva.

 

Locking the vault door now. Good bye.

 

I'm one with the Force, the Force is with me.

It's okay. Look for the Force Chirrut. And you will always find me.

 

This is for you, Galen.

 

The Force is with me, and I'm one with the Force.

 

Your father would have been proud of you, Jyn.

 

de ideveszem még Krennic halálát is

 

Ezen kívül a tervek kimenekítése a zászlóshajóról.

 

+

Az erős jelenetek mellett a film tele van erős, emlékezetes mondatokkal is.

 

Do you think anybody's listening? I do.

 

You may fire when ready.

 

Cassian, K-2, and I will find them. We'll find a way to find them.

 

+ kb. K2 összes. Pl.

 

There is no Rogue One!

Well, there is now.

Szerkesztve: - Tarzaan
Ne nyomkodj agyba-főbe entereket!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Egy kedvenc jelenetet nehezen tudnék kiemelni. Szeretem ezt a filmet, minden pillanatát. Most is Giacchino muzsikáját hallgatom, hmmm.  ;)  Örülnék ha Edwards és ő is kapna még egy lehetőséget Kennedyéktől. Minimum. Tarkin minden jelenete arany számomra. Krennicé-i szintén. A közös halmazok a legjobbak ebben... :) A HCS most lett igazán félelmetes nekem, most él igazán, most lett kerek. Gömb, na. :) A vizuálja is durva jó, minden szögben, pózban. Súlyos! Vader... a mániám, mit is mondhatnék? Mondok 1 számomra negatív apróságot: nem szeretem amikor a csata hevében komótosan kisétál a képből az ablak elől, mintha csak aludni térne, holott... :) apróság, de engem lehú picit. És a mutogatása Krennic felé, szintén, nem Vaderes igazán. Érzékeny vagyok minden kis cafatra Vader ügyben. Sajnálom, hogy nem az a kopott sisak van rajta, ami a nyú reményben... 

Mikkelsen naaagy kedvencem, minimál mimikával játszik el bárkit-bármit. Mégis mindig más, hihetetlen árnyalatai vannak olykor "faarccal" is. Itt is hibátlan, nálam Qui-Gon szint, pedig alig van jelenése hozzá képest. Ugyanezt érzem Whitaker ügyben is: emlékezetes kattant karakter, komoly kis hanggal, fejjel, szavakkal. :) A hologram jelenet a HCS-vel, hmmm. Az űrcsata eddig über alles, teljes realizmus, tuti nem trükk semmi... :clap::D Jaaa, az meg az Űropera kimaxolása, amit a két rombolo alászállásánál kapunk, zene és látvány, hangulat... na, ott mindig végem van, kb. :)

Stb, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Ennél a filmnél, ami rögtön eszembe jutna, kedvenc jelenetként az talán kapásból a Vader mészárlás lenne a film végén, ilyen félelmetesnek Vadert még sehol nem láttam, mint abban a jelenetben, szinte megállíthatatlan ott, úgy menekülnek előle, mint valami horrorfilmben a gonosz szörny elől. A másik ami kapásból eszembe jutna az amikor a két csillagromboló összeütközik és tönkreteszik a pajzsot... úgy általánosságban ebben a filmben van a kedvenc csatajeleneteim, nem csak a remek kivitelezés okán, hanem itt nem úgy mennek csatába, akik idejöttek, hogy itt most legyőzik az ellenséget, hanem, hogy feláldozzák magukat egy nagyobb cél érdekében.
Mégis mindezek előtt azt tudnám mondani, hogy Jyn beszéde az ami érzelmi szempontból a legkatartikusabb. Rögtön egy számára tragikusan fontos esemény után van és ennek ellenére (vagy ennek hatására is) úgy tud működni, ahogy a többiek nem. Ő szíve, lelke ott a Lázadásnak abban a sorsdöntő pillanatban, a makacsságával, az elhivatottságával és a bátorságával. Nagyon erős jelenet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem indulnak el végül a "szalagokért" akkor minden máshogy alakul, az egész Lázadásnak annyi, rövid időn belül. Hajszálon múlt a dolog, Jyn és néhány kemény fickó önfeláldozása kellett hozzá. Jól megírták ezt, szép helyzet nagy pillanatokkal. 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem érzelmi szempontból a kedvenc jelenetem az, amikor Jyn megnézi az apja holo üzenetét. Amellett, hogy a lány hozzáállása a dolgokhoz akkor változik meg, egy nagyon érzelmes jelenet. Felicity ott oscar díjashoz méltó alakítást nyújt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik kedvenc jelenetem Krennic mustafari kiruccanása. A másik kedvenc jelenetem onnan kezdődik, amikor a scarifi csata végén a csillagromboló belerongyol a pajzskapuba. Onnantól egészen a film végéig. Sokat hozzátesz a remekül megkomponált zene. Nagyon jól passzol az eseményekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...

