Ugrás a kommentre

Box Office


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Érdekes ez a film. Gyengén kezdett, de azért valahol van egy szint, amit azért tart. Hogy mi az oka ennek, azt lehet, hogy a Disney-nél pontosan tudják, de az is lehet, hogy nem. Azt viszont nagyon remélem, hogy a Kenobi filmre nem lesz hatással ez a gyér érdeklődés, mert azt nagyon szeretném, és remélem nem vagyok ezzel egyedül. 

 

Azt is el tudom képzelni, hogy az érdeklődés emelkedni fog, ahogy egyre több pozitív kritika fog megjelenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, M.Laci írta:

Érdekes ez a film. Gyengén kezdett, de azért valahol van egy szint, amit azért tart. Hogy mi az oka ennek, azt lehet, hogy a Disney-nél pontosan tudják, de az is lehet, hogy nem. Azt viszont nagyon remélem, hogy a Kenobi filmre nem lesz hatással ez a gyér érdeklődés, mert azt nagyon szeretném, és remélem nem vagyok ezzel egyedül. 

 

Azt is el tudom képzelni, hogy az érdeklődés emelkedni fog, ahogy egyre több pozitív kritika fog megjelenni. 

Ez a film akkorát bukott, hogy fejek fognak hullani miatta. Kathleen Kennedy nem hajlandó nyilatkozatot kiadni, ami egy ekkora cégnél merőben szokatlan. Napok óta hírzárlat van, a LucasFilm csak egy szűk közleményt adott ki, amiben az okok vizsgálatáról tájékoztatták a sajtót. A film egyébként nem érdemelt ekkora bukást, bár kétség kívül rusnya egy kelés, de azért vannak benne értékelhető pillanatok. Egyértelműen a TLJ hatása üt most vissza, amire tömegével mentek el a rajongók, és akik csalódtak (például Luke karakterében), most bosszút állnak. Nem beszélve a Kathleen Kennedy által a mindenkori történet kárára bevezetett identity politics nevű förmedvényről (The force is female…) Én nem vagyok bennfentes, de nem lennék meglepve, ha KK repülne, a RIAN trilógiát pedig kaszálnák. Szerintem azért is nem engedték KK-t nyilatkozni, mert megvárták a 2. hétvége eredményét, ami egyszerűen gyatra, siralmas, gyászos. Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy KK-nak annyi. 65 éves csaj, ha végig is viszi a sequel részeket, az LFL élén már nincs neki sok hátra. Bob Iger mandátuma 2021-ben jár le, nem hiszem hogy KK addig kihúzza, bár lehet, hogy felfelé fog bukni, és később átveszi Bob Iger helyét. Ennek az esélye persze nem sok. A rajongók egy jelentős része Dave Filonit látná szívesen valamilyen kreatív vezetői pozícióban. Nyilván az elnöki, alelnöki pozikat más pedigrék alapján szokták kiosztani, de a remény hal meg utoljára. Írták még a neten, hogy a Disney akvició szerződésében lehet egy záradék, ami KK mandátumára vonatkozik. Lehetséges, hogy ha a mandátuma lejárta előtt rúgják ki, a Disneynek fizetnie kell. Ez is egy lehetőség, bár szerintem tök mindegy, mert a csaj már elvesztette a közösségi média támogatását. Egy ekkora brand élén nem állhat olyan ember, aki a rajongókkal és gyakorlatilag valamennyi rendezőjével fasírtban van/volt és aki alatt először bukott meg egy Star Wars film. Érdeklődve figyelem az eseményeket....persze az én jelöltem továbbra is Filoni marad. (Kár, hogy nem vagyok részvényes.) 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Zééé írta:

Ez a film akkorát bukott, hogy fejek fognak hullani miatta. Kathleen Kennedy nem hajlandó nyilatkozatot kiadni, ami egy ekkora cégnél merőben szokatlan. Napok óta hírzárlat van, a LucasFilm csak egy szűk közleményt adott ki, amiben az okok vizsgálatáról tájékoztatták a sajtót. A film egyébként nem érdemelt ekkora bukást, bár kétség kívül rusnya egy kelés, de azért vannak benne értékelhető pillanatok. Egyértelműen a TLJ hatása üt most vissza, amire tömegével mentek el a rajongók, és akik csalódtak (például Luke karakterében), most bosszút állnak. Nem beszélve a Kathleen Kennedy által a mindenkori történet kárára bevezetett identity politics nevű förmedvényről (The force is female…) Én nem vagyok bennfentes, de nem lennék meglepve, ha KK repülne, a RIAN trilógiát pedig kaszálnák. Szerintem azért is nem engedték KK-t nyilatkozni, mert megvárták a 2. hétvége eredményét, ami egyszerűen gyatra, siralmas, gyászos. Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy KK-nak annyi. 65 éves csaj, ha végig is viszi a sequel részeket, az LFL élén már nincs neki sok hátra. Bob Iger mandátuma 2021-ben jár le, nem hiszem hogy KK addig kihúzza, bár lehet, hogy felfelé fog bukni, és később átveszi Bob Iger helyét. Ennek az esélye persze nem sok. A rajongók egy jelentős része Dave Filonit látná szívesen valamilyen kreatív vezetői pozícióban. Nyilván az elnöki, alelnöki pozikat más pedigrék alapján szokták kiosztani, de a remény hal meg utoljára. Írták még a neten, hogy a Disney akvició szerződésében lehet egy záradék, ami KK mandátumára vonatkozik. Lehetséges, hogy ha a mandátuma lejárta előtt rúgják ki, a Disneynek fizetnie kell. Ez is egy lehetőség, bár szerintem tök mindegy, mert a csaj már elvesztette a közösségi média támogatását. Egy ekkora brand élén nem állhat olyan ember, aki a rajongókkal és gyakorlatilag valamennyi rendezőjével fasírtban van/volt és aki alatt először bukott meg egy Star Wars film. Érdeklődve figyelem az eseményeket....persze az én jelöltem továbbra is Filoni marad. (Kár, hogy nem vagyok részvényes.) 

Téged a fél internet kitiltott, annyira fel voltál háborodva a film miatt. Érdemes ezen a szemüvegen keresztül vizsgálni ezt a véleményt. Kb. amit leírtál abból semmi nem fog megvalósulni. Tele van feltételezéssel és csúsztatással. Röhej az egész, meg az is, hogy ezt így komolyan leírtad. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Téged a fél internet kitiltott, annyira fel voltál háborodva a film miatt. Érdemes ezen a szemüvegen keresztül vizsgálni ezt a véleményt. Kb. amit leírtál abból semmi nem fog megvalósulni. Tele van feltételezéssel és csúsztatással. Röhej az egész, meg az is, hogy ezt így komolyan leírtad. :lol: 

Kétségkivül ekkora irdatlan baromságot már rég olvastam amit Zééé polgártárs idevetett.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Téged a fél internet kitiltott, annyira fel voltál háborodva a film miatt. Érdemes ezen a szemüvegen keresztül vizsgálni ezt a véleményt. Kb. amit leírtál abból semmi nem fog megvalósulni. Tele van feltételezéssel és csúsztatással. Röhej az egész, meg az is, hogy ezt így komolyan leírtad. :lol: 

Ez nem értem, hogy - hogy a fél internet kitiltott? A TFN fórumára írtam egy véleményt...ahol egyébként NEM fórumozok - de máshol sem - és onnan banoltak 5 perc után. De az a kommentem nem a SOLO filmről szólt, hanem a valós értékek és az SJW/PC kultúra szembenállásáról. Csak egy idézet erejéig volt benne szó a Solo filmről, mégpedig az új robot kapcsán. Szóval...ne sározz! A SOLO film kapcsán csak az FB oldalamon írtam pár mondatot (magyarul), amit sehova nem tettem ki és nem is fogok, mert magánügy. Évek óta nem fórumozok, és ez így is marad. 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Isten ments, hogy sározzalak. Az viszont tény, hogy elég nagy hisztit csaptál a neten a film miatt. 

 

Kennedy-t biztos nem rúgják ki egy olyan fiaskó miatt ami nem is biztos, hogy az ő hibája. 

