Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

@Darth Porg a szomorúbb talán az, és egyre inkább erre hajlok, hogy a Disney lecsokizta ezt a filmet. Itt láthattuk először, hogy ez egy nagy cég egyik terméke. Minden más fontosabb most: Black Panther, Avangers, incredibels 2. És bár csak rágná a körmeit a Disney a Solo gyenge számai miatt... de nem fogja. Összeségében bolhacsípés. Vagy még annyi se. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy lecsokizta. Akkor minek fizettek ki 5 millió dollárt csak a Super Bowl reklámért, minek szórták a TV Spotokat meg a filmrészleteket mint a veszett egér és miért hozták végül az utolsó pillanatban előbbre egy héttel az Infinity War bemutatóját ha nem azért hogy a Solonak könnyebb dolga legyen. A Disney több helyen hibázott de le biztos nem csokizta a filmet. Ráadásul ha valakinek a Disney-nek óriási érdeke hogy az SW presztizse megmaradjon. Ugye pont tavaly ősszel szivárgott ki hogy az ep.8 bemutató kapcsán is alaposan megfingatták a mozitulajdonosokat mert rájuk kényszeritették hogy viszonylag sokáig maradjon bent a film (konkrétan azok a mozik amik megkapták a kópiákat négy hétig -függetlenül attól hogy mennyire nézték vagy nem nézték a filmet az adott intézményben- nem vonhatták ki az ep.8-at a mozikból.... emiatt van az hogy még január 11-én is 4232 moziban játszották a filmet, pont annyiban mint a premier napján... a mozik csak utána engedhették meg maguknak a film dobását). De ezt csak azért tudták megtenni mert erős poziciójuk volt. Mert az SW-ről tudni lehetett hogy sikeres. Ha nem az, ha a siker kérdőjeles, ha egy SW film bukni is tud az nekik komoly érvágás. Elszámitották magukat, csináltak a Soloval egy rakás hülyeséget, de a stúdió ami hajlandó volt zöld utat adni egy a film 80 százalékát érintő újraforgatásnak -már pedig a pénzt ők állják ilyenkor- az aligha tojja le a végeredményt. Sajnos aki lecsokizta ezt a filmet azok a nézők voltak. Az embereket nem csak hogy hidegen hagyja a téma de igazán még a szájhagyomány se nagy szám. Másfél hétig érdemi új kihivó nélkül is szenved a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért nem lennék ennyire elnéző. Eleve ebbe az ablakba betenni ezt a filmet öngyilkosság volt. Lucas ezt nem engedhette volna meg magának. Még a végén szuper lesz a marketing is, holott beszéltük már, és cikkeztek is róla, hogy gyenge volt. A szájhagyomány a fanok között jó. Sima nézők alig nézték meg, mert vagy az Avangerst vagy a Deadpoolt választották. Sokkal jobb lett volna a karácsonyi bemutató. 

 

Amúgy jó fej volt a Disney, hogy egy héttel eltolta az Avangers bemutatóját... Láttuk mennyit segített. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván ebben a "bukásban" sok tényező játszik szerepet. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az új érában ez már a 4. film volt. 10 év kihagyás után az garantált volt, hogy az Ep.7 bankot fog robbantani. A láz azért kitartott a RO-ig, főleg hogy az volt az első spin-off, az első nem Saga-rész. És nem mellesleg az OT időszakában játszódott, így akik nagyot csalódtak a 7-ben, ennek még ők is adtak esélyt. Aztán jött a 8, ami azért csak számozott epizód.

 

A Solo viszont már a 4. a sorban, ma már nem szenzáció egy új SW film, csak azért kevesen fogják megnézni, mert "kötelező" darab. Akik pedig a 7 után a 8-ban is csalódtak, az egész Disney-korszakot utálják, aligha fognak egy ilyen filmre beülni. Már csak a témaválasztás miatt is. Gyermekkoruk hőse, Harrison Ford, vagyis Han Solo egy külön sztoriban. Az új színésszel sokan tartottak tőle, hogy el fogják cseszni, akár a karaktert is, amire nem voltak kíváncsiak.

