Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Darth PorgAttól függ kit nevezel fannak. A TLJ-nel a nagy fan felháborodás olyan 40-50 milliót jelentett mínuszban. Az semmi. 

 

Itt mire gondolsz pontosan? Hogy a TLJ bevételéből jött ez le, mert a TFA-val szemben voltak felháborodva? Meg honnan lehet tudni, hogy mennyi lett volna fan-felháborodás nélkül? Szerintem elég durván esett a TLJ, pedig jól kezdett. Mégiscsak 700 milkóval kevesebbet hozott, mint a TFA, és közelebb lett jóval az eredménye a Rogue One-hoz. Szóval ez nem tudom, hogy 40-50 milliónyi kiesés-e, vagy több. 

 

Borzalmasan sok SW rajongó van, és sokfélék vagyunk. Van akinek nem is jelent túl sokat a filmsorozat. Számomra ez érthetetlen, mert nekem az SW elsősorban egy filmsorozat. Nekem van olyan ismerősöm, akinek SW-tetkói is vannak, és mondta, hogy nem nézi meg sem a Solo-t, sem a IX-et moziban. Furcsa, mert én biztos, hogy elsőként költeném a pénzem mozijegyre, mint bármilyen más SW-dologra.

 

Egyébként azokat is elfelejtjük, akiket alapból a Han-recast üldözött el. Furcsa amúgy, hogy ez a film inkább szól a klasszikus SW figuráiról, mint a Rogue, és mégis feleannyi sem lesz a bevétele. Oké, ott volt Darth Vader, kurvára csináltam volna egy exit pollt, hogy hányan várták akkor a legjobban Vader feltűnését, illetve hányan tudtak egyáltalán arról, hogy szerepel a filmben. Mert pl. a Sith-ek bosszújához képest jóval kevésbé futott a marketingkampányban, és aki nem volt szemfüles, az a poszteren sem vette észre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Itt mire gondolsz pontosan? Hogy a TLJ bevételéből jött ez le, mert a TFA-val szemben voltak felháborodva? Meg honnan lehet tudni, hogy mennyi lett volna fan-felháborodás nélkül? Szerintem elég durván esett a TLJ, pedig jól kezdett. Mégiscsak 700 milkóval kevesebbet hozott, mint a TFA, és közelebb lett jóval az eredménye a Rogue One-hoz. Szóval ez nem tudom, hogy 40-50 milliónyi kiesés-e, vagy több. 

Igen, annyival több lett volna az USA-ban. A TFA után sok mezei néző se volt kíváncsi a folytatásra... De ez amúgy is a folytatások sajátja. A szent gráll Birodalom Visszavág is sz*rul hozott az Új Reményhez képest. Ráadásul a korabeli kritikái is lehúzták. 

 

3 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nekem van olyan ismerősöm, akinek SW-tetkói is vannak, és mondta, hogy nem nézi meg sem a Solo-t, sem a IX-et moziban.

Akkor itt az ideje levakartatni magáról a tetkókat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Igen, annyival több lett volna az USA-ban. A TFA után sok mezei néző se volt kíváncsi a folytatásra... De ez amúgy is a folytatások sajátja. A szent gráll Birodalom Visszavág is sz*rul hozott az Új Reményhez képest. Ráadásul a korabeli kritikái is lehúzták. 

 

Akkor itt az ideje levakartatni magáról a tetkókat. 

Most komolyan, olyan vicces ez. Mint amikor a gyerekem nem azt a pályát választja magának, amit szánok neki, mert ő nem nekem akar megfelelni, hanem a saját útját járja, akkor már ne is szeressem? Nem hiszem, hogy a legelvakultabb gyűlőlkődők sem találnának maguknak olyan motívumokat a filmekben, amiket ne kedvelnének meg. 