A sok jó jelenet közül is kiemelkedik az, amiben Jyn az apja holografikus üzenetét nézi. Azon még most is elérzékenyülök, egyszerűen annyira megindító (itt látszik, hogy egy oscar díjas színésznőről beszélünk). Pont olyan erőteljes ez a jelenet amilyennek lennie kell, mert Jyn-ben itt fordulnak meg a dolgok, és az addigi elutasító hozzáállása megváltozik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 01. 18. - 19:23, pb69 írta:

Volt jó pár remekbe szabott jelenet a filmben, nem kezdeném sorolni, a többiek már megtették. Alapesetben nem is tudnék dönteni, de egy nem is olyan régi "élményből" fakadó személyes érintettségem révén Jyn és Cassian halála volt rám legnagyobb hatással. Tényleg kiemelendő, hogy milyen finomsággal kezelték a jelenetet. Átjött belőle minden érzelem, aminek kellett, mégse volt olyan negédes és sablonos, mint amilyen könnyen lehetett volna.

 

Most néztem csak, hogy nem is írtam még az én kedvenc jelenetemről. :oops: Pedig a filmet nagyon szeretem, így ez csak véletlen lehet. Átolvasva az előttem szólókat @pb69 véleménye teljesen átadja, amit én is írtam volna. Ráadásul azzal a zenével... Igazi zsebkendőt kívánó jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
  • 11 hónappal később...

Az egész film lényegében egy hatalmas kedvenc jelenet. De ez a pár perc annyira szívbemarkoló, hogy ha csak meghallom Giacchino zenéjét, totálisan elérzékenyülök.  

 

 

Olyan szintű dráma húzódik meg a háttérben, és mindezt olyan színészi alakítással adja át mind Mads mind pedig Felicty, hogy az ember a végén csak ül megsemmisülten a karosszékében és pont ugyanúgy sokk hatása alá kerül, mint Jyn a filmben.

 

Az elején Jyn annyira szomjazza az apja szavait... annyira vágyik az apja megváltására, arra, hogy kapjon bármilyen jelet, hogy az apja nem egy birodalmi tetűláda aki egész bolygók elpusztításához asszisztál... de hát minek is szavak, mikor Felicity arcára minden rá van írva:

 

image.png

 

És amikor rájön, hogy az apja végig szerette őt és az egész életét feláldozta azért, hogy rajta és a galaxison segítsen, akkor hirtelen a felszínre bukik benne mind az a kín, belső gyötrődés és szenvedés, ami amiatt volt, mert azt hitte, hogy az apja elhagyta őt, nem jó ember és a Birodalomnak segít. Egyúttal rájön arra is, hogy mennyi közös évet rabolt el tőlük Krennic és talán eljátszik a gondolattal, mi lett volna ha az apjával nőhet fel...

 

image.png

 

Közben pedig Krennic terpeszkedik a HCS irányítótermében és miközben tort ül a hatalomvágy, az ambíció, az önző gonoszság és azt hiszi, hogy valami elpusztíthatatlan gépezetet alkotott, addig mi (és persze Jyn és Saw) épp azt halljuk, hogy a sok-sok évnyi tervezés és építés mind kuka lesz hamarosan, mert a Birodalom a rá jellemző aljassággal szétzúzott és kihasznált egy csak békét kereső családot, és a családapa ezt kivételesen nem hagyta annyiban.

 

image.png

 

Olyan mesteri a kontraszt és közben olyan szívbemarkoló, hogy miként tud tönkremenni egy élet, hogy az ember azt veszi észre magán, hogy egy folyamatos érzelmi hullámvasút végéhez érve ugyanúgy kapkodja a levegőt, mint Jyn az üzenet végén. Túl sok az információ, túl kevés az idő, túl sok minden veszett már eddig is kárba, úgyhogy a végén egyszerűen csak ülünk, tapogatjuk a könnycseppektől barázdált arcunkat és próbáljuk feldolgozni, amit láttunk. 10/10-es.

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a jeleneten én is mindig elérzékenyülök, egyszerűen pazar. A jövőheti 4-5-6 maratonra készülve, a hétvégén felvezetésnek szánom ezt a filmet. Ez a kis szösszenet csak még jobban meghozta hozzá a kedvem. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezen a jeleneten én is mindig elérzékenyülök, egyszerűen pazar. A jövőheti 4-5-6 maratonra készülve, a hétvégén felvezetésnek szánom ezt a filmet. Ez a kis szösszenet csak még jobban meghozta hozzá a kedvem. :clap:

Lassan 10 éve, hogy bejelentették a Disney felvásárlást. Nem is sejtettük akkor még, mekkora szerencsénk volt ezzel. Olyan filmek, sorozatok készültek eddig az égiszük alatt, amiről álmodni sem mertünk. El nem tudnám képzelni most már az SW-t RO nélkül, vagy a Halálcsillagot Galen önfeláldozása és csapdája nélkül, hogy a VII-VIII-IX-ről ne is beszéljünk, ami valamivel megosztóbb lett, de mégis szerves részét képezi immár a galaxis történelmének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Donát írta:

Lassan 10 éve, hogy bejelentették a Disney felvásárlást. Nem is sejtettük akkor még, mekkora szerencsénk volt ezzel. Olyan filmek, sorozatok készültek eddig az égiszük alatt, amiről álmodni sem mertünk. El nem tudnám képzelni most már az SW-t RO nélkül, vagy a Halálcsillagot Galen önfeláldozása és csapdája nélkül, hogy a VII-VIII-IX-ről ne is beszéljünk, ami valamivel megosztóbb lett, de mégis szerves részét képezi immár a galaxis történelmének.

Ez tökéletesen összefoglalja az én véleményemet is! Nekem ez a Star Wars aranykora.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.