 

Az sem segít, hogy noha a film megítélése szerintem összességében egész pozitív, akik nem szeretik, telekürtöltek minden fórumot azzal, hogy itt is azok a hibák, amik a 8-nál. Azaz túltolt PC propaganda és a hőskarakterek szembeköpése. Lando pánszexuális, a droid jogi aktivista, Han nem elég vagány, csak hősszerelmes stb.. Akik már a 8-nál is azon kattogtak, hogy feminista kiáltvány meg állatvédő-sötétzöld maszlag, őket ennyi tévinfó pont el fogja ijeszteni attól, hogy moziban is adjon egy esélyt a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A marketing a filmnek egyenesen pocsék volt. Igazából már maga a tény, hogy ez egy Han életéről szóló film volt, láthatóvá vált, hogy az emberek többségét nemigazán mozdította meg a projekt. Ehhez vehetjük hozzá még a negatív hangot adó forgatást, így a marketing - amelyet februárban kezdtek beizzítani, 3 és FÉL hónappal a film előtt - csak hab a tortán volt. 

Meghát ugye az időzítés.

Májust nagyon akarták a fejesek valamiért, pedig szerintem nekik is számolniuk kellett volna azzal, hogy egy Solo film - pláne Harrison nélkül ugye, aki szerintem húzónév lehetett volna - egy Bosszúállók 3. vagy éppen egy Deadpool folytatás mellett elvérzik majd. És lám, a héten szerintem mindenképpen meglesz a 300 - foreign -al együtt - de hogy 400 -nál többet nem fog hozni abban majdnem biztos vagyok. Az erős konkurencia és maga az, hogy ennyire negatív a visszhang az SW körül jelenleg, ezt az eredményt produkálta.

 

Illetve ha a filmet decemberben mutatták volna be, picivel könnyebb ellenfeleket kapott volna: Aquaman, Űrdongó, Mary Poppins visszatér, Pókember: Irány a pókverzum és Peter Jackson legújabb műve: Ragadozó városok. Az animációs Grincsről vagy az Alice c. Cameron filmről - aminek tudom hogy a producere - nem is beszélve. Én erős felhozatalnak tartom, de azt hiszem, hogy a Solo picivel nagyobb eséllyel indult volna a téli felhozatal során. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahelyett, hogy oda-vissza elemzitek sokadjára, hogy miért nem hoz annyit, amennyit hozhatna, inkább tessék még egyszer (legalább) megnézni moziban. :P Ha meg annyira azért nem érdekel, hogy megnézzétek megint, pedig itt igazán elkötelezett rajongók vannak, akkor sokat nem érdemes már elemezni ezen...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ahelyett, hogy oda-vissza elemzitek sokadjára, hogy miért nem hoz annyit, amennyit hozhatna, inkább tessék még egyszer (legalább) megnézni moziban. :P 

És szerinted a kettő egyszerre nem megy? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, pb69 írta:

Nyilván ebben a "bukásban" sok tényező játszik szerepet. Azt is érdemes figyelembe venni, hogy az új érában ez már a 4. film volt.

Anno én is ezt mondtam, de szinte lesajnáltak. :) A Lucas éra ereje a három évente érkező SW filmekben volt. Ez mára eltűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Anno én is ezt mondtam, de szinte lesajnáltak. :) A Lucas éra ereje a három évente érkező SW filmekben volt. Ez mára eltűnt.

Szerintem ez nem annyira azon múlik, hogy milyen sűrűn jönnek a filmek. Nyilván ez is közrejátszik, de szerintem ennek a filmnek 4.-ként a sorban nem lett volna nagyobb sikere akkor sem, ha 3 évente jönnek az alkotások. Ha a többi körülményt változatlannak feltételezzük persze. Van egy olyan érzésem, hogy a RO se lett volna ekkora siker, ha 4. filmként, 2. spin-offként érkezik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyéves bemutatónaptárral szerintem semmi baj nincs. Az ep.8 egy évvel az RO után hozott több mint 1,3 milliárdot. Süriteni jobban persze nem kéne meg olyan filmek kellenének ami érdekli is az embereket. Nálam például hiába terveztem többször is nem lesz második Solo nézés. Majd itthon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pénteki becslés $4,042,000

 

3 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nálam például hiába terveztem többször is nem lesz második Solo nézés. Majd itthon.