Ezek az emberek felépítettek magukban egy sw álomvilágot, és amikor azt látják, hogy nem erre vagy arra megy a történet, hogy nem a saját elvárásaik szerint alakul a cselekmény, akkor már fikáznak. Ez egy nagy butaság. Sajnálom őket, hogy a kicsinyes elvárásaikon nem tudnak felülemelkedni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy nem lehet, hogy csupán arról van szó, hogy a TLJ okozta sokkból még nem kecmergett  ki a nép és nem voltak felkészülve egy újabb sw-re? Lehet, hogy a saga nem elég nagy ahhoz, hogy félévente adjanak ki egy-egy művet? Bár, ezt az utóbbit nem tudnám elképzelni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 06. 04. - 15:14, Darth Porg írta:

Okés, de most nem a tetszési index a fontos, hanem... mért csak ennyien nézik meg "alapból"? Azt nevezem fannak, aki otthon is nézi a filmeket, minden évben, stb. 13 évestől 70-ig, kb. :) Várja az új filmeket... Talán az lehet a legközelebbi "jó adat", ha megnézzük hányan vették meg a filmeket BD-n és dvd-n, plusz a letöltögetések száma... ebből lehet vonni valami hihető mérleget. Vannak ilyen számok, tud valaki ilyesmit? Érdekes lehet. :)

Azért szerintem eléggé kitágitja a rajongás fogalmát, ha mindenkit beszámitunk aki megvette a Blu-rayt. De még igy se lehet több a hazai rajongók száma pár tizezernél. A rajongásnál fontosabb hogy van egy nagy tömeg akit általában a szokottnál jobban érdekel az SW. Csak az a baj, hogy ez a film ahogy Nute is rámutatott minket hardcore rajongókat se érdekelt. Mi ettől függetlenül megnéztük, a maradék tömeg nem igazán. Így is több mint 160 ezer jegyet adtak el eddig a Solo-ra Magyarországon. A magyar emberek eddig 257 millió forintot költöttek arra, hogy megnézzék a Hanról szóló spin-off filmet és a bemutató második hetében ez volt az a film ami itthon a legtöbb embert érdekelte. Szóval nem arról van szó hogy senkit nem érdekel. Csak épp a szokott SW-láz teljesen elmaradt. Az utolsó Jedikre majdnem 900 ezer jegyet adtak el itthon. Ez nem a rajongóknak köszönhető. Hanem általában az embereknek, akik karácsonykor mozizni akartak és úgy gondolták hogy ez lesz az a film amire beülnek. Ebből pedig az lett, hogy a magyarok 1,3 milliárd (!) forintot költöttek arra, hogy nézhessék az ep.8-at. Mi rajongók alapvetően nagyon keveset teszünk hozzá ehhez az egészhez. Mi azért vagyunk fontosabbak Disney szemmel nézve mert mi költünk a merchandisingra, a kiegészitő könyvekre meg miegymásra, ami viszont a Box office adatokon nem látszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alig 10 milliós Magyarországon a film ugye eddig 257 milliót hozott, vagyis 940 ezer dollárt. Vagyis kerekitve átlagosan egy magyar állampolgárra 0,09 dollár bevétel jutott.

A 325 milliós Egyesült Államokban 148 milliót dollárt hozott eddig a film. Vagyis átlagosan egy amerikai állampolgárra 0,45 dollár bevétel jutott.

 

Az amerikaiakat sokkal jobban érdekli a Solo mint minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

@Bomarr Porg szerintem nem a magyar adatokra gondolt. :) 

Ahogy fentebb irtam az amerikai adatok fajlagosan is nagyobbak a magyarnál.

 

Edit. A magyar második hét: 71 millió forintot hozott a mostani hétvégén és az első helyen végzett 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Tudja valaki, hogy a második hétvégén hogy teljesített nálunk? 

Nagyon jól. 70,9 milliót szedett össze a film a 2. hétvégéjén, 25 milkát rápakolt a piros ruhás vicckirályra. :) 

250 millió forintnál járunk.