 

Mi az, hogy nagy hisztit csaptam a neten? Nekem nincs YouTube csatornám, ahol video blogolnék. Nincsenek követőim. Miért sározol? A kommentem 5 percig volt elérhető a TFN egyik topikjában, egy mondat volt benne a SOLO filmről, de nem a SOLO film kapcsán, hanem KK gender politikája miatt, amit utálok. Miért használsz ilyen nagy szavakat, hogy nagy hisztit csaptam a neten. Mintha beírtam volna a véleményemet ezer fórumba, eljuttatva az üzenetemet milliókhoz. Semmiféle nagy hisztit nem csaptam. A TFN fórumára írtam be a gender policy kapcsán a véleményemet és igen, a SOLO topikba, de a hozzászólásom nem a SOLO filmről szólt. 5 perc után már nem volt ott a kommentem, ami igazságtalan, hiszen nem volt benne sértő. Ennyi volt a tevékenységem....5 perc a TFN fórumán. (Banoltak, így többet nem is tudtam hozzátenni. Az FB oldalamon fenn van, de az privát szféra.) Ebben én nem látom a nagy hisztit a neten. De azt látom, hogy egy ide beírt ártatlan kommentem is felizgat. Miért? Mindegy......viseld el a véleményt és ne sározz, mert az utálom. Senkit nem bántottam!!!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én is leírtam a véleményem. Ami meg neked nem tetszik. De ha veszekedni akarsz ne itt tedd. Mostantól az offokat törlöm. 

Ody...nekem semmi bajom a véleményeddel, csak ne írj rólam valótlant! Ne állíts olyat, amit sosem tettem....semmiféle nagy hisztit nem csaptam sehol, és semmiféle "fél internet" nem tiltott ki. Nem illik sározni a másik embert. Senkit nem sértettem meg, senkit nem bántottam meg, semmiféle "nagy" hisztit nem csaptam a véleményemmel, mivel azt törölték. De ehhez senkinek semmi köze. Nem kellett volna felhoznod, mert nem ide tartozik, hogy én máshol mit írtam. Ide nem írtam, és ez a lényeg! 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon kijelenthető 2 hétvége után, hogy kb. ennyi, max 300 millió WW-ban a SW fanok általi alap bevétel egy új filmnél? Beleszámolva, hogy sok minden félrement a film körül, tehát max 400 milla lehet a tuti pénz és erre jön a mindenkori átlagnézők adománya. Arra gondolok, hogy aki otthon is néz SW-t, aki minden filmet látott sokszor az elmegy 2 hétvége alatt és meglesi, hogy mi van. Nem kell, hogy bejöjjön neki, de elmegy és meggyőződik, hiszen fan... ha nem is várja annyira mint egy számozott részt, de akkor is. Kíváncsi nagyon. Mit gondoltok erről? Szerintem a 265 milkót 80-90%-ban fanok tették össze. Így képzelem, számomra így logikus. :) (és vajon hány százalék az, aki 2 hét alatt többször is látta? Itt is vagyunk jó páran, én is 4-nél járok. :lol2:)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Hétvégi domestic (Fri-Sat-Sun): $29.296.000

 

Össz. domestic: $148.888.692

Össz. foreign: $115.300.000

 

Összesen: $264.188.692

 

Alakulunk szépen-lassan. :) 

Ezek még csak becslések, amik változni fognak. :) 

 

9 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

Vajon kijelenthető 2 hétvége után, hogy kb. ennyi, max 300 millió WW-ban a SW fanok általi alap bevétel egy új filmnél? Beleszámolva, hogy sok minden félrement a film körül, tehát max 400 milla lehet a tuti pénz és erre jön a mindenkori átlagnézők adománya. Arra gondolok, hogy aki otthon is néz SW-t, aki minden filmet látott sokszor az elmegy 2 hétvége alatt és meglesi, hogy mi van. Nem kell, hogy bejöjjön neki, de elmegy és meggyőződik, hiszen fan... ha nem is várja annyira mint egy számozott részt, de akkor is. Kíváncsi nagyon. Mit gondoltok erről? Szerintem a 265 milkót 80-90%-ban fanok tették össze. Így képzelem, számomra így logikus. :) (és vajon hány százalék az, aki 2 hét alatt többször is látta? Itt is vagyunk jó páran, én is 4-nél járok. :lol2:)

Túl van becsülve a fanok hatása. Biztos, hogy nem csak ők hoztak ennyit össze, képtelenség is lenne azt gondolni, hogy egyszerű moziba járó alig látta a filmet. Szerintem még mindig ők vannak többen. Bár ezt nagyon nehéz kiszámolni, csak képzelegni lehet róla. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képzelgek. :) Ody - és mindenki :) - ha 265 millában sok átlag néző pénze van, akkor hol vannak a fanok világszerte? Mennyit hoznak? 100 millát? Nemááá. 100-150 milla lenne a fanok ereje 2 hét alatt? Hogy lett így 2 milliárd feletti a 7.ep.?  És 1.3 a 8. Hm. Szerintem a fanok többet hoznak, és most nem mentek el, csak "félig-meddig"... banyek, aki szereti ezt a franchise-t, aki látta minden darabját, többször is, otthon is nézi évente, az csak megnézi a Solo-t 2 hét alatt, nem? Nekem ez csalódás és érthetetlen. Azt gondoltam az eddigi évtizedes érdeklődést és számokat látva, hogy SW film nem indul 5-600 milla alatt...