És miért nem? Nem érdekel? Nincs időd? Ha év végén van akkor más a helyzet? Ha jó a film akkor nem az a logikus, hogy minél többször lássam? 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A pénteki becslés $4,042,000

 

És miért nem? Nem érdekel? Nincs időd? Ha év végén van akkor más a helyzet? Ha jó a film akkor nem az a logikus, hogy minél többször lássam? 

Az SW éhségemet egyelőre az ep.8 bőven kielégiti. Igazából azaz érzésem, hogy még azt se láttam eleget. A Solot biztos sokszor fogom látni de majd otthon. Eleve ahogy egy másik topikban irtam nem annyira vagyok oda a moziért, mint helyért. Csak akkor megyek ha úgy érzem hogy feltétlenül látnom kell újra a filmet. Ez most nincs meg. Majd később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Az SW éhségemet egyelőre az ep.8 bőven kielégiti. Igazából azaz érzésem, hogy még azt se láttam eleget

Meg is fogtad a lényeget. Ebből egyenesen adódik az elb*szott marketing. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általános mozis szokások nagyon irritálnak engem is. A zabagépek turkálása a papírzacskó mélyén, a kotorászás, mintha nem lenne mindegy melyik kukorica kerül sorra a szájban... stb. Próbálok úgy ülni, hogy a közelemben ne legyenek éhes emberek és jó helyről lássam a filmet. Néha nehéz ilyet találni. Szeretek olyan időpontokban mozizni amikor eleve kevesen vannak a teremben. Pedig az a közös filmnézési élmény nekem is megvolt anno, szerettem. Együtt lélegzik a mozi, együtt kussol vagy nevet. De ez jó ideje már nem vonz, még SW-n is zabagépek tömege... :( Idegel, sokszor volt konfliktusom is emiatt, néha felállós beszólogatós is-, de átülés máshova film közben, abból azért több. :( A méret vonz a mozihoz, egy SW-t vagy GYU-t meg kell néznem a vásznon, többször is. Az is igaz, hogy a mozi előtti-utáni társasági élet tök jó, naná. De egy ideje már csak nagyon fontos/jó filmekre ülök be, aminek nem tudom kivárni a későbbi, otthoni megtekintését. 

 

A legjobb mára a gyerekeimmel otthon, vagy egyedül, vetítőn vagy tv-n. No para, no meglepetések, és bármikor pisiszünet... :lol2:

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okésan esett a Solo. 48 százalékos eséssel 15,1 milliós becsült forgalmat produkált a hétvégén. WW-ben 312 millió dolláron áll. Már többet hozott Amerikában mint tavaly az új Transformers vagy a friss Majmok bolygója trilógia záródarabja :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem mondod! :o Pedig azt a filmet mindenki istenítette. :o

Oké, de a teljes képhez hozzátartozik, hogy a majmok bolygója 150 milliós költségvetés mellé hozott ennyit, nem pedig 300+ milliós mellé. 

 

A Solo egyébként egész szép hetet zárt, de innen azért csodákat már nem lehet tenni. Amerikában úgy 210-220 millió lehet a vége, nemzetköziben meg gondolom elmegy még úgy 160-170 környékéig, de JW2 azért szerintem most be fog tenni neki. WW 400 milla necces.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Business Insider-től a Variety-ig mindenhol 250 millió körüli büdzsét irnak a Solohoz (újraforgatásokkal együtt). Kiváncsi vagyok ez a 300+ hogy terjedt el. A Disney-nél szerintem azért ennyire nem örültek meg hogy 300+-ot beletoljanak egy Solo filmbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit számolgattam az alapján, amit jelenleg tudunk: 

Domestic: 176 millió

Foreign: 136 millió

 

Ha az EpVIII topikban levont tanulságokból indulok ki...

 

akkor jelenleg így állunk mozis jövedelem terén = 176 millió x 0.75 + 136 millió x 0.4 = 185.6 millió USD.

0.75 a hazai arányszám, EpVII-VIII alapján, 0.4 a foreign arányszám.

 

Szóval ahhoz, hogy legalább null szaldós legyen ezekkel az arányszámokkal legalább a szaggatott vonalat el kéne érnie (250 milliós büdzsét feltételezve):

 

image.png

 

Szerintetek meglesz?

 

(Nyilván erre rájön a merchandise, stb., de most csak a mozis bevételre hegyeztem ki).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.