Ugrás a kommentre

Ki mit vár a filmtől?


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

45 perccel korábban, ZoliZoltán írta:

Mazt ,hogy kéne elképzelni?Úgy értem ,hogy szőnétek bele?

Rebels tagok?:shocked:

EP7-EP8 alapján Maz egy körben mozog Hannal, szóval bárhol összefuthatnának, egy kocsmában, (de ne Mazéban szerintem), akár egy kikötőben Maz épp dicsérhetné a Falcont vagy leszólhatná amikor Hant meglátja vele, esetleg a játszma elején Maz is ülhetne a kártyaasztalnál ahol elnyeri Han a Falcont stb... lehetőség akad dögivel.

Rebels tagokat annyira nem erőltetném, max cameo szinten, de ne legyen interakciójuk a főszereplőkkel, mondjuk egy kocsmában Kanan ott ül egyik asztalnál vagy a pultnál a háttérben az úgy elférne.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem igazán tudom hogy Maz pontosan hány éves, de ha úgy öregszik mint az emberek, simán benne lehet ő is mint pályakezdő fiatal csempész. AZ ep7 alapján elég jó kapcsolatot ápolt velük, tehát bőven benne van a pakliban hogy ez a barátság régen vette kezdetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Jar-Jar Binks írta:

Bár nem igazán tudom hogy Maz pontosan hány éves, de ha úgy öregszik mint az emberek, simán benne lehet ő is mint pályakezdő fiatal csempész. AZ ep7 alapján elég jó kapcsolatot ápolt velük, tehát bőven benne van a pakliban hogy ez a barátság régen vette kezdetét.

Maz Yodánál is öregebb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Jar-Jar Binks írta:

Bár nem igazán tudom hogy Maz pontosan hány éves.

Úgy nagyjából 1000, Han még említi is az ep7-ben. És ahogy elnézem, még mindig nem valami hű de vén, legalábbis meglehetősen aktív volt. Földi évben lehet, hogy még csak 40-50 évesnek számít. Szóval még egy a régi Köztársaságról szóló filmben is felbukkanhatna, nemhogy a Solóban (az ep1-ben még Anakinnak is van egy szobra róla). :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a szobor mindig is ott volt az ep1-ben. Nyilván akkor még nem Maz Kanata szobra volt (senkié sem volt, nem írtak róla semmit, csak egy cucc volt Anakin cuccai között), de vitathatatlan, hogy baromira hasonlít rá, így utólagosan, 2015-ben kinevezték Maz Kanata szobrának. A névadás az, ami utólagos kreálmány.

 

Maz_no.jpg

 

A kép a Blu-ray kiadásból van. Remélem azt nem hiszed, hogy négy évvel előre, amikor még a Disney-üzlet sem volt kilátásban, már betették Maz Kanatát az ep1-be...

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Retcon lenne, ha lett volna róla valami korábban, de erről a szoborról legjobb tudomásom szerint tényleg nem volt semmi. Szóval inkább infót adtak egy korábban jelentéktelen díszletelemhez (még a helyszínekkel foglalkozó forráskönyv első két kiadása sem ír semmit a szoborról - a harmadik, kibővített kiadásban azonosították Kanata szobraként). De tényleg jó kis extra, ilyen apróságok sokat adhatnak a filmekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nekem nem volt igazából semmilyen elvárásom a filmmel kapcsolatban, csak örültem, hogy megint jön egy SW film. Most viszont az előzetesek alapján én egy baromi jó filmre számítok. :) Egy jó kis űrwestern-alvilág kombó nagyon ütős lesz remélem. És így lesz! :)

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Na, mivel a westernes írásom elszállt, gondoltam más köntösben újra megfogalmazom, afféle "mit várok az első szóló filmtől". :) Szóval, alap, hogy szórakoztasson. Tulajdonképpen ez a legalapabb, ennél több már nem is kéne, mármint azon kívül, hogy passzoljon bele a Star Wars univerzumba, de az eddigiek alapján ennek ellenkezőjére amúgy sincs esély. De azért lenne még pár kritériumom, ami remélem, teljesül.

