Jump to content

Recommended Posts

Donát ábrája alapján nincs szükség 300-as domestic-re. Az ábra szerint az csak akkor kéne a megtérüléshez ha a foreign 70-80 millió körül mozogna de azon már túlvagyunk. 

A kérdésre válaszolva: necces :)

21 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

300 domestic? Kizárt. 

Az egyenes bármely pontja jó lenne. A 0 foreign 333.33 domestic csak egy, de nyilván ez kilőve, hiszen a foreign már most 134-en áll. ;) 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Kiváncsi vagyok ez a 300+ hogy terjedt el.

A Box Office Mojo számolt korábban ilyen értékkel egy cikkben, én azóta használom ezt az értéket mint hivatkozási alapot. (300 milla + marketing)

De való igaz, a Business Insider cikke alapján is érdemes átgondolni a helyzetet, ők 250 milliós költségvetéssel és közel ugyanennyi marketing költséggel számolnak, tehát kb 450 millás tényleges kiadásokkal.

1 órával korábban, Donát írta:

Szerintetek meglesz?

Szerintem nincs benne ennyi. Amerikában elmehet 220-ig, de a grafikon alapján akkor foreign 200-210 kéne, ami nem hiszem hogy meglesz. És most már erős konkurencia is lesz a JW2, Ocean's 8 és az Incredibles 2 személyében, nem is beszélve az apróbb filmekről. És a Deadpool 2-ről. Eddig kellett volna a filmnek megszednie magát, innentől jóval nehezebb lesz. 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A film készítési költségébe, amit feltüntetnek, nem szokták beleszámolni a marketinget.

Ez a 200 millió elég soknak tűnik ahhoz képest milyen silány reklám kampány volt. 

Én sem a készítési költségbe számoltam bele. De a teljes képhez nagyon is hozzátartozik. Amikor a film anyagi bukásáról cikkeznek (nyilván a komolyabb oldalak) ott nem pusztán a 250-300 milliós tényleges munkaköltségről van szó, hiszen ezt már most majdnem visszahozta a film. Ahhoz hogy a film ténylegesen null szaldós legyen, a teljes kiadásokat fedeznie kell, ebben pedig a (Business Insider szerinti) 200 milliós marketing költség éppen úgy benne van.

Hehe... egyébként én is pont azon nevettem, hogy túl lettek itt fizetve a merketingesek ahhoz képest hogy milyen munkát végeztek. :)

Edited by Jar-Jar Binks

Azért a végelszámolásba azt is bele kell számolni, hogy a bevétel nem egyenlő a box office teljesítménnyel, főleg nem egy SW film esetében. Persze, az az ideális ha már BO-szal összeszedi a gyártási költségeket (esetleg a többszörösét), de a mozis bevétel nem minden

3 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Én sem a készítési költségbe számoltam bele. De a teljes képhez nagyon is hozzátartozik. Amikor a film anyagi bukásáról cikkeznek (nyilván a komolyabb oldalak) ott nem pusztán a 250-300 milliós tényleges munkaköltségről van szó, hiszen ezt már most majdnem visszahozta a film. Ahhoz hogy a film ténylegesen null szaldós legyen, a teljes kiadásokat fedeznie kell, ebben pedig a (Business Insider szerinti) 200 milliós marketing költség éppen úgy benne van.

Hehe... egyébként én is pont azon nevettem, hogy túl lettek itt fizetve a merketingesek ahhoz képest hogy milyen munkát végeztek. :)

De a BO összege nem teljesen a stúdióhoz kerül a mozik és a forgalmazók is leszedik belőle a maguk részét. Azaz ebben az esetben marketinggel ugye 450 millió a költségvetés. Namost ha összesen 450 millió dollárt hoz az még nem nullszaldós, hanem bukta mert a 450 millió nem mind a stúdióhoz kerül.

A BusinessInsider a Hollywood Reporter számait vette át és kicsit belezavarodtak. A HR azt állitja, hogy 250 milliós büdzsé mellett ha hoz 400 milliót WW-ben akkor kb. 50 milliót buknak a filmen. Legalábbis nekik ezt nyilatkozta egy Wall Street elemző. Ebből a Business Insider téves következtetéseket vont le és azt hitték, hogy azért, mert 450 millió a teljes büdzsé a marketinggel együtt. Közben nagyon nem, úgy van ahogy te írod: a teljes bevételen több szereplő osztozik.

Nem véletlen hogy a komolyabb elemző site-ok -például Boxofficemojo- amikor megtérülésről beszélnek egyáltalán nem beszélnek a marketingről. Mert az egyébként is egy olyan kiadás amit nagyjából kivált a DVD/Blu-ray eladás. Sőt általában túlszárnyal. Plusz sosem nyilvános, így egyébként is inkább találgatás.

Mondhatjuk jócskán túlszárnyalta a becsléseket Amerikában, ahol a végleges hétvégi adat $15,748,575. Érdekesség, hogy amcsiban már most csökkentek a moziszámok, azaz két héttel a bemutató után elkezdték szanálni a filmet. Igaz csak -46 mozi volt a differencia de eddig minden SW film egy hónapot ment premier moziszámmal.

Összes domestic: $176,700,049

Összes foreign: $136,741,709

Worldwide: $313,441,758

Idehaza már $1,144,152 hozott ami igen szép eredmény, főleg ha összehasonlítom a többi országgal. :clap: 

Örülök hogy picit még javitott is. Egyébként a megtérülés kapcsán úgy érzem Donát grafikonja eddig a legprofibb. Ezaz egyetlen olyan ami figyelembe veszi hogy más a megtérülés az USA-ban és más külföldön. 

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Örülök hogy picit még javitott is. Egyébként a megtérülés kapcsán úgy érzem Donát grafikonja eddig a legprofibb. Ezaz egyetlen olyan ami figyelembe veszi hogy más a megtérülés az USA-ban és más külföldön. 

Megérte tavaly kielemezni az SW számokat. :) 

2018. 06. 08. - 22:29, Ody Mandrell írta:

Csütörtök domestic: $2,465,595

Összes domestic: $160,951,474

Összes foreign: $115,397,526

Összes worldwide: $276,349,000 

Hétfő domestic: $1,803,047

Összes domestic: $178,503,095

Összes foreign: $136,741,709

Összes worldwide: $315,244,805 

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A nemzetközi adatokhoz még tudni érdemes, hogy az egyik SW fellegvárnak számító japánban, még nem mutatták be. 

És vajon miért nem? Várnak valamire?

Valamiért szokássá vált, hogy ott később jönnek a nyugati filmek. Majd csak 29-től vetitik a filmet odaát. De egy előzetes premiert már tartottak. Ron Howard osztotta meg ezt a képet épp a minap a tokiói bemutatóról:

DfiQDbrV4AAe663.jpg:large

Marvel filmek, amiknél a Solo többet hozott Amerikában:

-A hihetetlen Hulk (134 millió)

-Amerika kapitány (176 millió)

-A Hangya (180 millió)

-Thor (181 millió)

Hip-hip hurrá :D