 

szerk.: apró megjegyzés, hogy a dobogó harmadik fokára a Könyvklub került fel 35,5 millió forinttal, míg az új Bosszúállók a 6. helyen végzett a maga "szerény" 10,7 milliójával. :D 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na vajon hol végez majd a Ron Howard filmek sorában a Solo? Egyelőre az ötödik.

1 How the Grinch Stole Christmas Uni. $260,044,825 3,256 $55,082,330 3,127 11/17/00
2 The Da Vinci Code Sony $217,536,138 3,757 $77,073,388 3,735 5/19/06
3 Apollo 13 Uni. $173,837,933 2,347 $25,353,380 2,197 6/30/95
4 A Beautiful Mind Uni. $170,742,341 2,250 $367,151 11 12/21/01
5 Solo: A Star Wars Story BV $151,954,195 4,381 $84,420,489 4,381 5/25/18
6 Ransom BV $136,492,681 2,768 $34,216,088 2,676 11/8/96
7 Angels & Demons Sony $133,375,846 3,527 $46,204,168 3,527 5/15/09
8 Parenthood Uni. $100,047,830 1,399 $10,506,450 1,262 8/2/89
9 Backdraft Uni. $77,868,585 1,983 $12,686,200 1,852 5/24/91
10 Cocoon Fox $76,113,124 1,163 $7,936,427 1,140 6/21/85
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Da Vinci Code-ot meg fogja előzni. Legalábbis remélem.

A TheForce.Net-en egyébként elindult egy topik amiben arról nyilatkoznak a tagok hogy hányszor látták a filmet. Többen azt irták be, hogy még nem látták és moziban nem is fogják. Nem azért mert herotjuk van a Star Warstól csak nem tűnik elég érdekesnek a téma. Azt hiszem ez sokat elárul. Világszinten rengeteg ilyen van szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az alig 10 milliós Magyarországon a film ugye eddig 257 milliót hozott, vagyis 940 ezer dollárt. Vagyis kerekitve átlagosan egy magyar állampolgárra 0,09 dollár bevétel jutott.

A 325 milliós Egyesült Államokban 148 milliót dollárt hozott eddig a film. Vagyis átlagosan egy amerikai állampolgárra 0,45 dollár bevétel jutott.

 

Az amerikaiakat sokkal jobban érdekli a Solo mint minket.

Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy az összehasonlítás azért sántít, mivel nem PPP azaz vásárló erő paritáson vannak rögzítve a BO bevételek, hanem nominál dolláron és az amcsi átlagjegyek kb 2.5x drágábbak, mint a magyar jegyek. Szóval igen, jobban érdekli őket, de nem olyan durván nagy a különbség mint amit a 0.09 vs. 0.45 mutat. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan az adat a 2,5-szer drágább jegyekről? A statista.com szerint 8.9 dollár az átlagos amerikai jegy. Kb. 2400 ft. A magyar forgalom túlnyomórészét kitevő budapesti jegyek azért annyira nincsenek messze ettől. Általában 1800 ft vagy afölött kóstál a dolog. A szerdai olcsósitott jegyek kerülnek 1300 ft körülibe, de nem is akkor van a nagy forgalom (eleve "olcsó nap" Amerikában is van).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Na vajon hol végez majd a Ron Howard filmek sorában a Solo? Egyelőre az ötödik.

Azt mondanám hogy 3. lesz, közel a Da Vinci eredményéhez. 

 

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Csak az a baj, hogy ez a film ahogy Nute is rámutatott minket hardcore rajongókat se érdekelt. Mi ettől függetlenül megnéztük, a maradék tömeg nem igazán.

Így van. Kár lenne többet belelátni a dologba annál ami benne van. Ez egy olyan mozifilm, amit senki sem igazán akart és aminek az elkészültét még itt a fórumon sem igazán várta senki sem. Vagy legalábbis messze nem úgy ahogy általában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Honnan az adat a 2,5-szer drágább jegyekről? A statista.com szerint 8.9 dollár az átlagos amerikai jegy. Kb. 2400 ft. A magyar forgalom túlnyomórészét kitevő budapesti jegyek azért annyira nincsenek messze ettől. Általában 1800 ft vagy afölött kóstál a dolog. A szerdai olcsósitott jegyek kerülnek 1300 ft körülibe, de nem is akkor van a nagy forgalom (eleve "olcsó nap" Amerikában is van).