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Porg írta:

Képzelgek. :) Ody - és mindenki :) - ha 265 millában sok átlag néző pénze van, akkor hol vannak a fanok világszerte? Mennyit hoznak? 100 millát? Nemááá. 100-150 milla lenne a fanok ereje 2 hét alatt? Hogy lett így 2 milliárd feletti a 7.ep.?  És 1.3 a 8. Hm. Szerintem a fanok többet hoznak, és most nem mentek el, csak "félig-meddig"... banyek, aki szereti ezt a franchise-t, aki látta minden darabját, többször is, otthon is nézi évente, az csak megnézi a Solo-t 2 hét alatt, nem? Nekem ez csalódás és érthetetlen.

Ezzel meg is válaszoltad a saját magad által feltett kérdésed. :) Most vagy a fanok nem mentek el (nem túl esélyes), vagy a fanok része max ennyi szokott lenni a jövedelemből az első 1 hétben, amit most látsz. De ennél valszeg sokkal-sokkal kevesebb, hiszen átlagemberek is elmentek már a Solora. Olyan átlagemberek, mint a kollégáim a tetőteraszon ma ebédszünetben, akik fennhangon fikázták a TLJ-t, miközben ott voltam. :fuckoff:        :chainsaw:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth PorgAttól függ kit nevezel fannak. A TLJ-nel a nagy fan felháborodás olyan 40-50 milliót jelentett mínuszban. Az semmi. 

 

Olvasok rengeteg fan oldalt, és elhiheted, hogy a nagy többségnek iszonyúan bejött. A TFN-en 92% a tetszési index. Itt sok minden másról van szó. A marketing keményen el lett b*szva.

 

@Donát Neveket akarok, és küldöm a rohamosztagot. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés, de most nem a tetszési index a fontos, hanem... mért csak ennyien nézik meg "alapból"? Azt nevezem fannak, aki otthon is nézi a filmeket, minden évben, stb. 13 évestől 70-ig, kb. :) Várja az új filmeket... Talán az lehet a legközelebbi "jó adat", ha megnézzük hányan vették meg a filmeket BD-n és dvd-n, plusz a letöltögetések száma... ebből lehet vonni valami hihető mérleget. Vannak ilyen számok, tud valaki ilyesmit? Érdekes lehet. :)

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A film a marketing és az érdektelenség áldozata lett, kár belelátni bármiféle bosszút a "fanok" (?) részéről, akiket a TLJ kiborított. Az érdektelenségről már az elmond mindent, hogy ez a fórum sem égett a megszokott lázban (hiszen még avatar "beöltözős buli" sem volt!), pedig itt tényleg Mo. legelkötelezetebb SW-rajongói írnak, ez minden túlzás nélkül kijelenthető.

 

Azt kell megvizsgálni, hogy a negatív forgatási híreken túl mi okozta ezt az érdektelenséget. Lehet, hogy Han Solo (már) nem mozgat meg annyi embert, mint ahogy ezt gondolták sokan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Lehet, hogy Han Solo (már) nem mozgat meg annyi embert, mint ahogy ezt gondolták sokan.

Ez is vastagon benne van. Jobb kérdés, hogy ezután a remek film után megmozgatna-e? Talán vad amit írok, de egy folytatás jó marketingel és időzítéssel simán hozhatna 8-900 milliót is worldwide. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Talán vad amit írok, de egy folytatás jó marketingel és időzítéssel simán hozhatna 8-900 milliót is worldwide. 

Nagyon remélem, hogy a fejesek is hasonló következtetésre jutnak, mert a trilógiában hatalmas potenciál van, és én akarom látni, hogy Han miképp cseszte úgy el a dolgokat Jabbánál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

Biztos ami biztos, én ma megnézem 4D-ben. Az egyetlen feliratos verzió, ami elérhető volt. :lol: Elvileg jó pár speckó effekttel turbózzák fel a filmeket, kíváncsi leszek.

Ha egy 4DX-es filmre ültem be, ami 2D-s, akkor ez lényegében hány D-s? :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.