- Jabba. Gyanúsan nem került elő a trailerekben, de nagyon remélem, hogy ezt a ziccert nem hagyják ki. Annyira kell ebbe a filmbe, mint a Rogue One-ba Tarkin. Legalább azt tudjuk meg, hogyan ismerkedtek össze. Az ep4 és ep6 alapján Jabba régóta foglalkoztatja Hant, szóval ez simán beleférne egy ilyen moziba.

- Nem érezzem úgy a film után, hogy csak egy gigantikus fan service-t láttam. Ezt már korábban is emlegettem. Nekem annál több kell, minthogy listára szedve bemutatnak mindent, ami Hannal kapcsolatos. Tehát, ha megy a film, ne az járjon a fejemben, hogy:

1) Han és Chewie találkozása... Pipa!

2) Han és Lando találkozása... Pipa!

3) Han megnyeri a Falcont... Pipa!

4) Han lefutja a Kessel-futamot... Pipa!

5) Han és Jabba találkozása... Pipa!

Ezek mind legyenek benne, de ne ezekről szóljon a film, hanem a film történetébe legyenek ezek ügyesen beágyazva. Szerencsére a trailer alapján így lesz. Ugyanakkor azt is remélem, hogy ha ez mind megtörténik, nem egyazon időszakban esik meg. Kicsit fura lenne, hogy Hannal pár nap alatt minden megtörténik, amire az ep4-5-6-ban hivatkozik. Mintha egész életében egyetlen érdekes hét lenne. Mivel a film elvileg több évet ölel fel, egyelőre úgy tűnik, ezzel sem lesz gond.

- Western hangulatot töményen! Az ep4-ből árad, aztán legközelebb az ep7 nyúl ki ebbe az irányba, de ez az a film, ahol Firefly szinten jöhet. Oké, lovak ne legyenek, de valamilyen hátasok jöhetnek. Kérek egy nagyon f*sza pisztolypárbajt, ahol Han lő először ( :D ), egy zúzós vonatrablást, ami után az említett Firefly hasonszőrű története amatőr fanfictionnak tűnik (amúgy a kedvenc részem :) ). Aztán egy Mavericket idéző sabbac-partit, aminek a végén egy ízes kocsmai bunyó tör ki. Meg persze jöhetnek a seriffek, indiánusok, lepukkadt kisvárosok, minden. Nyilván Star Wars köntösbe csomagolva.

- Mocskot. Sok mocskot. Tömény mocskot. Olyan mocskot, ami Jabba palotájában volt. Ahol undorító mód közösségi móka, ha egy böszöm nagy szörny felzabál egy védtelen, félpucér csajt, aki addig egy hatalmas kukac láncon ráncigált. Ahol még a droidok is egymást kínozzák. Ahol a legszimpatikusabb alak is olyan ocsmány, hogy ha szembejönne veled, önvédelemből inkább öngyilkos lennél. Elevenedjen meg és itassa át a filmet a Star Wars legsötétebb bugyra. A Rogue One-ban már voltak erre jó kis példák, gondolok itt a Lázadók reklámarcaira Saw Garrera partizánjai között. Olyan szegmense elevenedjen meg a Star Warsnak, ahová azok a fiúk is csak némi gondolkodás után, csőre húzott fegyverrel merészkednek be.

- Legyenek szürkébbek a hősök, mint a Rogue One-ban. Legyenek inkább anti-hősök. Persze azért ne csináljanak belőlük sorozatgyilkost, de ne érezzem azt, hogy ezek csak azért bűnözők, mert azt mondják róluk. Vagyis ne legyenek olyanok, mint Maz, akire azt mondják, hogy kalóz, de még nem volt olyan sztori, amiben kalózkodott volna. Kocsma és szállodatulajdonos, maximum. Legyenek olyanok, mint Hondo, aki azért nem volt rest gyerekekre és védtelen farmerekre támadni a szép időkben.