Az itteni 1200-as jegyárból indultam ki, és 10 dollár körüli átlagárat találtam az USA-ra, amikor tegnap gyorsan megnéztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A TheForce.Net-en egyébként elindult egy topik amiben arról nyilatkoznak a tagok hogy hányszor látták a filmet. Többen azt irták be, hogy még nem látták és moziban nem is fogják. Nem azért mert herotjuk van a Star Warstól csak nem tűnik elég érdekesnek a téma.

Már elnézést de milyen rajongó az olyan, akit annyira sem érdekel egy új SW film, hogy moziban megnézze? Mi se vártuk köröm rágva, de mégis premieren néztük, azóta többször is láttuk. Szóval ez kicsit érthetetlen egy "rajongótól".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Honnan az adat a 2,5-szer drágább jegyekről? A statista.com szerint 8.9 dollár az átlagos amerikai jegy. Kb. 2400 ft. A magyar forgalom túlnyomórészét kitevő budapesti jegyek azért annyira nincsenek messze ettől. Általában 1800 ft vagy afölött kóstál a dolog. A szerdai olcsósitott jegyek kerülnek 1300 ft körülibe, de nem is akkor van a nagy forgalom (eleve "olcsó nap" Amerikában is van).

Na de hogy ne csak a levegőbe beszéljek. :) A pontosság kedvéért megnéztem vásárlóerő paritáson is az amcsik által (eddig) a filmre költött kiadásokat a 2017-es diszkrecionális jövedelmükhöz képest (59,465 PPP$ * 325.7 millió) és ugyanezt megnéztem a magyarra is (28,910 PPP$ * 9.82). Ha így, egyenlő feltételek mellett hasonlítjuk össze a két ország lakosait, akkor ők 10.000 PPP$-ból 7.6 dollárt költöttek a Solora (eddig), mi 3.3 PPP dollárt. Szóval kb 2.3x mozgatja meg őket jobban a film, mint minket. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom a Star Wars rajongóknak is van millió egy fajtája. Egyik ismerősöm szerint csak az a rajongó, aki nem csak a filmeket , sorozatokat nézi meg, de nagyon aktívan olvassa az összes (kánon és Legendák) regényt, képregény, játszik az összes létező videojátékkal, veszi az összes játék figurát, LEGO-t...stb. Ezzel én nem értek egyet. Meg aztán engem se érdekel minden Star Wars történet. Pl.  a Forces of Destiny-ből csak egy részt láttam, azt se bírtam végignézni és nem is néztem tovább a szériát. A régi, 90-es évekbeli Új Köztársaság Legendák sztorikból is elegem van. Pl. a Sötétkardot, Alkonybolygót számtalan alkalommal megvehettem volna, de már a fülszöveg elolvasása elveszi a kedvemet tőlük.

Biztos a millió egy fajta rajongó közül vannak olyanok, akik meg a csempész sztorikat nem kedvelik és hidegen hagyják őket.

 

A Solo csak az utóbbi pár hétben keltette fel az érdeklődésemet. Bár így is úgy is tervbe volt véve a mozis megnézés. Pénteken tervezem megnézni. Elsősorban azért, mert alkalmazkodnom kell rokkant, beteg édesanyámhoz és a sokat segítő öcsémhez is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom elképzelni, hogy ezt ne látták volna előre. Szégyen ahogy ezzel a filmmel elbántak. :( Sokkal többet érdemelt volna. 

 

3 perccel korábban, JakeSully írta:

a világ többi országában pedig a Jurassic World tarol.

Hol tarol? Még be se mutatták. :) Legalább az első számokat várjuk meg. Nehogy cumi legyen... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.