- Corellia! Nyűgözzön le, mert Corellia az a bolygó, aminek megjelenésére húsz éve várok, és se az ep1-2-3, se a TCW, se a Rebels nem élt még vele, pedig mindegyikben ott lett volna az alkalom. Főleg a Rebelsben. De nem! A Galaxis egyik leghíresebb bolygója, és csak most, 41 évvel azután jutunk el rá, hogy Han először kimondta a bolygó nevét. Öröm az ürümben, hogy ezt egy Han Solóról szóló filmben tesszük meg.

- Higgyem el, hogy Han Solót és Lando Calrissiant látom. Utóbbinál nem lesz gond, Glover szerintem el fogja lopni a show-t a trailerek alapján. És az eddig látottak Aidenről is nagyon biztatóak, de ezen a téren az összkép fog számítani.

- És legyen érdekes a többi karakter is, főleg a főgonoszok (vagy a gonoszabbak, ha úgy tetszik). Az SW mindig is jól dolgozott a negatív karakterekkel, az új hullámos SW-k meg különösen jók. Kylo, Snoke vagy Krennic, mind azonnal felkerültek a kedvencek közé, simán odaállhatnak Vader, Sidious vagy Tarkin mellé. Remélem ezt a tendenciát folytatni fogják. Különösen bízom Dryden Vosban, hiszen egy remek film nagyszerű karakteréről mintázták, akit minő véletlen, szintén Paul Bettany játszott. Ez már önmagában komoly fegyvertény.

- És persze, mint minden Star Wars film, ez is nyűgözzön le a világával. Legyenek érdekes bolygók, érdekes lények, de talán egy picit több klasszikus lény is visszaköszönhet. És ezúttal is nyúljanak azért minden érából. Ez talán nagyobb kanállal is megteheti, mert közelebb lesz az ep3-hoz, mint az új filmek bármelyike eddig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Jabba.

Én úgy érzem, hogy Jabba a film végén fog cameozni. Szerintem hallani fog egy fiúról, aki megnyerte a Kessel futamot, és magához hívatja. Munkát ajánl Hannak, aki elfogadja, és vége is a filmnek.

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ugyanakkor azt is remélem, hogy ha ez mind megtörténik, nem egyazon időszakban esik meg. Kicsit fura lenne, hogy Hannal pár nap alatt minden megtörténik, amire az ep4-5-6-ban hivatkozik. Mintha egész életében egyetlen érdekes hét lenne. Mivel a film elvileg több évet ölel fel, egyelőre úgy tűnik, ezzel sem lesz gond.

Én is remélem. Mondjuk Chewie az EpIV -ben 200 éves ugye? Az előzetesben pedig azt mondja hogy 190 éves, pont a Kesseli futamon. Namármost akkor itt tényleg nagyon közel lehetünk majd az EpIII -hoz, mert ugye azt mondták, hogy kb. 6 évet ölel fel a sztori. 16-10 BBY? :hmm: Érdekes lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idősebb Han-t, meg úgy önmagában a karaktert nagyon megszerettem a VII. részben és itt ennél a filmnél már önmagában azzal elégedett lennék, hogyha egy hiteles Han Solot láthatnék, akit el tudok fogadni ebben az új kiadásban és nem vesz el abból a képből, ami kialakult róla bennem, ha még ehhez hozzá is tudna tenni egy kicsit és még inkább szerethetővé válna az már csak plusz lenne. Igazából róla szól ez a film, úgyhogy nálam rajta áll, vagy bukik minden (az előzetesek alapján nagy baj nem lesz a színészekkel, de így még korai lenne bármit is mondani), ezzel együtt olyan elvárásaim is lennének, hogy a többi szereplővel, meg az egész milliővel, amit itt bemutatnak, tovább színesétsék a világot, mutassák meg azt az oldalát ennek az univerzumnak, amit még nem láttunk, vagy mert nem volt rá idő, vagy mert itt lehetnek bevállalósabbak is (pl. RO). A spin-offok továbbra sem mozgatnak meg annyira, mint a számozott epizódok, de így egy hónappal a premier előtt elekezdtem kifejezetten várni ezt a filmet és reménykedek benne, hogy jó lesz! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.